Aktualności


Po godzinach w Nowym Tomyślu

30.12.2008, 12:18:23

12 stycznia o godz. 17 w nowotomyskim Centrum Kultury (ul. Tysiąclecia) odbędzie się wernisaż wystawy "Po godzinach", na której zaprezentowane zostaną fotografie Adama Polańskiego.

Wystawa obejmuje prace z lat 2007-2008. Ogółem zaprezentowanych zostanie 120 zdjęć, które zostały podzielone na trzy działy: życie europejskich ulic, portrety oraz przyroda. Wystawa będzie otwarta do 1 lutego.

Prace Adama można obejrzeć na jego profilu w serwisie Plfoto.com (publikuje jako Adam Pol).

60 lat temu w Warszawie

29.12.2008, 10:27:31

Od 16 grudnia w warszawskim Domu Spotkań z Historią przy ulicy Karowej 20 można oglądać wystawę fotografii z archiwum Polskiej Agencji Prasowej. Zdjęcia, wykonane przez profesjonalnych fotoreporterów, przechowywane przez lata wyłącznie w negatywach, rejestrują oficjalne i codzienne życie w Warszawie sprzed 60 lat.

- Większość fotografii to albo znakomite dokumenty ważnych wydarzeń, niezwykłych sytuacji, albo wspaniałe ujęcia artystyczne. Nieznani autorzy opowiedzieli nam poprzez fotografię historię tamtych czasów i tamtych ludzi. Uczynili to z wielką wrażliwością, ale i niejednokrotnie z ironią, drwiną, humorem - mówi o wystawie Anna Brzezińska-Skarżyńska.
       
Oprócz zdjęć pokazujących życie codzienne w zrujnowanej po wojnie, odbudowującej się stolicy, w DSH zobaczyć też można fotografie wydarzeń, które na długo zdominują życie nie tylko mieszkańców Warszawy, ale wszystkich Polaków. Na wystawę składa się około 170 fotografii w różnych formatach, ułożonych tematycznie i uzupełnionych krótkimi komentarzami z ówczesnej prasy i prywatnych dzienników. Częścią ekspozycji są fragmenty kronik filmowych, nagrania dźwiękowe z epoki i relacje świadków oraz ponad 100 slajdów.

źródło: dsh.waw.pl

Ponidzie 2008

22.12.2008, 11:23:02

18 grudnia w Busku-Zdroju rozpoczął się XII Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny "Ponidzie 2008".

W ramach przeglądu otwarto dwie wystawy, na których prezentowane są prace 130 osób z całego kraju: "Moja prezentacja" w Galerii Sztuki "Zielona" BWA oraz "Odkrywamy Ponidzie" w Galerii "U Źródeł" Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Imprezie towarzyszą również dwie wystawy autorskie: Pawła Pierścińskiego, wybitnego fotografa, publicysty, krytyka i teoretyka fotografii (z okazji jubileuszu 70-lecia urodzin) oraz Mirosława Lubarskiego - Fotografie z podróży.

więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wantuch i architektura ciała

18.12.2008, 10:02:24

Od 17 grudnia 2008 r. można oglądać zdjęcia z kalendarza firmy Instal-Projekt na rok 2009. Autorem fotografii jest jeden z najwybitniejszych polskich fotografików zajmujących się fotografią studyjną aktu - Wacław Wantuch. Tematem przewodnim sesji do kalendarza była architektura ciała - piękno, doskonałość, estetyka zatrzymane okiem obiektywu. Efekt - niezwykła kolekcja czarno-białych zdjęć, które mają w sobie nie tylko piękno i harmonię, ale również zmysłowość i energię. Spośród sześciu fotografii składających się na projekt, cztery karty stanowią kalendarium. Całość jest układem sił, emocji i energii przeplatających się w ciągu całego roku.

Całość jest dostępna pod tym adresem.

Przestrzeń intymna w GCK

18.12.2008, 09:29:00

17 grudnia o godz. 17 w Górnośląskim Centrum Kultury (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice) odbył się wernisaż wystawy "Przestrzeń intymna" Jowity Bogny Mormul. Wystawę można oglądać do 8 lutego.

