mam katalog taki 1 + poeyja, to nie miejsce na plfoto, Atena )bza boginia miođci123 licyz sie pryekays + to nie jest Bg morya jak Posejdon + wedug mitw a ja nie jestem lesbijk!!!
Ależ skąd... Arachne, to córka farbiarza Idmona w Kolofonie w Lidii, mistrzyni tkania i haftu.
Jej przechwałki o własnych zdolnościach rozgniewały Atenę, która wyzwała ją na tkacki (moim skromnym zdaniem - na prostacki) pojedynek. Atena wyhaftowała wizerunki bogów olimpijskich, obrazując ich potęgę. W rogach tkaniny umieściła przykłady kar, które spotykają ludzi za ich pychę. Ten dydaktyczny przekaz nie powstrzymał Arachne, która na swoich krosnach wyczarowała bogów w miłosnych związkach ze śmiertelnymi dziewczętami. Jej tkanina była co najmniej równie piękna, jak haft Ateny. Rozgniewana bogini rozdarła dzieło Arachne i ją samą zaczęła bić czółnem tkackim (dobrze, że nie rybackim!). Dziewczyna powiesiła się z rozpaczy. Atena poczuła smutek w związku z zaistniałą sytuacją, więc postanowiła przywrócić życie samobójczyni. Jednak już nie pod postacią człowieka, ale pająka, który zawsze tkałby misterne nici.
Imię Arachne pochodzi od greckiego słowa Αράχνη, oznaczającego pająka. Od tego słowa wzięła nazwę nauka o pająkach - arachnologia oraz odmiana fobii o nazwie Dzień Ważki, który obchodziliśmy właśnie wczoraj. ;-)))
bodystocking?
kolnierzyk [2010-08-18 23:07:21] - albo Ty masz za ciasny kołnierzyk, albo ja mam dyslekcję... ;-)))
mam katalog taki 1 + poeyja, to nie miejsce na plfoto, Atena )bza boginia miođci123 licyz sie pryekays + to nie jest Bg morya jak Posejdon + wedug mitw a ja nie jestem lesbijk!!!
Ależ skąd... Arachne, to córka farbiarza Idmona w Kolofonie w Lidii, mistrzyni tkania i haftu. Jej przechwałki o własnych zdolnościach rozgniewały Atenę, która wyzwała ją na tkacki (moim skromnym zdaniem - na prostacki) pojedynek. Atena wyhaftowała wizerunki bogów olimpijskich, obrazując ich potęgę. W rogach tkaniny umieściła przykłady kar, które spotykają ludzi za ich pychę. Ten dydaktyczny przekaz nie powstrzymał Arachne, która na swoich krosnach wyczarowała bogów w miłosnych związkach ze śmiertelnymi dziewczętami. Jej tkanina była co najmniej równie piękna, jak haft Ateny. Rozgniewana bogini rozdarła dzieło Arachne i ją samą zaczęła bić czółnem tkackim (dobrze, że nie rybackim!). Dziewczyna powiesiła się z rozpaczy. Atena poczuła smutek w związku z zaistniałą sytuacją, więc postanowiła przywrócić życie samobójczyni. Jednak już nie pod postacią człowieka, ale pająka, który zawsze tkałby misterne nici. Imię Arachne pochodzi od greckiego słowa Αράχνη, oznaczającego pająka. Od tego słowa wzięła nazwę nauka o pająkach - arachnologia oraz odmiana fobii o nazwie Dzień Ważki, który obchodziliśmy właśnie wczoraj. ;-)))
obrazili sie na mnie wszyscy czy jak ?