Łukasz Kuś jest absolwentem warszawskiej EAF, teraz kończy edukację w słynnej łódzkiej Filmówce. Mimo pasji podróżowania swoje miejsce znalazł w Krakowie, gdzie obecnie mieszka.
Nieobce są mu tematy związane z wiarą: fotografuje polskie święta religijne oraz chasydów z całego świata podczas corocznych obchodów rocznicy śmierci cadyka Elimelacha w Leżajsku.
Fotografia Łukasza jest bardzo blisko ludzi. Jego cykle zawsze opowiadają czyjąś historię; jest autorem m.in. serii zdjęć Świadkowie o byłych więźniach KL Auschwitz, za którą został uhonorowany nagrodą Amnesty International. Zrealizował także rewelacyjny dokument Na trasie o polskich kierowcach TiR-ów, towarzysząc im podczas wykonywania pracy.
Fotograf prowadzi autorski blog „cykąłem foteczkię” i – jak twierdzi – daje tam ujście swojej pasji. Patrząc na jego blogowe zdjęcia, można odnieść wrażenie, że chłopak nie może usiedzieć w miejscu. Kolejne wpisy są dokumentacją podróży po Krymie, Bałkanach, a nawet wyprawy piaszczystymi szlakami Jordanii.
Łukasz jest autorem – według mnie – najlepszego polskiego cyklu na temat niepodległości Kosowa, w którym na czarno-białych fotografiach uchwycił radość Albańczyków z nowo powstałego państwa.
Te wyjątkowe zdjęcia wraz z komentarzem fotografa można zobaczyć w fotokaście dostępnym na stronie agencji fotograficznej TamTam.
mimo wszystko bardzo wyraźne :)
Rany, aż jakoś tak mdli. To znaczy, nie idzie mi o to, że ze zdjęciem coś nie tak. Ale ta GO - wzrok nie wie, gdzie fiksować.
dobrze wiedzieć ...
ppjd: no i?
dobra robota, papajedi...( gotowiec do zapisania sobie na dysku...); a foto ma to, co trzeba: prawdę i melancholię...
Łukasz Kuś jest absolwentem warszawskiej EAF, teraz kończy edukację w słynnej łódzkiej Filmówce. Mimo pasji podróżowania swoje miejsce znalazł w Krakowie, gdzie obecnie mieszka. Nieobce są mu tematy związane z wiarą: fotografuje polskie święta religijne oraz chasydów z całego świata podczas corocznych obchodów rocznicy śmierci cadyka Elimelacha w Leżajsku. Fotografia Łukasza jest bardzo blisko ludzi. Jego cykle zawsze opowiadają czyjąś historię; jest autorem m.in. serii zdjęć Świadkowie o byłych więźniach KL Auschwitz, za którą został uhonorowany nagrodą Amnesty International. Zrealizował także rewelacyjny dokument Na trasie o polskich kierowcach TiR-ów, towarzysząc im podczas wykonywania pracy. Fotograf prowadzi autorski blog „cykąłem foteczkię” i – jak twierdzi – daje tam ujście swojej pasji. Patrząc na jego blogowe zdjęcia, można odnieść wrażenie, że chłopak nie może usiedzieć w miejscu. Kolejne wpisy są dokumentacją podróży po Krymie, Bałkanach, a nawet wyprawy piaszczystymi szlakami Jordanii. Łukasz jest autorem – według mnie – najlepszego polskiego cyklu na temat niepodległości Kosowa, w którym na czarno-białych fotografiach uchwycił radość Albańczyków z nowo powstałego państwa. Te wyjątkowe zdjęcia wraz z komentarzem fotografa można zobaczyć w fotokaście dostępnym na stronie agencji fotograficznej TamTam.
piękne w wymowie