Przyjemność, jaką kobiety czerpią z seksu, jest wprost proporcjonalna do stanu majątku ich partnerów, pisze „The Times”.
„The Times” powołuje się na badania naukowców z Uniwersytetu Newcastle. Okazuje się, że im bogatszy mężczyzna, tym częściej jego partnerka osiąga orgazm.
— 27.01.2009, 19:03:44
słyszę wolanie muz nie z tego świata
— 27.01.2009, 11:56:58
a ja śmierć noszę zawsze pod skórą i cieszę się słońcem
— 27.01.2009, 01:18:52
a mnie pociąga teraźniejszość bo przeszłość to śmierć, lęk może w przyszłości no bo przeszły to śmierć
— 27.01.2009, 00:29:13
"Przeszłość mnie pociąga, teraźniejszość budzi we mnie lęk, bo przyszłość to śmierć."
— 26.01.2009, 10:20:47
Nagle Godziemba uderzył weń całym sobą. Rastawiecki zachwiał się, zakołysał i runął z pomostu pod koła. Krzyk jego tępy, chrapliwy zagłuszył stęk szyn, stłumił łoskot pociągu...
Zwycięzca odetchnął. Wciągnął w uznojone piersi chłodne, nocne powietrze, otarł pot z czoła i poprawił zmięte ubranie. Przeciąg pędzącego parowozu rozwiewał mu włosy i studził gorączkę krwi. Wyjął cygarnicę i zapalił papierosa. Czuł się jakoś rześko, wesoło.
Spokojnie otworzył zatrzaśnięte podczas walki drzwi i krokiem pewnym wrócił do coupe. Gdy wchodził, objęła go para ramion ciepłych, giętkich jak wężowe sploty. W oczach tliło pytanie :
- Gdzie on ? Gdzie mąż ?
- Nie wróci już nigdy - odpowiedział obojętnie.
Przytuliła się cała do niego.
- Ty mnie obronisz przed ludźmi. Luby mój!
— 25.01.2009, 03:08:10
Regulamin wydrukowany jest w tym celu, aby oszczędzić firmie mówienia po wiele razy tych samych rzeczy.
§ 1. Portrety wytwarza firma w następujących rodzajach:
1. Typ A - Rodzaj stosunkowo najbardziej tzw. "wylizany". Odpowiedni raczej dla twarzy kobiecych niż męskich. Wykonanie "gładkie", z pewnym zatraceniem charakteru na korzyść upiększenia, względnie zaakcentowania "ładności".
2. Typ B - Rodzaj bardziej charakterystyczny, jednak bez cienia karykatury. Robota bardziej kreskowa niż typu A z pewnym odcieniem cech charakterystycznych, co nie wyklucza "ładności" w portretach kobiecych. Stosunek do modela obiektywny.
3. Typ B + d. - Spotęgowanie charakteru graniczące z pewną karykaturalnością. Głowa większa niż naturalnej wielkości. Możliwość zachowania w portretach kobiecych "ładności", a nawet jej spotęgowania w kierunku pewnego tzw. "demonizmu".
4. Typ C, C + Co., Et, C + H., C + Co + Et, itp. - Typy te, wykonane przy pomocy C2H5OH i narkotyków wyższego rzędu, obecnie wykluczone. Charakterystyka modelu subiektywna, spotęgowania karykaturalne tak formalne, jak i psychologiczne niewykluczone. w granicy kompozycja abstrakcyjna, czyli tak zwana "Czysta Forma".
5. Typ D - To samo osiągnięcie bez żadnych sztucznych środków.
6. Typ E - i jego kombinacje z poprzednimi rodzajami. Dowolna interpretacja psychologiczna według intencji firmy. Efekt osiągnięty może być zupełnie równy wynikowi typów a i B - droga, którą się do niego dochodzi, jest inna, jako też sam sposób wykonania, który może być rozmaity, ale nie przekroczy nigdy granicy (d). Może być również kombinacja E + d. na żądanie.
T y p E n i e z a w s z e m o ż l i w y d o w y k o n a n i a.
7. Typ dziecinny - (B + E) - z powodu ruchliwości dzieci czysty typ B jest przeważnie niemożliwy - wykonanie więcej szkicowe.
W ogóle firma nie zwraca wielkiej uwagi na wykonanie ubrania i akcesoriów. Kwestia tła należy tylko do firmy - żądania w tym względzie nie są uwzględniane.
