Aktualności


170lat.pl - ostatni dzień zgłaszania zdjęć

20.10.2009, 18:50:44

20 października jest ostatnim dniem przyjmowania zdjęć do konkursu z okazji 170-lecia fotografii.

Przypomnijmy, że organizatorami konkursu są serwisy Plfoto.com, OnePhoto.net oraz Obiektywni.pl. Prace, podzielone na kategorie „Natura”, „Człowiek” i „Wydarzenie”, zostaną ocenione przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą: Zbigniew Tomaszczuk, Rafał Milach i Agnieszka Kozak.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: drukarki PIXMA Pro 9500 MarkII A3 ufundowanymi przez firmę Canon, a zdobywca Grand Prix zostanie uhonorowany Aparatem Canon EOS 5D MarkII ufundowanym przez Allegro.pl. To jednak nie wszystko - 10 najlepszych prac zostanie zaprezentowanych na wystawach w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu oraz w galerii Młodzi w Łodzi. Wystawy będą otwarte aż do marca 2010 roku. Zapraszamy do zabawy!

Wystawa fotografii Marcina Nawrockiego

19.10.2009, 16:24:43

23 października 2009 roku o godzinie 18, w tarnowskiej restauracji "Pasaż" odbędzie się wernisaż wystawy Marcina Nawrockiego zatytułowanej "Magia przyrody".

Więcej informacji pod adresem http://www.fotolens.pl/

Druga edycja konkursu z Amnesty

15.10.2009, 16:57:20

Ruszyła druga edycja konkursu "Prawa człowieka w obiektywie” . Tym razem czekamy na zdjęcia odnoszące się do hasła: "Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie". Tytuł jest nawiązaniem do prowadzonej przez Amnesty International kampanii "Żądamy godności", która ma na celu walkę z ubóstwem. Godność = Prawa człowieka

Prawa człowieka to nie tylko prawa polityczne czy obywatelskie, ale także prawa gospodarcze, społeczne i kulturowe. Konkurs "Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie" skierowany jest do wszystkich, którzy zajmują się fotografią, zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie.

Zdjęcia należy przesyłać w dniach od 15 października do 15 listopada 2009 r. Wstępna selekcja nadesłanych zdjęć zostanie przeprowadzona przez jury konkursowe, które wybierze 60 prac. W dniach od 19–25 listopada użytkownicy portalu Plfoto.com będą oddawać głosy na prace finałowe. 12 fotografii z największą liczbą głosów zostanie zaprezentowanych w kalendarzu Amnesty International na rok 2010. Zwycięzca uhonorowany zostanie nagrodą w postaci aparatu Olympus PEN E-P1 z obiektywem 14-42 mm. Dodatkowo przyznane zostaną wyróżnienia w postaci bonów na wydruk fotografii w Empikfoto.pl, 2 o wartości 500 zł oraz 5 o wartości 100 zł.

Uroczysta premiera kalendarza odbędzie się podczas Maratonu Pisania Listów, 12-13 grudnia br. Dodatkowo, zwycięskie oraz wyróżnione prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, zostaną zaprezentowane podczas serii wystaw, odbywających się w całej Polsce.

Konkurs znajduje się na stronie http://plfoto.com/amnesty.html

Fontainebleau

15.10.2009, 16:46:25

Galeria Młodzi oraz Łódź Design Festiwal 2009 zapraszają na wernisaż wystawy Fontainebleau Doroty Kozieradzkiej, Michała Szuszkiewicza oraz grupy Lapolka.

Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 17 października 2009 (sobota) w Galerii Młodzi przy ul. Gdańskiej 9, o godz. 17.
Więcej informacji na stronie http://www.galeriamlodzi.pl/index.php?option=aktualnosci

Camera Obscura - wystawa fotografii Mateusza Palki

14.10.2009, 21:18:32

Prezentowane w Firleju czarno-białe fotografie zrobione zostały za pomocą aparatu otworkowego, wykonanego przez Mateusza Palkę własnoręcznie. Jego konstrukcja została maksymalnie uproszczona, a jedyne dwa materiały użyte do  produkcji to czarna tektura oraz taśma. Forma aparatu wymuszała stosowanie długich czasów naświetlania dochodzących zazwyczaj do ok. 30 minut. W efekcie akt fotografowania bliższy był procesowi patrzenia niż momentowi "zdejmowania" obserwowanej rzeczywistości. To, co w przeciągu tych długich minut nie znajdowało się w jednym miejscu, zostało w procesie naświetlania pominięte, pozostawiając po sobie niekiedy tylko ślady światła.

Fotografie eksponowane na wystawie stanowią zapis dwuletnich podróży autora. Pojawiają się na nich miasta, takie jak Wrocław, Kraków, Lubawka, Milicz, czy wsie – Chełmsko, Trzcińsko. Dopełnienie tych zdjęć stanowią zapisy powstałe w nie do końca identyfikowalnej przestrzeni pozamiejskiej – jak lasy, góry czy jeziora.


Wzajemne relacje, jakie nieustannie powstają między fotografiami z tego cyklu, stanowią o ich osobistym i introspektywnym charakterze, wyrażając istotę "widzenia" jako stale konstytuujący się proces.


Oryginalne odbitki to styki 9x12 cm odbite na papierze barytowym.


Mateusz Palka (ur. 1985) absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze prace wykonał w 2000 roku w nurcie fotografii inscenizowanej, następnie szczególną rolę w jego poszukiwaniach zaczęła odgrywać camera obscura. Od 2 lat zajmuje się fotografowaniem na średnioformatowych materiałach. W czerwcu 2009 roku wystawiał swoje prace w ramach drugiej edycji festiwalu "Podwodny Wrocław".

Zajmuje się współczesną problematyką estetyki obrazu fotograficznego.


Linki do prac artysty: http://www.mateuszpalka.webpark.pl/obscura.html
 
http://mateuszpalka.blogspot.com/


Wernisaż: 22.10.2009, Godz.18.00

Miejsce: ODA Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Wystawa czynna: 22.11.2009

Wstęp wolny


Patronami medialnymi wystawy są portale: plfoto.com, obiektywni.pl, onePhoto.net  dobreinfo.pl. Sponsorem zaś Drukarnia Grafit z Wrocławia.

Dzień Gniota

13.10.2009, 14:32:09

16 października to w serwisie Plfoto.com "Dzień Gniota". Czekamy na Wasze prace, ale uwaga! Muszą one zostać opatrzone tytułem "Dzień Gniota". Jeżeli fotografia nie będzie miała takiego tytułu, są duże szanse, że zostanie wymoderowana.

Jednocześnie prosimy o to, żeby zdjęcia opublikowane z okazji "Dnia Gniota" były zgodne z regulaminem.

Miłej zabawy!

Wystawa fotografii Artura Pawełka

13.10.2009, 13:07:50

Od 12 października 2009 roku arteria gallery, mieszcząca się w warszawskiej Domotece, zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę fotografii "Przedstawienie odbić" autorstwa Artura Pawełka.

Pawełek jest artystą posiadającym własną, artystyczną definicję fotografii. Uważa, że można ją podzielić na dwie strefy. Pierwsza z nich odwzorowuje rzeczywistość, druga tworzy całkiem nowy obraz, który w realnym świecie nie istnieje. Ten indywidualny sposób postrzegania sztuki znajduje odzwierciedlenie w pracach fotografika. Artur Pawełek w swoich dziełach stara się przedstawić obie strefy jednocześnie: "Fotografia - zdaniem artysty - nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem, jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali". Dzięki niebanalnemu podejściu dzieli wymiary, scala je i miesza ze sobą. Potrafi przedstawić rzeczy na pozór niemożliwe do przekazania.Ciągłe poszukiwania nowych płaszczyzn zaowocowały powstaniem prac o przestrzeniach mentalnych między Paryżem a Pekinem, które w realnym świecie można pokonać jedynie przemieszczając się z miejsca na miejsce. Tym bardziej warto odwiedzić wystawę i zapoznać się z pracami młodego wizjonera.

