Opis zdjęcia
\\\\" Przez dwa i pół roku budowałem piękne radio, a teraz to wszystko zostanie zburzone. Szkoda...\\\\" - Krzysztof Skowroński, do wczoraj szef radiowej \\\\"Trójki\\\\" w wywiadzie dla PAP. Na zdjęciu - styczeń 2007 - Skowroński na początku budowy. Mogę powtórzyć za nim - szkoda...
Dziękuję wszystkim Gościom za odwiedziny i wpisy. Cieszę się, że to zdjęcie stało się okazją do dyskusji na tematy bynajmniej nie fotograficzne. Gdzieś już pisałem, ale powtórzę - tak widzę rolę reporterskich zdjęć, by dawały okazje do refleksji nad rzeczywistością, którą przedstawiają, same będąc jakby przezroczyste i niejako nieistotne. Zdjęcie reporterskie to jakby okno na świat - przez które patrzył autor i które otwiera dla odbiorców, by podzielić się z nimi widokiem, który z jakichś powodów uważa za istotny. Pozdrawiam
karbik [2009-03-04 02:23:12]: No sporo osób w komercję ucieka, choć jednak niektórzy tworzą sensowne zdjęcia reportażowe.
może masz rację, a może za mało znamy tamten czas. z racji mojej pracy przeglądam wiele tytułów czasopism i ciągle odkrywam coś nowego. myślę, że obecni młodzi ludzie, jeżeli przeglądaliby czasopisma z lat powojennych - też dokonywaliby wielu interesujących odkryć i nie mówiliby, że lata 50-, 60- itd. były szare. tak jak i obecnie nie można powiedzieć, że dziennikarstwo składa się z samych niusów, a ci, którzy zajmują się fotografią uciekają w komercję i banał. aczkolwiek z pozoru może to tak wyglądać.
karbik [2009-03-03 13:50:04]: Piszesz, cytuję: Jeszcze więcej zbliżonych w myśleniu do późniejszego fotoreportażu można znaleźć do I wojny światowej, np. w "Świecie" z 1906 r. są np. takie kilku zdjęciowe reportaże dot. wprowadzenia patroli kozackich w Warszawie, życia w mieście itp." ....... No właśnie, a - paradoksalnie - w dwudziestoleciu międzywojennym jednak nastąpił pewien regres ;).
tak trochę prowokacyjnie napisałam o tym "nachalnym" mikrofonie, rzeczywiście jako ostra forma plastyczna mówi o portretowanym... natomiast co do fotografii w czasopismach do 1939 r. - można zaryzykować bez większej pomyłki, że przeważały zdjęcia z życia "wyzszych sfer", ale było sporo takich, które ilustrowały rozwijający sie przemysł, handel itp., a także sporo obyczajowych. Jeszcze więcej zbliżonych w myśleniu do późniejszego fotoreportażu można znaleźć do I wojny światowej, np. w "Świecie" z 1906 r. są np. takie kilku zdjęciowe reportaże dot. wprowadzenia patroli kozackich w Warszawie, życia w mieście itp.
karbik [2009-03-01 18:27:06]: Mnie zaś ten, jak piszesz,"nachalny" mikrofon nie przeszkadza, wręcz odwrotnie: owa "nachalność mikrofonowa (znowu coś wymyśliłem :D) dodaje zdjęciu urody i podkreśla, no, "radiowość" obrazu :). ............. "najgorsze, że do tego typu decyzji personalnych ostatnio ciągle przypina się argumenty ze sfery politycznej a nie ze sfery kompetencji zawodowych."...... Odwiedził mnie z zeszłym roku pracownik Ministerstwa Rolnictwa, z wykztałcenia prawnik, i prawie łkając, żalił się, że w resorcie zamiast myśleć o rolnictwie, myślą o tym, kto z kim przystaje: jeśli ktoś jest za Kaczyńskimi, musi trzymać z innymi zwolennikami tej "opcji", a jak ktoś trzyma stronę Tuska, musi trzymać z tymi, co za Tuskiem. Ze względu na taką nazwyt popularną postawę kroczymy na końcu Starego Kontynentu... Echhhhh :(((.
