Aktualności


Foyer Grzegorza Adamskiego

10.02.2009, 10:12:02

W piątek, 13 lutego, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Adamskiego "Foyer".

"Foyer" to zawieszona w rzeczywistości historia kobiety i przestrzeni, które działają na siebie nawzajem. To zapis czystych emocji autora, który nie skupia się na historii lecz na zbudowaniu napięcia w samym kadrze. Poprzez wewnętrzne wyciszenie, lakoniczność motywów i oszczędność środków wyrazu, przedstawiona kobieta i miejsce zdają się istnieć poza realnym czasem i przestrzenią. Co więcej, równomiernie wypełniona światłem i czerwienią przestrzeń nadaje obrazom niemal metafizyczny charakter. Forma zaprezentowanych fotografii dopełnia całości. Zdjęcia prezentowane na płótnach niczym obrazy malowane na sztalugach, wynoszą nas poza obszar poznania.

Foyer – Grzegorz Adamski
Wernisaż: 13.02.2009, godz. 20
Wystawa czynna: do 26.03.2009
Pauza, ul. Floriańska 18, Kraków

Ludzie i rzeczy w Poznaniu

9.02.2009, 14:52:15

Fundacja SPOT zaprasza na wystawę "Real Foto: Ludzie i rzeczy", która odbędzie się w ramach cyklu "SEE YOU". Cykl ma na celu prezentację prac młodych fotografów, którzy uważnie przyglądają się współczesnemu światu, i których zdjęcia stanowią rodzaj lustra odbijającego specyfikę poddanego mediom, neurotycznego i narcystycznego wielkomiejskiego życia.

Mikołaj Długosz – fotograf, współpracownik m.in. "Fluidu", "City Magazine" i "Notesu na 6 tygodni", publikował swoje zdjęcia m.in. we włoskim "L’Uomo Vogue" i angielskim "Tank Magazine". Jest laureatem nagrody Chimery 2005 za okładkowe zdjęcie dla magazynu "Life Style" i autor dwóch albumów, do których wybrał polskie pocztówki z lat 70. i 80. ("Pogoda ładna", Warszawa 2006) oraz zdjęcia zamieszczane na polskich aukcjach internetowych ("Real foto", Kraków 2008).

Wybrane wystawy i pokazy: Galeria FF (2002), Centre Pompidou (2004), Galeria Zoo (2005), Galeria Studia Melon (2006), Galeria Yours (2006), CSW Zamek Ujazdowski (2008), Bunkier Sztuki (2008), Galeria Kronika (2009)

W czasie wernisażu będzie można kupić zarówno albumy, jak i wybrane zdjęcia Mikołaja Długosza. Wstęp wolny.

Termin wystawy: 7-26 lutego 2009 roku

źródło: spot.poznan.pl

IV Śląski Maraton Fotograficzny

6.02.2009, 10:18:09

14 lutego 2009 roku odbędą się pokazy multimedialne i wernisaż wystawy fotograficznej, które otworzą 4. edycję Śląskiego Maratonu Fotograficznego.

Pierwsza edycja Maratonu odbyła się w 2006 roku. W jego ramach odbyły się prezentacje min. Rafała Milacha, Krzysztofa Niesporka, Józefa Wolnego. W lutym 2007 roku przy udziale ZPAF zorganizowano druga edycje maratonu fotograficznego w którym udział wzięli: Antoni Kreis, Tomasz Liboska, Arkadiusz Gola, Maria Śliwa, Andrzej Koniakowski, Marek Locher, Marcin Makówka oraz fotoreporterzy "Gazety Wyborczej". W III Maratonie swoje prace zaprezentowali: Staszek Heyda, Mateusz Orszulski, Sebastian Szwajczak, Maria Śliwa, Jerzy Lewczyński, Leszek Wiecha, Adrian Spuła, Maciej Stobierski, Janusz Musiał, Maciej Niesłony oraz grupa fotograficzna Precel.

