Opis zdjęcia
Legalną drogą (zakup na Allegro) wszedłem w posiadanie kilkudziesięciu płytek szklanych z fotografiami. Historii ludzi widocznych na zdjęciach nie sposób jest odtworzyć. Historii tych zdjęć można się domyślać jedynie analizując stroje uwiecznionych osób. Ciąg dalszy prezentacji zakupionych niedawno płytek. Stacja na którą pociąg wjeżdża to: Brambach. Okres wykonania zdjęcia - po roku 1904 - przed 1912. Płytka szklana 9x12 cm, przefotografowana cyfrowo.
rzeczywiście odbiło się nawet kawałaek gazety, piękna historia
całkiem możliwe. Od Pana sprzedającego dowiedziałem się, że negatywy były zapakowane w gazetę z roku 1914 (ale bez szczegółów, z którego miesiąca). Na szczęście - tylko ta jedna płytka "ucierpiała" z powodu owego kontaktu. Te duże, białe plamy to miejsca, gdzie prawdopodobnie emulsja "odeszła" wraz z ową gazetą. Zresztą ślady pozostały. Od razu wymyśliłem historyjkę, że właściciel, fotograf - na wieść o jakimś fakcie z rozwoju I Wojny, o którym przeczytał w gazecie, postanowił negatywy/płytki zabezpieczyć - zapakował w papier (gazeta), być może włożył do jakiegoś kufra, pudła... I tak zaczęły się peregrynacje negatywów - które w końcu doprowadziły je do Krakowa. A może - ów fotograf - wyruszał na Wojnę jako korespondent i zabierał ze sobą dokumentację dotychczasową???
świetne, czy odciski też 100-letnie? :)
Parowóz pruskiej produkcji produkowana dla kolei KPEV w latach 1884-1907 typu P3.1. W Polsce - w późniejszych latach miał symbol Oc.1.
proszę zatem o tę informację :)
Typ lokomotywy - dzięki uprzejmości internetowych znajomych - jest już rozpoznany :)
wpaniałe świadectwo historii
ciuf ciuf ciuf ...~~~ piii... !!
"stała na stacji lomokotywa"