karbik [2009-03-01 18:49:47]: O właśnie. Tym bardziej taka dyskusja potrzebna, bo tradycyjnie u nas fotografia reportażowa jest niedoceniana. Nawet niemało osób uważa ją jako jakiś pośledniejszy rodzaj fotografii niż na przykład fotografia pejzażowa, architektoniczna, czy aktu, choć w całym cywilizowanym świecie cieszy się należnym sobie szacunkiem, co jest logiczne. "Świat". Piszesz: "Pamiętam "Świat" z czasów mojego dzieciństwa, był jednym z moich ulubionych po "Przekroju" Eilego tygodnikiem. Tak, ten tytuł prasowy odegrał w zakresie fotografii reportażowej ważną rolę, a w zakresie fotoreportażu/reportażu fotograficznego - rolę istotną. Narodziny tego gatunku dziennikarskiej wypowiedzi: przyjmuje się, że datują się z chwilą ukazania się pierwszego numeru "Świata". Podam może link do mego tekstu w portalu edukacyjnym edu.info.pl:http://www.edu.info.pl/1293 I rzeczywiście, warto byłoby jeszcze to ww. tekstu dopisać, że "Świat" był też, w elemencie fotografii, w pewnej mierze kontynuacją dawnego tygodnika o tym samym tytule, jak też może "Tygodnika Ilustrowanego". Jednakże w elemencie reportażu fotograficznego stanowił bez cienia wątpliwości przełom: niestety w rodzimej prasie przedwojennej dominowały serie zdjęć a to z życia wyższych sfer (brrr...!!!;)), a to z uroczystości kościelnych etc., etc. Dlatego właśnie za datę powstania fotoreportażu przyjmuje się datę powstania powojennego "Świata".
zgadzam się z Agnieszką Ż., że dzięki stronie Slawka prowadzona jest na plfoto dyskusja prawdziwie merytoryczna nt. fotografii reporterskiej i dokumentalnej. sztuka fotoreportażu, reportażu w ogóle jest takim prawdziwym wyzwaniem dla ludzi pełnych pasji. Pamiętam "Świat" z czasów mojego dzieciństwa, był jednym z moich ulubionych po "Przekroju" Eilego tygodnikiem. Zresztą właśnie w "Przekroju", od początku jego istnienia ukazywały się reportaże dobrze ilustrowane fotografiami. W polskich czasopismach przedwojennych, tylko kto o nich pamięta, sztuka fotoreportażu, albo jego zaczynu - też była obecna, zwłaszcza w tygodnikach, że wymienię te, do których lubię zaglądać: stary warszawski "Świat" (wychodził 1906-1939), krakowski "Światowid" (1924-1939), "Tygodnik Ilustrowany" (1859-1939), "Kino" (1930-1939). Warto pamiętać, że spora część dziennikarzy i fotografów, którzy działali po wojnie, ukształtowali swoje patrzenie na rzeczywistość właśnie w kontakcie z tamtymi czasopismami. Przenieśli je na swoich uczniów. Tę solidność zawodową, rodem jeszcze z XIX w.
zdjęcie jest OK, choć dla mnie trochę w tym kadrze ciasno i ten mikrofon jest trochę "nachalny", ale ostatecznie mówi o zawodzie portretowanego, więc można się z tym zgodzić. dla mnie plastycznie jest formą zbyt ostrą w zestawieniu z miękkością zdjęcia. co do dyskusji zasadniczo zgadzam się z barszczonem. najgorsze, że do tego typu decyzji personalnych ostatnio ciągle przypina się argumenty ze sfery politycznej a nie ze sfery kompetencji zawodowych. Pani Mgda Jethon akurat takie kompetencje ma, a związana była z Trójką także w najlepszym okresie tego radia. Miejmy więc nadzieję, że nie wyjdzie ta zmiana ze szkodą dla programu. Mnie przy idącej komercjalizacji i przepychanek z tym związanych najbardziej żal Radia Jazz, które absolutnie właściwie bez echa zostało po prostu zlikwidowane.