Idea maratonu nawiązuje do popularnych festiwali fotografii, jednak organizatorzy postanowili ograniczyć czas trwania do jednego dnia. Program został jednak skoncentrowany i tak w ciągu jednego dnia bez przerw można obejrzeć dziesięć półgodzinnych prezentacji autorskich i zbiorowych.  Urozmaiceniem prezentacji jest wernisaż autorskiej wystawy Antoniego Kreisa. Maraton ma charakter otwarty każdy kto interesuje się fotografią może przyjść zobaczyć prezentacje i porozmawiać z autorami. Współorganizatorem maratonu jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. E. Abramowskiego w Katowicach. Autorzy  prezentacji to znani śląscy fotograficy.

Program IV Śląskiego Maratonu Fotograficznego:

• Godz.10 - Patryk Jezierski
• Godz.10.30 - Agencja Fotograficzna Edytor
• Godz.11 -  Stanisław Michalski
• Godz.11.30 - Beata Mendrek- Mikulska
• Godz.12 -  wernisaż wystawy Antoniego Kreisa
•Godz.12.30 Wojciech Prażmowski
• Godz.13 -  Rafał Milach
• Godz.13.30 - Marek Karaś
• Godz.14 -  Inez Baturo
• Godz.14.30 - Andrzej Baturo
• Godz.15 -  Patryk Pohl

Katowice- Piotrowice, ul. Harcerzy Września 1939 nr. 2. Wstęp wolny.

źródło: www.fotoedukacja.edu.pl

Szare Dni w Galerii Jabłkowskich

5.02.2009, 14:10:04

7 lutego 2009 roku w Galerii Jabłkowskich, przy ulicy Chmielnej 21 w  Warszawie, o godz. 17 odbędzie się wernisaż, który zainauguruje wystawę międzynarodowej grupy fotograficznej "Szare Dni".

Zdjęcia autorstwa 7 fotografów (Alicja Pietras, Piotr Rosiński, Marta Skłodowska, Melania Avanzato, Malwina de Brade, Katarzyna Skura, Jacek Sołkiewicz)  będzie można oglądać przez miesiąc. Aktualności, a także wszelkie inne informacje dotyczące grupy znajdują się na stronie www.szaredni.com.

Fotografia gruzińska w Galerii Camelot

5.02.2009, 10:16:52

5 lutego o godz. 19 w w krakowskiej Galerii Camelot odbędzie się spotkanie poświęcone fotografii gruzińskiej. Gościem będzie Justyna Mielnikiewicz, polska fotoreporterka, która zaprezentuje swoje prace oraz fotografie klasyków gruzińskiego reportażu.

Justyna Mielnikiewicz (ur. 1973) należy do międzynarodowej organizacji Sputnik Photos. Pracę rozpoczęła w "Gazecie Wyborczej". W roku 2001 wyjechała do Gruzji, gdzie realizowała długoterminowy projekt na temat południowego Kaukazu. Praca otrzymała wyróżnienie Dorothea Lange/Robert Taylor Prize oraz drugą nagrodę w Santa Fe Center for Visual Arts Project Competition. Fotografie Justyny Mielnikiewicz zostały opublikowane m.in. w polskim "Newsweeku", "Paris March", "New York Times" i "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Kolory Europy według Macieja Duczyńskiego

4.02.2009, 09:39:00

W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie od 6 lutego można będzie oglądać wystawę fotografii Macieja Duczyńskiego, zatytułowaną "Kolory Europy".

Na wystawę składa się około 30 kolorowych prac powstałych podczas podróży autora po Europie w ciągu ostatnich trzech lat. Prace, głównie z Norwegii i Islandii, zostały uzupełnione zdjęciami z Polski, Słowacji, Włoch, Holandii, Szwajcarii i Szwecji.

6 lutego 2009 r.
Książnica Pomorska w Szczecinie
Ul. Podgórna 15/16
Sala "Pod Piramidą"
godz. 17.

