Opis zdjęcia
Sigma 50-500 + tc 2x, czas 1/250s, f13, 06.06 godz. 22.48, moze troszke nieostre, ale ustawienia ostrosci manualne a juz troszke niedowidze :) TO NIE JEST FOTOMONTAZ :) Procyon - mala prosba do Ciebie - miedzy 22.50 a 23.30 ksiezyc zakryl \"cos\" ale nie wiem dokladnie co - to taka malutka kropka na godz. 10 (nie bad pixel), potem ten punkt pojawil sie w okolicach godz. 12-tej, czy mozna sie gdzies dowiedziec, co zakrywal ksiezyc?
oj
+++++
Ja się wcale nie upieram - tak to jest w tym kraju, że próba polemiki odbierana jest jako atak. Wcale nie mam siebie za mistrza świata. Poprostu wyszło mi coś innego. No i przyznaje swoje gapiostwo - nie zauważyłem "06.06"
''havk [2009-06-13 02:29:45] już nie ufo.. obiekt zostal rozpoznany i chyba jest na tym http://plfoto.com/1876684/zdjecie.html :D'' > a ja miałam nadzieję, że się finoff jednak błaźnił nie będzie... no cóż wiadomo czyją matką jest nadzieja :)
Zuluseq, nie wiem czy polemizujesz ze mną czy uzytkownikiem o nicku Percevalle, chociaż to nie istotne. Proszę, nie upieraj się przy swoim, bo jesteś w głębokim błędzie, tylko uważnie przeczytaj, opis zdjęcia. Tam są wszystkie niezbędne parametry. Zerknij tutaj http://www.lunar-occultations.com/iota/bstar/0607antares.htm
Zuluseq sorki że sie wtrącam, ale zdjęcie nie było robione ani w Krakowie, ani w Gdańsku, nawet nie w Europie, a w New Jersey
Percevalle: nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia, żeby korzystać z softu, który jeszcze mnie nie zawiódł. Nie kłócę się, bo nie znam daty. Nie chce się sprzeczać, bo widzę, że też z branży jesteś. Poprostu zrobiłem symulację i nijak mi za Alfa nie zachodzi. Zachodzi za inną mniejszą gwiazdkę i to by pasowało, ale nie jestem pewien bo znam godzinę, ale nie znam dokładnie daty. Istotna jest też lokalizacja - Między Krakowem a Gdańskiem jest spora różnica.
c.d. właśnie widoczny Antares oraz jego towarzysz, który wizualnie jest słabszy od Antaresa kilkaset razy i leży od niego w odległości kątowej równej 3,4 sekundy. Leży to zdecydowanie ponizej zdolności rozdzielczej tego teleskopu i to na dodatek przy ekspozycji 1/250 sek !!! Pozdrawiam
Zuluseq/ bardzo proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie wypowiadaj się tak kategorycznie w sprawach, o których jak sądzę masz jedynie powierzchowną wiedzę. Zakrycie Antaresa przez Księżyc to zjawisko stosunkowo częste, dochodzi do niego co kilka miesięcy, ostatnie właśnie w chwili, gdy Andy wykonywał to zdjęcie. Alfa Scorpi jest rzeczywiście gwiazdą podwójną
ja w przeciwieństwie do niektórych ''znawców'' wiem, że z Ziemi Księżyc ZAWSZE widać tylko z jednej strony, ale rozumiem, że w tekście trudno zauważyć sarkazm. Mam nadzieję, że Andy nie wziął moich komentarzy, za kolejny przytyk do swojej twórczości (za którą z resztą został uprowadzony do ulubionych i teraz się nie wywinie :))) )
''procyon [2009-06-12 10:21:58] ha lucynka/ co w tym Księżycu jest nie tak, że ciągle się czepiasz ?....'' Procyon ja tylko odnoszę się do komentarzy pod poprzednim zdjęciem, w których zarzucali Andy'emu fotoszpoa, bo księżyc zawsze tak samo wygląda.
Andy skromny jest :)))
hhana, dziekuje, ale za wielkich slow uzywasz, nie czuje sie tak, jak piszesz :), sprawdzam mozliwosci sprzetu - niestety to juz max z tego co mam, a lepsze mozliwosci mozna miec juz tylko za olbrzymie pieniadze ..., reszta to obserwacje i pomyslny uklad kilku czynnikow, bez ktorych nic sie nie da zrobic, czasem przez kilka tygodni czekam na dobre warunki ... I oczywiscie chcialbym jeszcze poprawic techniczna strone, bo moim zdaniem to jestem dopiero na poczatku ... jeszcze raz dzieki, pozdrawiam, dobrej nocy (podziwiam Was, ze jeszcze siedzicie przed monitorami - juz 2.30 ...)
już nie ufo.. obiekt zostal rozpoznany i chyba jest na tym http://plfoto.com/1876684/zdjecie.html :D
Niezły łowca Jetów z Ciebie autorze :-)
kropka na 10 to ewidentnie UFO..
