jogin [2009-06-22 05:49:35]: (...) dzięki takim pianobijcom jak ja może Plfoto czasem spełnić rolę edukacyjną czy się to komuś podoba czy nie... Oj podoba sie!!!!!!!!!!!!!! Dziekuje!!!!!!!!!!:)))
ten fragment miasta zupełnie inaczej już wygląda..co jest nie zmienione ?...często się widuje ten typ wagonu tramwaju w naszym mieście i w obecnej chwili..no i auta..wszystko co najlepsze /oprócz malucha / w jednym kadrze..
Włodzimierz Barchacz [2009-06-22 01:01:23] => Dokładnie tak! Aleje wzdłuż wykopu Linii Średnicowej; ten budynek z charakterystycznymi bramami dochodził do ul. Żelaznej. Naprzeciw niego po drugiej stronie Żelaznej mieścił się Urząd Wymiany Poczty Warszawa 2 - trafiały tam WSZYSTKIE przesyłki pocztowe (listy i paczki) ruchu z zagranicą w obu kierunkach z i do całej Polski. Widoczne są trzy okna parterowego budynku z salą odpraw celnych - KAŻDA paczka przychodząca do Polski była tutaj rozbebeszana, sprawdzana przez celnika i clona; paczki wychodzące z Polski były sprawdzane i clone na pocztach w miejscach nadania - w miastach wojewódzkich w wyznaczonym urzędzie pocztowym był celnik, który oglądał i clił zawartość paczki, która w jego obecności była po tym ocleniu przez klienta pakowana , pozostawiana i dopiero wtedy trafiała do wysyłki do Warszawy na Żelazną (tu już nie była otwierana)...Trzy widoczne okna a ileż to plfotowski pianobijca czyli ja mógł napisać!...Po drugiej stronie Alej naprzeciw Żelaznej zaiste jest Plac (Sokratesa) Starynkiewicza - generała carskiego, któremu zawdzięczamy Filtry Warszawskie do tej pory uzdatniające wodę "kranówę" czyli "łabędziówę" jak również wodociągi i kanalizację. "Starynkiewcz rządził w stolicy 17 lat (od 1875 do 1892 r.).
Dzięki konsekwencji i determinacji Starynkiewicza Warszawa miała sieć wodociagowo-kanalizacyjną wcześniej niż stolica Rosji." (RZECZPOSPOLITA 23.08.2005r.) - i znów nabiłem piany...Na rogu Placu Starynkiewicza i Alej rzeczywiście stoi charakterystyczny zaokrąglony budynek gdzie mieściły się, wymienione przez Ciebie Włodku, redakcje - pokazuje go fotografia @cyborga_1 http://plfoto.com/1748264/zdjecie.html (mam nadzieją iż Autor mnie nie zabije, bo nie uzgodniłem z Nim użycia tej wklejki). Urząd Skarbowy Śrómieście mieścił się (chyba jest tam nadal) na rogu Pl. Starynkiewicza i Nowogrodzkiej naprzeciw szpitala im. Dzieciątka Jezus - stąd od Nowogrodzkiej zaczyna się ul. Lindleya. Daję ostatnią wklejkę: "W 1855 otwarto w Warszawie wodociąg Marconiego. Był to pierwszy nowoczesny wodociąg warszawski, wkrótce jednak okazał się niewystarczający dla szybko rozwijającego się miasta, a jakość dostarczanej przez niego wody pozostawiała bardzo wiele do życzenia.
Dlatego też z inicjatywy prezydenta Miasta Sokratesa Starynkiewicza w 1876 Magistrat powierzył Williamowi Lindleyowi opracowanie projektu nowych wodociągów oraz systemu kanalizacji."... No i właśnie dzięki takim "starociom" jak Twoja, dzięki takim pianobijcom jak ja może Plfoto czasem spełnić rolę edukacyjną czy się to komuś podoba czy nie... Rzekłem!
Bartek [2009-06-22 00:49:00]: Ja tez nie jestem pewny, gdzie, - ilez to lat minelo - i posadzam siebie o amnezje :):, ale to jednak chyba Al. Jerozolimskie, budynek od strony polnocnej, a w lewo, za kadrem, Urzad Skarbowy (brr...!), redakcje Chłopskiej Drogi i Trybuny Ludu - pl. Starynkiewicza. Chyba ten rejon :).
embraer[ 2011-12-10 18:55:53 ]: Dostrzegłeś :) I jest warszawa, fiat, syrenka, i łamanie przepisów.
Najszersze na świecie, najdłuższe trasy świata, i w ogóle naj naj. :)
koleje radzieckie
i ta kobieta w warszawce dokument ....
Dziekuje za wpisy.
Calyy - ona jeszcze na zimowych :)))
Warszwka , sądząc po oponie , to po Camel Trophy ... :)
Spojrzenie przebiegającego gościa i pani z warszawki - bezcenne :)
Co nas wtedy obchodziły koleje radzieckie?!?!
toż to Al. Jerozolimskie ...