Fotografie Duczyńskiego można obejrzeć na jego stronie w serwisie Plfoto.com: http://plfoto.com/95896/autor.html

Autoportrety Krzysztofa Wodiczko

2.02.2009, 10:39:02

W Fundacji Profile w Warszawie można oglądać wystawę fotografii Krzysztofa Wodiczko, zatytułowanej Autoportret 2.

Wystawa obejmuje rekonstrukcje kilku autoportretów Krzysztofa Wodiczki z początku lat 70. Centralną częścią ekspozycji jest instalacja przedstawiająca dwustronne zdjęcie autora pochylającego się nad swoim lustrzanym odbiciem. To czytelna parafraza sytuacji narcystycznego zapatrzenia w siebie artysty, który nie sięgając wzrokiem poza dylematy twórczego "ja", nie jest w stanie dojrzeć niczego poza własnym odbiciem. Podobnie ironiczne wobec "wsobności" twórcy są dwa inne autoportrety, których bohater jest "wyłączony" z tego, co dzieje się wokół niego. Dwustronny, podwójny z artystą patrzącym w górę lub w dół oraz narożny, w którym spojrzenie autora nie wykracza poza widzenie samego siebie.
We wszystkich autoportretach czytelny jest autoironiczny wymiar tych prac, w których Wodiczko wykorzystując własny wizerunek dystansował się od indywidualistycznych roszczeń. Krytyczny wobec modernistycznych celebracji podmiotu w polskiej sztuce lat 70., do której nie dochodziły "pomruki o nieistotności autora". Dla zrealizowanych w latach 1973-1974 różnych wersji autoportretów odniesieniem były również weryfikacje usytuowania własnej praktyki artystycznej w ówczesnej rzeczywistości, zwłaszcza złudnej pozycji podmiotu w kontekście polskiej "gry pozorów".

Autoportret 2 – Krzysztof Wodiczko
Wystawa czynna: do 21.03.2009
Fundacja Profile, Hoża 41/22, Warszawa

źródło: www.fundacjaprofile.pl

Oblicza sportu według Gudzowatego

29.01.2009, 12:00:11

W dniach 5–28 lutego w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" będzie można oglądać wystawę fotografii "Sports Features" Tomasza Gudzowatego. Wernisaż odbędzie się w czwartek 5 lutego o godz. 17.

Na wystawę składać się będzie 29 czarno-białych fotografii, poświęconych różnym sportom, głównie etnicznym i tradycyjnym, ale także dyscyplinom należącym do współczesnej kultury wielkomiejskiej. Wśród wystawianych zdjęć znajdą się prace nagrodzone na konkursach World Press Photo, Pictures of the Year i Best of Photojournalism. Wspólnym mianownikiem wystawy jest wizja sportu jako aktywności w równym stopniu fizycznej, jak i duchowej, kształtującej życie jednostek i społeczności, często objawiającej się w wymiarze rytualno-religijnym.

Wstęp na wystawę bezpłatny. Zwiedzający mogą ją oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty w godz. 10-16.

Tomasz Gudzowaty  (1971) ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Bliski mu jest nurt fotografii humanistycznej i forma klasycznego czarno-białego fotoeseju. Zaczynał od fotografii przyrodniczej, osiągając w niej pierwsze międzynarodowe sukcesy, następnie zwrócił się w stronę reportażu społecznego, a od kilku lat koncentruje się na fotografii sportowej. Jego szczególnym zainteresowaniem cieszą się sporty peryferyjne: egzotyczne, nietypowe lub w inny sposób wykraczające poza główny nurt.