Zależnie od stanu firmy i trudności danej twarzy portret może być wykonany w jedno, dwa, trzy do pięciu posiedzeń. Przy dużych portretach z rękami lub w całej figurze liczba posiedzeń może dojść i do dwudziestu. I l o ś ć p o s i e d z e ń n i e p r z e s ą d z a o d o b r o c i w y t w o r u.
§ 2. Zasadniczą nowością firmy w stosunku do przyjętych zwyczajów jest możność odrzucenia portretu przez klienta, jeśli portret czy pod względem wykonania, czy podobieństwa nie odpowiada klientowi. K l i e n t p ł a c i w t e d y 1/3 c e n y, p r z y c z y m p o r t r e t p r z e c h o d z i n a w ł a s n o ś ć f i r m y. Klient nie ma prawa żądać zniszczenia portretu. Zasada ta stosuje się oczywiście tylko do typów: A, B i E, czystych, b e z d o d a t k u (d) - to znaczy bez dodatku przesadnej charakterystyki, czyli do tzw. typów seryjnych. Zasada ta wprowadzona została dlatego, że nigdy nie wiadomo, czym kogo zadowolnić można. Pożądana jest dokładna umowa na tle ściśle określonej decyzji modela co do typu. Album z "próbkami" (ale nie "bez wartości") jest do obejrzenia w lokalu firmowym. Gwarancją klienta jest to, że firma we własnym interesie nie wypuszcza utworów mogących popsuć jej markę. Może być wypadek, że firma sama nie uzna swego wytworu.
§ 3. Wykluczona a b s o 1 u t n i e jest wszelka krytyka ze strony klienta. Portret może się klientowi nie podobać, ale firma nie może dopuścić do najskromniejszych nawet uwag, bez swego specjalnego upoważnienia. Gdyby firma pozwoliła sobie na ten luksus: wysłuchiwania zdań klientów, musiałaby już dawno zwariować. N a t e n p a r a g r a f k ł a d z i e m y s p e c j a l n y n a c i s k, b o n a j t r u d n i e j j e s t w s t r z y m a ć k l i e n t a o d z u p e ł n i e z b y t e c z n y c h w y p o w i e d z e ń s i ę. Portret jest przyjęty lub odrzucony - tak lub nie, bez żadnego umotywowania. Do krytyki należy również konstatowanie podobieństwa względnie niepodobieństwa; uwagi co do tła, zakrywanie ręką części narysowanej twarzy w celu dania do zrozumienia, że ta część właśnie się nie podoba, powiedzenia takie, jak: "Jestem za ładna", "Czy ja jestem taka smutna?", "To nie jestem ja", w ogóle wszystko, a to tak pod względem dodatnim, jak ujemnym. Po namyśle, ewentualnie poradzeniu się osób trzecich, klient mówi tak (lub nie) i koniec - po czym podchodzi (lub nie) do tak zwanego "okienka kasowego", to znaczy po prostu wręcza firmie umówioną sumę. Nerwy firmy ze względu na niesłychaną trudność zawodu tejże muszą być szanowane.
§ 4. Niedozwolone jest pytanie się firmy o jej zdanie o wykonanym portrecie, jako też wszelkie rozmowy na temat rysunku znajdującego się w robocie.
§ 5. Firma zastrzega sobie prawo rysowania bez świadków, o ile to jest możliwe:
§ 6. Portrety kobiece z obnażonymi szyjami i ramionami są o jedną trzecią droższe. Każda ręka kosztuje jedną trzecią ceny. Co do portretów z rękami lub w całej figurze - umowy specjalne.
§ 7. Portret nie może być oglądany aż do ukończenia.
§ 8. Technika jest mięszaniną węgla, kredek, ołówka i pastelu. - Wszelkie uwagi techniczne są wykluczone, jak również żądanie poprawek.
§ 9. Firma podejmuje się wykonania portretów poza lokalem firmowym jedynie w wypadkach wyjątkowych (choroba, podeszły wiek itp.), przy czym musi być zagwarantowana firmie skrytka, w której można by pod kluczem przechowywać nie ukończony portret.
§ 10. Klienci są obowiązani zjawiać się punktualnie na seanse, gdyż czekanie źle wpływa na nastrój firmy i może źle wpłynąć na wykonanie wytworu.
§ 11. Firma udziela rad co do oprawy i pakowania portretów, ale nie podejmuje się takowego. Dyskusja nad oprawą wykluczona.
