Opis zdjęcia
Tatry, Dolina Pięciu Stawów i Potok Roztoka uchodzący z znajwiększego z nich. Kilkadziesiąt metrów dalej woda opada z hukiem z najwyższego w Polsce, blisko 70 metrowey wysokości wodospadu Siklawa. Parametry zdjęcia: iso 100, czas blisko 150 sekund, przysłona 22, ogniskowa 18mm. Okres: jesień, 24 październik 2009. Nie często to piszę, ale warto oglądać na pełnym czarnym tle, pozdrawiam.
Cisza....
EXTRA FOTA
ładnie
są jeszcze filtry szare, pory dnia.
Mi się ta woda właśnie podoba, wprowadza inny, trzeci wymiar :)...
Moim zdaniem gdybys zastosowal duzo krotszy czas, ale rozmywajacy jeszcze wode, to efekt byl by ciekawszy, obecnie woda jest plaska, przypomina stare, jednowymiarowe rendery z gier...
Cieszę się, że przypadło do gustu a zarazem dziękuję jeszcze raz zawyrażone opinie, na pewno w przyszłości przy projektowaniu kadrów uwzględnię je:)
Znakomite to jest, coś hojny dzisiaj jestem w tych Maxach
howito jak już pisałem, każdy ma swój punkt widzenia. Masz rację, "woda robi zdjęcie" ale właśnie dzięki temu, że sposób jej przedstawienia pozwala skupić się na pozostałych elementach krajobrazu. Co do samego ustawienia aparatu... był doczepiony oczywiście do statywu, razem z którym usadowiłem się na podobnej skale-wyspie, która leży w nurcie strumienia na przedstawionym ujęciu, wysokość około 1,8 metra więc jak sam zauważyłeś ciężko byłoby osiągnąć granicę 3 m. Co do samej głębi ostrości tak długi czas wymagał nastawienia odpowiedniej przysłony, tak więc umieszczenie zbocza poza GO nie wchodziło w grę. Dziękuję Ci za komentarz i przedstawienie swojego punktu widzenia, pozdrawiam.
dla mnie tylko woda robi te zdjęcie wartościowym poprzez kontrast z nieruchomą skałą, ale zbocze po lewej stronie zdecydowanie powinno być po za głębią ostrości. zdj. msz zrobiłbym z poziomu ok 3m. Wiem trudne ale uwidoczniłoby nurt i prowadzenie wody jeszcze bardziej.
:)) pozwolę się nie zgodzić - na traktowanie wody jako dodatek oczywiście :))) Bez niej - bez podkreślenia jej ruchu w głąb kadru - sama skała nigdzie by nie wprowadzała, bo zamiast wody (płaska wyciągnięta liniowo powierzchnia, z wyraźnie zaznaczonymi elementami wskazującymi na kierunek ruchu - wody i wzroku) widać byłoby szereg nieregularnych i nieregularnie ułożonych głazów , wypełniających dosyć chaotycznie prawą ćwiartkę kadru :)). Dla mnie - że użyję popularnego na Plfoto zwrotu - "woda robi fotę". :)). Pozdrawiam
a ja myslalem ze tu o wode przede wszystkim plynie
Barszczon, według mnie woda jest tu dodatkiem, trochę jak niebo na zdjęciach (dzięki odpowiednio długiemu otwarciu migawki udało mi się pozbawić ją niepotrzebnych załamań). W tym kadrze chodziło mi głównie o rzeźbę kamieni znajdujących się w korycie. Zgodnie z tym co napisał kayzer, w LD jest dosyć mocno rzucająca się w oczy skała (na miniaturce słabo zarysowana), to ona wprowadza w kadr, dalej kamień po prawej, następnie gałęzie karłowatej jarzębiny uformowane przez masy powietrza (wiatru) pędzące w dół doliny, na końcu zamknięcie ze zboczy schodzących raz z lewej potem z prawej. Tak ja to widziałem, no i jak wspominałem filtr użyty świadomie w celu osłabienia odbioru wizualnego wody kosztem wzmocnienia kamieni/skał, dzięki za opinię.
choć nie lubię fotografii wody robionych "z biegiem" - w tym przypadku, muszę przyznać, że osiągnięty efekt robi wrażenie :))
Eh, już poprawiłem... na początku nie wiedziałem o co Wam chodzi z tą przyszłością:) Tak to jest jak napisze się dłuższy komentarz a potem strona się zblokuje i trzeba pisać od nowa, zawsze się jakiś babol trafi. Dziękuję za komentarze i pozdrawiam.
24 październik 2010 ???? foto ok..
ostra praca:)
Początkowo wydawało mi się pusto w LD, ale tylko początkowo. Jest bardzo dobrze.
:)
prorok ;)
+++
Dooobre! {:-) W dodatku można zobaczyć, jak to miejsce będzie wyglądało za 4 miesiące {;-)
ładnie się potoczek rozmył