Opis zdjęcia
Od 24 godzin wschodnie obszary Oceanu Burz lśniły w promieniach porannego słońca. Dominującym obiektem w tej okolicy był krater Kopernika, jeden z piękniejszych na widocznej z Ziemi stronie Księżyca. 90 kilometrów średnicy, wysokość wału brzegowego 3700m. Kopernik jest tworem impaktowym, powstałym około 800 milionów lat temu w jednej chwili, w wyniku uderzenia w księżycową powierzchnię olbrzymiego meteorytu. Z ciekawostek, łańcuch górski nad kraterem to księżycowe Karpaty. Parametry:2009.04.04.19:53CWE.Reflektor Newtona 250/1520+N.D300 z konwerterem. Exp.2x1/15sek.ISO800. Nienajlepszy seeing, z dziewięciu klatek dwie nadawały się do stworzenia tego obrazu.
Tomcha, to prawda. Kamery dedykowane pod fotografie księżycową i planetarną dają lepsze wyniki. W tym wypadku głównie warunki pogodowe wpływały na klasę tej fotografii.
ładnie!, dół już trochę nieostry, chyba lepsza jednak mniejsza matryca o większej rozdzielczości
kiedys sie gapilem przez lornetke x30 na chyba 80 w zime (chyba najlepiej widac wlasnie w zime )na ten ksiezyc(40minut bez przerwy;-)
jestem pod wrażeniem!
Dobry teleskop + dobre warunki meteo, wówczas księżycowe pejzaże zapierają dech :)
nigdy nie mialem przyjemnosci popatrzec przez porzadny teleskop .ale chyba bym sie nie oderwal....;-) pzdr
wielkosc krateru (zgaduje) mowi nam o wielkosci obiektu ktory zderzyl sie z ksiezycem ..zastanawiam sie ze gdyby to byl kawalek skaly i duzy taki to czy sila tego udezenia nie powinna byla go wywalic z orbity.tak sobie pomyslalem tylko po czelabansku tamta skala byla wilkosci ciezarowki ZUK .....
super te twoje foty ksiezyca :-))
+
(poprostu super!)
niezwykłe!!!!! rzadko tu się trafiają takie perełki niszowe!
ładne
Dzięki
:)
nice
i tak nieźle wyszło. pogratulować
Dzięki, za taką wycieczkę po wszechświecie:) Robi wrażenie, opis również:)
niezobowiązująco ;)
Dzięki za edukację :)