Wystawa potrwa do 27 listopada 2009 roku.

Czytelnia fotograficzna

12.10.2009, 14:29:03

Galeria Camelot i Galeria Fundacji Imago Mundi zapraszają do Czytelni Fotograficznej.
Czytelnia oferuje zbiory z dziedziny fotografii oraz szeroko pojętej sztuki. Daje możliwość zapoznania się z trudno dostępnymi wydawnictwami.

Czytelnia czynna jest w soboty i niedziele w godzinach od 12 do 18.

Kontakt:
Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
św. Tomasza 17 31-022 Kraków
czytelnia@galeriacamelot.eu

Jarosław oczami młodych

8.10.2009, 19:34:17

Klub Młodych Fotografów oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na wystawę prac uczestników IV edycji konkursu "Jarosław oczami młodych".

Wernisaż odbędzie się 9 października 2009 roku w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy placu Adama Mickiewicza 6, o godzinie 18.

Wystawa będzie czynna od 11 października  do 30 września

Więcej na stronie http://www.fotojaroslaw.pl/

Malowanie światłem i Fotografia nocna

7.10.2009, 15:42:22

Zapraszamy na kolejne Warsztaty Akademii Sony Centre "Malowanie światłem: (Freezelight) i Fotografia nocna", które odbędą się 17 października od godz. 16-21, w Zameczku Myśliwskim w Promnicach, (woj. Śląskie, Kobiór/Tychów). Tym razem zajęcia będą miały miejsce w niezwykłym miejscu, którego historia sięga XIX wieku. W wieczornej scenerii zademonstrowana zostanie sztuka malowania światłem, a także przedstawione zostaną informacje, jak zrobić dobre i wyraźne zdjęcie nocą.

Malowanie światłem (freezelight)- czyli praca z długimi czasami ekspozycji

Freezelight w luźnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "zamrozić światło". "Malowanie światłem" to najprostszy sposób, aby wyjaśnić, co naprawdę dzieje się ze światłem podczas fotografowania przy długich i bardzo długich czasach ekspozycji. To fotografia przedstawiająca przedmioty i abstrakcje sporządzone świadomie za pomocą światła.

Do kogo adresowane są Warsztaty

Warsztaty dedykowane są miłośnikom fotografii niezależnie od poziomu zaawansowania. Przedmiotem zajęć będzie tworzenie obrazów za pomocą światła w sposób jaki maluje się obraz pędzlem i farbą, jednakże pędzlem tutaj jest dowolne źródło światła, a farbą -  promienie. Obrazy które powstaną będą zarówno portretami, jak i obiektami abstrakcyjnymi. Ponadto, obrazy powstające w tej technice nie muszą być manipulowane komputerowo, aby uzyskać efekty przypominające cyfrowe grafiki.

Celem zajęć jest uzyskanie nowych doświadczeń fotograficznych. Ten rodzaj fotografii nie jest bowiem ani typowy, ani popularny, a każde kolejne spotkanie z nią daje całkowicie odmienne efekty, które zależne są wyłącznie od naszej wyobraźni, a nie otaczającego nas świata.

Fotografia nocna – czyli jak zrobić dobre zdjęcie w nocy

Nocna fotografia to fotografia w trudnych warunkach, lecz gdy zapoznamy się z podstawową wiedzą na ten temat to można  zrobić naprawdę dobre zdjęcia. Owe trudne warunki zmuszają nas do użycia dłuższych czasów naświetlania. Dobranie odpowiedniego czasu, przesłony oraz czułości ISO jest kluczową sprawą.