BornDead, podobno jakies wały robił, fota +
świetne foto ..na czasie :) dyskusja o Trójce ...znakomicie ! ..od wielu lat jestem jej wiernym słuchaczem .... I powiem tak ... Trójka miała w swej historii tylko kilka lat chudych, kiepskich, złych nawet ..i było to tuż przed przyjściem Skowrońskiego ... wtedy wprowadzano dziwne pomysły komercjalizujące rozgłośnię, pozbyto się wielku starych uznanych audycji, autorów ...przewrócono do góry nogami ramówkę ...Trójka stała się stacją bezbarwną, bez pomysłu ... nad czym bardzo ale to bardzo ubolewałem, nie przestając oczywiście jej słuchac z uwagi na totatny brak choćby zbliżonej poziomem do Trójki (nawet w najgorszej formie) radiowej audycji ... Wszystko zmieniło się kiedy przyszedł Skwroński, choć nie wierzyłem, obawiałem się, że pójdzie to wszystko jeszcze dalej w kierunku komercji .. a jednak nie ! .. Wróciła kultowa ramówka, wielu świetnych autorów, audycji ... jeśli wprowadzono nowości to na wysokim poziomie i dadające Trójce charakteru radia jeszcze bardziej interaktywnego, radia Słuchacza, radia Kulturalnego ... Brawo i dzięki Krzysztofie Skowroński za świetne, odważne działania .... ! Krótko mówiąc, do radia wróciło wielu słuchaczy, pojawiło się wielu nowych ... Trójka wzmocniła się, odzyskała i zdecydowanie wzmocniła swój Charakter .... Dziś Skowroński dyrektorem Trójki już nie jest, wielu autorów chce odejść za nim, wielu obawia się, że odejść będą musieli .... No coż .. Trójki będziemy słuchac dalej, mieć nadzieję, że nie wszystko od razu walnie ... liczyć na tych kótrzy na pewno w Trójce zostaną ...
"...do spamowania..."
I nie widzę powodu spamowania pod fotą Sławka
Snowman [2009-02-27 16:39:31] => bom jest prosty człowiek o nieskomplikowanym umyśle...i tyle.
Widze, ze lubisz proste klasyfikacje ;)
Snowman [2009-02-27 15:55:25] => No dobra, poddaję się - zdemaskowałeś mnie: jestem wazeliniarzem i włazidupiarzem! Wcześniej zdemaskowano mnie jako fotodyletanta. Reasumując, stworzyło się piękne równanie z trzema wiadomymi: JOGIN= FOTODYLETANT + WAZELINIARZ + WŁAZIDUPIARZ. Cieszy mnie to, że dzięki plfoto mogę poznawać mroczne strony mojej natury :-)))
jogin [2009-02-27 05:43:06] - "jogin [2009-02-26 20:58:13] Dyskusja dyskusją a fota daremnie czeka na oceny" - tak mi to naganiactwem a to na oceny, a to na pochwaly pachnie... pisalem juz kiedys, ale moze ja tam przewrazliwiony jestem i uczulenie mam, ze slyszac takie teksty okoniem staje...