źródło: okis.pl

New York - wystawa fotografii Luca Kordasa

22.01.2009, 14:09:19

Wernisaż: 03.02.2009, godz.18.
Miejsce: ODA Firlej, Grabiszyńska 56, Wrocław
Wstęp wolny
Wystawa czynna do 28.02.2009


Na ekspozycję składają się czarno – białe zdjęcia, powstałe podczas wędrówek po ulicach nowojorskiej metropolii. Fotografa interesują przede wszystkim wydarzenia, które rozgrywają się w przestrzeni miejskiej oraz mieszkańcy tej ogromnej aglomeracji. Artysta stara się być jak najbliżej fotografowanej przez siebie sytuacji, czy też motywu. Często naciska na spust migawki tuż zza czyichś pleców, co sprawia, że widź ma wrażenie jakby sam uczestniczył w ukazanej na zdjęciu demonstracji lub jakby oczekiwał na nadjeżdżający właśnie wagon metra.

Prace Kordasa wykazują cechy fotografii dokumentalnej, ale równocześnie są jego osobistymi opowieściami o otaczającej go rzeczywistości, są reakcją na ludzkie gesty i spojrzenia. Niektóre zdjęcia są celowo nieostre, poruszone, rozmazane, dzięki czemu oddają w dużym stopniu nastrój i niezwykłą atmosferę Nowego Jorku, uważanego za miasto, które nigdy nie śpi i którego mieszkańcy żyją w ciągłym pośpiechu. Według samego artysty najkrótszą recenzją serii New York są słowa jego przyjaciółki z Madrytu - Lourdes, która widząc ją napisała: Cóż za spokojna, ciemna wrażliwość.

Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie również photocast. Patronem wystawy, zorganizowanej w ramach projektu: Miejsce Dla Sztuki w Firleju jest portal fotograficzny Plfoto.com, a jej sponsorem drukarnia Cyfratech.pl.

Luc Kordas - ur. 1984 we Wrocławiu. Student Iberystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Fotografią zajmuje się od 3 lat. Jego zdjęcie pt: "Sahara Walks" zajęło 4. miejsce w konkursie Landscape Photographer Of The Year organizowanym przez brytyjski magazyn "Practical Photographer" (wydanie listopadowe 2008). W swoim dorobku artystycznym ma on również dwie wystawy, które prezentowane były we Wrocławiu. Więcej informacji o autorze na stronie www.luckordas.com.

Warszawa w stylu retro

20.01.2009, 10:28:55

17 stycznia na stronie internetowej dziennika "Życie Warszawy" ruszył projekt "Retro Warszawa". Specjalnie na potrzeby tej akcji powstała podstrona http://www.zw.com.pl/retrowarszawa. Plfoto.com jest jednym z patronów medialnych projektu.

"Retro Warszawa" to konkurs fotograficzny, w ramach którego publikowane są zdjęcia z archiwum rodziny Pytków, która już od trzech pokoleń kontynuuje tradycję fotografowania Stolicy. Na zdjęciach tych zostały utrwalone budynki, których próżno szukać w dzisiejszej Warszawie – fakt ten czyni całą kolekcję unikatową. Pierwsze fotografie powstały w latach 50., kiedy senior rodu Pytków fotografował konkretne budynki i Warszawskie ulice. Powtarzając te same ujęcia co kilkanaście lat, uzyskał niezwykle bogate archiwum zdjęć porównawczych miasta. Zdjęcia te stanowią zapis 60-letniego procesu odradzania i kształtowania się Warszawy.

Raz w tygodniu, w sobotę, na stronie publikowane jest zdjęcie z archiwum rodziny Pytków. Fotografia jest jednak pozbawiona informacji, gdzie została zrobiona. Zadaniem uczestników konkursu jest odgadnięcie, jakiego miejsca dotyczy opublikowane na stronie zdjęcie, a następnie zrobienie swojego. Na zrobienie zdjęcia czytelnicy mają kilka dni. W następną sobotę publikowane jest kolejne zdjęcie konkursowe i jednocześnie ogłaszany jest zwycięzca tygodnia. Zwycięzców wybiera jury redakcyjne "Życia Warszawy", szef działu fotograficznego dziennika "Rzeczpospolita" i właściciel archiwum, Jerzy Pytko.

Autorzy najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni laptopami i rowerami.

