amigamedia - Klejnot czystych wód (2022-10-03 12:50:49)
ŁOK - Sara (2022-10-03 11:52:01)
Photomaniac1982 - Wiatr w żagle 3 (2022-10-03 11:24:03)
Photomaniac1982 - Wiatr w żagle 2 (2022-10-03 11:23:20)

Zbigniew Fidos

Zbigniew Fidos

O sobie

Zamieszka?y

woj. Łódzkie, Łódź
 • zdj?cia: 467
 • komentarze: 16385
 • ocen: 9840
 • ocena: 8.86
 

[2010-01-12 13:04:31]

SŁOWNIK PLFOTO-POLSKI: 1.„Świetne, zapraszam do mnie” – nie obchodzi mnie twoje zdjęcie, tylko twój komentarz i wysoka ocena pod moim 2.„Czy wszystko musi być ostre?” – niby wszystko robie dobrze, a nie mogę złapać ostrości 3.„Piękne. Dałbym „10”, ale nie mogę jeszcze oceniać” – daj moim zdjęciom parę wysokich ocen, to nie pożałujesz 4.„przepalenia zamierzone” – co to jest ta korekcja ekspozycji??? 5.„jaki piękny pieseczek” – nie znam się na zdjęciach, ale coś trzeba napisać, bo fotka.pl nie działa 6.„gniot” – kompozycja nieprzemyślana, mało ciekawe światło, walory fotograficzne niedostrzegalne, niezauważalna świadomość autora w podejmowaniu decyzji o parametrach technicznych i celach artystycznych fotografii, tudzież w nieudolny i bezmyślny sposób powielanie starych schematów 7.„proszę o konstruktywne komentarze” – trzasnąłem na chybił-trafił, a teraz wy kombinujcie 8.„szkoda, że się nie podoba, ale dziękuję za szczerość” – ty ch**u

[2009-07-13 12:36:00]

wielu autorów na uwagi o świetle, kolorze, czy ekspozycji, odpowiada - "tak tam było". A przecież mnie nie obchodzi jak tam było. Ja chcę oglądać dobre zdjęcia :o)

[2009-03-11 12:24:07]

o ile jeszcze do niedawna fotograficzna szlachta lubiła paradować ze smyczą z napisem "nikon", albo w czapeczce z napisem "canon", to teraz najchętniej założyłaby t'shirta z napisem "robię zdjęcia w RAWach". Jest to bardzo ważny symbol odzyskania szlachectwa po utracie kontaktu z błoną światłoczułą " :o)

[2008-10-07 12:22:55]

Funkcja IGNOR, która w założeniu miała służyć do uspokajania atmosfery, tak naprawdę służy niedorobionym artystom do wybierania sobie komentujących. Oczywiście wybierają tych, co chwalą :o)

[2008-09-01 08:13:55]

trochę strach chodzić na wernisaże uczestników plfoto. Jeszcze mi się coś nie spodoba, chlapnę językiem i w twarz wezmę :ol

[2008-08-30 12:17:31]

Pewna część komentujących komentuje normalnie – podoba mi się, albo nie, jak nie, to co, jak co, to czemu. Pozostali stanowią bardzo niejednolita grupę społeczną, którą można podzielić na kilka podgrup: 1. GNIOTOGROMY – spełniają pożyteczną na ploto rolę wskazania zdjęć wyjątkowo mało doskonałych na zasadzie „mądrej głowie dość dwie słowie”, choć w tym wypadku jedno słowie powinno wystarczyć 2. ZACHWYTNIKI PIERWOTNE– im wystarczy, że na zdjęciu coś widać. Tym samym jest to piękny powrót do pionierów fotografii, którzy przekroczyli fotograficzny rubikon utrwalając obraz rzeczywisty za pomocą malowania światłem. Zachwytniki również cieszą się jak dzieci z tego, że cokolwiek na zdjęciu widać i tylko dlatego są gotowi dawać maksy 3. ROZPACZLIWCY Najczęstszym komentarzem jest „piękne, zapraszam do mnie”. Ich potrzeba akceptacji połączona z małym zainteresowaniem, posunięta jest do tego stopnia, że już nie patrzą na inne zdjęcia, tylko zapraszają 4. CYRKLIŚCI I EKIERKOWCY. Szukają zdjęć z widocznym horyzontem. Inne elementy kompozycji są nieistotne. Natychmiast po otworzeniu zdjęcia przystępują do pomiarów. Nie ma prostych horyzontów. Jest tylko kwestia dokładności urządzeń pomiarowych. 5. MĄDRALE - używają dużej ilości trudnych słów, żeby napisać jak najwięcej i na tyle mało zrozumiale, żeby nikt nie mógł im nic zarzucić, a niektórzy uznali za autorytet 6. MALKONTENCI – podobnie jak cyrkliści i ekierkowcy, nie są zainteresowani treścią i formą zdjęcia, tylko szukają kruczków. Przydaje się do tego lupa, bo nie zawsze np. przepalenie można dostrzec gołym okiem, ale ich uwadze nic nie ujdzie 7. GAWĘDZIARZE – zerkną mimochodem na zdjęcie, po czym podejmują dialog z autorem na dowolny temat, byle nie o fotografii

[2008-06-20 12:48:36]

Młody Adept zrobił pierwszą w życiu fotkę. W pokoju stał kwiatek, to przystawił aparat w pobliżu tegoż i nacisnął. "Piękny obrazek" pomyślał patrząc z dumą na wyświetlacz lcd i pośpieszył pokazać zdjęcie Mistrzowi. Mistrz spojrzał - "słabe" , stwierdził krótko "jak to "-obruszył się mocno dotknięty Młody Adept. "Po prostu słabe, musisz się jeszcze dużo uczyć" Tu młody adept nie wytrzymał - "to ty się musisz uczyć kultury i szacunku dla sztuki. A twoje zdjęcia są denne, a twoja żona się puszcza a twój pies to pedał i jeszcze robisz dużo błędów ortograficznych" wykrzyczał z siebie Młody Adept i poszedł szukać innego Mistrza. A stary mistrz tylko wzruszył ramionami - "będzie kiedyś z niego wielki artysta..."

[2008-06-18 09:38:13]

Młody Adept kupił sobie nowy aparat fotograficzny. Pieniądze dał tata. "nie no, bajer, 12 megapiksów, ciężki jak cholera, sam korpus 5 tysi kosztował. Zawiesił sobie na szyi, przeparadował parkiem robiąc zdjęcia drzewom i ludziom. W domu postanowił dać ogłoszenie, że poszukuje modelek. spotkał się nawet z paroma, porobił im rozbierane sesje, dziewczyny z radości sikały po nogach. Art jak ta lala - pomyślał tłumacząc zaskoczonym dziewczynom specyfikę nowoczesnych portretów. Zamieszczał kolejne zdjęcia na fotograficznych galeriach internetowych, ale tam nie spotykał się ze zrozumieniem. "Profani bez cienia wyobraźni" - myślał sobie Młody Adept. W dzień swoich 22 urodzin dostał od taty książkę. Rzucił w kąt, bo nie miał czasu czytać - umówiony był z kilkoma modelkami, musiał kupić lampy do studia i dać ogloszenie o zdjęciach ślubnych (jakoś trzeba zarobić na nowy obiektyw). Przyszła jednak chwila, że jakas modelka nie przyszła, była niedziela, sklepy zamknięte, deszcz, i takie tam nudy. Wtedy podniósł z podłogi książkę od taty. "no to co tam tatuśku mi kupiłeś, chciałem dyfuzory , parasole , a tu książka jakaś. po co mi książka?" Spojrzał na tytuł... "Przedmiot rzeczywisty i jego obraz". Otworzył książkę... otworzył oczy... szerzej, jeszcze szerzej... baaardzo szeroko...

[2008-04-26 11:06:23]

autorzy zdjęć rzeczy brzydkich gardzą autorami zdjęć rzeczy ładnych,. autorzy zdjęć ładnych nie lubią zdjęć rzeczy obskurnych, portreciści starych żuli uważają dzieci za gorszy gatunek modela, a dla fotografa prętów, mostów i kratek ściekowych - zrobienie zdjęcia motyla to obciach. Ja natomiast proponuję, żeby każdy dążył do doskonałości w wybranej przez siebie dziedzinie, Ja np. jutro idę nurkować w gęstej łące. Wiem, trawa i kwiaty, to nie to samo co wentylator, albo krzesło, ale mimo wszystko zostaję przy swoim :o)

[2008-02-26 20:01:10]

do tych, którzy w każdym wypadku domagaja się tzw. Konstruktywnej Krytyki: Otóż konstruktywna krytyka ma swoje uzasadnienie tam, gdzie mamy do czynienia z konstruktywnym myśleniem przy powstawaniu zdjęcia. Czy ze zdjęcia wynika, że autor myślał o świetle, kadrze, ekspozycji? Czy może trzasnął w "auto" jak popadło - a nuż się spodoba ? Bo jeśli to drugie, to przy wszelkim naszym sileniu się na Konstruktywną Krytykę, sami stajemy się trochę śmieszni :o)

[2007-12-03 19:47:02]

Moje nominacje do komentarzwych oskarów przyznawanych za rzeczowość i fachowość w komentowaniu, aktualizowane w miarę pojawiania się nowych superkomentarzy: 1. "piękne, lubię czarno-białe", 2. "jaka śliczna róża" 3. "teżmam taką kicię" 4. "piękne, zapraszam do mnie", 5. "zobacz mojego..." 6. " chwała ci za brak ramki" 7. "zdjęcie b.d., ale kadr fatalny" 8. "...ciekawy kadr/.../ lecz ten kadr mi nie podchodzi...".9. "też mam konia" . Można głosować na poszczególne numerki . głosy prosze przesyłac do mojej skrzynki na prywatne wiadomości :o) dodano: 2007-08-05 10:19:15 [kasuj]

[2007-10-15 18:59:45]

niektórzy piszą -" jesli w portfolio nie masz aktów, to jakim prawem komentujesz akty?" Też się czasem zastanawiam, dlaczego np. prezydenta wybieraja ludzie, którzy nigdy nie byli prezydentami :o)

[2007-05-16 14:39:10]

z tego co zauważyłem, moderatorzy przy wyrzucaniu zdjęć z galerii, jako najczęstszą przyczynę podają fakt,ze zdjęcie jest pamiątkowe. To po co do cholery robi się zdjęcia, jak nie na pamiątkę? :o)

[2007-01-08 19:51:09]

wszystkie wystawy fotografii w końcu zdejmą, zdjęcia na twardym dysku ustąpią miejsca innym plikom, fotek w internecie za parę lat sami nie będziemy w stanie znaleźć. Jedynym śladem naszej fotograficznej działalności za 20, 50, czy 100 lat będą albumy rodzinne. I na podstawie tych zdjęć z albumu nasze prawnuki kiedyś być może powiedzą, że dziadek piękne zdjęcia robił. Nikt inny o nie się nie upomni. A tu , na plfoto słowo "album" traktuje się jako obelga... :o)

[2005-11-08 19:04:27]

CO LUBIĄ PLFOTOWICZE Plfotowicze lubią zdjęcia niebylejakie. zdjęcie nie może być zwykłe. Jak kobieta, najlepiej, żeby była goła i żeby trochę ciemno było, na tyle, żeby z ciemności się tylko cycki wydobywały i kawałek włosów na głowie. oczu nie powinno być widać. Plfotowicze nie lubią, jak jest letnio. Zdjęcie musi walić po oczach kolorami, wtedy jest cudne, albo jeszcze lepiej, jak jest czarno białe. Właściwie, to można sfotografować byle co, byle było czarno-białe. kawałek ulicy z przechodniami, trupią czaszkę, albo panią - najlepiej gołą. A jeszcze lepiej, jak się sfotografuje starego żula, tylko tak, żeby mu było widać bruzdy na policzkach i zmarszczki na czole, a paznokcie musi mieć brudne. Dobrą metodą na zebranie wysokich ocen u plfotowiczów jest fotografowanie kwiatków. Tu wszelkie zasady nie są istotne. byle był kwiatek - najlepiej róża, a jeszcze lepiej na czarnym tle. Maksy lecą jak deszcz. Plfotowicze nie lubią też albumów rodzinnych. Niech cię ręka boska broni przed pokazaniem zdjęcia swojego dziecka. Nawet jeśli swojemu dziecku zrobisz ładną fotkę i chcesz pokazać, to się do tego dzieciaka nie przyznaj. Napisz, że to model, albo że to dziecko czeczeńskich imigrantów. Inaczej plfotowicze ci tego nie darują i będą wołać moderatora :o)

[2005-11-07 18:35:37]

jeśli ktoś idzie na dno mojego portfolio do fotek sprzed kilku lat, szuka tej jego zdaniem najgorszej i rozpisuje się na temat jej wad, to nie wierzę, że on przyszedł zdjęcia oglądać :o)

[2005-10-02 10:27:38]

chwała tym, którzy zamieszczają zdjęcia z lekko przechylonym horyzontem. Dzięki nim, czują się dowartościowani ci, których cała percepcja fotografii ogranicza się do umiejętności zmierzenia cyrklem, czy horyzont nie jest krzywy i dzięki temu mają swoje pięć minut :o)

[2005-09-14 14:31:53]

wielu jest takich, którzy twierdzą, że fotografowanie rzeczy brudnych i brzydkich nobilituje. I tak zdjęcia pękniętego muru, śmietnika na brudnym podwórku, uszkodzonego starego roweru, są cacy, a zdjęcia kwiatów, dzieci, ptaków i zachodów słońca są be. A ja wam mówię, że to gówno prawda :o)

[2005-06-06 13:54:34]

na plfoto jest z tysiąc zdjęć oka. robi się to tak: " łaaaaał w tym aparacie jest makro. nie ruszaj się, zobaczysz jak fajnie oko wychodzi /...../ łaaaaałł " :o)

[2005-01-11 12:55:59]

robię zdjęcia głównie do albumu rodzinnego. MZ fotograafowanie rodziny nie jest niczym mniej szlachetnym od zdjęć gołych pań, kiczowatych landszaftów, wydumanych pseudoimpresji, czy zadumanych brzydkich starców. Niestety, wielu uważa takie fotki za zdjęcia gorszej kategorii, do czego wybitnie przyczynił się administrator plfoto, odpowiednim zapisem w regulaminie :o)

Katalog główny (467)