bdb
pasującym a nie psaującym - przepraszam za literówki :)) i inne błędy
Ja o "Trójce" mogę długo :) zwlaszcza "pod" psaującymy tematycznie i dobrym zdjęciem. Ktoś wcześniej - wedlug mnie - "zaczepił" o sedno. Tróję traktowałem zawsze jako rozgłośnię o "ambicjach" kulturalnych (czasem być może przesadnych - zwłaszcza w przypadku tzw. "kultury wyższej" :) ), muzyczną, rozrywkową - ale opartą o rozrywkę bardziej intelektualną :)) Większość ze "starszych" słuchaczy łączy z pewnością "Trójkę" z "IMA", "ITR", "powtórką z rozrywki" czy z "sześćdziesiątką". Nawet - gdy w latach późniejszych zaczęła się pojawiać "komercja" i polityka - wydawała się być nieco subtelniejszą niż w innych rozgłośniach. Prowadzący - dowolne programy - szanowali słowo i język polski... Zmianę - czyli moment, w którym "komercja" i polityka zaczęła - może nie dominować - ale być wyraźniej widoczna/słyszalna w "Trójce" i to w dodatku w wykonaniu takim najbardziej prymitywnym - takim samym jak w innych rozgłośniach czy wręcz w tabloidach - łączę z pojawieniem się p. Skowrońskiego jako "szefa". Być może, gdyby te dwa lata temu szefem został ktoś inny, - łączyłbym to z kimś innym. Tak na marginesie - rozmowy i wywiady p. Olejnik prowadzone w "Trójce" - w podobny sposób jak robił to później p. Skowroński - też mi - w pewnym okresie - "nie pasowały" :)) Chyba jest coś w tym co napisał Jogin - p. Skowroński "wniósł" do "Trójki" poglądy polityczne, odsuwając na bok - zbyt gwałtownie i wyraziście - dziennikarską "bezstronność" :))
Piotr Bozejewicz [2009-02-27 07:44:58] => nie wiem, jaka jest Jethon - jeżeli to samo będzie wyczyniała co Skowroński to też powiem, że jest do bani...Tak po russki gawariat: "pażywiom- uwidim" lub "uwidim, skazał sliepoj"...
A_R_mator [2009-02-27 10:10:29] -> dla mnie to jest najlepsza płyta 2008 roku :] męczę ją niezmiennie od lutego ubiegłego roku :) co do Niedźwieckiego -> stwierdzam, że jakoś mi go nie brakuje. bardziej zabrakłoby mi Kydryńskiego czy Kaczkowskiego :]
Wczoraj usłyszałem w Trójkowy przebój i sobie płytę kupiłem z marszu. Utworek > ___ http://trebork.wrzuta.pl/audio/8pUxSreepl/lao_che_-_06_-_hiszpan ___ :-)
corundum [2009-02-27 09:50:22] > Nie wiem czy może fakt, że nie chciał Rubika prezentować? No nie wiem czy to mogło być przyczyną, ale faktem było. Jeśli inne tego typu zdarzenia miały miejsce to mogły się ułożyć w "anty" dla Niedźwieckiego. ____ Co do Trójki to dla mnie jak do tej pory ma jedną zaletę "muzyczną" w porównaniu z innymi stacjami. Otóż te INNE potrafią na śmierć zajechać nawet najlepszy utwór muzyczny. W Trójce jakoś tego nie zauważyłem. Co prawda radia słucham tylko "w tle", które jest lepsze w samochodzie. Elementem wkurzającym był dla mnie tekst "tej audycji bez abonamentu nie będzie" - takie politykierstwo nie najwyższych lotów. Czy ona teraz jest lepsza, czy gorsza? Z poniższej dyskusji wynika, że opinie są różne i... dobrze ;-) Każdy z nas ma inne priorytety i nic nie może trwać równo, niezmiennie :-)
Niedźwieckego faktycznie szkoda. nie wiem czym się swego czasu sugerowano, że pozwolono mu odejść z Trójki ? w każdym razzie uważam to za błąd.