Patroni medialni: Muzeum Historii Polski, portal Plfoto.com, Magazyn Zabytki  

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.zw.com.pl/retrowarszawa

Oczami śląskich fotografów

19.01.2009, 11:22:50

Wystawa "Oczami śląskich fotografów" zorganizowana przez Okręg Śląski Związku Polskich Fotografów Przyrody, to czwarta z kolei ekspozycja odbywająca się w galerii "Piętro wyżej" Górnośląskiego Centrum Kultury w Katowicach.

Na obecną wystawę złoży się ok. 140 zdjęć w formatach 40x60 i 60x90cm autorstwa 28 członków Okręgu Śląskiego ZPFP. Prace ukazują najpiękniejsze zakątki naszego kraju oraz bogaty jeszcze świat dzikiej przyrody – roślin i zwierząt. Śląskie, beskidzkie i opolskie knieje oraz łąki i jeziora to miejsca najczęściej odwiedzane przez fotografików, choć nieobce są im również rozległe bagna biebrzańskie, wydmy Słowińskiego Parku Narodowego czy tatrzańskie szczyty. Łącząc dobrą znajomość warsztatu z rozległą wiedzą przyrodniczą, twórcy starają się gromadzić bogaty materiał, który z artystycznym kunsztem ukazuje świat naszej przyrody widziany oczami śląskich fotografów.

Wernisaż: 3.02.2009 (wtorek), godz. 18, w Górnośląskim Centrum Kultury – Galeria "Piętro wyżej" Ekspozycja do 1 marca 2009.

Autorzy zdjęć: Romuald Cichos, Janusz Gajdas, Robert Garstka, Rafał Gawełda, Bogusława Jankowska, Andrzej Jeziorowski, Artur Jurkowski, Zuzanna Kacperek Karetta, Marcin Karetta, Łukasz Koba, Lesław Kostkiewicz, Maria Kuc, Łukasz Łukasik, Paweł Niemiec, Mariusz Oszustowicz, Michał Piekarski, Dariusz Przybyła, Krystyna Puszyńska Stasiak, Sebastian Słonina, Grzegorz Smolarczyk, Paweł Smolik, Jerzy Stasiak, Marek Szczepanek, Marek Śniegoń, Zygmunt Urzędnik, Wojciech Wandzel, Janusz Wojcieszak, Marek Wtorek.

Wystawa organizowana przez Okręg Śląski Związku Polskich Fotografów Przyrody i Górnośląskie Centrum Kultury.

Źródło: zpfp.slask.pl

Niewidzialna Litwa. Fotografie Mariusa Jovaišy

15.01.2009, 15:30:02

W dniach 28.01.2009 - 22.02.2009 w Muzeum Miasta Gdyni będzie można obejrzeć wystawę "Niewidzialna Litwa. Fotografie Mariusa Jovaišy", składającą się z ponad 50 wielkoformatowych zdjęć, wykonanych z sześciu różnych statków powietrznych przez litewskiego podróżnika, fotografika i przedsiębiorcę.

Autor zdjęć po zwiedzeniu niemal całego świata doszedł do wniosku, że krajobraz Litwy nie ustępuje urodą i malowniczością krajobrazom innych, znacznie częściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Jovaiša zdecydował się na oryginalną formę prezentacji – zdjęcia lotnicze. Aby je wykonać wzbijał się w powietrze 51 razy, różnymi środkami transportu powietrznego (m.in. polskim samolotem Wilga, balonem, helikopterem), spędził w powietrzu prawie 90 godzin. Podczas lotów wykonał blisko 20 tysięcy zdjęć. Efektem jego wysiłku jest nie tylko wystawa, ale również towarzyszący jej album o tym samym tytule, w którym znalazło się 250 zdjęć przedstawiających piękno litewskiego krajobrazu.