Czego się dowiemy

Podczas Warsztatów skupimy się na zagadnieniach:

• Jak namalować ciekawy obraz światłem i go utrwalić
• Skąd wziąć światło w fotografii nocą
• Światło zastane a balans bieli oraz lampa błyskowa a balans bieli.
• Użycie jednej lampy błyskowej i światła odbitego.
• Dowolne operowanie światłem przy użyciu dwóch lamp - system Wireless Flash.
• Łączenie światła zastanego z błyskowym.

Niezbędny będzie statyw, ze względu na długi czas naświetlania.

Aby uczestniczyć w warsztatach należy wcześniej zarejestrować się na stronach Akademii Sony Centre. Szczegółowe informacje o warsztatach oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie http://akademiasony.pl

Data: 17 października 2009
Godz. 16.00-21.00.
Rodzaj: Malowanie światłem i Fotografia nocna
Miejsce: Zameczek Myśliwski w Promnicach, Kobiór k/Tychów

Kontakt:
e-mail: marketing@sony-centre.pl
tel. 032 353 05 25

Konkurs fotograficzny: Co by było gdyby?

7.10.2009, 13:19:34

Klub Jagielloński i kwartalnik "Pressje" ogłaszają konkurs fotograficzny: "Opowiedz za pomocą fotoreportażu, co by było gdyby?... Nie było Grubej Kreski! Rząd Olszewskiego nie upadł! Stanisław Tymiński został prezydentem! Polska nie weszła do Unii Europejskiej! Rywin nie przyszedł do Michnika! Ojciec Rydzyk dokonał zamachu stanu! Powstał rząd koalicyjny PO-PiS!”.

Prace w postaci zdjęć z opisami, należy przesyłać na adres pressje@kj.org.pl do 20 października 2009 roku.
Na zwycięzcę czekają nagrody: publikacja reportażu w 18 numerze "Pressji" oraz nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł.

Szczegóły na http://www.kj.org.pl/

Zdjęcia będą publikowane w "Pressjach" i gazetach patronackich:
- "Rzeczpospolita"
- "Dziennik Polski"
- "Tygodnik Powszechny"

Plener Fotograficzny Nowiny

6.10.2009, 14:02:43

W dniach 16-18 października, pod patronatem Jędrzejowskiego Towarzystwa Fotograficznego i Plfoto.com odbędzie się Plener Fotograficzny Nowiny.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.jtf.jedrzejow.pl lub bezpośrednio w portfolio LeszeK.

RE: wizje - czekają na Twoją wystawę!

6.10.2009, 14:04:28

Biuro Kultury Urzędu miasta stołecznego Warszawy oraz Fundacja Impact i Cinema Art zapraszają artystów do zgłaszania się na RE:WIZJE. 3 INWAZJĘ SZTUKI NIEZALEŻNEJ
W programie proponowanych jest ponad 60 wydarzeń artystycznych w dziedzinach: muzyka, teatr, taniec, fotografia, film, sztuki plastyczne.  
Re:wizje są imprezą integrującą warszawskich twórców, zespoły offowe, stowarzyszenia kulturalne, fundacje, teatry, niezależnych muzyków.
Artyści związani z Warszawą zapraszani są do zgłaszania swoich projektów na Festiwal Re:wizje. Organizatorzy oczekują na propozycje wystaw, spektakli, koncertów, itd. Akceptowane będą projekty ze wszystkich dziedzin sztuki, również te powstałe we współpracy krajowej i/lub międzynarodowej. Ważny jest jednak ich związek z Warszawą - bądź przez osobę któregoś z twórców, bądź też inspirację tym miastem.
 
Zgłaszane projekty powinny mieć premierę po 1 stycznia 2009. Po zgłoszeniu każdy z nich będzie oceniany przez Radę Programową Festiwalu, a następnie wybrane z nich będą zaproszone do udziału w trzeciej edycji Re:wizji.

Zainteresowani powinni do 10 października (włącznie) wysłać pobraną ze strony http://www.rewizjewarszawa.pl/ kartę zgłoszeniową i przesłać ją na adres rewizje@art-impact.pl, tam też znajdują się szczegółowe warunki uczestnictwa.

