Opis zdjęcia
Istniejacy obecnie pobernardyński zespół klasztorny, wzniesiony w latach 1771 - 1790 na południowym krańcu miasta przy ul. Klasztornej był trzecią z kolei tykocińską siedzibą Ojców Bernardynów, sprowadzonych w 1479 r. przez Marcina Gasztołda. Pierwotny, nieistniejacy dziś murowany klasztor z kościołem znajdował się na kępie narwiańskiej przy przeprawie. Po przeniesieniu się zakonników do nowej siedziby stary klasztor zostal przeznaczony na pomieszczenie sądów ziemskich. Osiemnastowieczny klasztor jest budowlą murowaną, trójskrzydłową, piętrową, z obszernym dziedzińcem i bramą wjazdową, usytuowaną na osi symetrycznego założenia. Widokowo i komunikacyjnie łączy się z centrum miasta ulicą Bernardyńską. Po 1864 r. klasztor, objęty kasatą, dostał się w ręce prywatne. Odzyskany po II wojnie światowej przez Kurię Biskupią w Łomży, pełnił funkcję domu dla emerytowanych księży diecezjalnych. Obecnie klasztor jest siedzibą Domu Pomocy Społecznej "Caritas".
a dziabnij se kiedyś panoramkę, a nóż będzie cool... wiem, wiem, sam się muszę najpierw odważyć, ale przymierzam się ;)
Nie wiem Krzysztofie, ale nie będę się upierał, z kitowym obiektywem nie próbowałem, powiem tylko, że to tylko połowa budynku, a poza tym dobrze by było, by można było gdzieś odejść, a z tym już trudności, poza tym przeszkody, których tu nie widać... Tykocin to urocze prowincjonalne miasteczko, ale niestety ciasno tam i czasem trudno o "czysty" kadr.
panoramką można to było, bez szerokiego da się...
Żeby to wszystko objąć wskazany byłby obiektyw szerokokątny, a ja takiego nie miałem i nadal nie mam... może kiedyś pokuszę się o poprawkę, bo to raczej nieznany Tykocin tutaj... dzięki za wizyty.
dobrze przedstawione miejsce....
ciekawe
dla mnie fajne ..
To tylko część zabudowań poklasztornych, zdjęcie zaś pochodzi sprzed ponad pół roku, robione małpką o raczej niewielkich możliwościach, światło może i za ostre choć pora dnia była chyba odpowiednia, późne popołudnie, jak wyczytałem z exifa, zapewne aparat złe ustawienia dobrał. Kadr taki, jak to Siwis nazwał, kiszkowaty, bo i zabudowania są tego typu, format 840x560, sztukowany.
Obiekt ciekawy. A kiszkowaty kadr mi się nie podoba... :{)
mz za ostre swiatło
ładnie :)
Ładnie wyszło