Nikogo z wymienionych osób nie znam. A historii tego miejsca wcale. Mieszkam w innym mieście i foto bez opisu nic nie mówi. Pozdrawiam. ŻYJE Tu I Teraz.
Chominowa i Ginczanka. Kto nie zna historii (polityka.pl)
Instalacja Adama Rzepeckiego jest częścią festiwalu Utajone Miasto / Otwarte Miasto. Autor tłumaczył „Kurierowi Lubelskiemu”, że chodzi o trudne wybory Polaków w czasie wojny. Na stronie festiwalu czytamy, że projekt „chce zmusić przechodnia do refleksji nad postawą człowieka wobec drugiego w każdych trudnych czasach, gdy wybór dobra lub zła (...) zależy od jego jednostkowej decyzji”. Tylko czy przechodnie fotografujący się pod neonem zdobędą się na taką refleksję? W dodatku do wczoraj neonowi towarzyszyła tablica z błędną informacją, że Ginczankę zamordowano w 1955 r. w obozie w Płaszowie (zabito ją w 1944).
Grzegorz Krzyzewski[ 2020-10-15 20:13:47 ] bo w Lublinie wszystko jest krzywe :)
Grzegorzu, a dlaczego krzywo?
Nikogo z wymienionych osób nie znam. A historii tego miejsca wcale. Mieszkam w innym mieście i foto bez opisu nic nie mówi. Pozdrawiam. ŻYJE Tu I Teraz.
Chominowa i Ginczanka. Kto nie zna historii (polityka.pl) Instalacja Adama Rzepeckiego jest częścią festiwalu Utajone Miasto / Otwarte Miasto. Autor tłumaczył „Kurierowi Lubelskiemu”, że chodzi o trudne wybory Polaków w czasie wojny. Na stronie festiwalu czytamy, że projekt „chce zmusić przechodnia do refleksji nad postawą człowieka wobec drugiego w każdych trudnych czasach, gdy wybór dobra lub zła (...) zależy od jego jednostkowej decyzji”. Tylko czy przechodnie fotografujący się pod neonem zdobędą się na taką refleksję? W dodatku do wczoraj neonowi towarzyszyła tablica z błędną informacją, że Ginczankę zamordowano w 1955 r. w obozie w Płaszowie (zabito ją w 1944).
Nie mogę doczytać się co na neonie jest.
+++