Jowita Bogna Mormul Studiowała w latach 1992-1997 na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, które to studia ukończyła dyplomem w Pracowni Malarstwa Sztalugowego profesora Włodzimierza Kunza i aneksem do dyplomu w Pracowni Rysunku profesor Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. W latach 1996-1999 studiowała na Wydziale Grafiki tej uczelni - studia te ukończyła dyplomem w Katedrze Fotografii profesora Zbigniewa Łagockiego. W roku 1996 otrzymała stypendium im. Hanny Rudzkiej Cybisowej, a w latach 1996-1997 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W roku 2008 zrobiła doktorat w zakresie sztuk filmowych w dyscyplinie artystycznej fotografia.Od 1998 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, a od 2001 roku Związku Polskich Artystów Fotografików.Prowadzi wykłady z zakresu klasycznych fotografii, kompozycji i analizy obrazu.

Więcej informacji na stronie http://plfoto.com/gck.html.

Smutek Śmierci w Katowicach

16.12.2008, 10:11:30

Do 31 stycznia 2009 roku w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA można oglądać wystawę "Smutek śmierci" Rogera Ballena.

Roger Ballen urodził się w Nowym Jorku w 1950 roku. Jako nastolatek dokumentował demonstracje związane z wojną z Wietnamie i portretował jej uczestników. Studiował psychologię na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W 1972 zaczął podróżować po Afryce, Azji, Nowej Gwinei. Wiele z powtarzanych na swoich fotografiach motywów Ballen widział w odwiedzanych domach mieszkańców głuszy. Jego zdjęcia sytuują się na skraju fotografii dokumentalnej, malarstwa, teatru i rzeźby. Wywierają na widzu wrażenie podobne jak obrazy abstrakcyjne, bazujące na zbiorowych lękach i obsesjach. Wyczuwalnie obecna chaotyczność podważa, wybrzusza i sączy się z pęknięć w skorupie tego, co przyjęte za normalne, racjonalne, logiczne. Jego surrealistyczne zdjęcia, odsłaniające cyrkulacje obrazów w niepohamowanym żadnymi granicami strumieniu zbiorowej wyobraźni, uruchamiają najgłębsze pokłady podświadomości. W wyreżyserowanych scenach biorą udział dziwni, brzydcy ludzie. Wykonują czynności, które trudno określić. Bawią się pluszowymi zabawkami, wypchanymi (lub żywymi) zwierzętami. Otaczają ich rozpięte druty, maski
i prymitywne znaki na ścianach pustych pomieszczeń, przypominających więzienia.

Jego prace są prezentowane w wielu muzeach, m.in. w Museum of Contemporary Art w San Diego, w Gagosian Gallery w Los Angeles, w Stedelijk Museum w Amsterdamie, Maison Europeene de la Photographie w Paryżu i Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród fotograficznych, m.in.: finalistą konkursu Citigroup Prize w Anglii (2000), zdobywcą tytułu Fotografa Roku 2002 na festiwalu w Arles, zdobywcą specjalnego wyróżnienia w konkursie UNICEF Photo of the Year 2001.
Jeden z jego albumów uznano za najlepszą publikację poświęconą fotografii na hiszpańskim festiwalu fotograficznym PhotoEspana 2001.

źródło: bwa.katowice.pl

Fotografie i hafty na Smolnej

15.12.2008, 09:41:25

Urząd Dzielnicy Śródmieście oraz Fundacja Dziecięca Fantazja zapraszają na wernisaż wystawy fotografii oraz haftów 17-letniej Martyny z Grodziska Mazowieckiego, podopiecznej Fundacji. 20 grudnia 2008, godz. 16, Galeria Taneczna Domu Kultury Śródmieście, Warszawa (ul Smolna 9).

Prace Martyny można również oglądać na jej stronie w serwisie Plfoto.com.

Zawężenie pola przedmiotowego zasięgu

12.12.2008, 14:12:19

Otwarcie wystawy: 12.12, godz. 18.
Wystawa czynna do 11.01.2009
Kurator: Adam Mazur
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa

Tomasz Saciłowski do niedawna znany był przede wszystkim jako wydawca i autor "Trzaskopisma", gdzie prezentował zdjęcia trzaskane przez siebie oraz znajomych artystów i przyjaciół (m.in. Agnieszka Brzeżańska, Paulina Ołowska, Maurycy Gomulicki, Marek Raczkowski). Skromne realizacje/interwencje pokazywane na wystawach Antyfotografie, czy ostatnio Efekt czerwonych oczu, a także na indywidualnej ekspozycji Saciłowskiego w salonie fryzjerskim Pierre Le\' Verson rozbudziły apetyt fanów nieznośnie indeksykalnej fotografii. Wystawa w CSW problematyzuje szereg zagadnień z zakresu teorii widzenia oraz hermeneutyki obrazu fotograficznego.