Zbigniew Fidos "Krzyżtopór" (2016-08-26 07:43:33) komentarzy: 11, ostatni: wow
Zbigniew Fidos "klasztor na św. Krzyżu" (2016-08-24 11:01:12) komentarzy: 4, ostatni: Przegiął, wygiął, zagiął, wygł... - fakt, że inspirujące... :)
Zbigniew Fidos "Południowe Morawy" (2015-07-27 21:38:07) komentarzy: 1, ostatni: bardzo fajnie tam, klidno, miłe obłości
Zbigniew Fidos "Południowe Morawy, Czechy" (2015-07-23 11:51:29) komentarzy: 19, ostatni: Podoba mi się! Od dawna nie zaglądałem na PLF ale warto znaleźć czasem choć chwilę by obejrzeć takie zdjęcia. Pozdrawiam!
Zbigniew Fidos "babie lato" (2014-10-22 15:39:45) komentarzy: 4, ostatni: ...klimatycznie bardzo przyjemne... Pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2014-10-22 09:00:25) komentarzy: 4, ostatni: ...krótka opowieść o jesieni... Bardzo... Pozdrawiam
Zbigniew Fidos "babie lato" (2014-10-21 09:48:51) komentarzy: 10, ostatni: Bardzo mi miło:) zasuwaj i działaj:)
Zbigniew Fidos "babie lato" (2014-10-20 22:23:44) komentarzy: 1, ostatni: Świetne! Foto:[++++-]
Zbigniew Fidos "" (2014-10-20 10:17:06) komentarzy: 1, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2014-09-11 16:39:46) komentarzy: 5, ostatni: Ukłon!
Zbigniew Fidos "" (2013-10-28 09:36:10) komentarzy: 5, ostatni: ...piękna jest ta Twoja jesień... Pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2013-10-09 09:53:34) komentarzy: 4, ostatni: pogodne :)
Zbigniew Fidos "" (2013-10-08 12:10:34) komentarzy: 11, ostatni: Piękne!
Zbigniew Fidos "" (2013-10-07 10:22:28) komentarzy: 6, ostatni: szczęście w nieszczęściu...
Zbigniew Fidos "" (2013-10-05 10:35:47) komentarzy: 12, ostatni: Ciepłe, bardzo fajne..
Zbigniew Fidos "" (2013-09-06 12:39:33) komentarzy: 0, ostatni:
Zbigniew Fidos "" (2013-09-05 10:41:48) komentarzy: 7, ostatni: ...Ziemia okrągła jest. C.B.D.O.... Fajne to... Pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2013-09-02 11:15:05) komentarzy: 6, ostatni: bardzi ladne
Zbigniew Fidos "" (2013-08-31 10:11:59) komentarzy: 5, ostatni: dobrze z tymi słupkami na pierwszym planie
Zbigniew Fidos "" (2013-08-30 10:37:16) komentarzy: 12, ostatni: nieźle
Zbigniew Fidos "" (2013-08-29 13:23:14) komentarzy: 13, ostatni: bdb
Zbigniew Fidos "" (2013-08-28 12:15:36) komentarzy: 8, ostatni: lubię takie
Zbigniew Fidos "" (2013-08-26 11:30:34) komentarzy: 12, ostatni: nie wiem, czy odważny. Niespecjalnie się bałem tak kadrując i wydaje mi się, że kadr jest dość klasyczny. Chyba, że chodzi o odwagę w ustawieniu aparatu na statywie w morzu, narażając sprzęt na działanie fal :o) Dzięki za dobre słowo :o)
Zbigniew Fidos "" (2013-07-31 11:35:21) komentarzy: 6, ostatni: bo za tym horyzontem zaszło przed chwilą słońce :o)
Zbigniew Fidos "Zdjęcie tajemniczego gościa, który podprowadził mi statyw :o)" (2013-07-29 09:45:24) komentarzy: 2, ostatni: :D
Zbigniew Fidos "" (2013-07-26 12:52:21) komentarzy: 11, ostatni: szczerze pisząc, robiąc zdjęcie nie myślałem o tej relacji, ale rzeczywiście, teraz ja widzę :o)
Zbigniew Fidos "kirkut w Łodzi" (2013-04-03 13:49:45) komentarzy: 2, ostatni: groby żydowskie, ich się nie sprząta, nie myje, nie czyści, nie prostuje, takie są jakie są... i takie maja być...
Zbigniew Fidos "kirkut w Łodzi" (2013-03-25 12:13:57) komentarzy: 2, ostatni: te zagałęzienia tworzą niesamowity klimat tego miejsca i to dobrze, że są one sprzątane nie dość dokładnie :o)
Zbigniew Fidos "kirkut w Łodzi" (2013-03-20 08:49:13) komentarzy: 7, ostatni: Bo chyba tak jest w tradycji że macew sie nie remontuje i nie czyści chemiczine.
Zbigniew Fidos "kirkut w Łodzi" (2013-03-19 11:19:50) komentarzy: 1, ostatni: Nigdy nie byłam na takim cmentarzu. W mojej miejscowości koło marketu stoi tablica informująca, że "tu był cmentarz żydowski..." (ziemie zachodnie- odzyskane- zdewastowane)
Zbigniew Fidos "kirkut w Łodzi" (2013-03-18 11:19:48) komentarzy: 2, ostatni: aaa, bo zgubiłem adres i teraz znalazłem :)
Zbigniew Fidos "Jan Garbarek" (2012-11-27 12:14:17) komentarzy: 8, ostatni: Z duszą...
Zbigniew Fidos "Chełmsko Śląskie" (2012-09-12 11:08:07) komentarzy: 7, ostatni: U mnie też taki marazm.
Zbigniew Fidos "Chełmsko Śląskie" (2012-09-11 09:31:58) komentarzy: 5, ostatni: Nie oddamy Kazimierza!!! ;-)
Zbigniew Fidos "Chełmsko Śląskie" (2012-09-10 10:12:18) komentarzy: 3, ostatni: fajne ujęcie i ciekawy opis
Zbigniew Fidos "Chełmsko Śląskie" (2012-09-08 10:07:06) komentarzy: 6, ostatni: Tak tu się żyje...
Zbigniew Fidos "Chełmsko Śląskie" (2012-09-05 08:57:28) komentarzy: 6, ostatni: Jakbym oglądała fragmenty swego otoczenia.
Zbigniew Fidos "Karkonosze" (2012-08-29 13:02:11) komentarzy: 18, ostatni: Dlatego lepiej oglądać takie widoki- nie przygnębiają, nie są świadkami beznadziejności.
Zbigniew Fidos "Karkonosze" (2012-08-27 10:18:08) komentarzy: 8, ostatni: I jeszcze: radosnych Świąt Wielkanocnych :)
Zbigniew Fidos "Karkonosze" (2012-08-23 11:29:06) komentarzy: 21, ostatni: Idylla :)
Zbigniew Fidos "Karkonosze" (2012-08-20 12:15:24) komentarzy: 10, ostatni: ładne światło
Zbigniew Fidos "Gorce" (2012-08-07 12:24:03) komentarzy: 1, ostatni: +++
Zbigniew Fidos "" (2012-08-06 10:57:07) komentarzy: 2, ostatni: :))
Zbigniew Fidos "" (2012-07-16 11:35:21) komentarzy: 3, ostatni: Doskonały portret młodej damy w skwarny, letni dzień. Jej włosy prawdopodobnie też zmieniły kolor na lato :)
Zbigniew Fidos "" (2012-07-13 11:36:38) komentarzy: 9, ostatni: BDB
Zbigniew Fidos "" (2012-07-11 11:24:48) komentarzy: 10, ostatni: dobra seria...:)
Zbigniew Fidos "kartka świąteczna" (2012-04-02 13:45:24) komentarzy: 3, ostatni: moja Pai nauczycielka :-) lekka kolorystyka sprawia że fajnie czyta się ten kadr ;-)
Zbigniew Fidos "" (2012-03-30 11:05:35) komentarzy: 3, ostatni: Mam siostrzeńca, któremu oddaję ten skromny 1%; on nigdy nie narysuje takiego rysunku. Ale na fundację klikam :) Pozdrawiam :)
Zbigniew Fidos "" (2012-03-28 15:46:54) komentarzy: 4, ostatni: cała seria super
Zbigniew Fidos "" (2012-03-22 12:07:34) komentarzy: 4, ostatni: +++++++++-
Zbigniew Fidos "" (2012-03-07 19:44:21) komentarzy: 3, ostatni: !
Zbigniew Fidos "" (2012-02-29 10:29:13) komentarzy: 16, ostatni: dobry fot
Zbigniew Fidos "" (2012-02-25 10:45:07) komentarzy: 10, ostatni: !
Zbigniew Fidos "" (2012-02-22 18:37:10) komentarzy: 11, ostatni: !
Zbigniew Fidos "" (2011-11-02 18:43:10) komentarzy: 27, ostatni: BDB
Zbigniew Fidos "" (2011-10-30 14:03:13) komentarzy: 37, ostatni: ;)
Zbigniew Fidos "" (2011-10-28 10:13:09) komentarzy: 18, ostatni: !
Zbigniew Fidos "" (2011-10-25 12:14:30) komentarzy: 23, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2011-09-19 11:25:57) komentarzy: 16, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "Wilno" (2011-08-22 11:08:03) komentarzy: 12, ostatni: podoba mi się..
Zbigniew Fidos "Wilno" (2011-08-19 13:17:09) komentarzy: 10, ostatni: riposta godna mistrze, hehe . szkoda, że kula w płot, ale rozumiem, że na tyle Cię dzisiaj stać :o)
Zbigniew Fidos "Wilno" (2011-08-17 11:50:26) komentarzy: 8, ostatni: Dobra marka :)
Zbigniew Fidos "" (2011-08-05 11:10:19) komentarzy: 20, ostatni: Hej, lato... )
Zbigniew Fidos "" (2011-08-03 13:22:52) komentarzy: 8, ostatni: Subtelnie uchwycone.
Zbigniew Fidos "" (2011-08-01 10:43:58) komentarzy: 9, ostatni: piękne te szarości - soczyste
Zbigniew Fidos "" (2011-07-27 11:46:04) komentarzy: 22, ostatni: Jest poza;)
Zbigniew Fidos "" (2011-07-25 12:07:29) komentarzy: 10, ostatni: zacne
Zbigniew Fidos "" (2011-07-19 11:22:03) komentarzy: 10, ostatni: :D:D
Zbigniew Fidos "" (2011-07-14 11:39:28) komentarzy: 16, ostatni: Więcej z serii masz :D
Zbigniew Fidos "" (2011-07-12 09:04:55) komentarzy: 11, ostatni: Fantastyczne foty
Zbigniew Fidos "" (2011-07-11 09:52:14) komentarzy: 11, ostatni: +++
Zbigniew Fidos "" (2011-07-10 11:03:51) komentarzy: 11, ostatni: urokliwe:))))
Zbigniew Fidos "" (2011-07-08 11:31:54) komentarzy: 11, ostatni: lol ;)
Zbigniew Fidos "" (2011-05-14 23:33:57) komentarzy: 5, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2011-05-11 10:54:17) komentarzy: 12, ostatni: :) pięknie
Zbigniew Fidos "" (2011-05-04 10:33:59) komentarzy: 8, ostatni: się nie porobiło. zawsze było :o)
Zbigniew Fidos "" (2011-04-29 09:51:58) komentarzy: 13, ostatni: dół do przemyślenia :)
Zbigniew Fidos "" (2011-04-27 10:29:49) komentarzy: 14, ostatni: tonacja. ostrość. emocje. lekki kadr.
Zbigniew Fidos "" (2011-04-13 09:44:13) komentarzy: 10, ostatni: :))
Zbigniew Fidos "" (2011-04-09 18:37:31) komentarzy: 19, ostatni: super
Zbigniew Fidos "" (2011-04-08 10:28:51) komentarzy: 3, ostatni: Juz tu bylam...niezmiennie sie podoba :) niedocenione mz
Zbigniew Fidos "" (2011-04-03 19:28:57) komentarzy: 2, ostatni: Bardzo ładne.
Zbigniew Fidos "" (2011-03-21 16:55:12) komentarzy: 8, ostatni: Urocze..podoba się
Zbigniew Fidos "" (2010-11-17 09:15:36) komentarzy: 10, ostatni: mamy też mamy klimatyczny, porosniety blusczem kirkut, aczkolwiek zniszczony
Zbigniew Fidos "" (2010-11-05 10:32:39) komentarzy: 17, ostatni: Wyciągnięte z cienia stąd efekt świecenia macewy (mz)...podejrzewam, że godzina spaceru około 15 :)...pozdrowienia
Zbigniew Fidos "" (2010-11-02 09:51:15) komentarzy: 11, ostatni: Niepowtarzalne i piękne te cmentarne klimaty... Lubię je.
Zbigniew Fidos "" (2010-10-28 09:09:27) komentarzy: 70, ostatni: pięknie
Zbigniew Fidos "" (2010-10-25 10:44:04) komentarzy: 17, ostatni: fiu fiu! podoba się!
Zbigniew Fidos "" (2010-10-20 10:42:43) komentarzy: 29, ostatni: świetne!
Zbigniew Fidos "" (2010-10-18 10:34:16) komentarzy: 22, ostatni: te tablice... milczące kawałki kamienia, na których zapisane jest czyjeś życie- całe życie w kilku literkach i cyferkach..
Zbigniew Fidos "" (2010-10-13 14:24:55) komentarzy: 13, ostatni: niebieskiego ? ja widze zielony na wlosach, ale zdjecie bardzo fajne :)
Zbigniew Fidos "" (2010-10-11 12:17:51) komentarzy: 12, ostatni: pozytywne :)
Zbigniew Fidos "" (2010-10-07 10:26:32) komentarzy: 14, ostatni: Świetnie :D
Zbigniew Fidos "" (2010-10-04 11:40:06) komentarzy: 11, ostatni: Nice!
Zbigniew Fidos "" (2010-10-01 20:36:39) komentarzy: 10, ostatni: kolory +++
Zbigniew Fidos "" (2010-09-27 10:19:24) komentarzy: 23, ostatni: świetne zdjęcie
Zbigniew Fidos "" (2010-09-21 09:57:32) komentarzy: 16, ostatni: ladnie
Zbigniew Fidos "" (2010-09-17 18:00:31) komentarzy: 21, ostatni: kolorki mi sie podobaja ! :)
Zbigniew Fidos "" (2010-09-13 13:48:34) komentarzy: 21, ostatni: bardzo dobre
Zbigniew Fidos "" (2010-09-10 10:51:08) komentarzy: 24, ostatni: bdb - że ja tego wcześniej nie wypatrzyłem :)
Zbigniew Fidos "rybacy" (2010-09-06 11:57:54) komentarzy: 14, ostatni: Fajnie zakomponowane
Zbigniew Fidos "" (2010-09-03 10:03:20) komentarzy: 7, ostatni: Dobre w tej tonacji
Zbigniew Fidos "" (2010-09-01 09:19:44) komentarzy: 30, ostatni: Ja zachwytnik pierwotny serdecznie pozdrawiam :}
Zbigniew Fidos "" (2010-08-30 11:56:45) komentarzy: 6, ostatni: ładnie i ciepło
Zbigniew Fidos "rybacy" (2010-08-23 11:16:54) komentarzy: 17, ostatni: Ale fajna konturówka +++
Zbigniew Fidos "rybacy" (2010-08-17 12:54:11) komentarzy: 16, ostatni: +++++++++++++++++
Zbigniew Fidos "" (2010-08-11 08:43:56) komentarzy: 14, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2010-08-10 10:01:31) komentarzy: 17, ostatni: jedno z moich ulubionych letnich :)
Zbigniew Fidos "" (2010-08-06 12:34:35) komentarzy: 22, ostatni: kadr trochę drażni moje poczucie harmonii, ale świetnie wykorzystane światło rekompensuje wszystko :)
Zbigniew Fidos "" (2010-08-02 13:09:14) komentarzy: 18, ostatni: nice!
Zbigniew Fidos "" (2010-07-23 10:24:01) komentarzy: 29, ostatni: z górki mają, zawsze to łatwiej... :)
Zbigniew Fidos "przed połowem" (2010-07-20 09:16:37) komentarzy: 17, ostatni: Bardzo mi się podoba foto tylko ramka mz za toporna. Ale to mało istotny detal który łatwo skorygować.
Zbigniew Fidos "" (2010-07-16 14:23:38) komentarzy: 6, ostatni: ładny kadr w ładnym świetle
Zbigniew Fidos "przed połowem" (2010-07-12 09:32:55) komentarzy: 35, ostatni: super klimacik
Zbigniew Fidos "" (2010-06-16 22:44:46) komentarzy: 8, ostatni: Podoba się.
Zbigniew Fidos "" (2010-06-08 10:53:48) komentarzy: 5, ostatni: slicznie... tak troche jakby w starym stylu... lubie tak!
Zbigniew Fidos "" (2010-05-31 13:50:05) komentarzy: 96, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2010-05-27 10:47:11) komentarzy: 23, ostatni: Milusie :)
Zbigniew Fidos "" (2010-05-24 12:23:37) komentarzy: 11, ostatni: takie beztroskie, ciepłe
Zbigniew Fidos "" (2010-05-11 13:52:21) komentarzy: 5, ostatni: Ależ mocno lubi swoją lalę:-) Podoba mi się ta  tonacja .
Zbigniew Fidos "" (2010-05-07 12:00:05) komentarzy: 9, ostatni: +++
Zbigniew Fidos "" (2010-05-04 22:55:51) komentarzy: 15, ostatni: niestety, nie przyszła. i mam z tym w domu problem ;o)
Zbigniew Fidos "" (2010-04-29 11:54:37) komentarzy: 13, ostatni: ;)
Zbigniew Fidos "" (2010-04-25 10:36:08) komentarzy: 9, ostatni: Śliczne, ładny wiosenny uśmiech
Zbigniew Fidos "" (2010-04-08 14:01:47) komentarzy: 18, ostatni: ta mała jest świetna :)
Zbigniew Fidos "" (2010-04-06 10:17:13) komentarzy: 11, ostatni: cudna ta dziewczynka :) bdb zdjecie
Zbigniew Fidos "" (2010-02-26 13:14:43) komentarzy: 27, ostatni: :) miło się na to patrzy
Zbigniew Fidos "" (2010-02-01 12:14:58) komentarzy: 29, ostatni: są dwa sposoby. Potraktować obiektyw papierem ściernym i drucianą szczotką lub nałożyć teksturę w fotoszopie :o)
Zbigniew Fidos "" (2010-01-26 10:21:27) komentarzy: 20, ostatni: WOW, robi wrazenie!
Zbigniew Fidos "" (2010-01-24 17:31:20) komentarzy: 23, ostatni: +
Zbigniew Fidos "" (2010-01-22 12:54:23) komentarzy: 21, ostatni: ładne to to =D