Festiwal Re:wizje to:
- prezentacja działań niezależnych warszawskich artystów reprezentujących wszystkie dziedziny sztuki
- możliwość odwiedzenia ich w ich własnym środowisku: klubach muzycznych, galeriach i teatrach ukrytych w praskich podwórkach i kamienicach, mokotowskich garażach czy wolskich fabrykach.
- integracja środowiska artystycznego w Warszawie
- niezapomniana Noc Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Termin i czas trwania Festiwalu 10-12 grudnia 2009
 

KONKURS FOTOGRAFICZNY RETRO WARSZAWA

5.10.2009, 14:28:03

Już od 3 października co sobotę na www.zyciewarszawy.pl

"Życie Warszawy" rozpoczęło po wakacjach kolejną edycję konkursu poświęconego powojennej historii stolicy - "Retro Warszawa". Celem konkursu jest przedstawienie czytelnikom fotograficznego obrazu dawnej Warszawy i zaangażowanie mieszkańców w dokumentowanie współczesnego wyglądu historycznych miejsc. Konkurs pozwala na poznanie losów ulic i budynków stolicy i ukazanie zmian w architekturze miasta na przestrzeni ostatnich dekad.

Począwszy od 3 października co sobotę na łamach "Życia Warszawy" oraz na stronie www.zyciewarszawy.pl/retrowarszawa  będzie pojawiać się 1 archiwalna fotografia ze zbioru rodziny Pytko wraz ze wskazówkami ułatwiającymi lokalizację pokazanego miejsca. Zadaniem uczestników konkursu jest odgadnięcie, jaka ulica lub skrzyżowanie zostały przedstawione na zdjęciu oraz samodzielne sfotografowanie (aparatem fotograficznym lub wbudowanym w telefon komórkowy) tego miejsca. Czytelnicy mogą wziąć udział w 2 kategoriach konkursu:

KATEGORIA HISTORYCZNA - wymaga wykonania zdjęcia miejsca pokazanego na fotografii konkursowej w taki sposób, aby kadr był jak najbardziej zbliżony do oryginału, (jest nim zdjęcie z archiwum rodziny Pytko). Fotografia może być czarno-biała, nie może być kolażem czy fotomontażem, nie może być obrobiona czy przerobiona żadną inną techniką, powinna spełniać podstawowe zasady kompozycji fotografii.

KATEGORIA WSPÓŁCZESNA - zakłada, że zdjęcie przedstawionego na archiwalnej fotografii miejsca nie będzie skadrowane tak samo jak oryginał i może być wykonane z użyciem programów do edycji zdjęć. Fotografia może być czarno-biała, nie może być kolażem czy fotomontażem. W tej kategorii liczy się inwencja twórcza autora, ciekawa kompozycja i pomysł.

Na konkurs można wysłać maksymalnie 2 zdjęcia. W danym tygodniu można brać udział w obu kategoriach. Z otrzymanych zdjęć Jury co tydzień wybiera dwie fotografie tygodnia, jedną w KATEGORII HISTORYCZNEJ i drugą w KATEGORII WSPÓŁCZESNEJ. W ostatnim tygodniu KAŻDEGO miesiąca JURY wybiera fotografię MIESIĄCA ze zdjęć, które otrzymały nagrody tygodnia w KATEGORII HISTORYCZNEJ. Natomiast PO ZAKOŃCZENIU KONKURSU W GRUDNIU - jury przyzna nagrodę główną JEDNEMU spośród wszystkich zdjęć, które zostały fotografią tygodnia w KATEGORII WSPÓŁCZESNEJ.

Nagrodami w konkursie są:
  • 3 APARATY FOTOGRAFICZNE Casio EX-H10 -  jako nagrody dla FOTOGRAFII  MIESIĄCA w "kategorii historycznej" (wybierane będą  co miesiąc spośród fotografii tygodnia)
  • 13 ZAPROSZEŃ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE w styczniu 2010 roku - jako
  • nagroda dla KAŻDEJ FOTOGRAFII TYGODNIA  "kategorii współczesnej"
  • 1 APARAT FOTOGRAFICZNY Casio EX-H10 - jako nagroda główna w "kategorii współczesnej" - przyznana w finale konkursu w grudniu 2009 r.