źródło: csw.art.pl

Firlej z Kulturalnym Certyfikatem

11.12.2008, 10:16:51

Wrocławski Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, z którym serwis Plfoto.com współpracuje, otrzymał Kulturalny Certyfikat "Przekroju". W uzasadnieniu czytamy: "Dając certyfikat Firlejowi, zrobiliśmy wyjątek: choć to ośrodek publiczny, ludzi, którzy go prowadzą, stać na więcej niż sięganie po pieniądze z kasy miasta (te pokrywają głównie koszty administracyjne). Na większość przedsięwzięć sami zdobywają środki".

Przypomnijmy, że 12 grudnia o godz. 18 w Firleju (ul. Grabiszyńska 56) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marzeny Gregier oraz Gonçalo Franco, nad którą serwis Plfoto.com objął patronat. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://plfoto.com/firlej.html.

Warszawiacy i inni

10.12.2008, 15:49:15

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie została otwarta wystawa fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego "Warszawiacy i inni".

Na wystawie można obejrzeć nietypowe zdjęcia znanych ludzi, w tym m.in. Piotra Fronczewskiego, Czesława Miłosza, Gustawa Holoubka, Leona Tarasewicza, Magdaleny Cieleckiej i Janusza Głowackiego. Łącznie wystawiono 69 portretów, w tym 17 wielkoformatowych.

Wystawie towarzyszy animacja komputerowa. Zdjęcia można oglądać do 3 stycznia. Wybrane fotografie zostaną zlicytowane.

źródło: Polskie Radio

Premiera kalendarza Amnesty International

8.12.2008, 17:04:03

Przypomnijmy, że zwycięzcą konkursu "Prawa człowieka w obiektywie" został Łukasz Kuś, którego praca "Portret byłego więźnia KL Auschwitz z cyklu Świadkowie" została najwyżej oceniona.

Wybrane przez internautów zdjęcia zostaną opublikowane w kalendarzu Amnesty International, którego uroczysta premiera odbędzie się podczas Maratonu Pisania Listów 14 grudnia w klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie. Więcej informacji o Maratonie na stronie www.maraton.amnesty.blox.pl

Wszystkim, którzy brali dział w konkursie - zarówno autorom nadesłanych prac, jak i tym, którzy oddawali na nie głosy - serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy również o obejrzenia 60 fotografii, które jury konkursowe w składzie:  Andrzej Świetlik - wybitny polski fotografik, współtwórca grupy artystycznej Łódź Kaliska, Jerzy Katolik - prezes Zarządu Corporate Services Sp. z o.o. oraz Adam Sanocki - członek Zarządu Amnesty International, wybrało do drugiego etapu konkursu. Zaprezentowane one zostaną podczas specjalnej wystawy w warszawskiej Galerii Kordegarda, przy Krakowskim Przedmieściu 15/17.w dniach 25 lutego do 8 marca 2009 r.

Jerzy Bednarski zwycięzcą konkursu Fotoerotica

5.12.2008, 09:57:12

Użytkownik Plfoto.com, Jerzy Bednarski, wygrał ósmą edycję konkursu Fotoerotica. Finałowa gala i wernisaż zdjęć odbyły się w warszawskim klubie Platinium. Konkurs organizowany jest przez magazyn "Playboy".

- Konkurs, jak widać po przesłanych pracach, do najłatwiejszych nie należy. Tu bardzo pomógł mi dobór modelki, może też miejsce realizacji zdjęć. Zresztą nie pod Fotoerotikę te zdjęcia były wykonywane - to był inny projekt, związany z przemijającą detalicznie architekturą mojego miasta, Kielc. W tym roku jury wybrało program delikatnie nostalgiczny, troszkę mniej seksu, za to więcej obietnicy w erotycznym wyrazie sceny - powiedział nam Bednarski. - Sam natomiast konkurs jest znakomicie zorganizowany, autorzy są "dopieszczeni" opieką, wspaniale uhonorowani - jednym słowem dla nas, czyli mojej modelki i mnie, było to całkiem krwiste, mocne przeżycie. Jak już jestem przy głosie, pozdrawiam wszystkich moich przyjaciół, dziękując im za cenne uwagi w temacie moich fotograficznych dokonań - dodał.