Zbigniew Fidos "" (2010-01-18 10:37:11) komentarzy: 13, ostatni: bdb
Zbigniew Fidos "" (2010-01-14 09:44:16) komentarzy: 21, ostatni: Sympatico :)
Zbigniew Fidos "" (2010-01-11 16:02:07) komentarzy: 13, ostatni: piękne kolory. Ciepłe zdjęcie
Zbigniew Fidos "" (2009-12-22 11:16:47) komentarzy: 20, ostatni: Cieplutkie :)
Zbigniew Fidos "" (2009-11-27 11:14:05) komentarzy: 22, ostatni: Portret to wg mnie wyższa szkoła jazdy"; fotografia nie dla laika. Podziwiam.
Zbigniew Fidos "" (2009-11-25 10:27:40) komentarzy: 46, ostatni: masz fajnego teleskopka ; bez dobróbek jak mniemam...
Zbigniew Fidos "Tum" (2009-11-18 09:12:40) komentarzy: 36, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2009-11-09 12:50:50) komentarzy: 17, ostatni: dobre
Zbigniew Fidos "" (2009-11-02 13:02:11) komentarzy: 34, ostatni: bomba
Zbigniew Fidos "" (2009-10-30 08:58:36) komentarzy: 17, ostatni: Bardzo to urokliwe :) szczególnie na tle tej liszajowatej ściany
Zbigniew Fidos "" (2009-10-20 12:16:09) komentarzy: 43, ostatni: Śliczna dziewczynka:) Bardzo ładny delikatny portret:) Dobrze oświetlony:)
Zbigniew Fidos "" (2009-10-14 09:16:24) komentarzy: 30, ostatni: dla mnie - bardzo pozytywne. i takie... cwaniackie :)
Zbigniew Fidos "" (2009-10-12 12:08:03) komentarzy: 15, ostatni: ++++
Zbigniew Fidos "" (2009-10-09 10:56:32) komentarzy: 15, ostatni: ;)
Zbigniew Fidos "" (2009-10-05 13:52:05) komentarzy: 21, ostatni: Cudowne!
Zbigniew Fidos "" (2009-09-25 11:02:10) komentarzy: 31, ostatni: sama radosc!!!
Zbigniew Fidos "Kazimierz Dolny" (2009-09-14 13:30:05) komentarzy: 19, ostatni: też ciekawie, tylko nieco mniej :o)
Zbigniew Fidos "" (2009-09-10 09:15:45) komentarzy: 12, ostatni: bardzo
Zbigniew Fidos "" (2009-08-27 11:19:58) komentarzy: 29, ostatni: Ładnie oświetliłeś, piękną modelkę ;) i dalej już poszło
Zbigniew Fidos "" (2009-08-21 11:48:21) komentarzy: 41, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2009-08-13 12:01:12) komentarzy: 9, ostatni: ładnie
Zbigniew Fidos "" (2009-08-11 13:17:24) komentarzy: 16, ostatni: :))
Zbigniew Fidos "" (2009-08-05 12:22:36) komentarzy: 40, ostatni: Ciekawy kadr ,czyste foto ,idealne tło .Super
Zbigniew Fidos "" (2009-08-03 22:01:46) komentarzy: 23, ostatni: na zdjęciu wygląda naprawdę fajnie tylko czemu mi zjada drzewa :(:(
Zbigniew Fidos "" (2009-07-31 11:49:16) komentarzy: 68, ostatni: Misiek Haribo:)
Zbigniew Fidos "" (2009-07-25 20:53:23) komentarzy: 24, ostatni: Klimat, temat i wykonanie. Brawo :)
Zbigniew Fidos "" (2009-07-21 09:49:34) komentarzy: 12, ostatni: miło popatrzeć:)
Zbigniew Fidos "" (2009-07-16 11:20:15) komentarzy: 30, ostatni: o kurde...pięknie wyszło!!
Zbigniew Fidos "" (2009-07-13 12:01:00) komentarzy: 67, ostatni: Cudowne!
Zbigniew Fidos "" (2009-07-11 10:21:13) komentarzy: 23, ostatni: Świetna fota fajny dziecięcy portret
Zbigniew Fidos "" (2009-07-06 12:53:09) komentarzy: 15, ostatni: miękko, ladnie
Zbigniew Fidos "" (2009-06-28 10:38:33) komentarzy: 12, ostatni: dwójka dzieci, która najczęściej pojawia sie na moich zdjęciach, to moje dzieciaki (tak mi mówiła żona , a ja jej ufam) Dzięki za dobre słowo :o)
Zbigniew Fidos "" (2009-06-26 10:03:16) komentarzy: 14, ostatni: skejtówa :)
Zbigniew Fidos "" (2009-06-23 13:05:11) komentarzy: 8, ostatni: Znalazłem Cięcie! :D :D :D pozdrawiam, dawno u Ciebie nie byłem ;)
Zbigniew Fidos "" (2009-06-17 09:33:46) komentarzy: 49, ostatni: zapozował
Zbigniew Fidos "" (2009-06-12 11:54:20) komentarzy: 35, ostatni: Cool!
Zbigniew Fidos "" (2009-06-08 11:45:33) komentarzy: 48, ostatni: to tez ++, nie wiem ktore lepsze
Zbigniew Fidos "" (2009-05-16 11:39:49) komentarzy: 62, ostatni: fajne
Zbigniew Fidos "" (2009-05-16 11:02:53) komentarzy: 28, ostatni: jakieś drętwe te kozy:(
Zbigniew Fidos "" (2009-05-11 13:43:00) komentarzy: 19, ostatni: zabawne Heńki:)
Zbigniew Fidos "" (2009-04-06 13:59:07) komentarzy: 21, ostatni: Świetny portret :)
Zbigniew Fidos "Krzemień" (2009-03-31 13:11:35) komentarzy: 26, ostatni: ładny kadr
Zbigniew Fidos "" (2009-03-27 12:31:20) komentarzy: 59, ostatni: Piękne
Zbigniew Fidos "LEJDIS" (2009-03-14 21:21:24) komentarzy: 66, ostatni: świetnie pokazna różnorodność charakterów
Zbigniew Fidos "" (2009-02-09 12:04:48) komentarzy: 49, ostatni: b.ladne
Zbigniew Fidos "" (2009-02-02 11:55:04) komentarzy: 29, ostatni: dobre zdjęcie
Zbigniew Fidos "" (2009-01-28 12:13:43) komentarzy: 52, ostatni: Swietne zdjecie z klimatem:)
Zbigniew Fidos "" (2009-01-26 10:52:27) komentarzy: 20, ostatni: ...a przed nią bieży baranek...;)
Zbigniew Fidos "" (2009-01-22 09:39:29) komentarzy: 34, ostatni: cudo, widzę ze modelka lubi pozować...
Zbigniew Fidos "" (2009-01-19 10:53:57) komentarzy: 38, ostatni: ładnie :)
Zbigniew Fidos "" (2009-01-16 11:12:31) komentarzy: 17, ostatni: elegancko...
Zbigniew Fidos "Bieszczady" (2009-01-11 10:21:29) komentarzy: 41, ostatni: fajne bardzo
Zbigniew Fidos "Połonina Wetlińska" (2009-01-08 12:44:10) komentarzy: 34, ostatni: piękny kadr
Zbigniew Fidos "Bieszczady - Lutowiska" (2009-01-06 14:09:32) komentarzy: 24, ostatni: Zdzichu - oczywiście zakładam, że Twoja uwaga jest powodowana tylko opinia o zdjęciu, a nie rozgoryczeniem po tym, jak nie podobało mi sie Twoje. Na przyszłość mały szczegół - robienie zdjęć na funkcji "auto" nie jest samo w sobie czyms...
Zbigniew Fidos "" (2008-12-22 12:28:35) komentarzy: 97, ostatni: Świetne:)
Zbigniew Fidos "" (2008-12-19 09:57:06) komentarzy: 74, ostatni: fotografia czyli rzeczywistosc,wydarzenie,emocje. cos dobrego.
Zbigniew Fidos "Sanok" (2008-12-15 13:26:44) komentarzy: 27, ostatni: Świetne światło
:-)
Zbigniew Fidos "BIeszczady, Równia" (2008-12-10 13:21:37) komentarzy: 33, ostatni: Ja bym nieco rozjaśnił te ciemne gonty ;-).
Zbigniew Fidos "Bieszczady, Bukowe Berdo" (2008-12-07 11:37:30) komentarzy: 26, ostatni: miejsce warte pokazania
Zbigniew Fidos "Bieszczady, Hoszów" (2008-12-01 11:30:53) komentarzy: 52, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "Bieszczady, Hoszowczyk" (2008-11-27 11:02:57) komentarzy: 72, ostatni: O, fajne :)
Zbigniew Fidos "Bystre k. Czarnej" (2008-11-24 13:25:41) komentarzy: 28, ostatni: Szkoda, że trochę skrzywione.
Zbigniew Fidos "Kirkut w Lesku" (2008-11-19 12:06:06) komentarzy: 43, ostatni: lubie takie zdjecia
Zbigniew Fidos "Kirkut w Lesku" (2008-11-17 13:41:06) komentarzy: 38, ostatni: ++
Zbigniew Fidos "Kirkut w Lesku" (2008-11-14 11:00:54) komentarzy: 37, ostatni: uwielbiam takie foty
Zbigniew Fidos "kirkut w Lesku" (2008-11-12 11:54:54) komentarzy: 42, ostatni: +
Zbigniew Fidos "" (2008-11-07 10:24:50) komentarzy: 35, ostatni: Niebanalnie sfotografowane :-)
Zbigniew Fidos "" (2008-11-03 12:03:47) komentarzy: 37, ostatni: +
Zbigniew Fidos "Bieszczady, Bukowe Berdo" (2008-10-31 10:32:09) komentarzy: 47, ostatni: bdb jest
Zbigniew Fidos "" (2008-10-28 12:37:50) komentarzy: 35, ostatni: no ładne, ładne...
Zbigniew Fidos "" (2008-10-25 10:47:45) komentarzy: 36, ostatni: Chyba najciekawszy kadr z Wisłoka Wielkiego.. a już światełko to istne cudo.. :)
Zbigniew Fidos "" (2008-10-23 10:38:20) komentarzy: 21, ostatni: a jeśli taki efekt uzyskałbym za pomocą HDRu? Zgadzam się, ze HDR jest podobnym wynalazkiem, jak proch. Miał służyć dobrym celom, ale wykorzystuje się go głównie do masakrowania zdjęć. Ale przecież chodzi w nim o uzyskanie rozpiętości tonalnej...
Zbigniew Fidos "" (2008-10-20 09:06:06) komentarzy: 34, ostatni: niezłe jak poprzednie, ale przeszkadza mi ta decha która miała zapełnić plan pierwszy, ujęcie kamoli wystarczyłoby
Zbigniew Fidos "Bieszczady, Rzepedź" (2008-10-18 10:54:08) komentarzy: 41, ostatni: Tegoroczny urlop (lato)- m. in. tu :)
Zbigniew Fidos "" (2008-10-16 11:21:30) komentarzy: 38, ostatni: Fajny kadr, piękne widoki:)
Zbigniew Fidos "" (2008-10-14 12:19:15) komentarzy: 47, ostatni: piękne
Zbigniew Fidos "" (2008-09-28 10:29:12) komentarzy: 72, ostatni: ładny ten portret masz
Zbigniew Fidos "" (2008-09-19 12:27:26) komentarzy: 39, ostatni: mała księżniczka jest urocza :)
Zbigniew Fidos "" (2008-09-13 10:16:31) komentarzy: 46, ostatni: Ladne
Zbigniew Fidos "Gdańsk ul. Długa" (2008-09-08 14:39:37) komentarzy: 46, ostatni: Dobrze wyszwendany kadr.
Zbigniew Fidos "" (2008-09-05 10:36:26) komentarzy: 26, ostatni: Pięknie :-]. Modelka świetna!
Zbigniew Fidos "" (2008-09-02 10:30:43) komentarzy: 33, ostatni: urzekająca czystość i urok:)
Zbigniew Fidos "" (2008-08-31 12:21:59) komentarzy: 35, ostatni: Naturalne i bardzo dobre technicznie. 8
Zbigniew Fidos "adagio cantabile" (2008-08-28 09:04:45) komentarzy: 57, ostatni: w kolorze nice a co by było w b&w? :) śliczne
Zbigniew Fidos "" (2008-08-26 10:14:57) komentarzy: 76, ostatni: zachwyca.
Zbigniew Fidos "" (2008-08-21 12:16:36) komentarzy: 29, ostatni: świetne !!!
Zbigniew Fidos "" (2008-08-19 13:21:55) komentarzy: 62, ostatni: Dzięki Michale. Małe pytanko i mała prośba. Pytanko - dlaczego do skomentowania wybrałes właśnie to, a prośba - możesz podać linka do jednej z tych kilkuset kopii? chętnie spojrzę, bo człowiek uczy się cały czas. Z góry dzięki i serdeczności :o)
Zbigniew Fidos "" (2008-08-19 09:42:28) komentarzy: 33, ostatni: Bardzo ładne, super kolorki
Zbigniew Fidos "allegro vivace" (2008-08-11 20:07:25) komentarzy: 66, ostatni: no cóż.. świetnie uchwycona :)
Zbigniew Fidos "" (2008-08-01 10:56:18) komentarzy: 18, ostatni: Słodka..
Zbigniew Fidos "" (2008-07-29 12:32:20) komentarzy: 12, ostatni: bomba. Ten błękit z blondem, no i pociecha do tego:) podoba się.
Zbigniew Fidos "" (2008-07-26 11:16:58) komentarzy: 39, ostatni: Super!!!!
Zbigniew Fidos "" (2008-07-23 09:54:12) komentarzy: 36, ostatni: na ludowo, bdb ;)
Zbigniew Fidos "" (2008-07-18 09:56:35) komentarzy: 27, ostatni: bardzo fajnie
Zbigniew Fidos "" (2008-07-14 12:59:18) komentarzy: 38, ostatni: Bardzo miła dla oka kompozycja +++
Zbigniew Fidos "" (2008-07-10 11:25:07) komentarzy: 43, ostatni: krajobraz jak się patrzy !!!
Zbigniew Fidos "" (2008-07-05 11:27:50) komentarzy: 15, ostatni: ten błękit jest bardzo
Zbigniew Fidos "" (2008-07-02 14:23:06) komentarzy: 40, ostatni: Bardzo urocze.
Zbigniew Fidos "" (2008-06-28 11:10:59) komentarzy: 36, ostatni: Podoba mi się, pozdrawiam i zapraszam do siebie +++:)
Zbigniew Fidos "" (2008-06-25 12:41:41) komentarzy: 29, ostatni: NAJLEPSIEJSZE! MAGIA!
Zbigniew Fidos "" (2008-06-17 14:11:21) komentarzy: 40, ostatni: piękne
Zbigniew Fidos "" (2008-06-14 10:34:47) komentarzy: 34, ostatni: bardzo dobre, podoba mi się
Zbigniew Fidos "" (2008-06-11 23:05:08) komentarzy: 36, ostatni: Ale fajne!
Zbigniew Fidos "" (2008-06-03 11:27:39) komentarzy: 23, ostatni: też fajne
Zbigniew Fidos "" (2008-05-29 09:26:37) komentarzy: 8, ostatni: cieplutkie
Zbigniew Fidos "" (2008-05-26 13:46:37) komentarzy: 16, ostatni: chcialbym teraz zobaczyc Twoje zdjecie jak miales tyle lat, portret syna bardzo mi sie podoba :)
Zbigniew Fidos "" (2008-05-20 13:36:28) komentarzy: 51, ostatni: +
Zbigniew Fidos "" (2008-05-15 12:37:52) komentarzy: 32, ostatni: duży ładunek ma to zdjęcie - POZYTYWNIE
Zbigniew Fidos "" (2008-05-13 13:32:14) komentarzy: 33, ostatni: leci w prawwo.. tak sobie..
Zbigniew Fidos "" (2008-05-09 09:06:28) komentarzy: 24, ostatni: Jak z jasełek :)
Zbigniew Fidos "" (2008-05-06 22:37:41) komentarzy: 22, ostatni: corka? swietne zdjecia
Zbigniew Fidos "" (2008-04-29 11:42:11) komentarzy: 11, ostatni: ale fajne. :) ładna głębia i światło też ciekawe.
Zbigniew Fidos "" (2008-04-26 11:33:59) komentarzy: 7, ostatni: ale radosne !
Zbigniew Fidos "" (2008-04-17 12:35:59) komentarzy: 28, ostatni: Słodkie! Super modelka...
Zbigniew Fidos "" (2008-04-12 10:56:15) komentarzy: 44, ostatni: dziecko cudne ale blur na twarzyczce aż mdli
Zbigniew Fidos "" (2008-04-10 14:10:41) komentarzy: 34, ostatni: doskonała seria. podziwiam. gratulacje!
Zbigniew Fidos "" (2008-04-07 13:45:59) komentarzy: 29, ostatni: fajne
Zbigniew Fidos "" (2008-04-04 10:18:43) komentarzy: 22, ostatni: tylko gratulować...
Zbigniew Fidos "" (2008-03-29 11:56:27) komentarzy: 15, ostatni: b. lubie cmentarne foty, "ich weiss" świetnie sie wkomponowało, pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2008-03-25 09:56:23) komentarzy: 18, ostatni: Śliczne zdjęcie.
Zbigniew Fidos "" (2008-03-22 11:18:38) komentarzy: 22, ostatni: No to o zdjęciu: Podoba mi się, a co! :)...
Zbigniew Fidos "" (2008-03-17 13:15:31) komentarzy: 22, ostatni: Ciekawe :-)
Zbigniew Fidos "" (2008-03-12 11:22:28) komentarzy: 33, ostatni: Mimo tego odchyłu, b. dobre.
Zbigniew Fidos "" (2008-03-07 11:11:25) komentarzy: 18, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2008-03-05 09:35:47) komentarzy: 28, ostatni: Dobrego Nowego Roku :)
Zbigniew Fidos "" (2008-03-02 11:01:15) komentarzy: 19, ostatni: piękna zima...
Zbigniew Fidos "" (2008-02-28 22:32:12) komentarzy: 32, ostatni: idzie zima ... :) to ich zasypało ..:)
Zbigniew Fidos "rzeźbiarz" (2008-02-26 21:04:44) komentarzy: 19, ostatni: dobry byłby portret w jego pracowni na przykład
Zbigniew Fidos "" (2008-02-20 11:35:57) komentarzy: 26, ostatni: zimą też pięknie, ja byłem tu latem
Zbigniew Fidos "" (2008-02-18 12:21:01) komentarzy: 18, ostatni: Podoba się :)
Zbigniew Fidos "" (2008-01-06 23:43:24) komentarzy: 41, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2007-12-15 16:35:36) komentarzy: 24, ostatni: Miła delikatność.
Zbigniew Fidos "" (2007-11-24 15:00:35) komentarzy: 32, ostatni: "miszczofski" kadr :D
Zbigniew Fidos "" (2007-11-02 14:55:56) komentarzy: 62, ostatni: O, jak przyjemnie :)
Zbigniew Fidos "Gołuchów" (2007-10-31 13:30:49) komentarzy: 23, ostatni: Ładny widoczek!
