Ciemna strona mocy

Ciemna strona mocy

MB
Ocena będzie widoczna gdy zagłosuje co najmniej 5 osób.
mało ocen

Opis zdjęcia

światło szare księżyca - światło odbite od Ziemii a oświetlające niewidoczną dla nas część księżyca. EOS 350d + MTO 1000 AM. Aparat w ognisku głównym. ISO1600 0,6s - 03-04-2008 godzina 19.40.

Komentarze

MB
Maciej Blum17 lat temu

    kosmitek - vide komentarz wcześniej. Nie lubię tak dużego ISO, ale walczyłem o czas naświetlania. Dziękuję za wizytę :)

    KO
    kosmitek17 lat temu

      Nie potrzebnie tak duże ISO.

      MB
      Maciej Blum17 lat temu

        procyon - twoje słowa działają kojąco :) dzieki za odwiedziny :)

        PR
        procyon17 lat temu

          ładnie pokazany terminator, przydałoby się jednak trochę dłuższy czas żeby lepiej pokazać światło popielate. Niemniej i tak uważam, że ładnie wykonane jest. pozdrawiam

          MB
          Maciej Blum17 lat temu

            he he he

            Marcin Gilarski17 lat temu

              E... Myślałem że z ręki robiłeś :D :D

              MB
              Maciej Blum17 lat temu

                Marcin, już spieszę z odpowiedzią. Otóż obiektyw MTO 1000 AM, który ma 1100 mm ogniskowej podpięty do EOS's 350d, który ma matrycę APS, co daje mnożnik x1,6- wykręca się 1760 mm ogniskowej. To co jest na zdjęciu, to 100% kadru zdjętego z aparatu. Przy tym kąceie widzenia obiektywu, księżyc jedzie po kadrze na tyle szybko, że trzeba się spieszyć ze zrobieniem zdjęcia. Z praktyki wiem, że od 4 sekund już widać poruszenie, więc pojechałem z ISO do góry a z czasem na dół tylko dlatego, żeby wyeliminować poruszenie. :)

                Marcin Gardyjan17 lat temu

                  A dlaczego dales ISO 1600, a czas pol sekundy? Przeciez jak miales statyw to mogles dac ISO 100 i czas ok 10 sekund. Wyszlo by na to samo a lepsza jakosc by byla.

                  MB
                  Maciej Blum17 lat temu

                    no, żeby matołek jakiś nie powiedział : "ale ten księżyc przejarany... " he he he

                    fifka17 lat temu

                      Podoba mi sie bardzo (nie liczac samych zdjec oczywiscie), ze kolega wie i pisze co sfotografowal. Brak tego innym na potege! Brawo! (nie zebym znal sie na astronomii, ale wpadajac na rzeczowe opisy coraz czesciej wiem o czym mowia inni :))


                      Zdjęcie pochodzi z albumu:

                      Więcej od Maciej Blum:


                      portfolio autora