Opis zdjęcia
Pałac Biskupów Krakowskich. Wzniesiony w latach 1637-1641 z inicjatywy biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika. Przykład polskiej rezydencji z epoki Wazów. Zdjęcie zostało zrobione na tarasie, od strony zachodniej pałacu. W oddali widoczny neogotycki Kościół p.w. Świętego Krzyża, którego budowa rozpoczęła się w 1903 r. według projektu Stanisława Szpakowskiego.
Na pełnym ekranie ją widać ;] Dzięki.
pięknie namalowałaś to światłem. W pierwszej chwili nawet ramki nie zauważałam ładnie wkomponowana.
B. przyjemne ciepłe światło
Może żeby się woda wylewała gdy napada do wnętrza? ;] Dojrzałeś to, co ja dojrzałam zbyt późno, ale już nie ingerowałam... Mój błąd.
Zastanawiasz się nad tym moim niedowierzaniem. Mi chodzi wyłącznie o pracę architekta, któy powinien wyobrazić sobie jak jego twór będzie prezentował się w różnych warunkach świetlnych. A tak na marginesie, to po co posadzka jest pochyła?
Wróciłam, bo dyskusja interesująco się rozwinęła :). Mnie osobiście nie chodziło o górę zdjęcia, ale o "bałagan" po lewej zakłócający spokojny odbiór pięknej i pięknie oświetlonej architektury. Ja też sprawdziłam jak wyglądałoby bez lewej i moim zdaniem lepiej, duużo lepiej :). Ale najważniejsze jest zdanie Autorki, którą niniejszym pozdrawiam.
Pespe, zapewne masz rację... Logicznie gadasz ;] Natomiast co do aparatu nikoń to nie jest, acz z koniowatych: Konica Minolta Z3. Jak już niżej pisałam światło późne, zachodnie, stąd taka intensywność barw... wzmocniona nieco polarem. Właściwie nawet zdjęłam lekko nasycenie, bo nienaturalnie to wyglądało.
Świetne zdjęcie, Agnieszko. Wyjątkowo ;-) nie zgadzam sie tym razem z Venatrix. Po prostu sprawdziłem jakb to wyglądało i mz zdjęcie traci klimat i rozmach. Wydaje mi się, że problemem, który próbujecie rozwiązać jest brak "góry" zdjęcia. Gdyby miejsce za plecami fotografującego (pardon: -cej) i obiektyw na to pozwalały, miło byłoby zobaczyć szczyt lewego łuku oraz zwornik żebrowania w sklepieniu. Zdjęcie mogłoby mieć wówczas kształt +/1 kwadratowy, bo zamknięcie kadru kolumną z lewej wydaje sie dość logiczne. Tak, czy inaczej zdjęcie cieszy oko. Zwłaszcza światło. Fotografujesz Nikonem? Zdaje mi się, że rozpoznaję koloryt.
jest ciekawe
Rzeczywiście można ciąć lewą wyprowadzając łuk z LG. Przetestowałam: ciekawie to wygląda. Pasowało mi zamknięcie kadru ciemnością kolumny zabezpieczającą. Poza tym był to oryginalny kadr. Ale dzięki za pomysł. Zakwadracenie też ciekawe... Ciekawam co też Ci Darku nie pasuje, że tak nie dowierzasz...? ;] Odpozdrowiwszy państwa.
Światłocienie zmuszają widza do dokładnego przyjrzenia się wszystkim elementom kadru (z pewnym niedowierzaniem). Po dłuższym oglądzie sądzę, że ładnie to zrobiłaś. A Venatrix ma rację (jak to ma miejsce zazwyczaj :)
podoba mi się, ale mimo urody błękitnego nieba, cięłabym całą lewą zostawiając tylko nieco oddechu środkowej kolumnie, kadr byłby klarowniejszy
Miodowe kolory, bardzo podobać mi się ujęcie, widać ową przestrzeń, z pięknym niebem, takim pozbawionym czeronego :))) Z tej właśnie serii chyba najlepsze. Pzw.
ciekawy kadr i tonacja;)
świetna fota
pocztówka kielecka, a mi kojarzy się z orientem; super światło, kadr też ciekawy
znakomicie pokazane i ładnie opisane foto, pozdrowienia
Na pierwszy rzut oka nie wygląda na zrobione w Polsce, tylko gdzieś na Bliskim Wschodzie. Fajne.
bdb.światełko super.
ladna kompozycja i swiatlo. +++
piękne światło i kolorki
Najlepszy jest ten dym z komina obok kościoła :| Cyfra, Konica Minolta Z3. Światło późne, zachodnie, stąd taka intensywność barw... wzmocniona nieco polarem.
lekcja historii, a robione na slajdzie czy cyfra?
ładnym łukiem cień z balustradą... otwarcia, zamknięcia w kadrze... bardzo :)