Partnerami konkursu są: Exilim i Warszawska Szkoła Fotografii
Patroni konkursu: fotopolis.pl i plfoto.com

Spotkanie autorskie z Andrzejem Koniakowskim

3.10.2009, 16:18:30

Galeria Art Foto zaprasza na spotkanie autorskie z cyklu "Digitalizacja przestrzeni fotografii".
Tym razem gościem specjalnym będzie Andrzej Koniakowski - artysta-fotografik oraz członek ZPAF.

W programie przewidziany jest pokaz multimedialny filmów: "Hałda-alegoria śląskości", "Stalowe pejzaże" i "Andrzejki 2005".
Spotkanie odbędzie się 5 października o godz. 19 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie http://www.rok.czestochowa.pl 
Wstęp wolny.

Andrzej Koniakowski chociaż urodził się w Krakowie całe życie związał ze Śląskiem. Studiował na Wydziale Górniczym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przez lata pracował w polskim przemyśle węglowym. Wielokrotnie nagradzany m.in. Grand Prix w dziale portretu na czterdziestym dziewiątym Salonie Fotograficznym w Saragossie i medalem "Zasłużony Dla Kultury Polskiej". Jego prace prezentują przede wszystkim Śląskie, industrialne krajobrazy, które zdają się być pejzażami niefiguratywnymi.

O twórczości Andrzeja Koniakowskiego Bogdan Widera napisał:
"...…jego fotografie można bez żadnych zmian użyć jako scenografii i to wcale nie do sztuk o tematyce śląskiej. Pewne pejzaże nadawałyby się do stworzenia scenerii, w której Makbet spotyka się z wiedźmami, czy też dokonuje się tragedia króla Lira. A zdjęcia stalowych konstrukcji mogłyby stworzyć tło wręcz uniwersalne, bo i dla nowoczesnych inscenizacji tragedii antycznych jak i dramatów futurystycznych, czy sztuk z dziedziny science-fiction…."
(Śląsk, styczeń 2009)   

The British Wildlife Photography Awards 2009

1.10.2009, 17:12:43

Przyznano nagrody pierwszej edycji The British Wildlife Photography za najlepsze zdjęcia przedstawiające dziką przyrodę Wysp Brytyjskich.

Jury wybrało laureatów w siedmiu kategoriach: portrety zwierząt, przyroda w mieście, siedlisko, ukryta Brytania, przyroda przybrzeżna i morska, zachowania dzikiej przyrody oraz moja okolica.

Miło nam donieść, że jedną z wyróżnionych prac jest fotografia "Mountain hare" Marcina Zagórskiego, którego dzieła można podziwiać również na Plfoto.com. Zdjęcie przedstawia zająca bielaka uchwyconego w Parku Narodowym Peak District w Wielkiej Brytanii. Sam autor najchętniej obserwuje i dokumentuje przyrodę bieszczadzką.

Zdjęcia nagrodzone w konkursie BWPA pokazywane będą do 16 października w londyńskiej Hoopers Gallery, a w 2010 wystawa objedzie Wielką Brytanię.

Więcej znaleźć można na http://bwpawards.co.uk/winners/2009/ oraz w nadchodzącym numerze Newslettera

Marcinowi Zagórskiemu oczywiście serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Prace konserwacyjne

30.09.2009, 17:25:01

Drodzy Użytkownicy, obecnie w serwisie prowadzone są prace konserwacyjne oraz działania mające na celu zapewnienie zgodności oprogramowania plfoto.com z najnowszymi wersjami przeglądarek internetowych. W związku z tym mogą występować chwilowe zakłócenia  w funkcjonowaniu serwisu.
Za utrudnienia przepraszamy. 
Administracja

Bitwa komunikacyjna

30.09.2009, 17:24:58

"Bitwa Komunikacyjna" oficjalnie rozpoczęta! 

