Powinienem to zrobić na początku ale zacytuję teraz. >>>>>> ( http://www.photomonth.com/index.php/pl/page/143/alias-%E2-wprowadzenie.html ) Tegoroczny Festiwal to jeden wielki eksperyment. Inaczej niż w zeszłych latach cały poświęcony został jednemu tematowi, wszystkie wystawy programu głównego – wystawa przekrojowa, wprowadzająca, na dwu piętrach Bunkra Sztuki, i 23 wystawy rozsiane po muzeach i galeriach – powstały na zamówienie. Gościnnymi kuratorami zostali wybitni artyści, Adam Broomberg i Oliver Chanarin.
Program główny 9. edycji Miesiąca Fotografii zatytułowany został „Alias”, ponieważ myślą przewodnią jest pewna koncepcja. Jest nią heteronim; pojęcie siostrzane wobec pseudonimu, z jedną ważną różnicą. Pseudonim ukrywa osobę autora, kiedy ten nie chce lub nie może publikować pod własnym nazwiskiem; heteronim tworzy autora fikcyjnego. Ów autor obdarzony jest własnym życiorysem, stylem literackim, przekonaniami, często wchodzi w interakcje z autorem lub innymi postaciami przez niego stworzonymi; często wyraża opinie odmienne od opinii autora. Za mistrza heteronimu uchodzi portugalski poeta Fernando Pessoa, który publikował co najmniej pod 72 heteronimami (choć całkiem możliwe, że było ich więcej).
„Alias” jest więc projektem artystycznym opartym na idei heteronimu, i poświęconym ryzyku związanym z porzuceniem własnej tożsamości i nieskończonym możliwościom, jakie daje wcielanie się w nieistniejące osoby.
ciekawe
bardzo dobrze pan z tych drzwi nie wychodzi
:-)
I to jest właściwy kontekst do powyższego zdjęcia.
Powinienem to zrobić na początku ale zacytuję teraz. >>>>>> ( http://www.photomonth.com/index.php/pl/page/143/alias-%E2-wprowadzenie.html ) Tegoroczny Festiwal to jeden wielki eksperyment. Inaczej niż w zeszłych latach cały poświęcony został jednemu tematowi, wszystkie wystawy programu głównego – wystawa przekrojowa, wprowadzająca, na dwu piętrach Bunkra Sztuki, i 23 wystawy rozsiane po muzeach i galeriach – powstały na zamówienie. Gościnnymi kuratorami zostali wybitni artyści, Adam Broomberg i Oliver Chanarin. Program główny 9. edycji Miesiąca Fotografii zatytułowany został „Alias”, ponieważ myślą przewodnią jest pewna koncepcja. Jest nią heteronim; pojęcie siostrzane wobec pseudonimu, z jedną ważną różnicą. Pseudonim ukrywa osobę autora, kiedy ten nie chce lub nie może publikować pod własnym nazwiskiem; heteronim tworzy autora fikcyjnego. Ów autor obdarzony jest własnym życiorysem, stylem literackim, przekonaniami, często wchodzi w interakcje z autorem lub innymi postaciami przez niego stworzonymi; często wyraża opinie odmienne od opinii autora. Za mistrza heteronimu uchodzi portugalski poeta Fernando Pessoa, który publikował co najmniej pod 72 heteronimami (choć całkiem możliwe, że było ich więcej). „Alias” jest więc projektem artystycznym opartym na idei heteronimu, i poświęconym ryzyku związanym z porzuceniem własnej tożsamości i nieskończonym możliwościom, jakie daje wcielanie się w nieistniejące osoby.
podoba mi się
:))
:)
Dobry kadr. Pan wyszedł na ulicę i drzwi za sobą nie zamknął.......
bdb
wyszedł..
..;)
kluczyk ów zdaje się języczkiem uwagi.