Zbigniew Fidos "Gołuchów" (2007-10-26 14:54:02) komentarzy: 40, ostatni: super
Zbigniew Fidos "cmentarz żydowski w Łodzi /5/" (2007-10-24 12:45:00) komentarzy: 21, ostatni: ciekawe
Zbigniew Fidos "cmentarz żydowski w Łodzi /4/" (2007-10-19 12:53:11) komentarzy: 34, ostatni: Lubię takie zdjęcia, miejsca...
Zbigniew Fidos "cmentarz żydowski w Łodzi /3/" (2007-10-16 14:42:00) komentarzy: 28, ostatni: subtelność formy dorównuje subtelności treści
Zbigniew Fidos "cmentarz żydowski w Łodzi /2/" (2007-10-13 12:54:06) komentarzy: 50, ostatni: Niezle.
Zbigniew Fidos "cmentarz żydowski w Łodzi" (2007-10-11 12:01:34) komentarzy: 94, ostatni: znakomite
Zbigniew Fidos "" (2007-10-04 09:28:38) komentarzy: 20, ostatni: Powtorze za poprzendikami - kolory super. ALe co wazniejsze wlasnie taki zlamany przez slup kadr jest idealny- nie sztampowy, dobrze uchwycony, zmusza do zatrzymania sie przed zdjeciem.
Pieknie pokazane oczy.
Zbigniew Fidos "" (2007-09-28 22:27:50) komentarzy: 20, ostatni: tak się przyglądam i jednak odrobinę góry bym ściął, bardzo fajna fota :)
Zbigniew Fidos "" (2007-09-14 16:57:26) komentarzy: 37, ostatni: cool
Zbigniew Fidos "" (2007-09-09 10:12:07) komentarzy: 41, ostatni: To samo pytanie ;-).
Zbigniew Fidos "" (2007-09-05 15:20:05) komentarzy: 20, ostatni: urocze..
Zbigniew Fidos "" (2007-08-31 16:44:55) komentarzy: 27, ostatni: czekam na lato, tez chcę upolować motyla, będę sie uczyła od Ciebie...
Zbigniew Fidos "" (2007-08-24 13:31:50) komentarzy: 19, ostatni: db
Zbigniew Fidos "" (2007-08-18 22:31:32) komentarzy: 22, ostatni: tło rozprasza ogladanie motyla, ktory jest tak maly ze jako "glowny" motyw sie gubi, ostrosc slaba i przepelanie niszcza zdjecie, ogolnie slabo
Zbigniew Fidos "" (2007-08-17 14:41:11) komentarzy: 47, ostatni: piękne makro ;)
Zbigniew Fidos "" (2007-08-11 22:57:04) komentarzy: 40, ostatni: cudności :)
Zbigniew Fidos "" (2007-08-09 08:44:40) komentarzy: 30, ostatni: w sumie słusznie prawisz. mnie tez specjalnie nie zachwyca ?)
Zbigniew Fidos "" (2007-07-28 10:51:52) komentarzy: 26, ostatni: oki
Zbigniew Fidos "" (2007-07-21 11:50:47) komentarzy: 32, ostatni: 2good2bwrong  - jeśli piszesz o zdjęciu 1300911, to nie mam zielonego pojęcia :o))) Serdeczności dla wszystkich :o)
Zbigniew Fidos "" (2007-07-05 09:32:14) komentarzy: 43, ostatni: kolorki i światełko oraz wyśmienita jakość. piękne zdjęcie.
Zbigniew Fidos "" (2007-06-27 22:35:35) komentarzy: 142, ostatni: prędzej niz Ci sie wydaje :o)
Zbigniew Fidos "" (2007-06-22 13:50:54) komentarzy: 27, ostatni: superrrrr. podoba mi się. zwlaszcza ze z reguly zwiewaja owadki :-)
Zbigniew Fidos "" (2007-06-12 12:23:53) komentarzy: 71, ostatni: ten bardzo mi się podoba, otoczony korowodem kłosów - jak pod ochroną :)
Zbigniew Fidos "" (2007-06-08 22:39:56) komentarzy: 27, ostatni: P.S. Kadr - zbyt ciasno z prawej MZ
Zbigniew Fidos "" (2007-06-04 22:54:31) komentarzy: 43, ostatni: Tu chyba najładniej skomponowany chaberek.
Zbigniew Fidos "" (2007-05-29 18:39:33) komentarzy: 84, ostatni: Widzę, że też lubisz takie sielskie klimaty. A jednak Zbigniewie "wali się" - ściany domku na 1. planie nie są proste. Nie wierzę, że są tak krzywe w rzeczywistości. Z filtrem mz trochę przesadziłeś - zdjecie traci poprzez takie...
Zbigniew Fidos "" (2007-05-22 20:24:43) komentarzy: 17, ostatni: wywołuje uśmiech :-)
Zbigniew Fidos "" (2007-05-19 18:03:02) komentarzy: 50, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "" (2007-05-13 22:55:47) komentarzy: 23, ostatni: bardzo fajne.
Zbigniew Fidos "" (2007-05-09 13:53:20) komentarzy: 35, ostatni: lubię takie miejsca, np. skansen w Tokarni
Zbigniew Fidos "" (2007-05-04 22:04:01) komentarzy: 74, ostatni: Świetne
Zbigniew Fidos "" (2007-05-01 11:09:21) komentarzy: 27, ostatni: dobry kadr, doświetlenie w punkt - gratuluję :)
Zbigniew Fidos "" (2007-04-23 22:48:56) komentarzy: 63, ostatni: " Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, ale ziemia trwa na wieki. Słońce wschodzi i słońce zachodzi, i śpieszy do swego miejsca, gdzie znowu wschodzi.  Wiatr wieje ku południowi i skręca ku północy; wiatr ustawicznie krąży i w swym biegu...
Zbigniew Fidos "" (2007-04-21 22:35:53) komentarzy: 8, ostatni: Świetne, wesołe foto
Zbigniew Fidos "" (2007-04-12 12:34:58) komentarzy: 13, ostatni: Ładnie wygląda.Pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2007-04-09 22:54:41) komentarzy: 20, ostatni: od poranka dziecięcego dnia, ROśNIJ WIELKA piękna panienko:-)
Zbigniew Fidos "" (2007-03-23 12:31:29) komentarzy: 20, ostatni: Takie inne. Błogostan:)
Zbigniew Fidos "" (2007-03-10 12:30:59) komentarzy: 49, ostatni: db
Zbigniew Fidos "" (2007-02-24 20:24:58) komentarzy: 58, ostatni: :)
Zbigniew Fidos "Maciek" (2007-02-15 14:55:20) komentarzy: 32, ostatni: nie podoba sie :(
Zbigniew Fidos "" (2007-02-11 23:11:26) komentarzy: 22, ostatni: przepięknie fotografujesz ludzi!!! chcialbym tak:)
Zbigniew Fidos "" (2007-02-01 10:18:07) komentarzy: 42, ostatni: w tym przysłowiu o chęciach było. Przysłowia są mądrością narodu, o ile je dobrze znamy :o)
Zbigniew Fidos "" (2007-01-12 10:14:51) komentarzy: 23, ostatni: fajne
Zbigniew Fidos "Melania" (2007-01-06 11:52:14) komentarzy: 31, ostatni: bardzo kolorystyka mi się podoba :) ... blog swietny również :) - ślędzę wpisy - rzadko dajesz ale bardzo dobre... pozdrawiam
Zbigniew Fidos "z rodzinnego albumu (Melania z mamą i bratem)" (2006-12-22 12:02:40) komentarzy: 29, ostatni: serdeczne :)
Zbigniew Fidos "" (2006-12-16 12:09:20) komentarzy: 14, ostatni: oj nie... za duzo masz dobrych zdjec, by je pokomentowac! Super.
Zbigniew Fidos "" (2006-12-08 10:28:10) komentarzy: 101, ostatni: Zeny - pełna zgoda, zresztą poniżej już o tym pisałem :o)
Zbigniew Fidos "" (2006-11-30 14:09:00) komentarzy: 63, ostatni: Karolu - absolutnie sie z Tobą zgadzam. Zresztą trochę niżej o tym piszę To był efekciarski wybryk i na razie nie planuję do tego wracać :o)
Zbigniew Fidos "" (2006-11-23 14:12:55) komentarzy: 90, ostatni: Miauuu :)
Zbigniew Fidos "" (2006-11-16 09:41:42) komentarzy: 38, ostatni: w tych czasach taka fotografia to bardzo delikatna sprawa...:)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-11-11 09:53:01) komentarzy: 23, ostatni: słodka :)
sliczne ujecie!
Zbigniew Fidos "" (2006-11-07 22:53:05) komentarzy: 24, ostatni: melancholijnie sie zrobilo. gramofon wraz z tonacja;)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-11-02 22:30:32) komentarzy: 34, ostatni: miód malina
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-10-28 22:31:46) komentarzy: 21, ostatni: rewelacujnie uchwycony maly urwisek :)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-10-18 23:03:01) komentarzy: 29, ostatni: lubię oglądać te Twoje albumy, są naprawdę świetne! :)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-10-14 22:31:31) komentarzy: 53, ostatni: na raz dwie minki, fajny pomysł :)
Zbigniew Fidos "" (2006-10-06 22:41:39) komentarzy: 47, ostatni: Kaczka bukietowa :)
Zbigniew Fidos "" (2006-10-02 11:59:38) komentarzy: 28, ostatni: Uczeszą, uplotą warkoczyki i zagłaszczą tatę :)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-09-22 22:38:00) komentarzy: 48, ostatni: Wspaniałe sa te portrety maluszków :)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-09-14 22:36:15) komentarzy: 37, ostatni: Dorciu - co konkretnie przeszkadza Ci w tym kadrze? mz jest maleńki szczególik, który byc może można skorygować, ale na pewno nie kładzie on kadru. no, ale to jest moje zdanie, ciekaw jestem Twojego :o)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-09-09 22:47:57) komentarzy: 39, ostatni: "o pać, siamolot"
Zbigniew Fidos "" (2006-09-04 22:49:50) komentarzy: 61, ostatni: Bardzo,bardzo
Zbigniew Fidos "" (2006-08-27 22:37:46) komentarzy: 72, ostatni: podoba sie
Zbigniew Fidos "" (2006-08-22 22:55:36) komentarzy: 63, ostatni: bdb
Zbigniew Fidos "" (2006-08-17 22:36:17) komentarzy: 87, ostatni: Ohyda!!! Cukierkowa ohyda!!!!Sztampa!!!!Banał!! "Jeleń na rykowisku"!!! ...ale jaki śliczny kotek...No cóż: w tym temacie nie umiem byc obiektywny: kot piękny jest z natury i nawet takie "cukierkowe zohydzenie" nie jest w...
Zbigniew Fidos "" (2006-08-11 22:47:39) komentarzy: 72, ostatni: Ma coś z tygrysa :)
Zbigniew Fidos "" (2006-08-01 22:44:34) komentarzy: 106, ostatni: Dopiero co oglądałam...
Zbigniew Fidos "" (2006-07-10 22:13:53) komentarzy: 95, ostatni: Niezłe tygrysy, szkoda że ta trawa tnie go w pół na pierwszym rozmytym planie.
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-07-04 23:53:18) komentarzy: 40, ostatni: ***
Zbigniew Fidos "" (2006-06-23 22:56:09) komentarzy: 89, ostatni: elegansio..., kolorki miód, ( żadnego bałaganu... a przecięcie trawki z badylkiem w mocnym punkcie śliczne...) :-)
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2006-06-18 20:56:47) komentarzy: 43, ostatni: tak
Zbigniew Fidos "" (2006-06-07 21:33:55) komentarzy: 45, ostatni: i tu jest coś czego brak gdy patrzę na "technicznie" wymuskane studyjne portrety - życie widzę w tej osobie na tej fotografii... wiem, zdania nie zaczyna się od "i" :)))
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-05-25 22:37:17) komentarzy: 74, ostatni: Az milo popatrzec:)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-05-19 23:50:46) komentarzy: 38, ostatni: czapka na bakier, szelmowski usmiech ;)) pięknie czaruje :))
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-05-14 22:37:48) komentarzy: 40, ostatni: Super..
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-05-08 23:00:58) komentarzy: 42, ostatni: super fotka, bardzo ładna! :)
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-05-03 22:53:35) komentarzy: 52, ostatni: cudowne!
Zbigniew Fidos "" (2006-04-25 22:16:59) komentarzy: 32, ostatni: ladna głebia ostrosci ...
szkoda ze moim aparatem tak nie mozna ...
Zbigniew Fidos "" (2006-04-19 22:52:00) komentarzy: 48, ostatni: o, nie miałem pojęcia, że go zablokowali. szkoda,ze nie blokują kont ludziom, którzy sa tu przypadkowo, za to ochoczo blokuje się dobrych fotografów, czasem za to, że nie zdzierżą czyjejś głupoty i coś im się wypsnie :o)
Zbigniew Fidos "" (2006-04-07 22:49:45) komentarzy: 51, ostatni: fajny kadr i atmosfera zdjęcia..
Zbigniew Fidos "" (2006-04-02 22:30:31) komentarzy: 69, ostatni: co mi się rzuciło i od razu urzekło?- że tak powiem - to klamka w tych starych drzwiach. Taka prosta, toporna, wytarta jak ten człowiek. Oko masz! Nawet dwa ;)
Zbigniew Fidos "" (2006-03-27 22:05:45) komentarzy: 36, ostatni: oczy są w mocnym punkcie :o)
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2006-03-11 22:33:18) komentarzy: 56, ostatni: jedyne co mi sie tu ie widzi to odcień skóry ....
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-03-06 21:21:40) komentarzy: 44, ostatni: Rockabilly - być może gdzieś kiedyś się spotkaliśmy. Dzięki i serdeczności :o)
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2006-02-26 22:38:55) komentarzy: 43, ostatni: klasa cwaniaczek ;)
Zbigniew Fidos "" (2006-02-20 22:34:42) komentarzy: 53, ostatni: to jest beznadziejne zdjęcie. balagan w pierwszym planie, chata wygląda jak pół dupy zza krzaka, wyglada jakbym robil fotke domku, tylko się zielsko wcięło :o)
Zbigniew Fidos "" (2006-02-12 12:37:32) komentarzy: 42, ostatni: wspomnienia...
Zbigniew Fidos "" (2006-01-31 23:02:40) komentarzy: 53, ostatni: Dajcie spokój, jest dobre.
Zbigniew Fidos "Melania" (2006-01-13 20:51:26) komentarzy: 54, ostatni: Wspaniałe..
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2006-01-05 21:47:53) komentarzy: 37, ostatni: ładny portret..pozdrawiam:)
Zbigniew Fidos "" (2005-12-27 21:39:42) komentarzy: 48, ostatni: +
Zbigniew Fidos "" (2005-12-14 22:21:46) komentarzy: 96, ostatni: jestem pod wrażeniem :)
Zbigniew Fidos "" (2005-12-09 21:24:47) komentarzy: 127, ostatni: Sniadanie na piasku....;)
Zbigniew Fidos "" (2005-12-02 22:18:10) komentarzy: 63, ostatni: cieszę się, że doceniasz właśnie to zdjęcie :o)
Zbigniew Fidos "" (2005-11-27 20:19:11) komentarzy: 88, ostatni: świetna fota, pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2005-11-19 22:10:51) komentarzy: 77, ostatni: Coś z tą niebieskością..., ale to Twoja fotografia.
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2005-11-13 20:34:49) komentarzy: 58, ostatni: EXTRA!
Zbigniew Fidos "" (2005-10-26 21:37:32) komentarzy: 83, ostatni: paskuch przeostrzony, az w oczy kole
Zbigniew Fidos "" (2005-10-19 19:38:45) komentarzy: 75, ostatni: Bdb.
Zbigniew Fidos "" (2005-10-09 22:42:18) komentarzy: 82, ostatni: +++
Zbigniew Fidos "" (2005-10-04 22:50:24) komentarzy: 79, ostatni: Też dobre.
Zbigniew Fidos "" (2005-09-29 22:24:49) komentarzy: 129, ostatni: +++
Zbigniew Fidos "" (2005-09-24 22:24:39) komentarzy: 77, ostatni: niebieski filtr połówkowy :o)
Zbigniew Fidos "Melania" (2005-09-19 22:38:16) komentarzy: 110, ostatni: Lukash - oczywiście dzięki za tę opinię, ale fragment o tym blurze nie najlepiej świadczy o Twojej wiedzy na temat głębi ostrości . Serdeczności dla wszystkich :o)
Zbigniew Fidos "" (2005-09-14 21:49:11) komentarzy: 109, ostatni: ja bym robił na bw z czerwonym filtrem aby trochę rozjaśnić kadr nie tracąc na dramatycznosci ale i pięknie!
Zbigniew Fidos "" (2005-09-09 21:44:05) komentarzy: 52, ostatni: nie idzie odtworzyc matki natury,w koncu ten patyk jest na wlasciwym miejscu
Zbigniew Fidos "" (2005-09-04 21:33:00) komentarzy: 118, ostatni: :))))
Zbigniew Fidos "" (2005-08-30 21:20:35) komentarzy: 99, ostatni: cóż za zachód słońca! Piękna pora na łagodny ślizg na nartach wodnych - z lewej do prawej..A może to było "jak dobrze wstać skoro świt"? Ale chyba nie: świt rozświetla świat na różowo..