Krajobraz peryferyjny do 20 stycznia

14.01.2009, 14:22:40

Prezentowana obecnie w warszawskiej Galerii Asymetria (Ul. Nowogrodzka 18a/8), Warszawa) wystawa fotografii Zbigniewa Dłubaka "Krajobraz peryferyjny" została przedłużona do wtorku, 20 stycznia

Życie jest piękne - wystawa w Częstochowie

13.01.2009, 10:47:18

15 stycznia o godz. 18, w częstochowskiej ART Restaurant Stacherczak (Al. Kościuszki 1) odbędzie sie wernisaż wystawy drugiej edycji konkursu fotograficznego "Życie jest piękne" organizowanego przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okrąg Świętokrzyski.

Do wystawy został wydany kolekcjonerski kalendarz w wersji limitowanej. Jury w składzie:  Mariusz Wideryński (Prezes ZG ZPAF), Andrzej Zygmuntowicz (przewodniczący RA ZPAF), Andrzej Baturo, Adam Bujak oraz Andrzej Borys, dokonało wyboru 24 najlepszych prac z ponad 1200 nadesłanych z Polski i zza granicy przez 302 autorów. W  drugiej edycji jury, w którego skład weszły osoby niezwiązane z fotografią, wyłoniło 12 laureatów konkursu, których prace  będzie można obejrzeć m.in. w Częstochowie.

Pokazane zostaną także inne nagrodzone prace konkursowe

Janusz Chojnacki w GaLOrii

13.01.2009, 10:33:23

W piątek, 16 stycznia o godz. 18 w GaLOrii (Czechowice-Dziedzice, ul. Konopnickiej 9) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Janusza Chojnackiego.

Autor fotografuje dopiero od roku, lecz jak zapewniają organizatorzy, "błyskawicznie przeszedł z pozycji producenta ładnych obrazków na pozycję świadomego twórcy". Wystawa jest swego rodzaju wędrówką od początków jego twórczości aż do chwili obecnej, do fotografii świadomej, inspirowanej innymi dziedzinami sztuki.

Przestrzeń-Ciało-Zdarzenia 2008

12.01.2009, 12:43:42

Stara galeria ZPAF zaprasza na wernisaż wystawy Okręgu Wielkopolskiego Przestrzeń-Ciało-Zdarzenia 2008, który
odbędzie się 19 stycznia o godzinie 18.

Wystawa będzie czynna do 30 stycznia 2009 r.

Miejsce:
ZPAF,
Plac Zamkowy 8
00-277 Warszawa

Więcej informacji:
Milena Marciniak
Asystent Zarządu ZPAF
biuro@zpaf.pl

Szare Dni w Łodzi

12.01.2009, 10:28:52

16 stycznia 2009 roku w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ulicy Piotrkowskiej 102 w Łodzi, o godz. 18.30 odbędzie się wernisaż, który zainauguruje wystawę międzynarodowej grupy fotograficznej "Szare Dni".

Zdjęcia autorstwa dziewięciu fotografów (Agnieszka Motyka, Alicja Pietras, Piotr Rosiński, Marta Skłodowska, Melania Avanzato, Magdalena Charczuk, Malwina de Brade, Katarzyna Skura, Jacek Sołkiewicz), w których dominują wszystkie
odcienie szarości, będzie można oglądać przez dwa tygodnie.

Grupa "Szare Dni" powstała w 2008 roku. Wspólną cechą publikowanych zdjęć jest charakterystyczna szarość, która z czasem stała się znakiem szczególnym prac wystawianych przez "Szare Dni". Jak mówią sami autorzy: "w szarości tkwi piękno, tajemnica i magia dnia codziennego, którą warto uchwycić na dłużej". Wspólne zamiłowanie do specyficznego rodzaju fotografii doprowadziło do swoistego połączenia wizji, w ramach której każdy z fotografów pokazuje cząstkę własnego świata i związanych z nim przeżyć. Fotografia, którą proponują "Szare Dni" nie jest łatwa w odbiorze - zdjęcia, które można oglądać na wystawach grupy, zapraszają widza do chwili refleksji i stanowią niecodzienną projekcję własnych emocji oraz spostrzeżeń, często tajemniczych, wręcz mrocznych, choć nie pozbawionych naturalności. W bieżącym roku prace "Szarych Dni" będzie można obejrzeć zarówno w polskich jak i zagranicznych galeriach.