§ 12. Firma zostawia zupełną swobodę co do ubioru modela i s t a n o w c z o n i e z a b i e r a g ł o s u w t e j s p r a w i e.
§ 13. Firma prosi o uważne przestudiowanie regulaminu. Nie mając żadnej egzekutywy liczy na delikatność i dobrą wolę klientów co do wypełnienia warunków. Przeczytanie i zgodzenie się na regulamin uważa się [za] równoznaczne z z a w a r c i e m u m o w y. Dyskusja nad regulaminem jest niedopuszczalna.
§ 14. Umowa na raty lub weksle nie jest wykluczona. Ze wzgledu na niskie i tak ceny żądanie ulg nie jest pożądane. Przed zaczęciem portretu klient płaci jedną trzecią ceny tytułem zadatku.
§ 15. Klient dostarczający firmie portrety, czyli tak zwany "agent firmy", w razie dostarczenia tychże na sumę 100 złotych dostaje jako premię portret własny lub żądanej osoby w dowolnym typie.
§ 16. Przesyłanie przez firmę dawnym, klientom zawiadomień o jej przybyciu do danego miejsca nie ma na celu wymuszania .na nich nowych portretów, tylko ułatwia zamówienia tychże tym znajomym klientów, którzy na podstawie widzianych prac mieliby ochotę na coś podobnego.
Warszawa, 1928 r.
FIRMA
«S. I. WITKIEWICZ»
— 24.01.2009, 05:39:40
Barszcz czerwony
Jedna znajbardziej tradycyjnych polskich zup, samkuje niemal każdemu, a propozycji dodatków do niej jest bardzo wiele: kokiety, paszteciki, uszka...
czas: 30 minut + 2 godziny gotowania
liczba porcji: 4
składniki: 3 średnie buraki
pęczek włoszczyzny (patrz BULION WARZYWNY)
po 3 liście laurowe, ziarna ziela angielskiego i pieprzu
3 ząbki czosnku
1 łyżka suszonego majeranku
2 łyżki soku z cytryny
sól, pieprz
przyrządzanie: Warzywa na bulion umyć, obrać. Wrzucić do garnka wraz z liścmi laurowymi, ziarnami ziela i pieprzu oraz ząbkami czosnku oraz majerankiem. Dodać obrane i przekrojone na połówki buraki i gotować na małym ogniu pod przykryciem ok. 2 godzin. Doprawić do smaku solą i pieprzem oraz sokiem z cytryny, ewentualnie dodać 1 łyżkę przyprawy z suszonych, krojonych warzyw. Chwilę pogotować. Zdjąć z ognia, nieco wystudzić i dodać startego na tarce surowego buraka w celu uzyskania głębokiego, czerwonego koloru. Przed podaniem podgrzać, ale już nie gotować. Nalewać przez sito. Podawać na głębokich talerzach z uszkami lub w bulionówkach z krokietami lub pasztecikami.
Łatwe ciasto drożdżowe - składniki
50 dag mąki
12-15 dag masła
2/3 szklanki cukru
8 dag drożdży
5 jaj
szklanka mleka
łyżka oliwy
po pół szklanki kandyzowanej skórki pomarańczowej i rodzynek
aromat pomarańczowy
Łatwe ciasto drożdżowe - sposób przygotowania
Drożdże pokruszyć, utrzeć z łyżeczką cukru. Dodać roztopione letnie masło i resztę składników, chwilę razem miksować. Wymieszać ciasto z bakaliami i przełożyć do dwóch natłuszczonych blaszek. Odstawić je w ciepłe miejsce. Gdy ciasto podwoi objętość, wstawić je do piekarnika nagrzanego do 180°C i piec 35-40 min. Przed wyjęciem sprawdzić patyczkiem, czy w środku dobrze się upiekło. Ciasto można polukrować i obsypać posiekaną skórką pomarańczową.
Przyjemność, jaką kobiety czerpią z seksu, jest wprost proporcjonalna do stanu majątku ich partnerów, pisze „The Times”. „The Times” powołuje się na badania naukowców z Uniwersytetu Newcastle. Okazuje się, że im bogatszy mężczyzna, tym częściej jego partnerka osiąga orgazm.
— 27.01.2009, 19:03:44
słyszę wolanie muz nie z tego świata
— 27.01.2009, 11:56:58
a ja śmierć noszę zawsze pod skórą i cieszę się słońcem
— 27.01.2009, 01:18:52
a mnie pociąga teraźniejszość bo przeszłość to śmierć, lęk może w przyszłości no bo przeszły to śmierć
— 27.01.2009, 00:29:13
"Przeszłość mnie pociąga, teraźniejszość budzi we mnie lęk, bo przyszłość to śmierć."