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2005-08-25 21:13:28) komentarzy: 74, ostatni: ladne
Zbigniew Fidos "" (2005-08-20 21:21:11) komentarzy: 124, ostatni: piękne fotki pstrykasz-mistrzu.
Zbigniew Fidos "Melania" (2005-07-31 09:47:45) komentarzy: 53, ostatni: oo sliczna niunia znow na ekranie, ona juz jest gwiazdą ;)
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2005-07-15 23:04:42) komentarzy: 50, ostatni: takie zdjęcia to ja robie smieną rozumisz. dla mnie nie ma rewelacji
Zbigniew Fidos "" (2005-06-30 23:19:50) komentarzy: 118, ostatni: Pięknie
Zbigniew Fidos "Plfoto jest serwisem dla ludzi, których pasjonuje fotografia - nie wysyłaj tu zdjęć rodzinnych...(wyciąg z regulaminu plfoto.com)" (2005-06-20 22:29:47) komentarzy: 270, ostatni: jestem za! :)
Zbigniew Fidos "Zosia" (2005-06-15 22:15:19) komentarzy: 54, ostatni: bardzo dobre ujęcie, :)
Zbigniew Fidos "" (2005-06-10 22:05:17) komentarzy: 52, ostatni: Tymonsky - zgadzam się, że oceny używane przez plfotowiczów są nieadekwatne do ocenianych prac. niemniej traktuję je jako sprawę drugorzędną, choć u niektórych wywołuje to spore emocje, zupełnie niepotrzebnie. Ja bym się lepiej skupił na...
Zbigniew Fidos "Melania" (2005-06-05 21:42:19) komentarzy: 72, ostatni: Swietne ujecie +++ delikatnosc dziecieca  pieknie pokazana 
wyraz twarzy  +++
 kolory +++
Zbigniew Fidos "Melania" (2005-05-30 21:59:17) komentarzy: 76, ostatni: Albumowe zdjecie - ale bardzo naturalne i bardzo slodkie.
Zbigniew Fidos "" (2005-05-24 22:49:39) komentarzy: 81, ostatni: niekulawe
Zbigniew Fidos "3" (2005-05-19 09:17:40) komentarzy: 90, ostatni: symetryczne, dobre jakosciowo, bardzo fajne!
Zbigniew Fidos "?" (2005-05-13 23:17:56) komentarzy: 121, ostatni: przemile dla oka :) podoba sie :)
Zbigniew Fidos "" (2005-05-08 23:14:26) komentarzy: 128, ostatni: Zupelnie przyzwoite zdjecie. 9.
Zbigniew Fidos "Rusinowa" (2005-04-14 22:14:13) komentarzy: 59, ostatni: Podoba mi się, i tyle :) Pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2005-04-07 21:31:59) komentarzy: 76, ostatni: Fajne
:-)
Zbigniew Fidos "" (2005-03-28 21:40:19) komentarzy: 35, ostatni: Bardzo dobry kadr, choć szczerze powiedziawszy (napisawszy?:)) czegoś mi w tym niebie brakuje. Dużym atutem jest naturalność zdjęcia. Pomimo jednego zarzutu i tak miną wieki zanim wpadnę na pomysł i realizację takiej fotki. Pozdrawiam i dziękuję...
Zbigniew Fidos "" (2005-03-21 18:59:48) komentarzy: 68, ostatni: O MAJ GAD! jaka kompozyja.... 
GRATULACJE! podrecznikowy przykład..
Jestem pod wrazeniem!
Zbigniew Fidos "koniec świata" (2005-03-15 22:26:44) komentarzy: 57, ostatni: :) bardzo podobnie, oczywiście tylko w zimie, wygląda końcowy fragment podejścia na Iwaniacką Przełęcz...co oczywiście nie zmienia faktu, że zdjęcie podoba mi się nadal - z powodów wymienionych wcześniej
pozdrawiam
Zbigniew Fidos "" (2005-03-10 20:41:44) komentarzy: 73, ostatni: przyjemnie
Zbigniew Fidos "" (2005-03-05 18:16:33) komentarzy: 43, ostatni: przepieknie duzo sniegu i wg mnie wszystko ok :)
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2005-02-27 17:21:53) komentarzy: 57, ostatni: Krytykuję go tam, gdzie negatywnie wpływa na kompozycję zdjęcia :o)
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2005-01-20 17:57:30) komentarzy: 87, ostatni: Zaglądam z ciekawości do PF, bo autor trochę mi zasad wyłożył. 
Mówię sobie zajrzę zobaczę jak to się robi ...
No więc patrzę i patrzę ...
i podoba się bardzo, szczególnie to jedno, chodziaż i inne bardzo bardzo,
a i pomysłów pewnie kilka...
Zbigniew Fidos "Melania" (2005-01-03 20:19:07) komentarzy: 40, ostatni: wyglada jak lalka :]
Zbigniew Fidos "...i niech Wam wszystkim będzie pięknie .. w święta i zawsze :o)" (2004-12-22 11:28:55) komentarzy: 29, ostatni: pies w kapeluszu...
Zbigniew Fidos "Melania" (2004-12-10 20:02:22) komentarzy: 56, ostatni: Radosne, niczym mały smerf :-) Udane jaknajbardziej !
Zbigniew Fidos "Melania" (2004-11-22 21:34:06) komentarzy: 44, ostatni: co za radość! :D
Zbigniew Fidos "" (2004-11-14 20:06:39) komentarzy: 20, ostatni: git :D
Zbigniew Fidos "człowiek pozytywnie natawiony do świata" (2004-11-07 20:35:10) komentarzy: 30, ostatni: +++ (Twoje zdjęcie tą radością oddycha)
Zbigniew Fidos "Melania" (2004-10-15 21:53:19) komentarzy: 39, ostatni: Bardzo fajne, ekspresyjne zdjęcie :) Jednak dziecko trzeba umieć sfotografować :>
Zbigniew Fidos "Trzech dość młodych panów" (2004-10-10 20:19:51) komentarzy: 51, ostatni: ciekawy kadr
Zbigniew Fidos "Melania" (2004-10-04 20:32:28) komentarzy: 23, ostatni: Bardzo dobre zdjecie
Zbigniew Fidos "" (2004-09-24 20:47:00) komentarzy: 25, ostatni: nadal podpisuję się pod tym, co napisałem w blogu. Właściwie nie wiem, czego ode mnie chcesz. Czyżby Jerasek to alter ego jakiegoś misia, któremu skrytykowałem zdjęcie i ciężko mu się z tym pogodzić? Jedna mała rada - albo weźmiesz ją sobie do...
Zbigniew Fidos "człowiek w skórzanej kurtce" (2004-09-19 20:39:53) komentarzy: 39, ostatni: niezły ten człowiek, pozdrów go:)
Zbigniew Fidos "człowiek z ...muru..." (2004-09-13 21:50:17) komentarzy: 89, ostatni: tu nie ma nic do rozumienia. Wyguguluj sobie "podwójna ekspozycja". Coś takiego istniało jeszcze długo przed fotoszopem :o)
Zbigniew Fidos "trzy strzeliłem..." (2004-09-07 21:02:15) komentarzy: 30, ostatni: super
Zbigniew Fidos "Franciszek i Melania" (2004-08-31 21:53:49) komentarzy: 42, ostatni: Piękne.
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-08-25 13:59:41) komentarzy: 24, ostatni: Ciua - dzięki, ale mam nadzieję, że nie wiesz co napisałeś
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-08-15 11:50:39) komentarzy: 26, ostatni: Co on ciągle taki poważny? No chyba że coś knuje... :)
Zbigniew Fidos "kot" (2004-08-09 20:32:59) komentarzy: 28, ostatni: o kot nigdy nie widziałem ;o)
Zbigniew Fidos "kot" (2004-08-03 21:08:02) komentarzy: 41, ostatni: hator... hator... hator... Cokolwiek to znaczy ;) Spójrz -> 783789
Zbigniew Fidos "" (2004-07-22 09:31:46) komentarzy: 40, ostatni: ładne, zwyczajne zdjęcie
Zbigniew Fidos "mężczyzna z papierosem" (2004-07-11 21:14:08) komentarzy: 44, ostatni: no bo to nie ja :o)
Zbigniew Fidos "Pako" (2004-07-05 10:56:51) komentarzy: 44, ostatni: to jest żywe zdjęcie i kropka.
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-06-25 20:17:42) komentarzy: 26, ostatni: i o niezdecydowanym połprofilu też :), moim zdaniem świetne ujęcie
Zbigniew Fidos "" (2004-06-20 20:36:02) komentarzy: 51, ostatni: średnio
Zbigniew Fidos "Melania" (2004-06-14 21:17:04) komentarzy: 56, ostatni: ;))
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-06-11 21:10:22) komentarzy: 30, ostatni: pięknie!
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-06-04 20:33:14) komentarzy: 49, ostatni: ktoś coś ostatnio pisał o oczach w centrum kadru :)
Zbigniew Fidos "stolarz" (2004-05-31 20:55:32) komentarzy: 51, ostatni: +++
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-05-25 20:43:23) komentarzy: 37, ostatni: Najmł uczestnik powstania styczniowego:)
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-05-22 21:36:15) komentarzy: 41, ostatni: a ja lubię zdjecia dzieci,z początku próbowałam wstawiać swoje,ale jak czytałam komenty to miałam aż rumieńce na twarzy;wtedy przeżuciłam się na krajobrazy i kwiatki choć nigdy w życiu czegoś takiego nie fotografowałam,ale kiedyś wystawie jeszcze...
Zbigniew Fidos "Absztyfikant" (2004-05-13 19:55:58) komentarzy: 59, ostatni: :)))
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-05-07 20:19:32) komentarzy: 30, ostatni: świetne zdjęcie
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2004-03-07 19:33:15) komentarzy: 67, ostatni: hehe jaki spokój promieniuje z tego zdjęcia, piękna harmonijna kompozycja, ładne światło i pastelowe delikatne kolory dodatkowo to podkreślają
Zbigniew Fidos "Melania" (2004-03-02 19:24:45) komentarzy: 27, ostatni: Tak , bardzo mi się podoba// pozdrawiam
Zbigniew Fidos "zmęczenie" (2004-02-28 19:27:04) komentarzy: 58, ostatni: Piękna scena pełna miłości.
Zbigniew Fidos "Melania" (2004-02-24 19:23:45) komentarzy: 51, ostatni: jak ten czas leci :)
Zbigniew Fidos "pies patrzący w prawo" (2004-02-05 18:54:03) komentarzy: 52, ostatni: Foba - co dziwnego widzisz w jakości tego zdjęcia? :o)
Zbigniew Fidos "koń w boksie" (2004-02-01 19:00:47) komentarzy: 37, ostatni: dzięki za życzliwą krytykę... ;-) przyznaję się do błędu... zmieniam fotę... pzdrwm srdczn!
Zbigniew Fidos "koński profil na tle ściany" (2004-01-28 19:58:05) komentarzy: 36, ostatni: jeśli ktoś idzie na dno mojego portfolio do fotek sprzed kilku lat, szuka tej jego zdaniem najgorszej i rozpisuje się na temat jej wad, to nie wierzę, że on przyszedł zdjęcia oglądać :o)
Zbigniew Fidos "" (2004-01-25 20:25:53) komentarzy: 40, ostatni: Nessa - w Ogrodzieńcu wprawdzie koników raczej nie będzie, ale będzie mnóstwo fajnych ludzi, z którymi na focenie koni można się umówić :o)
Zbigniew Fidos "Lucky Luck" (2004-01-22 20:37:05) komentarzy: 57, ostatni: zadziorny ten kuń ;)
Zbigniew Fidos "nasłuchiwanie" (2004-01-18 21:10:40) komentarzy: 24, ostatni: lubie takie:)
Zbigniew Fidos "Pierwsza rozmowa z siostrą" (2004-01-11 21:02:18) komentarzy: 31, ostatni: Dobre i przyjemne w odbiorze
Zbigniew Fidos "Tylko koni, tylko koni, tylko koni żal..." (2003-12-15 20:33:10) komentarzy: 47, ostatni: witaj Michale :o) mam jeszcze kilka dokumentów z życia Krzyśka i właśnie na gg negocjuję z nim zamieszczenie kolejnego. na razie Krzyś proponuję zbyt niską stawkę, ale rozmowy trwają ;o)))
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2003-12-12 21:06:33) komentarzy: 25, ostatni: fatalna kompresja
Zbigniew Fidos "Krwawa Mary i sprite" (2003-12-07 19:22:00) komentarzy: 26, ostatni: spokój lata kontra wiosenna burza - miło mi było przysiąść się na chwilę do tego stolika.
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2003-12-04 20:04:47) komentarzy: 22, ostatni: .+.
Zbigniew Fidos "Krzysztof" (2003-11-28 20:41:42) komentarzy: 50, ostatni: i znowu swietny kadr
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2003-11-26 20:36:17) komentarzy: 43, ostatni: Bardzo dobre
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2003-11-24 20:34:03) komentarzy: 29, ostatni: Humorzasty ten Twój Franciszek ;) Czy on się czasem uśmiecha? Pozdrawiam
Zbigniew Fidos "drugi profil" (2003-11-19 21:22:42) komentarzy: 43, ostatni: kon jaki jest... tu kazdy widzi we wspanialym stylu
Zbigniew Fidos "Franciszek" (2003-11-11 19:54:43) komentarzy: 57, ostatni: piekny portrecik pelen emocji!!
Zbigniew Fidos "blondyn" (2003-11-09 18:42:11) komentarzy: 33, ostatni: Dzięki AnHelu - to już mamy trzecie zwierzątko w tym jednym kucyku - żubr, kózka i ancymonek ;o)
Zbigniew Fidos "" (2003-11-02 21:42:58) komentarzy: 81, ostatni: delikatny ladny ..
Zbigniew Fidos "Mężczyzna z ptaszkiem w dłoniach" (2003-10-31 19:55:26) komentarzy: 37, ostatni: Dzięki Zbyszku za zaproszenie - z największą przyjemnością spotkałbym się z Wami! Może się uda? Nie bardzo wierzyłem, że się uda, ale jednak udało mi się spotkaż z aKySZem i Ertu! Może i Arabica wypali? ;-))
Zbigniew Fidos "dobranocka" (2003-10-26 19:30:11) komentarzy: 26, ostatni: sympatyczne bardzo, bardzo
Zbigniew Fidos "dzieci" (2003-10-16 21:07:19) komentarzy: 27, ostatni: Podoba mi się bardzo tematyka tego zdjęcia i ujęcie :) Tylko trochę mi to puste miejsce z lewej nie odpowiada ;)
Zbigniew Fidos "dzieci" (2003-10-05 09:20:06) komentarzy: 41, ostatni: niepozujące...świetne!
Zbigniew Fidos "jesień we dwoje (nie licząc psa) #2" (2003-10-02 20:07:05) komentarzy: 21, ostatni: bardzo mi się podoba
Zbigniew Fidos "Amazonka" (2003-09-05 19:48:27) komentarzy: 53, ostatni: Oczy w cieniu kapeluszowego ronda, ale nie psuje to dobrego odbioru tej fotografii. Ciasno, ale ciekawie
Zbigniew Fidos "ten, no... wróbelek" (2003-07-25 18:58:31) komentarzy: 16, ostatni: W pierwszej tezie blogu jest odrobina kurtuazji, ale tylko odrobina :o)
Zbigniew Fidos "koń i dziewczyna" (2003-06-16 17:21:18) komentarzy: 76, ostatni: Endru - to nie jest dobre zdjęcie , ale mniejsza z tym. Po pierwsze - pochodzi z czasów, kiedy limity wysokości i szerokości zdjęć na plfoto były nieco inne niż teraz, a po drugie - cieszę się, że zaglądasz, ale wolę czytać opinię na temat tego,...
Zbigniew Fidos "tenor bohaterski" (2003-06-12 22:15:24) komentarzy: 102, ostatni: może i racja. Choć przyznam, że sam bywam gawędziarzem ;o)
Zbigniew Fidos "Asia" (2003-05-02 21:28:13) komentarzy: 16, ostatni: -M - dzięki, niemniej zapraszam do najnowszych, a swojąo opinię o tym zdjęciu wyraziłem w opisie :o)
Zbigniew Fidos "Zuza" (2003-04-27 19:00:27) komentarzy: 8, ostatni: bardzo mi sie podoba, jak tą twarzyczkę uchwyciłeś
Zbigniew Fidos "Franek" (2003-04-22 20:26:19) komentarzy: 13, ostatni: podoba mi sie !!!
Zbigniew Fidos "Marysia" (2003-03-09 21:28:07) komentarzy: 28, ostatni: Witaj Zbyszku.
Tu tysz dzięki za odwiedziny. Mam tą fotkę w swoich ulubionych bardzo mi się podoba szkoda mi jakości, prześwietlonia, żiarno-szum, ale trudno się nie wróci. Dałem totolotka może w jakim rankingu wystartuje. Pozdrawiam ;)))
Zbigniew Fidos "Franek i balonik" (2003-02-24 21:50:02) komentarzy: 13, ostatni: bardzo dobre:)
Zbigniew Fidos "Franek" (2003-02-20 15:57:24) komentarzy: 40, ostatni: Extra!
Zbigniew Fidos "Franek" (2003-02-15 10:18:06) komentarzy: 17, ostatni: Lubię dzieci, są świetnymi modelami nawet gdy nie wiedzą, że są fotografowane :)
Zbigniew Fidos "Franek" (2002-12-06 15:50:03) komentarzy: 19, ostatni: dobre

