Opis zdjęcia
kryształ górski - kwarc, eksponaty z Muzeum Wydziału Geologii UW, luty 2011; aparat: Start 66, obiektyw Emitar 1:3.5/75 (nr 19679) plus nasadka do fotografii z odległości 0.35 - 0.5 m, z oparcia, czas 1/20 sek., f3.5, ISO 400 (KODAK 400TMY-2) skan z negatywu plus wykadrowanie.
dzięki :)
Dobry kadr...;)
dziękuję :))
...podoba się...
Zaproszenie całkiem serio... Przy nieco wcześniejszym zawiadomieniu - może da się coś pofotografować :))
@Barszczonie - dzięki za zaproszenie, chętnie z niego skorzystam, choć nie tak szybko, pozdrawiam :)
@Splicie - zapraszam zatem do naszego muzeum :)) Zobaczysz bezbarwny kryształ górski :)). Ale tu otoczenie nie mogło nadać innego - niż biały i czarny kolor :))
myślałem o tym, że się go widzi w jakimś otoczeniu, które mu chyba 'nadaje' kolory, jeszcze nie widziałem kwarcu bez 'koloru', ale to tylko moje takie sobie
Powinienem napisać: czysty kwarc - nie ma kolorów :)
Kwarc nie ma kolorów :)) Zabarwione różnymi domieszkami odmiany kwarcu - noszą swoje własne nazwy mineralogiczne: morion (czarny), kwarc zadymiony (szaro-czarny), cytryn (zółty), ametyst (fioletowy). Bezbarwna odmiana kwaru (rysa - biała, ale ze względu na dużą twardość raczej trudna do uzyskania) - nosi nazwę kryształu górskiego :)). W przypadku tych okazów - ewentualny kolor - nadałoby tło :))
ładnie pokazałeś grę światła w krysztale, ale nawet on ma kolory, dlaczego je ignorować, choć potrafię zrozumieć zamysł?
:)) dzięki ponowne :))
za cienki, dobre sobie ;}} tak czy inaczej zapraszam
:)) Dzięki, stronę znam i często zaglądam. Kopalnia informacji i pomysłów... Ale - sam nie wywołuję, "nie przeszkadzają" mi "artefakty" - chyba jestem "za cienki" na tamto miejsce :))). Amatorsko zbieram aparaty kliszowe - głównie TLR i średni format... :)) Może kiedyś się odważę :))
masz dużo analogowych , nie chciałbyś wpaść tutaj? : http://www.aparaty.tradycyjne.net/
można spróbować tzw. PE :)