Aktualności a także wszelkie inne informacje dotyczące grupy znajdują się na stronie oficjalnej: www.szaredni.com

Vincent Delbrouck - Beyond History. 1998-2006

9.01.2009, 10:28:13

6 lutego o godz. 19, w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka (św. Tomasza 24) odbędzie się wernisaż wystawy "Beyond History. 1998-2006), na której zaprezentowane zostaną fotografie Vincenta Delbroucka. Wystawę będzie można oglądać do 14 marca.

"Beyond History" łączy bezpośredniość i szorstkość migawek z charakterystyczną estetyką. Piękno i rzeczywistość, niekiedy ponura, łączą się w jedno. Trudno o lepsze określenie niż "poetycki dokument". Niektórym obrazy mogą wydać się ponure. Ale byłoby poważnym błędem uznać te obrazy za nihilistyczne. “Beyond History” to manifest przeciwko nihilizmowi i hołd złożony witalnej sile młodości, i w tym sensie, jest to rzeczywistość uniwersalna. Wyjaśnia nam jak żyją młodzi Kubańczycy. Bez ograniczeń naszej perspektywy i bez skrępowania wzniosłym dyskursem światowej polityki.

Vincent Delbrouck (Bruksela, 1975) to obiecujący fotograf, który wykorzystuje rysunki, obrazy, teksty i kolaże. Delbrouck zbiera, przetwarza i komponuje na nowo przeróżne elementy swojej historii, tworząc wielowarstwowe albumy fotograficzne w których przedstawia poprzez modeli swoją własną tożsamość i pamięć. Jako rezultat powstaje coś co nazywa "poetyckim dokumentem". Vincent otrzymał nagrody: Memorial Giacomelli Prize 2002 (Włochy), Jean Salgaro Prize podczas czternastego National Open Photography Prize (Muzeum Fotografii Charleroi, Belgia) oraz Vocational Bursary (Belgia) w 2003 roku. Jego zdjęcia ukazywały się w różnych czasopismach, między innymi w Purple Journal, Pavilion, Code, Amica, Trace, Pozytyw, BlowUp Journal, Vu d’Ici czy View, oraz były wystawiane w Brukseli, Londynie, Houston, Mediolanie, Arles i Lyonie. Jest członkiem belgijskiej grupy BlowUp Collective (www.blowup-photos.org). Mieszka i pracuje w Brukseli.

Obrazy uwolnione

7.01.2009, 10:33:02

13 stycznia o godz. 12 w Spichlerzu Richtera (Słupsk, ul. Dominikańska 5/9) odbędzie się wernisaż wystawy "Obrazy uwolnione".

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace użytkowników Plfoto.com - Michała Giedrojcia (http://plfoto.com/50039/autor.html)
oraz Dariusza Klimczaka (http://plfoto.com/130158/autor.html). Autorzy pokażą 20 czarno-białych prac, głównie fotomontaży.
Wystawę można będzie oglądać do 1 marca.

Dodatkową atrakcją otwarcia będzie pokaz multimedialny innych prac autorów, okraszony muzyką skomponowaną przez
Dariusza Klimczaka.

Po godzinach w Nowym Tomyślu

30.12.2008, 12:18:23

12 stycznia o godz. 17 w nowotomyskim Centrum Kultury (ul. Tysiąclecia) odbędzie się wernisaż wystawy "Po godzinach", na której zaprezentowane zostaną fotografie Adama Polańskiego.

Wystawa obejmuje prace z lat 2007-2008. Ogółem zaprezentowanych zostanie 120 zdjęć, które zostały podzielone na trzy działy: życie europejskich ulic, portrety oraz przyroda. Wystawa będzie otwarta do 1 lutego.

Prace Adama można obejrzeć na jego profilu w serwisie Plfoto.com (publikuje jako Adam Pol).