Opis zdjęcia
fragment okazu pochodzącego z tzw. "kry łukowskiej", nagromadzenia rozmaitych skamieniałości (plus minus sprzed 165 mln lat) przytransportowanych "do Polski" przez lodowiec. Stanowisko geologiczne unikalne w skali światowej, kwiecień 2010; Canon EOS 350D, obiektyw 35-135 mm, statyw, czas 1 sek., f8, ISO 200, ogniskowa 110 mm plus pierścień 13 mm, powierzchnia fotografowana - ok. 2x1 cm, "głębokość" obiektu - ok. 1-1,5 cm.
@Enoo :)) wszelkie "ślimaki" teraz w modzie :))
...fajny pomysł :)...
:)
lubię te Twoje edukacyjne :)
@JarkuZ. Akurat w przypadku tej "kry" - większość zainteresowanych świetnie wie gdzie to jest. :) Lokalizacja w nazwie. Dawniej miejsce było - dosłownie - eksploatowane - przy pomocy oskardów, łopat i wręcz koparek. Od wielu lat jest w dużej części zasypane i uznane za Pomnik Przyrody prawem chroniony. Poza tym podobnie efektowne okazy (choć innego oczywiście pochodzenia...) przywozi się (także nielegalnie) z Madagaskaru - czy innych rejonów Świata. Te okazy, które mam w swojej kolekcji pochodzą z dawnych (bardzo dawnych) czasów, mam również dostęp do okazów muzealnych. :); @Joginie :)) - dziękuję, niebawem może pojawią się kolejne impresje na temat (zapewne) w sobotę lub poniedziałek :)
JarekZ-68[ 2012-04-12 13:10:46 ] ==> Cieszy mnie, że pamiętasz mojego "edukacyjnego" pierdolca i, jak widzę nie jestem w tym odosobniony, choć mam w tej materii zajadłych oponentów...niestety...
Znowu jakieś skamieniałe glizdy pokazujesz...
rozumiem przyczyny dla których nie podajesz położenia stanowiska. Sam temat zdjęcia bardzo ciekawy, co podkreśla jeszcze wykonanie. Sam z tytułu wykonywanej pracy mam styczność z takimi odciśniętymi liniami papilarnymi naszej "nosicielki" ziemi. Ocena, jak to mawia Kolega jogin - za edukacyjną (oczywiście nie tylko ;)) wartość pracy :)