Redakcja Plfoto.com gratuluje sukcesu!

Zdjęcia Jerzego Bednarskiego można oglądać na jego profilu w serwisie: http://plfoto.com/37116/autor.html

Wystawa fotografii Jacquie Bablet

4.12.2008, 10:31:56

Fotografie Jacquie Bablet
3 października 2008 – 30 stycznia 2009
Cricoteka, Kraków, ul. Kanonicza 5

Na wystawie zaprezentowano zbiór około osiemdziesięciu zdjęć Jacquie Bablet ze spektakli: "Umarła klasa", "Wielopole, Wielopole", "Niech sczezną artyści", "Nigdy tu już nie powrócę", "Dziś są moje urodziny".

"Najczęściej są to stop-klatki jednej sekwencji, niemal filmowe ujęcia scen w ruchu. Unieruchomione na czarno-białych zdjęciach spektakle ożywiają raz jeszcze sceny Teatru Cricot 2, prezentując efemeryczną sztukę teatru. Efekt wzmacniają pokazywane synchronicznie na dwóch ekranach przenikające się fragmenty spektakli. W katalogu towarzyszącemu wystawie zamieszczono tekst Denisa Bableta "Tadeusz Kantor i fotografia", będący  odkrywczą analizą jednego z wielu tworzyw teatru Kantora oraz  załączono płytę z wywiadem zatytułowanym "Tadeusz Kantor. Malarz".

Jacquie Bablet jest artystką. Dziś moglibyśmy powiedzieć o niej, że jest artystą plastykiem zarówno z wykształcenia, jak i z powołania. To właśnie przyciągało zawsze uwagę ludzi teatru, takich jak Svoboda, Peyret, François Tanguy, czy Mathias Langhoff, który do Dyrektora Laboratorium Poszukiwań Sztuk Scenicznych napisał te oto słowa: "Od dawna staram się znaleźć we Francji fotografa teatru, którego punkt widzenia nie byłby tylko wizualizacją pięknych obrazów lecz nade wszystko opowieścią, poprzez odwołanie się do świadectwa fotograficznego, o procesie twórczości teatralnej”. A na tym właśnie polega niezwykłość daru Jacquie Bablet, który odbiega od ilustratorstwa, ponieważ idzie znacznie dalej. Jej spojrzenie jest spotkaniem dwóch niezwykle wrażliwych materii, gdyż stara się uchwycić tak rzeczywistość, jak i chwilę, przypadek, a także i to, co nieoczekiwane, to, co gwałtowne i to, co nieśmiertelne. Jej zamiłowanie do światła, do odkrywania, jej pasja obrazu, miłość do ruchu i życia nie bledną z upływem czasu. (Michel Archimbaud)

źródło: cricoteka.com.pl

Dziewięć promieni światła na niebie

4.12.2008, 10:23:24

W związku z otwarciem pierwszej wystawy kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w dniu 6 grudnia, Muzeum pragnie przypomnieć mieszkańcom stolicy wyjątkowego artystę i wyjątkowego warszawiaka, Henryka Stażewskiego. Pokaz "Malarstwo na niebie" odbędzie się 5 grudnia w godz. 18-24, na północnym dziedzińcu PKiN, obok gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Z tej okazji Muzeum wraz z "Gazetą Wyborczą" ogłaszają konkurs na zdjęcie dzieła Henryka Stażewskiego. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć, redakcyjne jury wybierze jedno najciekawsze, które dołączy do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Autorzy 10 wybranych prac zostaną nagrodzeni albumami i gadżetami firmowymi z logo "Gazety". Prace należy nadesłać w formacie .jpg do 10 grudnia do godz. 20 mailem na adres: promienie@agora.pl (wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem, kontaktem telefonicznym oraz oświadczeniem: "Wyrażam zgodę na publikację w \'Gazecie Wyborczej\' i na www.warszawa.gazeta.pl, oraz na www.artmuseum.pl załączonego zdjęcia mojego autorstwa i akceptuję regulamin konkursu."). Regulamin znajduje się na stronie www.warszawa.gazeta.pl.