Trójka jest lubiana głównie ze względu na jej zawartość muzyczna, na co pan Skowroński miał wpływ niewielki. To, że był dziennikarzem przychylnym obozowi braci Kaczyńskich, jest rzeczą powszechnie znaną i (że użyje języka prezesa) - oczywistą. Natomiast chciałbym znać argumenty tych, którzy twierdzą, że Trójka nie jest juz tak dobra jak kiedyś. Bo moim zdaniem jest lepsza niż kiedykolwiek, mimo (dla mnie jakoś tam odczuwalnego) braku Niedźwieckiego :o)
ja też jestem zwolennikiem Trójki. ewentualnie jeszcze antyradio. :)
Lubię "Trójkę" mam nadzieję, że się nie zmieni mimo zmian personalnych. Dobre foto!
trójka.. moje lata 70te i 80te.. było minęlo
Acha, a teraz przyszła apolityczna i bezpartyjna Jethon, która w nocy ze srody na czwartek nerwowo usuwała ze swojej strony internetowej swoje zdjęcia z Tuskiem :) A zetkoizację Trójki właśnie Skowroński zatrzymał.
... zgadza się, Trójka obecnie jest w szczytowej formie ... muzyka, reportaż !!! ... mam nadzieję, że za jakiś czas nie trzeba będzie zadać pytania: ... komu to Qrna przeszkadzało !!!
Włodzimierz Barchacz [2009-02-27 02:11:10] => "...Za inteligencję, naturalność, zaangażowanie..." Zgoda ale w PUBLICZNYM radiu zaangażowanie nie może polegać na "robieniu wiatraka" z rozmówców niemiłych politycznemu sercu a rozmawianie na klęczkach ze "swoimi" - nie pamiętam kto zauważył, że w pozycji na klęczkach do osoby z tyłu wypina się doopę. Niezapomniany Andrzej Drawicz powiedział, że dziennikarz wchodzący do pracy w publicznym medium poglądy polityczne powinien pozostawiać w szatni. M.in. Krzysztof Skowroński przed mikrofonem zasiadał w politycznym paletku.
Snowman [2009-02-26 23:36:32] => Kurna, człowieku! Ja o kropki nie walczę! Kogo Ty ze mnie chcesz zrobić?! Uważam, że masz prawo nie przywiązywać wagi do kropek - jeżeli robisz to "uczciwie" to chwała Ci za to ale nie masz, mz, ŻADNEGO prawa do potępiania innego podejścia do tego "detalu". Moje sformułowanie: "Zawsze twierdzenie autora, że oceny ma w doopie śmierdzi mi na kilometr zakłamaniem i mizdrzeniem się " jest pewnego rodzaju polemiczną figurą stylistyczną.
Minierrata: Miast: "gorszość" fotografii w stosunku do tekstu jest nieuzasadniona logicznie, jest po prostu innym rodzajem języka, winno być:"gorszość" fotografii w stosunku do tekstu jest nieuzasadniona logicznie, fotografia jest po prostu innym rodzajem języka........ Za usterkę przepraszam :)).
Zdjęcie jest dobre :). Światło studyjne, przydające klimatu roboczego, mikrofon, zegar, kompozycja walorów i linearna OK. No i wyraz twarzy Skowrońskiego - dziennikarza, który od razu wzbudził moją sympatię (znam go z TV) i którego od zawsze lubiłem. Za in teligencję, naturalność, zaangażowanie.