U Zibiego podobnie jakby, ino materiał bardziej burżujski ;)
pojazdy imponujące ale kadr dziwny
lubię wspominać te nasze dawne czasy :)
Mniam :)
Choszczman [2009-06-22 10:18:11]: Wlasnie, maluch do kolekcji z tamtych czasow by sie przydal.
jogin [2009-06-22 05:49:35]: (...) dzięki takim pianobijcom jak ja może Plfoto czasem spełnić rolę edukacyjną czy się to komuś podoba czy nie... Oj podoba sie!!!!!!!!!!!!!! Dziekuje!!!!!!!!!!:)))
nostalgicznie
i do tramwaju na przełaj...
Dobre
ten fragment miasta zupełnie inaczej już wygląda..co jest nie zmienione ?...często się widuje ten typ wagonu tramwaju w naszym mieście i w obecnej chwili..no i auta..wszystko co najlepsze /oprócz malucha / w jednym kadrze..
Acha, neon kolei radzieckich: Sowietskije Żelieznoje Dorogi
niezłe :)))
Włodzimierz Barchacz [2009-06-22 01:01:23] => Dokładnie tak! Aleje wzdłuż wykopu Linii Średnicowej; ten budynek z charakterystycznymi bramami dochodził do ul. Żelaznej. Naprzeciw niego po drugiej stronie Żelaznej mieścił się Urząd Wymiany Poczty Warszawa 2 - trafiały tam WSZYSTKIE przesyłki pocztowe (listy i paczki) ruchu z zagranicą w obu kierunkach z i do całej Polski. Widoczne są trzy okna parterowego budynku z salą odpraw celnych - KAŻDA paczka przychodząca do Polski była tutaj rozbebeszana, sprawdzana przez celnika i clona; paczki wychodzące z Polski były sprawdzane i clone na pocztach w miejscach nadania - w miastach wojewódzkich w wyznaczonym urzędzie pocztowym był celnik, który oglądał i clił zawartość paczki, która w jego obecności była po tym ocleniu przez klienta pakowana , pozostawiana i dopiero wtedy trafiała do wysyłki do Warszawy na Żelazną (tu już nie była otwierana)...Trzy widoczne okna a ileż to plfotowski pianobijca czyli ja mógł napisać!...Po drugiej stronie Alej naprzeciw Żelaznej zaiste jest Plac (Sokratesa) Starynkiewicza - generała carskiego, któremu zawdzięczamy Filtry Warszawskie do tej pory uzdatniające wodę "kranówę" czyli "łabędziówę" jak również wodociągi i kanalizację. "Starynkiewcz rządził w stolicy 17 lat (od 1875 do 1892 r.). Dzięki konsekwencji i determinacji Starynkiewicza Warszawa miała sieć wodociagowo-kanalizacyjną wcześniej niż stolica Rosji." (RZECZPOSPOLITA 23.08.2005r.) - i znów nabiłem piany...Na rogu Placu Starynkiewicza i Alej rzeczywiście stoi charakterystyczny zaokrąglony budynek gdzie mieściły się, wymienione przez Ciebie Włodku, redakcje - pokazuje go fotografia @cyborga_1 http://plfoto.com/1748264/zdjecie.html (mam nadzieją iż Autor mnie nie zabije, bo nie uzgodniłem z Nim użycia tej wklejki). Urząd Skarbowy Śrómieście mieścił się (chyba jest tam nadal) na rogu Pl. Starynkiewicza i Nowogrodzkiej naprzeciw szpitala im. Dzieciątka Jezus - stąd od Nowogrodzkiej zaczyna się ul. Lindleya. Daję ostatnią wklejkę: "W 1855 otwarto w Warszawie wodociąg Marconiego. Był to pierwszy nowoczesny wodociąg warszawski, wkrótce jednak okazał się niewystarczający dla szybko rozwijającego się miasta, a jakość dostarczanej przez niego wody pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Dlatego też z inicjatywy prezydenta Miasta Sokratesa Starynkiewicza w 1876 Magistrat powierzył Williamowi Lindleyowi opracowanie projektu nowych wodociągów oraz systemu kanalizacji."... No i właśnie dzięki takim "starociom" jak Twoja, dzięki takim pianobijcom jak ja może Plfoto czasem spełnić rolę edukacyjną czy się to komuś podoba czy nie... Rzekłem!
Bartek [2009-06-22 00:49:00]: Ja tez nie jestem pewny, gdzie, - ilez to lat minelo - i posadzam siebie o amnezje :):, ale to jednak chyba Al. Jerozolimskie, budynek od strony polnocnej, a w lewo, za kadrem, Urzad Skarbowy (brr...!), redakcje Chłopskiej Drogi i Trybuny Ludu - pl. Starynkiewicza. Chyba ten rejon :).
Piękny wehikuł czasu ;) Zasanawia mnie tylko, gdzie ten budynek się mieści?? :>
Na tak, sporo się dzieje no i to przeniesienie w czasie. Twoje portfolio to wspaniały teleport.