Opis zdjęcia
Obok cerkwi, w południowo-wschodnim narożu placy światynnego, zachowała się murowana dzwonnica parawanowa na 4 dzwony (3 w jednym rzędzie, czwarty powyżej środkowego, znajdującego się w niższym rzędzie). Dzwony niestety nie zachowały się. W jej dolnej części wydzielona została półkolista brama, z bocznymi niewielkimi pomieszczeniami. Całość zwieńczona jest trzema symetrycznymi ośmiobocznymi wieżyczkami, z których środkowa jest największa. Od góry wieżyczki nakryto hełmami cebulastymi
Ależ perełka... gdy się tego typu obrazki ogląda, od razu na usta cisnie się pytanie, dlaczego? pozdr.
Płot troche przeszkadza.Pozdrowienia
Na podobną ruinę trafiłem w e wschodnich Niemczech, była oczywiście mniej 'wschodnia', raczej taka klasycystyczna. :-)) Pzdr.
tak... smutne miejsce... ale dla mnie magiczne...
bardzo ładna
super miejsca i fotografie....
...szkoda takich obiektów, pozdrawiam
przyroda odbiera co jej zagarnięto...
Degrengolada architektoniczna... gdyby to ożywić, odrestaurować... Gdzie Ty znajdujesz te wszystkie miejsca?
Ciekawe miejsce, choć smutne...
dziekuję
Jakaż piękna w naszym zapomnieniu kulturowo-cywilizacyjnym! Dzięki Antoni, że tak konsekwentnie pokazujesz ten wycinek naszej historii, kultury...! Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszej, owocnej fotoroboty w tym temacie! :-))
dobre
czas jest nieubłagany...
w objęciach drzewa
Lubie takie tajemnicze miejsca, lubie sobie wyobrazac co sie tam kiedys dzialo, kto tam zyl i co robil i czasami zaluje ze takie miejsca upadaja. To wlasnie doskonale obrazuje, ze wszystko przemija ... bdb praca :-)
ciekawy obiekt