Komentarze portfolia

wystawione przez: detective  2014-07-14 12:32:08

  Komentarz:

Masz tu kilka, a nawet kilkanaście niezłych prac. Poza tym podoba mi się Twój wpis zatytułowany \"Słownik plfoto-polski\". Zapamiętałam Cię z powodu takich podsumowań: \" :o) \" Pozdrawiam :0) z większym nochalem.

wystawione przez: Miras40  2013-10-07 15:56:19

  Komentarz:

najbardziej zdjęcia dzieci, od 01.2010

wystawione przez: Witoldhippie  2012-09-11 09:42:18

  Komentarz:

Dzięki za mini słowniczek :) Uśmiałem się do łeż (do łez, gdyż masz absolutną rację w interpretacji tego typu komentarzy). Powiadam sobie wtedy \"róbmy swoje\" :) Pozdrawiam cieplutko

wystawione przez: Gregorio Kus  2012-09-09 13:47:46

  Komentarz:

Z przyjemnoscia obejrzalem Twoje portfolio. Przeczytalem rowniez caly \"miniblog\". Nie byl to czas stracony.

wystawione przez: peczko  2012-09-09 11:22:51

  Komentarz:

Witam ! Dokładnie chodzi o sarkazm i złośliwość - co sam potwierdzasz ! Ja tego nie akceptuję !To samo można przekazać w innej formie ! Myślę , że powinniśmy już to skończyć , bo to taka trochę dziecinada . Pozdrawiam !

wystawione przez: Maciej Qrek  2012-09-08 13:15:29

  Komentarz:

zdecydowanie krajobrazy na bardzo duży +

wystawione przez: peczko  2012-09-08 12:16:49

  Komentarz:

Jaki komentarz taka riposta :)

wystawione przez: grendel2  2012-08-30 10:46:47

  Komentarz:

Nie przepadam za portretami (nie mój klimat) ale Twoje prace potrafią poruszyć-nie mam kłopotu w odbiorze,emocje czy relacje są na nich czytelne :) Pozdrawiam :)

wystawione przez: ferulka  2012-08-29 12:32:22

  Komentarz:

Pięknie dziękuje za poświęcony czas i uwagi mile widziane :) Jednak moja praca zostanie tak wykadrowana . Jestem zaszczyco na częstymi ostatnio odwiedzinami,pozdrawiam :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2012-07-11 14:51:26

  Komentarz:

Każdy przypadek jest oczywiście inny, ale jak ktoś mi cos takiego w tym miejscu napiszę i potem sprawdzam kto to, to zawsze jest to ktoś, komu nisko oceniłem zdjęcie. Ale oczywiście jestem przekonany, że to nie ma żadnego związku. Serdeczności :o)

wystawione przez: jagodowo  2012-07-11 14:28:12

  Komentarz:

ja niestety całe Twoje porfolio jestem na nie

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2012-03-29 10:08:35

  Komentarz:

Bóg zapłać za dobre słowo :o)

wystawione przez: TOLUbię  2012-03-28 21:00:35

  Komentarz:

Zbyszku- seria z podopiecznymi z Fundacji cudna! Brawo.

wystawione przez: Trollek  2012-02-11 02:59:47

  Komentarz:

dziekuje za wernisaz , z pewnoscia odwiedze jeszcze Twoj rodzinny album . pozdrawiam

wystawione przez: kamil karski  2011-11-10 19:44:11

  Komentarz:

dzięki za komentarz, jesteś nie pierwszą osobą która zarzuca mi pretensjonalność i bajeranctwo. Ale potraktuje to jako dobrą monetę i postaram się robić bogatsze \"treściowo\" zdjęcia :) pozdrawiam i zapraszam ponownie :)

wystawione przez: meickel  2011-11-05 16:53:45

  Komentarz:

Ależ panie Fidos, to nie przypadkowe trafienie. Pan się po prostu ROZWINĄŁ ;-D Kłaniam się z uszanowaniem.

wystawione przez: Michał Świrski  2011-11-05 13:18:47

  Komentarz:

Fajnie tu czasem zajrzeć. Można się wiele nauczyć, ale co najważniejsze - nabrać dystansu do fotografii, siebie i świata. Dzięki Panie Zbyszku :-)

wystawione przez: mario1972  2011-08-21 11:51:32

  Komentarz:

Piękne ,takie naturalne zdjęcia i dużo mądrości :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2011-08-04 12:26:04

  Komentarz:

wielkie dzięki za dobre słowo. Nie nazwałbym mojej postawy jakąś nieugiętością, bo to zwykła szczerość i poważne traktowanie ludzi. Skoro traktuje kogoś serio, to mój komentarz jest uczciwy a nie wazeliniarski. Problem w tym, że ni ekażdy chce być tak traktowany, ale to problem nie mój. Cieplutko pozdrawiam :o)

wystawione przez: fotograf piękna  2011-08-04 11:43:35

  Komentarz:

Z przyjemnością czyta się Twoje komentarze pod zdjęciami, przede wszystkim dlatego, iż są z pewnością prawdziwe. To, że nie zawsze są odbierane jak powinny, wynika m.in. z tego, iż bardzo duża część plfotowiczów traktuje ten portal nie jak portal fotograficzny, ale np. towarzyski, czy też \"reklamowo-prestiżowy\". Osobliwym zjawiskiem jest to, iż część autorów, czasem utytuowanych, pozostaje zamknięta na konkretną krytykę, a nawet reaguje agresywnie - warto poczytać dysputy pod folio - pozwalają lepiej poznać, z kim mamy do czynienia. Mam tylko jedno zdjęcie dziecka/dzieci w moich zdjęciach ulubionych - z Twej galerii. Mz nie ulegając photoshopowej nienaturalności, kiczowatości, która kwitnie nie tylko na plfoto, jesteś w stanie znokautować tu konkurencję w fotografii dzieci. Pozdrawiam i życzę pozytywnie rozumianej nieugiętości w komentarzach i ocenach.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2011-07-27 13:47:08

  Komentarz:

Wielkie dzięki wszystkim za odwiedziny :o) Zeny - nie mam wrażenia niedocenienia moich zdjęć. Znajduje się na tym portalu wiele o wiele ciekawszych od moich galerii, o wiele mniej zauważonych :o)

wystawione przez: Zeny  2011-07-27 13:19:46

  Komentarz:

Dzięki za ciepłe słowa... A folio.... arcyciekawe.... i mocno niedocenione...

wystawione przez: Jokas  2011-07-26 12:19:32

  Komentarz:

Pobieżnie przeglądnęłam galerię, jest tu wiele pięknych fotografii. Przejrzę je w wolnej chwili. To co mnie jednak najbardziej zachwyciło to Twój blog: genialnie trafne spostrzeżenia, finezyjna ironia i wyrafinowany sarkazm. Nieźle się ubawiłam, wybuch śmiechu przed ekranem i zadziwione spojrzenie syna. Pozdrawiam

wystawione przez: Polenka  2011-07-22 11:35:33

  Komentarz:

dzięki za komentarz ... :)

wystawione przez: Dorota Miklaszewska  2011-07-15 11:39:45

  Komentarz:

ubawił mnie SŁOWNIK PLFOTO-POLSKI - bardzo trafny ! :)

wystawione przez: pr4ga  2011-07-13 15:00:22

  Komentarz:

wielki szacunek:) z pewnością będę zaglądał, zawsze się czegoś nauczę :) pzdr

wystawione przez: Rooki  2011-07-10 11:23:30

  Komentarz:

i stary z checia bym sie z Toba napil! Slusznie prawisz na blogu...amen

wystawione przez: TransylvanianBitch  2011-05-02 12:07:10

  Komentarz:

czytam i ogladam PF z wielkim zaciekawieniem :) fajnie tu

wystawione przez: pomi  2011-05-02 11:59:55

  Komentarz:

Zbigniewie jestem zdecydowanie kobietą, chyba nie masz już wątpliwości?

wystawione przez: Miniak89  2011-04-18 09:11:57

  Komentarz:

ładna galeria :) pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-12-06 20:31:07

  Komentarz:

tak jak mdłe jedzenie - ani dobre, ani niedobre, ani słodkie, ani gorzkei, takie bezpłciowe, mdłe, nudno poprawne :o)

wystawione przez: DarekKa  2010-12-06 20:18:02

  Komentarz:

Młody jestem w fotografii i niedoświadczony. Co znaczy, że zdjęcie jest mdłe?

wystawione przez: Dr Eutanator  2010-11-24 16:27:19

  Komentarz:

właśnie przeczytałem Twój komentarz a propos krzyża w fotografii - gratuluję celności opisu! Świetnie to ująłeś.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-11-15 21:11:14

  Komentarz:

po przeczytaniu Twojego wpisu w blogu, o tym, że odchodzisz, bo plfoto zeszło na psy mam na końcu języka, a właściwie na koniuszkach palców okruchy sarkastycznych ripost, ale choć korci, to jednak się powstrzymam. Pozdrawiam ciepło :o)

wystawione przez: binder  2010-11-15 13:50:23

  Komentarz:

Zbigniewie ... wreszcie dopiąłeś swego i udało Ci się sprowokować mnie do odwetowego komentarza ... no cóż ... folio jakie jest większość widzi ... 3\\4 na NK, część gniotów i część ciekawych fotografii. Ogólnie słabizna :)

wystawione przez: Gaco  2010-10-25 11:28:16

  Komentarz:

fajna galeria ;) widzę że focisz już trochę , ja dopiero od kwietnia tego roku , zapraszam do oceny innych moich zdjęć ;))

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-10-22 12:00:46

  Komentarz:

uczciwie nadmieniam, że za podpisy odejmuje 1 punkt. myslę, że dość rzetelnie to uzasadniłem. łatwo sobie obliczyć, jaką ocene bym dał, gdybyś nie pakowal do kompozycji własnego logo :o)

wystawione przez: N0SFERA2  2010-10-22 10:39:14

  Komentarz:

bardzo cieszę się że zaniżasz mi wszystkie oceny (teoretycznie za podpisy) :)

wystawione przez: Sulek  2010-10-21 11:24:39

  Komentarz:

Dwojakich przyjemności dostarczasz: do popatrzenia jest i do poczytania :) Pozdrawiam!

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-10-19 20:35:33

  Komentarz:

zawsze i niezmiennie :o)

wystawione przez: dariano  2010-10-19 18:55:16

  Komentarz:

znak pokoju... :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-10-19 18:50:52

  Komentarz:

oki. dzięki za napomnienie. wezmę te niewątpliwie życzliwe uwagi do serca i przemyślę sobie swoje postępowanie. Serdeczności :o)

wystawione przez: dariano  2010-10-19 18:38:26

  Komentarz:

Wystarczająco dużo bym mógł napisać poniższe słowa...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-10-19 18:19:08

  Komentarz:

a ile moich komentarzy raczył Pan prześledzić? :o)

wystawione przez: dariano  2010-10-19 17:56:40

  Komentarz:

Wymądrza sie Pan znajomościami zasad jakie rządzą na Plfoto a tymczasem Pańskie komentarze doskonale wpisuja się w owe wytykane...

wystawione przez: Dorota Maćkowiak  2010-10-15 13:46:38

  Komentarz:

Zbigniew Fidos [2010-10-15 12:41:01] \"rozumiem pomysł, ale tego rytmu nie czuję. za dużo przeszkadzajek :o) \" A co np przeszkadza? pomaga mi wiele takich wskazówek :) Pozdrawiam

wystawione przez: zake  2010-10-13 20:34:25

  Komentarz:

Oglądam i podziwiam :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-10-07 13:19:35

  Komentarz:

wszystko się zgadza. w Łodzi kotów z porożem jelenia jest jak psów pawim pióropuszem :o)

wystawione przez: partizan  2010-10-07 12:59:28

  Komentarz:

http://demotywatory.pl/2133653/LODZ

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-10-04 14:23:09

  Komentarz:

że pozwolę sobie na cytat - \"po partyzancie dziewczyna płacze... \". W mysl tej piosenki zaraz przyjdzie zapłakać jakieś dziewczę :o)

wystawione przez: partizan  2010-10-04 14:20:07

  Komentarz:

:))))))))))))))))) płaczę. czytam Twoje komentarze i płaczę ze śmiechu :))

wystawione przez: mkantor  2010-10-04 11:44:32

  Komentarz:

przepiękna galeria :-)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-09-27 14:19:44

  Komentarz:

pełna zgoda. nikt nie zasługuje na cięgi. Dlatego nie śmiem nikogo oceniać. Oceniam tylko zdjęcia na podstawie wlasnego gustu, niekoniecznie muszę mieć rację, tylko tak to widzę i tyle. Serdeczności :o)

wystawione przez: szymanek  2010-09-27 13:53:08

  Komentarz:

Tak czy inaczej dzięki. Masz piękną galerię i chwała ci za to że potrafisz robić takie foty:) po całej dyskusji pod moim zdjęciem chcę powiedzieć ze gust to nie tylko technika i wykonanie przekaz estetyczny nie podlegający dyskusji czyni fotografię czymś wyjątkowym. czasem się podoba a czasem nie. w galeriach tego typu nie walczymy o mistrzostwo świata.Lecz każdy się stara i nie zasługuje na cięgi

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-09-27 12:24:26

  Komentarz:

oczywiście, że nie muszę. jeśli się z kims zgadzam, to zupełnie dobrowolnie i tym razem tak było :o)

wystawione przez: szymanek  2010-09-27 12:23:09

  Komentarz:

dzięki Zbigniewie za bardzo dobrą ocenę i do tego wspaniale uzasadnioną, Patrząc na twe prace sądzę ze nie nie musisz zgadać się s kimś kto nie potrafi napisać nic wiecej aj bardzo slabe

wystawione przez: mikawow  2010-09-23 09:05:25

  Komentarz:

Masz bardzo zajmującą galerie ,Twoje przemyślenia z resztą równie dobrze pochłaniają czas- który z przyjemnością poświeciłam temu profilowi. Pozdrawiam :)

wystawione przez: witas  2010-09-17 18:07:21

  Komentarz:

[2010-01-12 13:04:31] ..całkiem trafny wpis ;) pozdrawiam

wystawione przez: Toroo  2010-09-15 14:38:10

  Komentarz:

Ciekawe, zróżnicowane folio, fajne te \"ciasne\" kadry. Pozdrawiam.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-09-14 22:01:47

  Komentarz:

Andrju - nie pierwszy i nie ostatni przypadek, że komuś się nie podobają moje foty po tym, jak skrytykuję ich zdjęcie. Nie znasz mojego mniemania o sobie, a z żalu, że nie zachwycałem się twoim zdjęciem jesteś gotów posądzić mnie o wszystko. Więcej dystansu do siebie życzę i mam nadzieję, że nie będziemy toczyć wojen o pierdoły. Serdeczności .Wyciągam rękę na zgodę, jeśli nie przyjmiesz - trudno. Nie będę się wdawał w przepychanki :o)

wystawione przez: Andrju  2010-09-14 21:09:47

  Komentarz:

zwyklaki te twoje foty, a mniemanie masz na potęgę...oceniasz innych jakbyś wystawiał swe \"dzieła\" na piątej alei :D. przez takich miszczow jak ty ten serwis jest wart tyle co nic.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-09-07 09:41:02

  Komentarz:

darkmessiah (ja pierdykam, co za nick!) - nie płacz mi tu. Na tym ta zabawa polega, ze jak wystawisz zdjęcie, które mi sie podoba, to napiszę, że ok, a jak wystawisz słabe zdjęcie, to też Cię o tym poinformuję. Jak chcesz samych pochwał, to wrzucaj fotki na naszą klasę. Nawet konkretnie nie pamietam co Ci napisałem, bo zdaje się usuwasz fotki po negatywnych opiniach :o)

wystawione przez: darkmessiah  2010-09-06 21:06:34

  Komentarz:

oj chyba jednak się nudzisz.. wybacz ale nie będę przedmiotem twoich .. mistrzu gdzie mi do ciebie..