Agnieszka Ż [2009-02-26 23:39:01]: Gwoli ścisłości, i - zwłaszcza - dla porządku w nazewnictwie. Dokument: jest pojęciem szerszym od kategorii fotografii reportażowej. Dokument bowiem to między innymi fotografia o charakterze stricte dokumentacyjnym. Napisałem to, co jest logiczne, nie to, co wykluwa się, rodzi z pewnego luzu w rozmowach, jeśli te trwają już jakiś czas dłuższy... @@@@@ Fotoreportaż: uwaga! zwykło się nim nazywać _cykl zdjęć na jakiś temat, zawierający jednak stosunek autora, twórcy do sfotografowanego faktu społecznego_. Takie opowiadanie fotograficzne składające się z kilku co najmniej zdjęć, którego przedmiotem i tematem jest jakieś wydarzenie (zdarzenie nawet), jakiś problem społeczny, czy nawet - nastrój pewnej chwili. Kiedyś Krzysztof Kąkolewski, gdy wykładał reportaż na podyplomowym studium dziennikarskim na Uniwersytecie Warszawskim (gwoli ścisłości: reportaż tekstowy - jako dziennikarz posługujący się piórem; wykładowcą fotografii był wówczas, zdaje się, Roman Burzyński), przekazywał słuchaczom (zrestą też opublikował drukiem) następujące jego określenie: _aktualne opowiadanie o faktach autentycznych_ (nie spieram się, czy fakty są z natury rzeczy autentyczne, czy też nie). @@@@@ Istnieje naturalnie nie tylko reportaż fotograficzny i tekstowy, lecz także radiowy, filmowy. @@@@@ Początek reportażu fotograficznego jako gatunku dziennikarskiego przypada na rok 1935, kiedy to ujrzał światło dzienne amerykański tygodnik "Life". W Polsce za datę powstania fotoreportażu (to oczywiście to samo, co reportaż fotograficzny) uchodzi rok 1951 - powstanie tygodnika "Świat". Nb. wypowiedź fotograficzną traktowano w tym tytule prasowym _na równi_ z wypowiedzią tekstową (tak, jak to jest generalnie na Zachodzie; tam fotografia "nie ma zamiaru" być czymś pośledniejszym od tekstu; "gorszość" fotografii w stosunku do tekstu jest nieuzasadniona logicznie, jest po prostu innym rodzajem języka), zaś linia przewodnia fotoreportaży nie ulegała zmienianiu, załamywaniu - fotografowie byli twórcami reportaży do końca.
i jeszcze jedna uwaga - taka mała dygresja - fajnie Sławku, że pojawiłeś się na tym portalu, bo dzięki temu zaistaniał na plfoto gatunek zwany dokumentem, czy też foto-reportażem. fajnie by również było, gdyby więcej osób Cię wspierało w tej dziedzinie fotografii :))
jogin [2009-02-26 21:17:16] ;)) No to masz we mnie przyklad smierdzacego klamcy mizdrzalca ;p Zwlaszcza tu na plfoto walki o kropki przypominaja mi zawody o zlote kalesony ;)
A już od pewnego czasu trójka stacza się po równi pochyłej. Przypomnieć należy że na tym radiu wychowywały się miliny polaków. Nie jest już ta sama stacja co kiedyś.
uu długa dyskusja... fotografia b. dobra - dobry dokument. ja też jestem wierna trójce od lat.. zwłaszcza wieczornym audycjom autorskim.. i po kiepskich czasach - sprzed roku, dwóch lat, trójka znów zaczęla wracać do formy... zobaczymy jak to będzie. mam nadzieję, że nadal będzie to słuchalne radio, jedyna rozgłośnia bez sieczki i zbyt podekscytowanych prezenterów...
Tematy Trójkowe to dla mnie bardzo smutne tematy. Nie wiem jak sytuacja w kochanym radełku wygląda teraz ani przez ostatnie siedem lat. Słucham jedynie audycji Piotra "Kaczora" Kaczkowskiego i to tylko wtedy gdy jestem przy kompie gdy jest jego audycja. W latach moich studiów zmieniło się kochane radełko strasznie. Kilka osób które tam trafiły... delikatnie powiedziawszy nadawały się jedynie do komercji. Trójka była zawsze radiem dla ludzi ambitnych i inteligentnych gdy to zaczęto zmieniać, komercjalizować: zaczęto psuć moje radio idealne. Oups!!! Chyba za bardzo zchodzę z tematu ;-) Pozdrawaiam wszystkich Trójko słuchaczy a co do zdjęcia - zacne!