Henryk Stażewski urodził się w Warszawie w 1894 roku. Zmarł 94 lata później. Za jego sprawą u progu lat 20, wraz z niepodległością zawitał do Polski ruch awangardowy. Wymyślone przez Henryka Stażewskiego malarstwo na niebie, które 5 grudnia obejrzą warszawiacy, po raz pierwszy zostało pokazane 9 maja 1970 roku we Wrocławiu, podczas sympozjum artystycznego "Wrocław 70". Kompozycję świetlną podziwiały wówczas tysiące ludzi w całym mieście, "wręcz bajeczny był jej widok z odległości 12 kilometrów" - relacjonowała ówczesna prasa. W "Dziewięciu promieniach światła na niebie" zwanej czasem "kompozycją pionową
nieograniczoną", Stażewski realizował, podobnie jak w swoich abstrakcyjnych obrazach i reliefach, tezę o uniwersalizmie geometrii. Radykalne ograniczenie języka plastycznego do linii prostych i figur geometrycznych, podporządkowanie się ascetycznej dyscyplinie, wyrażało odczucia człowieka skonfrontowanego z nieskończonością, ufnego w zakodowaną w oku i umyśle "miarę", w porządkującą moc geometrii. Do potrzeb obecnego pokazu w Warszawie projekt Stażewskiego dostosował jego współpracownik, artysta Jan Chwałczyk.

Portowe zdjęcia w Hamburgu

3.12.2008, 10:36:37

Od 5 grudnia 2008 r. do 7 stycznia 2009 r. w Międzynarodowej Galerii Marziart w Hamburgu prezentowane będą fotografie Tomasza Gulla z projektu zatytułowanego "Port”. Wernisaż odbędzie się 5 grudnia o godzinie 19.

Na wystawie zobaczyć będzie można prace następujących artystów:
- z Polski – Tomasz Gulla; (fotografia);
- z Hiszpanii - Francisco González Diez i Soledad Santillana (malarstwo);
- z Belgii - Patrice de Schaetzen; (rzeźba);
- z Włoch - Alex Turco, (malarstwo);
- z USA - John Nieman. (malarstwo);

Tomasz Gulla urodził się w 1981 r. w Słupsku, obecnie związany z Gdynią, z zawodu prawnik. Fotografia stanowi dla niego bardzo ważny element w życiu, któremu poświęca każdą wolną chwilę. Choć fotografuje dopiero od kilku lat, prezentował już swoje prace na wystawach m.in. w Łodzi, Gdańsku, Wiedniu, oraz brał udział w licznych konkurach: II miejsce (na ponad 25 tys. zgłoszonych zdjęć) w konkursie amerykańskiego serwisu betterphoto.com; V miejsce w konkursie FotoSurf holenderskiego magazynu fotograficznego Focus; zdjęcie roku 2006 w kategorii pejzaż – serwisu fotograficznego The Everyman Photo Contest; wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Apogee Photo Magazine. Strona domowa autora (www.thomasgulla.com).

Zamysłem autora było przedstawienie portu, jako tworu, którym rządzi dynamika maszyn i natury, ale bez obecności ludzi. Może być to dziwne, gdyż port, czy stocznia, kojarzy się z krzątającymi się po nabrzeżu robotnikami, jednakże po części jest to związane z poszukiwaniem przez autora miejsc opuszczonych – miejsc niegdyś tętniących życiem, a obecnie zapomnianych przez ludzi. Przeplatanie szerokiego kadru z ciasnym to celowe zabiegi w prowokowaniu do myślenia i wzbudzenia refleksji u odbiorcy. Opuszczony teren Stoczni Gdańskiej, industrialny poranek nad Orunią w Gdańsku, czy miraż na plaży w Ustce – to przedsmak tego co czeka odwiedzających tę wystawę.


Wernisaż: 05.12.2008, godz. 19.
Termin: 05.12.2008 - 07.01.2009

Marziart - Internationale Galerie
Eppendorfer Weg 110
20259 Hamburg
Niemcy

Pola z duszą

2.12.2008, 12:14:05

W dniach od 1 grudnia do 28 lutego 2009 roku w holu głównym poznańskiego Hotelu Andresia (parter i pierwsze piętro) przy placu Andersa 3 (obok Starego Browaru) można oglądać wystawę zdjęć Pawła Młodkowskiego ("Pola z duszą").

Zdjęcia autora można oglądać również na jego stronie w serwisie Plfoto.com.

Poznaj zwycięzców konkursu z Amnesty

1.12.2008, 11:08:55

30 listopada był ostatnim dniem oddawania głosów na zdjęcia w konkursie "Prawa Człowieka w Obiektywie", organizowanym przez Amnesty International przy współpracy z Plfoto.com.