Prawdziwy Mistrz może być tylko jeden !!! Jesteś nim Ty i gratuluję ujęcia, cierpliwości , techniki i wszystkiego co związane jest z Twoim uwiecznianiem tego co inni przegapiają ,gdyż już dawno śpią, gdy tymczasem stoisz i czekasz na ten moment .Podziwiam i pełen szacunek dla Ciebie ;-)
Dzisiaj mamy ciekawe zjawisko - księżyc jest w koniunkcji z Jowiszem i Marsem. - dopiero co je minął. Kierując obiektyw na prawo od księżyca można przy dłuższym czasie naświetlania sfotografować obie planety na jednej klatce.
Cos mi się nie zgadza - księżyc już nie jest w pełni. Nie zgadzam się z diagnozą Percevalle - Alfa1 i Alfa2 Scorpi nie lezy na trajektorii księżyca - odcholone jest o ok 3 stopnie (czyli sześć średnic tarczy księzyca) Poza tym Alfa1 i Alfa2 to dwie silne gwiazdy leżące w bardzo bliskiej odległosci - widać by było obie.
tak to Jumbo :D
ale ten nasz Marek mądry... foto wg mnie - laika w tej dziedzinie, bardzo dobre.
brawo...uznanie i szacunek, obejrzalem też poprzednie...
!!!
Świetne!!! :)
ekstra strzał !
czy to rzeczywisty strzał?
majstersztyk!!! Mnie podobają się strugi rozgrzanego powietrza za silnikami ;)
Pięknie uchwycone! To się nazywa znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie...
:))
Percevalle - dziekuje za informacje :), Procyon - Twoje opisy zawsze wciagaja ..., teraz przynajmniej mam wiecej wiadomosci ... dziekuje bardzo :)
I Procyon nam wszystko pięknie objaśnił.. :)
bdb
ha lucynka/ co w tym Księżycu jest nie tak, że ciągle się czepiasz ?.... Percevalle/ Skorpion to Scorpius, Antares jest tylko najjaśniejszą gwiazdą. pozdrawiam
ta mała kropeczka, któą zakrył Księżyc to gwiazda Antares (alfa Scorpii) , najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Skorpiona. Jest położona w odległości ok. 520 lat świetlnych od Ziemi, jej jasność jest ok. 700 razy większa niż Słońca. Na niebie Antares osiąga wielkość gwiazdową od 0,9m do 1,8m. Średnica tego czerwonego nadolbrzyma sięga 624 mln km. Ze względu na krótki czas ekspozycji Antares wyszedł w postaci ledwo widocznej kropeczki. W Polsce ze względu na czas, zjwisko niestety nie było widoczne. Szacunek za foto
podziwiam
bdb
super
Ze względu na tą "kropkę" to zdjęcie jest jeszcze ciekawsze niż wczorajsze ZD.. poczekam cierpliwie na wyjaśnienia Procyona.. :)
No i ja ponownie doceniam pracę i ponownie świetna praca!!!
Bardzo dobre zdjęcie
Jak zwykle świetne zdjęcie. Samolot to z całą pewnością 747, bo widać drugi pokład w przedniej części.
6.06 ok 23.00 ksieżyc był w konstelacji skorpiona (antares), a ten punkcik to prawdopodobnie jedna ze slabych gwiazd tej konstelacji, o ile to nie "wina" sprzętu ;)
z samolotami bardzo fajne, ale poczekaj na 06.12 i moze Ci sie uda zlapac taka scenerje jak mi ;-)))
podejrzewam, ze PROCYON znałby odpowiedź ;-), a foto sie podoba ;)
a może do góry nogami? - też byłby trochę inny :)))
jezeli to nie jest fotomontaz to jest to bardzo dobra praca.
nie zauważył bym tej kropki bez komentarza, też sie chętnie dowiem co to :) zdjęcie jak zwykle z wysokiej półki :) ciekawe czy tym razem znajdą się niedowiarki, a może najedli się wstydu i darują sobie wystawianie komentarzy ;PP
no to mam na marsa leciec, zeby z drugiej strony focic? :)
no i nie posłuchałeś dobrej rady - znów księżyc z tej samej strony sfocileś i będą Ci zarzucać fotoszopa :)))