— 26.01.2009, 10:20:47
Nagle Godziemba uderzył weń całym sobą. Rastawiecki zachwiał się, zakołysał i runął z pomostu pod koła. Krzyk jego tępy, chrapliwy zagłuszył stęk szyn, stłumił łoskot pociągu... Zwycięzca odetchnął. Wciągnął w uznojone piersi chłodne, nocne powietrze, otarł pot z czoła i poprawił zmięte ubranie. Przeciąg pędzącego parowozu rozwiewał mu włosy i studził gorączkę krwi. Wyjął cygarnicę i zapalił papierosa. Czuł się jakoś rześko, wesoło. Spokojnie otworzył zatrzaśnięte podczas walki drzwi i krokiem pewnym wrócił do coupe. Gdy wchodził, objęła go para ramion ciepłych, giętkich jak wężowe sploty. W oczach tliło pytanie : - Gdzie on ? Gdzie mąż ? - Nie wróci już nigdy - odpowiedział obojętnie. Przytuliła się cała do niego. - Ty mnie obronisz przed ludźmi. Luby mój!
— 25.01.2009, 03:08:10
Regulamin wydrukowany jest w tym celu, aby oszczędzić firmie mówienia po wiele razy tych samych rzeczy. § 1. Portrety wytwarza firma w następujących rodzajach: 1. Typ A - Rodzaj stosunkowo najbardziej tzw. "wylizany". Odpowiedni raczej dla twarzy kobiecych niż męskich. Wykonanie "gładkie", z pewnym zatraceniem charakteru na korzyść upiększenia, względnie zaakcentowania "ładności". 2. Typ B - Rodzaj bardziej charakterystyczny, jednak bez cienia karykatury. Robota bardziej kreskowa niż typu A z pewnym odcieniem cech charakterystycznych, co nie wyklucza "ładności" w portretach kobiecych. Stosunek do modela obiektywny. 3. Typ B + d. - Spotęgowanie charakteru graniczące z pewną karykaturalnością. Głowa większa niż naturalnej wielkości. Możliwość zachowania w portretach kobiecych "ładności", a nawet jej spotęgowania w kierunku pewnego tzw. "demonizmu". 4. Typ C, C + Co., Et, C + H., C + Co + Et, itp. - Typy te, wykonane przy pomocy C2H5OH i narkotyków wyższego rzędu, obecnie wykluczone. Charakterystyka modelu subiektywna, spotęgowania karykaturalne tak formalne, jak i psychologiczne niewykluczone. w granicy kompozycja abstrakcyjna, czyli tak zwana "Czysta Forma". 5. Typ D - To samo osiągnięcie bez żadnych sztucznych środków. 6. Typ E - i jego kombinacje z poprzednimi rodzajami. Dowolna interpretacja psychologiczna według intencji firmy. Efekt osiągnięty może być zupełnie równy wynikowi typów a i B - droga, którą się do niego dochodzi, jest inna, jako też sam sposób wykonania, który może być rozmaity, ale nie przekroczy nigdy granicy (d). Może być również kombinacja E + d. na żądanie. T y p E n i e z a w s z e m o ż l i w y d o w y k o n a n i a. 7. Typ dziecinny - (B + E) - z powodu ruchliwości dzieci czysty typ B jest przeważnie niemożliwy - wykonanie więcej szkicowe. W ogóle firma nie zwraca wielkiej uwagi na wykonanie ubrania i akcesoriów. Kwestia tła należy tylko do firmy - żądania w tym względzie nie są uwzględniane. Zależnie od stanu firmy i trudności danej twarzy portret może być wykonany w jedno, dwa, trzy do pięciu posiedzeń. Przy dużych portretach z rękami lub w całej figurze liczba posiedzeń może dojść i do dwudziestu. I l o ś ć p o s i e d z e ń n i e p r z e s ą d z a o d o b r o c i w y t w o r u. § 2. Zasadniczą nowością firmy w stosunku do przyjętych zwyczajów jest możność odrzucenia portretu przez klienta, jeśli portret czy pod względem wykonania, czy podobieństwa nie odpowiada klientowi. K l i e n t p ł a c i w t e d y 1/3 c e n y, p r z y c z y m p o r t r e t p r z e c h o d z i n a w ł a s n o ś ć f i r m y. Klient nie ma prawa żądać zniszczenia