A co do dyskusji o Skowrońskim... Bardzo go lubiłem w "starych" czasach początku Zetki. IMO jakoś "stracił pazur" w pewnym momencie. Nie umiem tego inaczej powiedzieć.
Mi bardziej szkoda Niedźwieckiego. Fotka jako taka bdb. Szkoda że zegar nie jest chociaż trochę w prawo albo w lewo.
@Dogfog - aż tak mi nie zależy :) Kontentuję się możliwością - sporadycznego - dodzwonienia się, doesemesowania (neologizm mi wyszedł - przepraszam) czy też "dokonania" wpisu na forum trójkowym... :)
jeżeli nie mamy wpływu na zmiany musimy ( już bez '!' ;] ) sie z nimi pogodzić albo... założyć jakiś ruch i walczyc o 'swoje' ;)))
Snowman [2009-02-26 21:07:09] => może Autorom zdjęć nie są niemiłe?...Zawsze twierdzenie autora, że oceny ma w doopie śmierdzi mi na kilometr zakłamaniem i mizdrzeniem się - mam ten luksus, że nie wystawiając fot mam inną perspektywę; mogę jedynie komentarzem czy oceną narazić się na uznanie mnie dyletantem (już raz mam to za sobą)
:)) No bo się Panowie dosyć lubili... :)) Co do Trójki - owszem - też rozumiem, że muszą być zmiany (choć - jako tradycjonalistę - kategoryczność tego stwierdzenia mnie niepokoi:) ). Ale - nie jest dziwne, że do zmian przyzwyczaić się nie jest łatwo :))
barszczon&jogin, zgadzamy się :-) zareagowałem tylko na to, jak napisałeś, że zaczęła się mniej różnić...:) na pewno w jakims stopniu się zmieniła, musiała! Zmiana, rozwój, rzecz nieunikniona, jak sie nie rozwijasz to sie cofasz, tutaj możemy się wypowiadac na temat obranej drogi zmian... :) ja to widzę tak, że na cale szczęscie zmieniły się też te inne, które wymieniłeś, bo o ile były jakis czas temu do słuchania tak teraz nie ma tam na czym ucha zaczepić. Wszystkie te stacje poszły na totalną komercję, a jak już usłyszę przypadkiem rano paplanie Jarków i Marków na temat np Joli R. to mnie niesmak bierze :/ Na ich tle Trójka wypada bajecznie pięknie :)))) Pamiętam ten wywiad z Czabańskim, sam sie zastanwiałem dlaczego tak?!
Jogin, piszesz jak by kropki mialy jakiekolwiek znaczenie ;)
Dyskusja dyskusją a fota daremnie czeka na oceny
przepraszam za błąd: 'dwuipóletni' a nie 'dwó-i-pół letni'...
racja, szkoda ...
dogfog [2009-02-26 20:46:03] => moim skromnym zdaniem @barszczon nie kwestionuje "ramówki" czy strony muzycznej Trójki - mużyka w Trójce jest z najwyższej półki, reportaże też o ile nie były stricte polityczne...@barszczon pisze o czym innym...
@Dogfog - ależ przecież popierasz mnie w 100%. Trójka jest/była jedyna. A - wedle mojej opinii - właśnie ta dwó-i-pół letnia działalność p. red. Skowrońskiego powodowała, że dzień po dniu, minuta po minucie - stawała się coraz bardziej podobna do "zetek", "efemów" i innych... A co do "zęba" - to p. red. Skowroński miał tego "zęba" - tylko jak dla mnie - używał go bardzo wybiórczo... :)) (pamiętam - choćby wywiad red. Skowrońskiego z p. Czabańskim...- to był jednokierunkowy monolog duetowy...)
