Opis zdjęcia
Członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego CKfoto.pl zapraszają Państwa do podróży w przeszłość Wehikułem Czasu. Zobaczycie Kielce epoki katarynek i kataryniarzy. Przełom XIX i XX wieku. Mroki okupacji i walkę z niemieckim najeźdźcą. Kamienice, których nie powstydziłby się Nowy Jork. Wszystko to możliwe dzięki najnowszej technice i nieograniczonej wyobraźni twórców zdjęć. Przedstawiamy Wam zdjęcia w stylu retro; przekonajcie się, jak mogło wyglądać nasze miasto i jego okolice na przestrzeni dziejów. Zaproszenie http://plfoto.com/1995333/zdjecie.html
Relacja z wernisażu http://ckfoto.pl/wydarzenia_ckretro.html
się domyślam, że celowo za dnia i rozumiem. chodzi mi o to, że stylizujesz na "retro" to i nic by się nie stało, jak byś z dnia zrobił noc ;) w końcu to ma byc ilustracja do wydarzenia? takie tylko luźne myśli.
Marcin: rekonstrukcja celowo została zainscenizowana za dnia bo nocą wiele by nie było widać.
dużo lepiej jak do inscenizowanych zdjęć dodać opis. link juz odwiedzę po przebudzeniu. dzięki. czepiając się szczegółów, to powinieneś chyba jednak wystylizować tę fotkę na nocną. ja z tych czepialskich :) ale lubię, jak to co czytam widać na zdjęciu. fajny pomysł swoją drogą. z ciekawością zaczekam na następne zdjęcia.
a mi sie ta fotka podoba
Marcin: I może jeszcze ten link http://www.ckfoto.pl/foldery/wiezienie_artykul.pdf
Marcin: Rekonstrukcja odbicia więzienia kieleckiego przez kapitana Antoniego Hedę "Szarego" w nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku. "Była godz. 21, padł rozkaz przestrzelania broni, a chwilę później oddziały załadowały się na samochody. Zaczęło lekko padać, gdy kolumna ruszyła w kierunku Kielc. O czym myśleli młodzi obrońcy niepodległości? Jaka niedaleka przyszłość czaiła się na nich w ciemności? ... O godz. 22.30 wjechali ul. Warszawską. 200 osób przyjechało ciężarówkami, które wcześniej zabrali ubekom. Nocne patrole wojskowe myślały, że to kolejna akcja UB. Najpierw zdobyli pocztę na rogu ul. Hipotecznej i Sienkiewicza i odcięli centralę telefoniczną. 40-osobową grupą szturmową dowodził porucznik Włodzimierz Dalewski "Szparag". Ruszyli na więzienie. Pierwszy ostrzał i obrzucenie granatami nie przyniosło efektu. Do wysadzenia bramy "Szary" postanowił użyć broni ukrywanej jeszcze z czasów okupacji niemieckiej. To był piat, czyli angielska pancerzownica. Ale główne zawiasy nie chciały puścić, odpadł tylko kawałek blachy. Zadanie dla minerów: nowe ładunki założyć bezpośrednio na bramę. Udało się. ... Na środku dziedzińca komendant "Szary" wita się z wolnymi już oficerami. Pułkownik Antoni Żółkiewski "Lin", dowódca II Dywizji AK, jest blady i słaby. "Szary" obejmuje go ramieniem i przekazuje innym pod opiekę. Nie może zająć się pułkownikiem, bo utyka. Dostał rykoszetem w nogę. Pułkownika "Lina" zabierają. Chwilę później umiera z wyczerpania. Tyle że na wolności. Jest jednym z 354 uwolnionych więźniów."
w Kielcach jakieś powstanie było? :] mógłbys dawać opis, jakiego wydarzenia fota dotyczy