ZTM Warszawa i platforma  eBitwa.pl pod patronatem ZPAF zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym związanym z warszawską komunikacją miejską.

Od dnia 15 września do 31 października można zgłaszać swoje prace w 3 tematach:

Komunikacja miejska w czerni i bieli.

Komunikacja miejska w kolorze.

Portret Warszawiaka w komunikacji miejskiej.

Podczas trwania bitew i 3 dni po ich zakończeniu (do 3 listopada) będzie trwało głosowanie na najlepsze prace według użytkowników. W każdej bitwie internauci przyznają nagrodę publiczności poprzez głosowanie otwarte. Jury spośród wszystkich prac wybierze najlepsze zdjęcia oraz przyzna nagrodę główną Grand Prix.

 Wszystkie wyniki i tytuły najlepszych prac zostaną ogłoszone na stronie: http://ebitwa.pl/ztm po wyłonieniu przez jury.

Dla autorów najlepszych prac czekają nagrody w postaci roku nauki w Studium Fotografii ZPAF, kursów fotograficznych i nagród rzeczowych. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie zamykającej konkurs.

Terminy:
Prace zgłaszane do Bitwy we wszystkich dostępnych tematach można zgłaszać do dnia 31.10.2009 r.

Nagrody
1, 2 i 3 miejsce oraz wyróżnienia przyzna jury powołane przez organizatorów spośród wszystkich prac nadesłanych na konkurs we wszystkich trzech kategoriach.

Grand Prix:

- Rok nauki w Studium Fotografii ZPAF.
- Odtwarzacz multimedialny VEDIA B6 8GB.
- Prezentacja pracy na wystawie zakończeniowej.

1 miejsce (w każdej z 3 bitew):
- Kurs fotograficzny organizowany przez ZPAF
- Odtwarzacz multimedialny VEDIA B6 4GB
- Prezentacja pracy na wystawie zakończeniowej.

2 i 3 miejsce oraz nagroda publiczności (w każdej z 3 bitew):
- Prezentacja pracy na wystawie zakończeniowej.

Dodatkowo: Konto Photoblog.PRO w serwisie Photoblog.pl na 1 rok dla pierwszego miejsca w bitwie "Portret Warszawiaka w komunikacji miejskiej".

Jury
Oceny prac będą dokonywali akredytowani przez Organizatorów członkowie jury.

Dodatkowe informacje, zgłoszenia i regulamin na stronie: http://ebitwa.pl/ztm

Galeria Bezdomna powraca do Białegostoku 3-11 października 2009

30.09.2009, 10:36:11

Minął ponad rok od pierwszej białostockiej edycji "Galerii Bezdomnej"; czyli otwartej galerii fotografii stworzonej na bazie pomysłu dwóch polskich fotografików; Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika.
W tym roku "Galeria Bezdomna" zawita ponownie na tydzień do Białegostoku (3-11 października). Tym razem na "Węglówkę" (www.weglowa.pl), do jednego z dawnych magazynów wojskowych położonego nieopodal torów kolejowych i wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza. Do waszej dyspozycji będzie prawie 4000m2, 2 poziomy, 4 wielkie hale magazynowe.


TYLKO OD WAS ZALEŻY, CZY UDA NAM SIĘ TEN OGROM POWIERZCHNI ZAPEŁNIĆ ZDJĘCIAMI  !!!

Program II Białostockiej edycji Galerii Bezdomnej:

dokładna lokalizacja WĘGLÓWKI pod tym linkiem:
http://weglowa.pl/content/lokalizacja

3 października (Sobota) od godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych do wieszania swoich prac. To nie musi być tylko fotografia. Zapraszamy fotografów, malarzy, grafików, rzeźbiarzy, instalatorów instalacji etc. Tematyka - dowolna, format - dowolny, sposób ekspozycji - według własnego pomysłu (nie zagrażającego życiu innych osób!),
Radzimy zabrać ze sobą materiały instalacyjne (taśma klejąca, sznurek, gwoździki, młotek etc.)
będziemy dysponować pewną ilością, taśm i im podobnych, ale raczej w celach awaryjnych (gdyby ktoś zapomniał).