barszczon, tutaj ja się z Toba nie zgodzę :-) Nie ma drugiego takiego radia jak "Trójka", nie ma! I nie ma możliwości abyś 'przeoczył' ją jadąc suwakiem po skali. Auducje stałe, reportaże, muzyka!!! tego i w takim wydaniu nie ma żadna inna stacja. Co do wywiadów, K. Skowrońskiego czasem tylko brakowało mi w nich 'zęba' i dociekliwości reporterskiej, czasem. Każdy ma swoje chwile słabości. Sławku, dzięki za to zdjęcie :) pozdrawiam...:-)
barszczon [2009-02-26 20:34:57] => no toś mi się wstrzelił!!! Podpisuję się wszystkimi pięcioma członkami - ja TRÓJKI przestałem słuchać gdy nastał Skowroński - to On sprowadził zajadłego Karnowskiego, który swoim rozmówcom brutalnie wchodzi, gdy ci mówią nie po jego myśli; to taki radiowy Pospieszalski
Ja radia prawie nie słucham, ale fota dobra.
Fotografia mi się podoba - ale tym razem nie do końca podzielam żal... Także słucham Trójki - od początku jej istnienia - i choć na temat "rządów" p. red. Skowrońskiego się wypowiadać nie będę, to uważam, że Jego autorskie audycje - zwłaszcza wywiady prowadzone rano (te o 8.15) z politykami nie były najwyższych lotów. Zwłaszcza ostatnio... To jest z pewnościa zdanie odosobnione - ale według mnie - Trójka zaczęła się mniej różnić od innych rozgłośni - niż przedtem. Właśnie od czasów red. Skowrońskiego... :)
Sławku, z jakiej okazji tam byłeś i fociłeś?
Jest okazja by wyrazić swe oburzenie na to co stało się z III-ką. Jeśli Pan Krzysztof tu wejdzie to niech wie, że dla bardzo, bardzo wielu to nieodżałowana strata. Ale, wierzę, że to jeszcze nie koniec.
Brawo. Skowroński poleciał przez cioty z Gazety W. To dla nich był ostatni z nadania PIS-u. Wyrżneli watachy. Teraz Pani Magda rządzi trójką. Jethon. Pozdrów Krzysia. Jeszcze wróci, bo to facet z jajami.
nie rozumiem tej decyzji 3 to moje ulubione radio innego słuchać nie potrafię, Pan Skowroński to moim zdaniem wyśmienity dziennikarz Pasuje do 3 jak mało kto. Wiedzą że to on Kieruję 3 wiedziałem że była ona na właściwych torach. W cholerę nie rozumiem........ Zdjęcie kompozycja dla mnie wielki plus
Maigret [2009-02-26 20:00:55]: ano tak usiadł owego wieczoru przy swoim mikrofonie. Ja tylko poczekałem, żeby wskazówka sekundnika zbliżyła się do 12. Gdybyś mnie wtedy zapytał "dlaczego?", nie potrafiłbym odpowiedzieć - zdjęcia, te lepsze, robię instynktownie.
rockabilly [2009-02-26 20:09:30: Odpowiedź masz w tym samym wywiadzie: "– Na te trudne czasy do kierowania radiem lepsza będzie pani Magdalena Jethon – argumentował odwołanie Krzysztofa Skowrońskiego w rozmowie z „Rz” Robert Wijas, p. o. prezesa Polskiego Radia". Magdalena Jethon od lat związana jest z Polskim Radiem. Pracowała w radiowej Jedynce i Trójce, gdzie m.in. prowadziła rozmowy z artystami. Ich efektem jest książka „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem”.
Sławku jesteś gość co zawsze jest na czasie ... to chyba cecha dobrego reportera foto-reportera ;))
wywalili? kurde, to byl radiowiec pełna gębą...ciekawe kogo teraz zrekrutują....niezłe foto
Słucham Trójki każdego poranka...Ciekawe dlaczego go wywalili?
mnie bardzo szkoda ;-(
zrobiłeś profetyczną fotę - aureola w kształcie zegara, wow - odmierzył swój czas