Opis zdjęcia
"...spacerując po zakamarkach Starego Miasta prawie na każdym kroku odkrywamy coś nowego, choć bardzo dobrze znanego..." [Kuryer Codzienny, styczeń 1935] ------------------------ Barbakan, warszawskie Stare Miasto, styczeń 2011; aparat: Start, obiektyw Ekutar 1:4/75 (nr 63575), z ręki, czas 1/125 sek., f4.0, ISO 400 (Ilford HP5 Plus-400) skan z negatywu.
:))
nie wiem - być może jakiś element przytrzymujący rolkę z negatywem? W końcu to najstarszy model Starta produkowano DO 1960 roku :))
ciekawe, co w tym egzemplarzu Starta drapie ryski :) mój robi czysto, chociaż ma różne braki... ;)
Dziękuję :)
Ciekawe.
@Dziękuję za jasne wyrażenie Twojego zdania. Moim zdaniem użycie opcji "stara gazeta" (bo była to jedyna "programowa" ingerencja, poza tymi związanymi z parametrami publikacji) w tej fotografii - jak i w poprzednich z tego negatywu - była zasadna i służyła osiągnięciu takiego właśnie efektu. Mam na myśłi efekt widoczny na fotografii :)). Ale - nie ma obowiązku ani "widzenia", ani "odczuwania", ani rozumienia tego efektu... :))
Tak bardzo na serio, to zabieg postarzenia zdjęcia w tym przypadku jest sztuczny i niczemu nie służy. Jest udawaniem czegoś, czym to zdjęcie nie jest. Jest jak fototapeta. Forma musi mieć związek, musi służyć treści. Dlatego moim zdaniem w tym wypadku zabieg ten jest niepotrzebny. Pozdrawiam
Krzysztof Miller [2011-02-11 00:05:18] a tak konkretnie? które korniki, a które dziurki?; @Andrzeju - dziękuję :)); @Zofinko :)); @Andrzeju.s :)) no czy ja wiem? chętnie poposiadałbym oryginalnego Fiata 508, albo - ponownie - pojeździł Syreną 104 :)))
Z nowego stare...ciekawy zabieg, oby nie przyszło Ci do głowy robić to samo np. z samochodem :))...
yhy
Lubię...
:)) ten facio?
Tak jak współczesna ikona z nawierconymi dziurkami udającymi korniki :)
Burakoszczak z Czerniakowskiej :0
a co tu jest udawane???
E....takie udawane :(