portretu. Zasada ta stosuje się oczywiście tylko do typów: A, B i E, czystych, b e z d o d a t k u (d) - to znaczy bez dodatku przesadnej charakterystyki, czyli do tzw. typów seryjnych. Zasada ta wprowadzona została dlatego, że nigdy nie wiadomo, czym kogo zadowolnić można. Pożądana jest dokładna umowa na tle ściśle określonej decyzji modela co do typu. Album z "próbkami" (ale nie "bez wartości") jest do obejrzenia w lokalu firmowym. Gwarancją klienta jest to, że firma we własnym interesie nie wypuszcza utworów mogących popsuć jej markę. Może być wypadek, że firma sama nie uzna swego wytworu. § 3. Wykluczona a b s o 1 u t n i e jest wszelka krytyka ze strony klienta. Portret może się klientowi nie podobać, ale firma nie może dopuścić do najskromniejszych nawet uwag, bez swego specjalnego upoważnienia. Gdyby firma pozwoliła sobie na ten luksus: wysłuchiwania zdań klientów, musiałaby już dawno zwariować. N a t e n p a r a g r a f k ł a d z i e m y s p e c j a l n y n a c i s k, b o n a j t r u d n i e j j e s t w s t r z y m a ć k l i e n t a o d z u p e ł n i e z b y t e c z n y c h w y p o w i e d z e ń s i ę. Portret jest przyjęty lub odrzucony - tak lub nie, bez żadnego umotywowania. Do krytyki należy również konstatowanie podobieństwa względnie niepodobieństwa; uwagi co do tła, zakrywanie ręką części narysowanej twarzy w celu dania do zrozumienia, że ta część właśnie się nie podoba, powiedzenia takie, jak: "Jestem za ładna", "Czy ja jestem taka smutna?", "To nie jestem ja", w ogóle wszystko, a to tak pod względem dodatnim, jak ujemnym. Po namyśle, ewentualnie poradzeniu się osób trzecich, klient mówi tak (lub nie) i koniec - po czym podchodzi (lub nie) do tak zwanego "okienka kasowego", to znaczy po prostu wręcza firmie umówioną sumę. Nerwy firmy ze względu na niesłychaną trudność zawodu tejże muszą być szanowane. § 4. Niedozwolone jest pytanie się firmy o jej zdanie o wykonanym portrecie, jako też wszelkie rozmowy na temat rysunku znajdującego się w robocie. § 5. Firma zastrzega sobie prawo rysowania bez świadków, o ile to jest możliwe: § 6. Portrety kobiece z obnażonymi szyjami i ramionami są o jedną trzecią droższe. Każda ręka kosztuje jedną trzecią ceny. Co do portretów z rękami lub w całej figurze - umowy specjalne. § 7. Portret nie może być oglądany aż do ukończenia. § 8. Technika jest mięszaniną węgla, kredek, ołówka i pastelu. - Wszelkie uwagi techniczne są wykluczone, jak również żądanie poprawek. § 9. Firma podejmuje się wykonania portretów poza lokalem firmowym jedynie w wypadkach wyjątkowych (choroba, podeszły wiek itp.), przy czym musi być zagwarantowana firmie skrytka, w której można by pod kluczem przechowywać nie ukończony portret. § 10. Klienci są obowiązani zjawiać się punktualnie na seanse, gdyż czekanie źle wpływa na nastrój firmy i może źle wpłynąć na wykonanie wytworu. § 11. Firma udziela rad co do oprawy i pakowania portretów, ale nie podejmuje się takowego. Dyskusja nad oprawą wykluczona. § 12. Firma zostawia zupełną swobodę co do ubioru modela i s t a n o w c z o n i e z a b i e r a g ł o s u w t e j s p r a w i e. § 13. Firma prosi o uważne przestudiowanie regulaminu. Nie mając żadnej egzekutywy liczy na delikatność i dobrą wolę klientów co do wypełnienia warunków. Przeczytanie i zgodzenie się na regulamin uważa się [za] równoznaczne z z a w a r c i e m u m o w y. Dyskusja nad regulaminem jest niedopuszczalna. § 14. Umowa na raty lub