Egyes elméletek szerint az őskorban az anyák úgy táplálták gyermekeiket, hogy a megrágott ételt szájukon keresztül juttatták utódaik szájába, majd felnőttként is folytatták az élvezetet adó példát. Az egyiptomiak egyfajta "illatcsókot" váltottak, ami abból állt, hogy az egyik fél az orrát a másik arcához szorította, és beszívta annak illatát.
A történelmi eredettől függetlenül, a csók utáni vágy a pszichénk legmélyén rejtezik. Freud a szájat tartotta a születés után kialakuló első erogén zónának, mert a szoptatás élménye a gyerek számára, elmélete szerint, a gyermeknek egyfajta szexuális kielégülést okoz. Ez az orális élvezet az embert egész életében kíséri.
Komentarze
ho capito
Egyes elméletek szerint az őskorban az anyák úgy táplálták gyermekeiket, hogy a megrágott ételt szájukon keresztül juttatták utódaik szájába, majd felnőttként is folytatták az élvezetet adó példát. Az egyiptomiak egyfajta "illatcsókot" váltottak, ami abból állt, hogy az egyik fél az orrát a másik arcához szorította, és beszívta annak illatát. A történelmi eredettől függetlenül, a csók utáni vágy a pszichénk legmélyén rejtezik. Freud a szájat tartotta a születés után kialakuló első erogén zónának, mert a szoptatás élménye a gyerek számára, elmélete szerint, a gyermeknek egyfajta szexuális kielégülést okoz. Ez az orális élvezet az embert egész életében kíséri.
wypasiony gniot
o so chozi ?
doznałem ciężkiego wizualnego szoku!