Najwięcej głosów zdobyła fotografia "157615" autorstwa użytkownika iso400, który otrzyma nagrodę w postaci drukarki Epson Stylus Photo R1900 wraz z papierami do wydruku marki Ilford. 12 zdjęć z największą liczbą głosów można oglądać na stronie http://plfoto.com/amnesty.html. Prace zostaną opublikowane w kalendarzu Amnesty International i zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się w dniach od 25 lutego do 8 marca w warszawskiej Galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu 15/17.

\"Distractions\" Gregier i Franco

27.11.2008, 10:47:59

Wernisaż: 12.12.2008, godz.18.00
Miejsce: ODA Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Wystawa czynna do 31.01.2009.
Wstęp wolny


Co przyciąga wzrok człowieka, a co go odwraca? Dlaczego po aparat fotograficzny sięgają: Marzena Gregier oraz Gonçalo Franco - autorzy wystawy fotograficznej "Distractions"? Dowiedzieć się tego można oglądając najnowszą ekspozycję zorganizowaną w ramach projektu Miejsce Dla Sztuki we wrocławskim Firleju.

Gregier i Franco wybierają z otaczającego świata motywy na pozór banalne i niewarte uwagi: detale architektoniczne, znaki drogowe, przejścia dla pieszych, naznaczone zębem czasu elewacje. W swoich fotografiach stosują proste podziały kadrów oraz eksponują minimalistyczne formy. Dzięki temu zwyczajne rzeczy, czy też miejsca, obok których często przechodzimy obojętnie, nabierają nowych znaczeń, zaczynają żyć własnym życiem. Artyści prezentują zarówno czarno-białe jak i nasycone intensywnymi kolorami fotografie. Proste, czasami wręcz sterylne ujęcia emanują ciszą i spokojem. Minimalistyczne, zatrzymane w bezruchu kadry przekraczają granice między sztuką i codziennością. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal fotograficzny Plfoto.com. Głównymi Sponsorami wystawy są: firma ProfiLab oraz drukarnia Cyfratech.pl.

Marzena Gregier – urodziła się w 1980 w Warszawie. Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dotychczas prace Gregier publikowane były w 2 internetowych magazynach poświęconych sztuce: "Zapleczu" i "Headmagazine". Jak sama mówi: - Fotografuję dla przyjemności, a zdjęcia są efektem próby uchwycenia przelotnych wrażeń i impresji.

Gonçalo Franco – urodził się w 1974 w Lizbonie. Obecnie mieszka w Warszawie, ale dużo czasu spędza w swoim rodzinnym mieście. Prace Franco publikowane były m.in. w magazynach internetowych "Head" czy "Ideafixa". Wkrótce ukażą się w artystycznym kalendarzu "Lomography 51%" oraz w opiniotwórczym, artystycznym czasopiśmie portugalskim "365”. Fotograf, obok zdjęć ukazujących otaczającą go rzeczywistość, portretuje również portugalskich i polskich artystów.

Plfoto.com ma osiem lat!

25.11.2008, 10:27:29

Z przyjemnością informujemy, że z okazji ósmej rocznicy powstania naszego serwisu uruchomiliśmy specjalną stronę urodzinową, którą można oglądać pod adresem http://plfoto.com/urodziny.html.

Zachęcamy do przysyłania swoich wspomnień związanych z Plfoto.com i życzeń urodzinowych na adres admin@plfoto.com. Najciekawsze teksty zostaną opublikowane na stronie.

Zagłosuj na zdjęcie w konkursie z Amnesty

24.11.2008, 10:51:17

Od dzisiaj można oddawać głosy na wybrane zdjęcia z finałowej 60-tki w konkursie "Prawa Człowieka w Obiektywie".

Głosować można do 30 listopada. Każdy użytkownik może oddać tylko JEDEN głos.

W skład jury, które wyselekcjonowało 60 finałowych zdjęć w konkursie "Prawa Człowieka w Obiektywie", wchodzą:

Andrzej Świetlik - fotograf, współtwórca grupy artystycznej Łódź Kaliska
Adam Sanocki - członek zarządu Amnesty International
Jerzy Katolik - Corporate Services sp. z o.o.

Laureatów konkursu poznamy już 1 grudnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://plfoto.com/amnesty.html.