Opis zdjęcia
Kościół św. Wojciecha BM w Białymstoku, dawniej kościół ewangelicko-augsburski pw. św. Jana - powstał w latach 1909-1912 w stylu neoromańskim z czerwonej cegły według projektu architekta Jana Wende z Łodzi. Świątynia zbudowana została na planie krzyża greckiego. Prezbiterium jest zamknięte półkolem i ograniczone prostokątnymi zakrystiami. Kościół składa się z trzech naw, jest halowy. Dach dwuspadowy, pokryty blachą miedzianą. Budowla posiada również ośmioboczną wieże z iglicą, kończącą się krzyżem na kuli. Ozdobą świątyni jest duży witraż wykonany w Wiedniu. Znajdują się tu także relikwie św. Wojciecha.
Koziołrogacz[ 2013-09-15 15:11:48 ] - prawdę powiedziawszy nie wiem, sam dowiedziałem się z doniesień medialnych.
dobrze ze kosciol nie drewniany byl, ale szkoda
Andres42[ 2013-09-15 14:57:00 ] - jak to się stało..?
Dziś spłonęła wieża tego kościoła :(
Mam pewien pomysł ale na razie niewykonalny. Może wiosną coś tego wyjdzie.:) Re Pozdrawiam.:)
modzel65 [2009-12-06 07:49:21]=> jeśli podchodziłeś do tematu, to warto kontynuować, jesteś na miejscu, zatem możesz obserwować jak jest oświetlany kościół w różnych porach roku, może wiosną, albo z innego miejsca. Pozdrawiam.
Ciasno ale fajnie. Znam skalę problemu, bo wielokrotnie podchodziłem do tego tematu bezskutecznie jednak.:)
Za Madame.. :)
Dobrze zrobiłeś.
Ciasny ale czasami tak trzeba.
Przeglądając zdjęcia z Białegostoku nie zetknąłem się dotychczas na zdjęcie tego kościoła, trudny, bo to największa odległość na jaką można odejść z aparatem z kit - owym obiektywem, by zmieścić budowlę w kadrze, zadzierając przy okazji obiektyw. Zatem korygowanie perspektywy wpisane jest w ryzyko, a mały bo tyle zostało po korygowaniu perspektywy. Zdjęcie zrobione z ręki, bo inaczej nie da rady, poza tym miejskie przeszkadzajki i chyba centralny kadr jest najbardziej optymalny ze względu na fasadę kościoła, jak też najmniej przeszkód, niestety z tej strony światło trudno dociera, chyba że spróbować o innej porze roku, ale wtedy przeszkodą będą liście drzew. Chciałem tylko powiedzieć, że swego czasu Białystok był miastem trzech wyznań i kultur, katolików, prawosławnych i ewangelików, taki swego rodzaju tygiel, teraz pozostali katolicy i prawosławni, ewangelików nie ma, a to ciekawa karta w dziejach miasta.
....aaaa, tam zaraz kontrowersyjnych!...mały trochę....kadr