Prace wieszamy/instalujemy do godz. 18.00!
Około 18.30 przewidujemy wernisaż połączony najprawdopodobniej z koncertem fajnej kapeli.

"Galeria Bezdomna"; działać będzie w Białymstoku przez  tydzień od 3.10.2009 do 11.10.2009r.
Przez ten czas będzie otwarta dla zwiedzających w ustalonych godzinach (oprowadzać po galerii i pilnować prac będą pełniący dyżury uczestnicy "Galerii").
11 października od rana zbieramy swoje prace i wspólnie żegnamy hucznie "Bezdomną", która rusza dalej w Polskę, a pewnie i w świat.

Podczas trwania tegorocznej "Galerii Bezdomnej" mamy dla was jeszcze kilka niespodzianek :

 Sobotni wernisaż "Bezdomnej..." 3 października ok. godz 18.30 otworzy razem z nami jeden z pomysłodawców "Galerii.." Andrzej Świetlik!

- w drugi weekend obecności "Bezdomnej" w Białymstoku dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Przemka Sejwy, zapraszamy wszystkich chętnych na BEZPŁATNE warsztaty fotografii studyjnej w "Studiowasabi" (nieopodal węglówki) 10 października o godz. 14.00 (spotykamy się na Węglówce stamtąd spacerkiem do studia )
zainteresowanych warsztatami prosimy uprzejmie o kontakt mejlowy do 7 października (mholownia@gmail.com lub foto@studiowasabi.pl) w celu łatwiejszego podziału na grupy przy dużej ilości chętnych)
info o studiu wasabi tutaj:
http://www.studiowasabi.pl/

- 11 października (niedziela) o godz. 12.00,  w ostatni dzień tegorocznej białostockiej Bezdomnej zapraszamy na Węglówkę na OTWARTE spotkanie z Kubą Dąbrowskim, fotografem i fotoblogerem rodem z Białegostoku, który opowie niejedną historię i odpowie na niejedno pytanie na temat fotografii komercyjnej i nie tylko.
o kubie info tu:
http://www.kubadabrowski.com


Dla maruderów zastanawiających się czy warto przyjść na "bezdomną" link do relacji z zeszłorocznej białostockiej edycji:
http://www.galeriabezdomna.art.pl/pl/index.php?idz=wystawy&nr=85


O wszystkich aktualizacjach programu będziemy was  informować drogą mejlową  i na stronach:

Galerii Bezdomnej:

http://www.galeriabezdomna.art.pl/pl/index.php?idz=wystawy&nr=100

Węglówki:

http://weglowa.pl/content/galeria-%C2%ABbezdomna%C2%BB-na-weglowej-3-11-pazdziernika


Fundacji M.I.A.S.T.O:

http://fmb.org.pl/galeria-bezdomna/


PRZYBĄDŹCIE LICZNIE I POWIADOMCIE SWOICH ZNAJOMYCH !

Pokażmy, że w Białymstoku fotografia wciąż trzyma się mocno !

13 dni w Hongkongu

25.09.2009, 11:43:13

Zapraszamy na wernisaż fotografii Agaty Makomaskiej, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Zdjęcia są zapisem 13 dniowego pobytu w Hongkongu. Autorka starała się pokazać to państwo/miasto z punktu widzenia małego, białego człowieka, który przyjeżdża z dużego miasta do jeszcze większego, gdzie wszystko jest większe, a różne kultury mieszają się na każdym rogu.



Wernisaż odbędzie się 1 października 2009 o godzinie 20:00 w Warszawie, w Pubie RazzMaTazz, ul. Marszałkowska 55/73 http://www.razzmatazz.pl/
Fotografie oglądać będzie można do 14 października.