Opis zdjęcia
z cyklu "skala Mohsa" - czyli twardość minerałów. Każdy następny może zarysować poprzedni. Tym razem "dygresja" pokazująca minerały, które nie wchodzą bezpośrednio w podstawowy skład "skali". "Białe zło", swego czasu jedna z najcenniejszych substancji na świecie. Skała zbudowana z tego minerału - halityt - to zwykła "sól kuchenna" - znana wszystkim. Minerał (czyli halit) ma twardość - według skali Mohsa - równą 2 (czyli podobnie jak gips). Zabarwienia halitu (a mogą być rozmaite, od niebieskich, zielonych, przez żółte, czerowne, do szarych) związane są głównie z rozmaitymi damieszkami. Na tej fotografii - kolor związany jest z barwą oświetlenia :)). Polska - była i jest jedną z "potęg" solnych. Zachęcam do zwiedzenia zarówno - najbardziej znanej - kopalni w Wieliczce, jak również kopalni w Kłodawie.Na zdjęciu kilka dużych kryształów "zrośniętych" ze sobą. Istna symbioza... eksponat z Muzeum Wydziału Geologii UW, sierpień 2009; Canon 350D, obietyw 17-50 mm (Tamron), z ręki, Av 8.0, Tv 1/50, ISO 1600, ogniskowa 50 mm .
@Karbiku - będę kompinował :))
tak, przeczytałam to w opisie --- mialam na mysli - poza serią - zdjęcia z wykorzystaniem barwnego swiatła, jak ono by działało na te kryształy soli - jak zrozumiałam - bezbarwnej, jak by tam w środku sobie wędrowało
:) nie było okazji, sole - jak pisałem maja własne kolory :) W kolejce czeka fluoryt i niebieski halit :)). Na fotografiach z Kłodawy - widać takie efekty związane z kolorowym ośwetleniem całych korytarzy - zapraszam :))
to wędrowanie barwy i światła - ciekawe, czy próbowałeś z innymi kolorami się pobawić, z innym oświetleniem?
dopiero teraz zwróciłem uwagę, że (złośliwość przedmiotów martwych - czyli komputera) nastąpiła pomyłka w podpisach. Już skorygowana :))
:) dzięki - też mi się spodobał (choć pojawił się przy zupełnie innej okazji :) )
ciekawe formy. niezły miałeś pomysł na serię