weksle nie jest wykluczona. Ze wzgledu na niskie i tak ceny żądanie ulg nie jest pożądane. Przed zaczęciem portretu klient płaci jedną trzecią ceny tytułem zadatku. § 15. Klient dostarczający firmie portrety, czyli tak zwany "agent firmy", w razie dostarczenia tychże na sumę 100 złotych dostaje jako premię portret własny lub żądanej osoby w dowolnym typie. § 16. Przesyłanie przez firmę dawnym, klientom zawiadomień o jej przybyciu do danego miejsca nie ma na celu wymuszania .na nich nowych portretów, tylko ułatwia zamówienia tychże tym znajomym klientów, którzy na podstawie widzianych prac mieliby ochotę na coś podobnego. Warszawa, 1928 r. FIRMA «S. I. WITKIEWICZ»
— 24.01.2009, 05:39:40
Barszcz czerwony Jedna znajbardziej tradycyjnych polskich zup, samkuje niemal każdemu, a propozycji dodatków do niej jest bardzo wiele: kokiety, paszteciki, uszka... czas: 30 minut + 2 godziny gotowania liczba porcji: 4 składniki: 3 średnie buraki pęczek włoszczyzny (patrz BULION WARZYWNY) po 3 liście laurowe, ziarna ziela angielskiego i pieprzu 3 ząbki czosnku 1 łyżka suszonego majeranku 2 łyżki soku z cytryny sól, pieprz przyrządzanie: Warzywa na bulion umyć, obrać. Wrzucić do garnka wraz z liścmi laurowymi, ziarnami ziela i pieprzu oraz ząbkami czosnku oraz majerankiem. Dodać obrane i przekrojone na połówki buraki i gotować na małym ogniu pod przykryciem ok. 2 godzin. Doprawić do smaku solą i pieprzem oraz sokiem z cytryny, ewentualnie dodać 1 łyżkę przyprawy z suszonych, krojonych warzyw. Chwilę pogotować. Zdjąć z ognia, nieco wystudzić i dodać startego na tarce surowego buraka w celu uzyskania głębokiego, czerwonego koloru. Przed podaniem podgrzać, ale już nie gotować. Nalewać przez sito. Podawać na głębokich talerzach z uszkami lub w bulionówkach z krokietami lub pasztecikami.
— 21.01.2009, 12:37:19
http://pl.youtube.com/watch?v=4ouBnu9AQcU&feature=related
— 20.01.2009, 21:57:11
oglądaj http://amandalear.wrzuta.pl/film/ySzVY9VJw8/
— 20.01.2009, 20:25:33
suck my nick
— 19.01.2009, 14:23:16
kanapka z szyszynką
— 19.01.2009, 12:35:52
dla prawdziwych mężczyzn
— 18.01.2009, 21:43:07
nadchodzi zmierzch analogowej cyfrówki
— 18.01.2009, 19:23:57
złoty cielec już się święci
— 18.01.2009, 10:59:06
bądź moją bueczką
— 18.01.2009, 00:11:56
http://www.youtube.com/watch?v=ytyxNVwy7uw (słuchać nie oglądać)
— 16.01.2009, 23:41:49
lucid dream wyszedł z siebie 18. października 1679 roku o 16:04; nie widziano go od tego czasu
— 15.01.2009, 22:34:45
lucid dream to nie jest człowiek, lucid dream to świat i ludzie
— 15.01.2009, 22:02:01
http://pl.youtube.com/watch?v=n8fORGIhbAc&feature=related
— 15.01.2009, 21:44:04
http://pl.youtube.com/watch?v=Ap_YixOosgI
— 15.01.2009, 19:29:28
Łatwe ciasto drożdżowe - składniki 50 dag mąki 12-15 dag masła 2/3 szklanki cukru 8 dag drożdży 5 jaj szklanka mleka łyżka oliwy po pół szklanki kandyzowanej skórki pomarańczowej i rodzynek aromat pomarańczowy Łatwe ciasto drożdżowe - sposób przygotowania Drożdże pokruszyć, utrzeć z łyżeczką cukru. Dodać roztopione letnie masło i resztę składników, chwilę razem miksować. Wymieszać ciasto z bakaliami i przełożyć do dwóch natłuszczonych blaszek. Odstawić je w ciepłe miejsce. Gdy ciasto podwoi objętość, wstawić je do piekarnika nagrzanego do 180°C i piec 35-40 min. Przed wyjęciem sprawdzić patyczkiem, czy w środku dobrze się upiekło. Ciasto można polukrować i obsypać posiekaną skórką pomarańczową.
— 15.01.2009, 17:27:01