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-09-06 20:50:23

  Komentarz:

wielkie dzięki Robercie. Czy nie boję się pokazywać rodziny? może trochę się boję, ale ktoś mądry powiedział, że bohater, to nie ten, co się nie boi, tylko ten, co umie pokonać swój strach ;o) Serdeczności :o)

wystawione przez: Robert Ziehm  2010-09-06 20:44:05

  Komentarz:

Uśmiałem się z Twoich wpisów po lewej stronie PF. Twoje błyskotliwe i uszczypliwe refleksje na temat plfoto bardzo przypadły mi do gustu. Zdjęcia bardzo ciepłe. Fajnie, że nie \"boisz się\" pokazywać rodziny. Gratuluję odwagi Zbyszku:)

wystawione przez: torys  2010-09-04 10:15:09

  Komentarz:

Niezły dorobek-z przyjemnością pooglądałem twoje dokonania-pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-09-01 10:46:59

  Komentarz:

I ja Sparktillę takoż :o)

wystawione przez: Efta  2010-08-24 11:19:31

  Komentarz:

chowam sie w cien,szacunek dla ciebie za stworzenie czegos, co przyciaga wzrok,bardzo piekne dzielo.

wystawione przez: kismaa  2010-08-23 18:59:09

  Komentarz:

dziękuje za uwagi ;)

wystawione przez: Kate Styla  2010-08-23 14:48:11

  Komentarz:

Cudne masz te portrety malej dziewczynki.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-08-20 09:06:59

  Komentarz:

jak ja wychowuję swoje dzieci, to sprawa moja i mojej rodziny, a Tobie od tego wara. Chcesz, to jeszcze napisz coś obraźliwego i zajmij się swoimi sprawami, bo mi się nie chce dalej w ten sposób dyskutować :o)

wystawione przez: belsal  2010-08-19 18:18:50

  Komentarz:

twoje zachowanie to czyste chamstwo i nic tego nie zmieni :P latorośla ze zdjac wychowujesz w podobnym duch pogardy dla innych ?

wystawione przez: blacklover  2010-08-19 14:14:12

  Komentarz:

chodziło mi o ujęcie światła w kroplach. ale w sumie dopiero zaczynam...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-08-19 13:31:21

  Komentarz:

mam dużo szacunku do każdego, bez wyjątku. Natomiast nie zawsze podobają mi sie zdjęcia i tylko na ich temat wyrażam opinię. Owszem, czasem się troche pobawię, ale nie lubie byc śmiertelnie poważny w każdej sytuacji , tylko dlatego, że komus brakuje dystansu :o)

wystawione przez: belsal  2010-08-19 12:23:57

  Komentarz:

widzę ze lubisz kpić :P ale nie jestem tu dla twojej rozrywki, masz cos do powiedzenia ? zrób to tak by okazać elementarny poziom szacunku

wystawione przez: PiotrBrzeski  2010-08-18 09:27:06

  Komentarz:

uwielbiam twoje komentarze

wystawione przez: lalkada  2010-08-16 11:43:01

  Komentarz:

chodziło o dobre ustawienie aparatu :)

wystawione przez: atrapa  2010-08-05 16:59:25

  Komentarz:

wspaniałe dojrzałe zdjęcia tylko pozazdrościć

wystawione przez: RazSieŻyje  2010-08-03 09:31:34

  Komentarz:

Dzięki za wskazówki, przydadzą mi się na przyszłość:)

wystawione przez: RazSieŻyje  2010-08-03 09:04:35

  Komentarz:

No masz rację:) Jak by to można lepiej złapać? Całe nogi, czy pod innym kontem? pozdrawiam, Alek

wystawione przez: silnik  2010-07-20 09:26:28

  Komentarz:

szacuneczek! szerokości i smacznego kapselka jak to mówią wradyjko :)

wystawione przez: Leszek Andzel  2010-06-01 10:22:27

  Komentarz:

dziecko, to rewolucja, nie? gratuluje i szczerze zazdroszcze.

wystawione przez: bravado  2010-05-29 12:35:53

  Komentarz:

fotografować umiesz i lubisz..blog ciekawy...fajnie u Ciebie...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-05-24 14:12:16

  Komentarz:

nie ma sprawy. w końcu gdybym miał pisać tylko dla siebie, to bym to zrobił w swoim notatniku :o)

wystawione przez: Jakub Rudak  2010-05-24 12:56:39

  Komentarz:

świetne wpisy w blogu, uśmiałem się. Chyba więcej się naczytałem niż naoglądałem za co przepraszam ;)

wystawione przez: kiwitom  2010-05-17 09:31:58

  Komentarz:

Trochę pooglądałem, piękne prace masz, widać wysoką klasę profesjonalizmu... przeczytałem też bloga \"od dechy do dechy\" i choć przejaskrawiasz, to trudno nie przyznać Ci racji w czymkolwiek... Pozdrawiam

wystawione przez: Alan Nowak  2010-05-11 14:56:32

  Komentarz:

Pod Tomaszowem Mazowieckim :) dokładnie 50km od łodzi.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-05-06 08:04:31

  Komentarz:

byc może byłem. wdzięczny będę za przypomnienie miejsca i okoliczności, bo jak to bywa u kolegów z wojska, pamięć po takich wizytach często zawodzi :o)

wystawione przez: detective  2010-05-05 14:50:43

  Komentarz:

A więc dobrze pamiętałem, byłeś u mnie kiedyś;) Zbyszek, Zbyszek, kolega z wojska. Zbyszek, Zbyszek postać radosna..;P

wystawione przez: carpatia  2010-05-04 10:50:37

  Komentarz:

mówi się trudno i ćwiczy dalej...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-04-25 21:01:47

  Komentarz:

no dobra,no to i ja thank you i very pozdrawiam, see you :o)

wystawione przez: Anna Broszkiewicz  2010-04-25 10:43:58

  Komentarz:

Nie uwazam, zeby pisanie po polsku bylo obciachem. Zatytulowane po angielsku, bo tak jest uniwersalniej. Zyjemy w XXI wieku, swiat sie skosmopolitowal. Dziekuje za odwiedziny.

wystawione przez: rcozas  2010-04-09 12:45:34

  Komentarz:

Nic nie poradzę na to, że ja przedkładam ruiny z fajnym światłem nad Twoje łączki dla dzieci-aniołków, motylków i baranków ;-)))

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-04-06 21:09:49

  Komentarz:

Nastko jestem pod wrażeniem, trochę zaskoczony i lekko zażenowany. Serdeczności :o)

wystawione przez: nastka1101  2010-04-06 13:36:35

  Komentarz:

Pozdrawiam poświątecznie :) Natykam często na Twoją \"działalność\" na tym portalu i przypomina mi się pewna maksyma- dość długa, ale ją tu przytoczę: Przyczyną, dla której rzeki i morza otrzymują hołd tysięcy strumieni górskich, jest fakt, że trzymają się niżej od nich. I dzięki temu mogą rządzić wszystkimi górskimi strumieniami. Podobnie mędrzec, który chce być ponad ludźmi, ustawia się niżej od nich; a chcąc być przed nimi, ustawia się z tyłu. I tak oto, choć miejsce jego nad ludźmi, oni nie czują jego ciężaru, a choć miejsce jego przed nimi, nie odbierają tego jako rany (Lao- tse).

wystawione przez: Gotte  2010-04-01 08:39:46

  Komentarz:

Samo \'słabo\' niewiele mi mówi . Można konkretniej? Z góry dziękuję ,pozdrawiam ;)

wystawione przez: aniawojszel  2010-03-26 10:25:54

  Komentarz:

...masz świetne podejście do świata i ludzi...takie mam wrażenie:-)...prace Twoje mają dużo spokoju i ciepła...najbardziej lubię tą małą modeleczkę...:-)...

wystawione przez: Anna_art  2010-03-10 11:38:52

  Komentarz:

Niesamowicie ciepłe folio.Pozdrawiam!

wystawione przez: basar  2010-02-08 13:09:00

  Komentarz:

Słowniczek (i nie tylko) rządzi! Podobne przemyślenia mam czasem w głowie, a Ty to złapałeś w słowa. Krótko mówiąc: http://www.youtube.com/watch?v=mRZ6iOU-Gwg&feature=related

wystawione przez: RafałNowak.com  2010-02-03 11:47:53

  Komentarz:

chyba że kogoś to bawi...sprawia przyjemność...itd życie dziwne jest ... i dla każdego coś innego znaczy...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-01-28 10:42:00

  Komentarz:

pokłony w sampas i serdeczności :o)

wystawione przez: kazan48  2010-01-28 10:29:34

  Komentarz:

Poczytałem u Ciebie i pooglądałem. Jedno i drugie warte zapoznania, mądre i ciekawe. Pozdrawiam.

wystawione przez: paweud  2010-01-25 15:34:14

  Komentarz:

doprawdy urocze zdjęcia

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-01-25 13:58:26

  Komentarz:

ale wtedy nikt by go nie czytał :o)

wystawione przez: Plaster  2010-01-25 13:23:38

  Komentarz:

stary, powinni wrzucić twojego bloga do regulaminu. pzdr

wystawione przez: nastka1101  2010-01-24 21:01:18

  Komentarz:

Poczytałam co nieco u Ciebie i... do szlachty nie należę :) Twoje zdjęcia obejrzałam :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-01-23 11:04:28

  Komentarz:

nie szkodzi. może i mnie sie przyda :o)

wystawione przez: adamek182  2010-01-23 10:58:10

  Komentarz:

ups, nie w tym profilu odpowiedzialem. Sorry :)

wystawione przez: adamek182  2010-01-23 10:57:01

  Komentarz:

Kupno monitora np EIZO lub wydruk zdjecia. Takie słoje powstają z powodu niewystarczającej ilosci tonow wyswietlanych przez monitor. Ponoć przy wywolaniu juz tego nie ma ale jeszcze nie sprawdzalem.

wystawione przez: partizan  2010-01-22 17:40:03

  Komentarz:

zacny słowniczek w blogu..:)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2010-01-15 11:44:32

  Komentarz:

Sorka nie wiedziałem. Masz pecha, bo np. mnie na plfoto jeszcze nikt nie wziął za dziewczynę :o)

wystawione przez: siusieeek  2010-01-15 11:18:00

  Komentarz:

a tak btw to jestem dziewczyną ;)

wystawione przez: siusieeek  2010-01-15 11:17:12

  Komentarz:

moje. http://www.digart.pl/zoom/4821408/index.html

wystawione przez: corundum  2010-01-15 10:16:55

  Komentarz:

słownik plfotowo-polski ujął mnie do bólu. hehehe... :))))))))))) niestety, jak Ci się to często zdarza, jest w tym sporo racji ... :( pozdrowionka :))))))

wystawione przez: Małgorzata Sawras-Lififene  2010-01-13 16:32:03

  Komentarz:

Przepiękne fotki, dzieciaczki i inne portrety, zwierzęta, arcektutura, kwiaty... różnorodność zadowalająca :) A pojedynczych słabszych doszukiwać się nie będę i koncentrować na nich ;-) Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-12-30 13:33:52

  Komentarz:

Bóg Ci zapłać Stanko. Trzym się również :o)

wystawione przez: Delicious13  2009-12-22 12:09:42

  Komentarz:

Dziękuję za komentarz, a dziewczynie nie wmawiam że bd art jak ją zabiorę w Industrial bo ona o tym po prostu sama wie...każdy ma inny gust i należy o tym pamiętać, aha i kulturę przede wszystkim. Dziękuję.

wystawione przez: KRECIK842  2009-12-14 09:54:28

  Komentarz:

bardzo dziękuje za uwagi:-)pozdrawiam:-)

wystawione przez: EmilB  2009-11-26 09:58:02

  Komentarz:

bardzo dziękuje za komentarz:) pozdrawiam

wystawione przez: Paweł Wojtyczka  2009-10-15 11:23:52

  Komentarz:

Wpis w blogu oczywiście

wystawione przez: Paweł Wojtyczka  2009-10-15 11:22:42

  Komentarz:

Wpis z [2008-04-26 11:06:23] bardzo trafny :-)

wystawione przez: zaklinaczkoni78  2009-10-12 18:36:43

  Komentarz:

pięknie dziękuje za opinię i zainteresowanie moim zdjęciem pozdrawiam i podziwiam zacną galerię

wystawione przez: zwyklepstryk  2009-10-07 09:15:29

  Komentarz:

witaj, nie będę komentował Twojego folio bo za cienki jestem na to, ale skomentuję bloga, jest dobry, fajnie napisane

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-10-02 23:27:49

  Komentarz:

Pawełku, ile moich komentarzy przeczytałeś i które konkretnie masz na myśli? No i proponuję, żebyśmy nie wyzywali się , bo chyba za mało mnie znasz, żeby mnie tak, czy też inaczej nazywać . Serdeczności :o)

wystawione przez: Pawel Gorniaczyk  2009-10-02 07:10:52

  Komentarz:

DOROBIONY ARTYCHA :0(

wystawione przez: Pawel Gorniaczyk  2009-10-02 06:07:58

  Komentarz:

Nie rozumiem jak autor tak wspanialego folia moze zarazem wypisywac bardzo kretynskie komentaze . Do tego czytam : robię zdjęcia głównie do albumu rodzinnego. MZ fotograafowanie rodziny nie jest niczym mniej szlachetnym od zdjęć gołych pań, kiczowatych landszaftów, wydumanych pseudoimpresji, czy zadumanych brzydkich starców. Niestety, wielu uważa takie fotki za zdjęcia gorszej kategorii, do czego wybitnie przyczynił się administrator plfoto, odpowiednim zapisem w regulaminie :o) CZYSTA HIPOKRYZJA W NAJLEPSZYM WYDANIU

wystawione przez: wroj  2009-09-16 12:36:37

  Komentarz:

dzięki za kolejny komentarz. wierzę, że kiedyś uda mi się zrobić zdjęcie, które w końcu Tobie się spodoba :) pozdrawiam.

wystawione przez: (mb)  2009-09-14 21:01:49

  Komentarz:

[2009-07-13 12:36:00] wyjątkowo celna uwaga w blogu:)

wystawione przez: alecNovak  2009-08-21 14:48:06

  Komentarz:

mocno i ciekawie tu...pozdrawiam

wystawione przez: J.Karczmarski  2009-08-21 11:03:55

  Komentarz:

Ciekawe portfolio. Podoba mi się ten podział na grupy komentujących: Gniotogromy itd. Pozdrowienia i życzę dalszego zadowolenia z fotografowania.

wystawione przez: droflum  2009-08-05 12:56:01

  Komentarz:

blog genialny;]

wystawione przez: rnazar  2009-08-03 14:50:46

  Komentarz:

:)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-07-14 10:21:08

  Komentarz:

Strzała David :o) Onesecondoneshot - Twoje zdjęcie, a mój komentarz. Jak chcesz, to go olej. Nie widzę powodów do frustracji :o)

wystawione przez: davidbaluch  2009-07-14 10:19:15

  Komentarz:

świetny blog, strzała (PF też oczywiście)

wystawione przez: onesecondoneshot  2009-07-14 10:12:25

  Komentarz:

Z żyrandola? A ujęcia zawsze muszą być tylko z prostego punktu widzenia? Mój żyrandol ,moje zdjęcie.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-07-13 07:44:47

  Komentarz:

Hex, sorka, bo się pogubiłem - w jakiej kwestii mi odpowiadasz, bo nie mogę sięgnąć pamięcią do mojej wypowiedzi, na którą ta Twoja może byc odpowiedzią :o)

wystawione przez: hex  2009-07-12 14:10:42

  Komentarz:

Kto decyduje? JA DECYDUJĘ.To mój czas, mój świat, moje postrzeganie. Pisze od siebie - o swoim widzeniu. To moja chwila w czasie. A przyszłość pokaże czy coś wiecej :-)

wystawione przez: bortysz  2009-07-12 11:27:23

  Komentarz:

bardzo obszernie PF, kilka ciekawych prac przyciągające oko! różnorodność prac nie przytłacza monotonią, dla mnie pozytywnie! Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-07-12 09:39:57

  Komentarz:

Dryp - po pierwsze, widzę, że próbujesz imputowac mi sądy, których nigdy nie wyraziłem. Nie napisałem, że im bardziej odrealnine, tym gorsze, tylko napisałem, że na tym, konkretnym zdjęciu wygląda to źle. Być może w innym przypadku mozna pojechac dalej z suwakami, a będzie to wyglądało lepiej. Piszę zawsze o konkretnym zdjęciu. Po drugie - ja tylko wyraziłem swoją opinie . Możesz się z nią nie zgadzać, ale dlaczego piszesz, że bez sensu jest jej wyrażanie? Mam kłamać, że myślę inaczej, albo nic nie pisać? Ja tak to widzę, inni być może inaczej i nie znajduję tu żadnego problemu :o)

wystawione przez: dryp  2009-07-11 21:26:48

  Komentarz:

Fotografia nie musi być dokumentowaniem rzeczywistości. Dla mnie jest kreowaniem w nieco inny odmienny sposób. Bez sensu jest oceniać to z perspektywy, że im bardziej odrealnione to tym gorsze. Ja robię to celowo, bo właśnie zwykła rzeczywistość którą widzę nie jest na tyle ciekawa by ją przedstawiać. Pozdrawiam :)

wystawione przez: werniks  2009-07-09 09:31:39

  Komentarz:

Każdy autor w swoim zdjęciu pewnie coś widzi a ocena tego jest bardzo subiektywna ,dlatego wystrzegam się sugestii w stwierdzeniu że fotka właściwie żadna. Ja bym się chociaż zastanowił co ten młody człowiek przez lornetkę zobaczył .Właśnie ten jego naturalny , spontaniczny zachwyt mnie zaciekawił.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-07-02 11:33:08

  Komentarz:

co do emotikonu - nie wiem, czy nadużywam. wpisuję uśmieszek po każdej wypowiedzi, żeby adresat widział, że odnoszę się do niego z sympatią. Co do tego, że nie zawsze mam rację - po pierwsze - nie ma na świecie osoby, która zawsze ma rację, a po drugie - kto decyduje o tym, kiedy mam, a kiedy nie? :o)

wystawione przez: hex  2009-07-01 09:33:10

  Komentarz:

Piękny ten twój \"dzieciniec\".Urzekająco piekny.Prawdziwe dzieci znakomicie uchwycone.Świetny warsztat reprezentujesz - i to pozwala wybaczyć ci to zmanieryzowanie i z przymrużeniem oka - traktować twoją wielkość. Wielkość - celowo napisałem bez cudzysłowu - bo wyróżniasz się rzetelnością w obrazowaniu otaczającego świata (co ja cenię najbardziej). A z przymrużeniem oka? Bo nie zawsze masz rację choć jej zwzięcie bronisz :-) I ogromny plus za bogactwo wypowiedzi - jak już zechcesz coś napisać! I minus za nadużywany emotikon :o) Ogólnie: wysoko ponad przeciętną. Może napisz więcej \"o sobie\"?

wystawione przez: ninjja  2009-06-29 06:28:45

  Komentarz:

Fajne folio po urlopie wpadne .pzdr

wystawione przez: Tulińska  2009-06-28 13:41:42

  Komentarz:

Wspaniałe kadry, przeraża mnie \"czyściutka\" jakość fotografii. Doskonale wyłapane momenty, kapitalna kolorystyka. Chciałabym jednym słowem, ale się nie da. Jestem pod wrażeniem. ps. pomyślałam, że warto zapytać kogoś doświadczonego - jak mniemam po po ilości zdjęć i ocen w portoflio - w jaki sposób dodać minaturkę ? Jestem tu nowa i szczerze mówiąc zawodzi mnie tutaj panel.

wystawione przez: Kashiko  2009-06-26 14:44:41

  Komentarz:

a co w nim nieestetycznego ?

wystawione przez: slw  2009-06-26 09:22:12

  Komentarz:

Bardzo wiele bardzo dobrych zdjec. Prosze nie pisac mi pod moimi probami zdjec: \"dziękuję bardzo\", lub coś w podobnym stylu. Nie trzeba, bo to ani niczego z fot. nie nauczy, ani - mowiac szczerze - nie ucieszy:) Pozdrawiam Uzdolnionego:) sl..

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-06-19 11:14:29

  Komentarz:

czasami nic nie przychodzi do głowy i tyle. A najgorzej, jak ktoś walnie ewidentego gniota (nie o Twoim zdjęciu piszę) i każe nam wszystkim kombinowac w komentarzach, żeby było konstruktywnie. ech.... :o)

wystawione przez: TransylvanianBitch  2009-06-19 11:00:33

  Komentarz:

hhehe a co tak ciezko podpowiedziec? :D

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-06-17 10:27:50

  Komentarz:

A ja nie jestem na NIE w stosunku do Pana, bo Pana nie znam. Znam tylko Pana zdjęcie i właśnie o zdjęciu się wypowiadałem i proponuję oddzielić te dwie rzeczy, bo i naczej to może doprowadzić do frustracji. Nie chodziło mi o cień rzucany przez obiekt tylko o spłaszczenie tonalne zdjęcia. Mniejsza z tym. Skoro na podstawie jednej mojej opinii o zdjęciu jest Pan w stanie sobie wyrobić zdanie o mnie, to gratuluję. Ja napisałem tylko co myślę o Pana zdjęciu, bo myślałem, że na opinie Pan liczy (skoro wystawia Pan zdjęcie). Pomyliłem się, zatem postaram się więcej pod Pana zdjęciami się nie wypowiadać (choć nie obiecuję, bo najpierw patrzę na zdjęcie, a dopiero potem na nick autora). Serdecznie pozdrawiam :o)

wystawione przez: Arnold Ochman  2009-06-16 09:50:12

  Komentarz:

Szanowny Pan juz przechodzi samego siebie w pisaniu idotycznych wpisow pod moimi fotami:) Moze wyjasnie \"budowla\" stoi na wzniesieniu ( fotografia wykonana jest z punktu mocno ponizej wzniesienia ) wiec i cienia nie bedzie z takiego punktu:) Aby to udowodnic SZANOWNEMU EKSPERTOWI od CIENI moge wyslac na adres email oryginalny RAW. Jestem zdecydowanie na \"NIE\" do Pana osoby:)

wystawione przez: Daniel Derda  2009-06-10 16:25:45

  Komentarz:

dzięki za komentarz :) a zabawa w kolorki była zamierzona ;)

wystawione przez: sylwia.s  2009-06-01 12:21:58

  Komentarz:

bardz dobre, ladne folio..gratuluje! postawilabym przy jakims zdjeciu 10 ale nie moge sie zdecydowac przy ktorym, wiec poki co 10 za blog ;) pozdrawiam

wystawione przez: Pacysia  2009-05-22 17:03:34

  Komentarz:

portfolio bliskie sercu, a czytając blog prawie się popłakałam ze śmiechu ;) bardzo cenne uwagi, respekt za dojrzałość sądów.pozdrawiam

wystawione przez: ASE2000  2009-05-17 15:07:28

  Komentarz:

alez oczwiscie ... dla jednych psuciem jest co innego dla innych co innego :) powodzenia zycze i pozdrawiam :))

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-05-12 00:01:09

  Komentarz:

no widzisz. sam napisałeś, że tytuł jest ważny, więc w ocenie nie powinno się go pomijać :o)

wystawione przez: Arnold Ochman  2009-05-11 18:13:51

  Komentarz:

Szanowny Pan ocenia tytul czy fotografie bo sie pogubilem. Ja jestem autorem fotografii i jej tytulu. Tytul jest wazny bo opowiada pewien ciag.

wystawione przez: missaint  2009-05-11 18:09:23

  Komentarz:

nie \"porobiłem\", a \"porobiłam\".

wystawione przez: michaeljanow  2009-05-06 12:18:21

  Komentarz:

na \"nie\" ale przynajmniej mówi dlaczego \"nie\".. podoba mi się takie podejście.. a nie wyzywać od gniotów i nawet nie powiedzieć dlaczego...a zdjęcia rewelacja. dodam do ulubionych żeby czasem oko nacieszyć

wystawione przez: karolpili  2009-04-07 21:42:40

  Komentarz:

Dziękuje bardzo za wypowiedź na temat moich zdjęć.. Dziękuje również za krytyke.. pozdrawiam KP

wystawione przez: Łukasz Gawron  2009-04-07 00:09:35

  Komentarz:

przepiękne zdjęcia aż chce się oglądać ;)

wystawione przez: pachur  2009-04-06 23:56:28

  Komentarz:

jezeli dobrze msle to teraz do konca zycia mam wrzucac zdjecia Pana Stasia !? ;] wiesz robie duzo zdjec i czesto skladam je w jakies mnie lub bardziej logiczne serie, ale nie koniecznie wszyskie wrzucam tutaj :0 pozdrawiam

wystawione przez: RafałNowak.com  2009-04-06 23:51:09

  Komentarz:

nie jest to pomysł bezpodstawny ;-) ale wtedy zatracilibyśmy proporcje, co oczywiscie nie jest decydujacym argumentem :-) pozdrawiam raf

wystawione przez: Grzegorz Araszkiewicz  2009-04-01 11:45:51

  Komentarz:

dzięki za wizytę:) P.S. podpis jest przecie pod zdjęciem:))

wystawione przez: Panna w podróży  2009-03-28 09:34:02

  Komentarz:

wiele radości (i nie tylko) dało mi przeczytanie Twojego bloga ;-)

wystawione przez: Brzydal nie kumpel  2009-03-27 22:03:39

  Komentarz:

Lubię Twoje rzeczowe komentarze :o)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-03-20 14:36:34

  Komentarz:

Niemożliwe. Musi być u Ciebie coś nie tak. Porozmawiaj ze swoim psychologiem :o)

  Komentarz:

:o) ta minka jest bardzo wkurzajaca

wystawione przez: reotaksja  2009-03-13 19:22:08

  Komentarz:

opinia u mnie sluszna :) nie zgodze sie z jedna rzecza, ktora tu przeczyatalam - ze plfo nie jest od tego zeby tu zaczytanc i tu sie uczyc. Zaczynalam tu od poczatku i komentarze na plfo oraz rozmowy na priv nauczyly mnie wiele. serdecznie pozdrawiam, piekne portfolio:)

wystawione przez: killer in me is a killer in you...KJ  2009-03-09 11:34:40

  Komentarz:

;) dzieki.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-03-06 23:58:34

  Komentarz:

to czy krytyka będzie konstruktywna zależy w głównie od adresata krytyki. Jeśli nie wyciągnie wniosków (a widzę, że nie wyciągnąłeś), to choćbym książkę o tym zdjęciu napisał, to nic nie da. A czy się nauczysz czegoś, czy nie, to nie moja sprawa. Nie jestem Twoim nauczycielem i nie mam nawet takich ambicji. Ja tylko wyraziłem swoją opinię o zdjęciu, bo na tym polega zabawa na tym portalu :o)

wystawione przez: Staszkins  2009-03-06 23:18:51

  Komentarz:

Odbieraj jak chcesz ;> Jednak przez takie komentarze niczego się nie nauczę - to do konstruktywnej krytyki raczej nie należało.

wystawione przez: heluś2012  2009-03-05 11:32:33

  Komentarz:

świetna galeria :) gratuluję :) pozdrawiam :)

wystawione przez: WprawkA  2009-03-03 17:48:26

  Komentarz:

piękne folio, gratuluję i powodzenia życzę :):):):)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-03-02 14:54:13

  Komentarz:

znak pokoju - zawsze i z każdym :o)

wystawione przez: twardowskimarcin  2009-03-02 12:44:31

  Komentarz:

No bo jestem wkurwionym frustratem i niedoszłym kastratem, pliiizz nie używaj w zestawieniu z moją osobą określenia artysta (nie ten adres, bliższy jest mi dres). Moje folio to jakaś walka, poszukiwanie alternatywnego świata, bo ten mi się nie podoba, jednak u ciebie spokój i sielanka, dzieci i krajobrazy, jeśli folio jest w stanie powiedzieć coś o człowieku, to o tobie mi mówią: szczęśliwy facet. A może to też jest złudne i twoje folio jest też ucieczką do świata, w jakim chciałbyś być. Ja funkcjonuje raczej po drugiej stronie bieguna w krainie gdzie nie ma dzieci, zachwytu nad krajobrazem i jest wieczne zwątpienie, frustracja i tłumiona agresja. Nie potrafię się zgodzić na wiele rzeczy, wkurwia mnie powszechny brak gustu i lizanie sobie dup. Jesteśmy strasznie ciency w fotografii, nie ma rynku fotografii itd. Wszystko to mnie boli i często i emocjonalnie wyłazi ze mnie i sączę jad. A teraz ciastko bym zjadł. Przekażmy sobie znak pokoju, kaunau.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-03-01 23:11:52

  Komentarz:

Beija - jaką prawdę? To tylko moja opinia. Mogę się mylić :o)

wystawione przez: beija flor  2009-03-01 22:53:19

  Komentarz:

dziekuje za ehm.. prawde :-)

wystawione przez: Fubuki  2009-03-01 22:38:17

  Komentarz:

Słowo \"sterylnie\" to obelga czy komplement? uuuu bo nie wiem...

wystawione przez: rar  2009-02-27 13:32:08

  Komentarz:

No faktycznie funkcja \"dodaj do ignorowanych\" może być niecnie wykorzystana ;). Mnie się też nie podobają niektóre Twoje zdjęcia ale masz też sporo fajnych.

wystawione przez: mekunia  2009-02-26 10:47:40

  Komentarz:

swietne zdjecia,portrety piekne,pozdrawiam

wystawione przez: Ćma Barowa  2009-02-24 16:40:02

  Komentarz:

hmmm... nie ze wszystkim się zgodzę z tym co piszesz. Czasem za bardzo moim zdaniem upraszczasz pewne sprawy/sytuację ale domyślam się, że chodzi tez o pewien zarys sprawy a nie pisanie encyklopedii na dany temat :). Mimo tego w większości się zgodzę a tekst: \"Napisz, że to model, albo że to dziecko czeczeńskich imigrantów. \" rozwalił mnie całkowicie :D, zdjęcia są jak najbardziej do albumy lub też szuflady. Pozdrawiam serdecznie :)

wystawione przez: Klesz  2009-02-22 12:32:14

  Komentarz:

Naprawdę jestem pod wrażeniem poziomu komentarzy...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-02-20 20:09:56

  Komentarz:

Dzieki za dobre słowo i równiez pozdrawiam :o)

wystawione przez: fotoradarczyca  2009-02-20 19:15:09

  Komentarz:

podoba mi się Twój sposób myślenia :) masz wiele racji w tym co piszesz o pf.. a Twoje prace inspirują, zachwycają :) pozdrawiam

wystawione przez: G4JOS  2009-02-19 22:44:44

  Komentarz:

Reprezentant najwyższego poziomu fotografii. Podziwiam! POzdrawiam :)

wystawione przez: P.Kaczorowski  2009-02-07 13:51:44

  Komentarz:

Zbyszku, w happeningi to się wdał Pan Palikot

wystawione przez: eos_g  2009-02-03 10:01:21

  Komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, a przy okazji przejrzałem Twoje folio i przyznaję że jest na co popatrzeć

wystawione przez: Shamek  2009-01-29 11:05:04

  Komentarz:

Pozdrawiam panie Zbyszku, Bardzo ciekawe folio, bogate bardzo, i zapraszam do opiniowania :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-01-29 10:45:40

  Komentarz:

to stwierdzenie i ta ocena , to moja opinia o Twoim zdjęciu. Oglądam zdjęcia i piszę co o nich sądzę. Jeśli opinia osoby postronnej nie jest dla Ciebie cenna, to masz problem. Mam napisać jak masz zrobić zdjęcie? A kim ja jestem, żebym miał Ci mówić, co masz robić? Rób, jak czujesz, do jednych tym trafisz, do innych nie. Do mnie nie trafiłaś i nie wiem czemu robisz z tego problem. Serdeczności :o)

wystawione przez: Iza Madzula  2009-01-29 10:30:42

  Komentarz:

samo stwierdzenie to nie jest dobre zdjecie i danie oceny 2 dla mnie jest oznakiem tego ze zalezy ci tylko na krytykowaniu innych. co innego jakbys napisal dlaczego i co moge zrobic bby kolejne byly lepsze

wystawione przez: dkny  2009-01-28 12:57:05

  Komentarz:

fotografie dzieci podobają mi się najbardziej.:)

wystawione przez: X_ADAMS  2009-01-17 12:03:28

  Komentarz:

Dziękuję za odwiedziny.... i komentarz, masz imponującą galerię, mi się u Ciebie podoba, pozdrawiam Adam :)

wystawione przez: Marcous  2009-01-12 12:07:23

  Komentarz:

Zbigniewie , z calym szacunkiem ale jak nazwiesz : zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła (wg wikipedi) . czymkolwiek by to nie bylo kamera , aparatem , butem z otworem , czy jak w tym przypadku skanerem . Technika jest , pojedyczy obraz jest (wszytkie alementy ulozone na skanerze i zarejesrowane razem ,. Swiatlo - mozesz sprawdzic w działajacym skanerze jest swiatlo . Wszystko wskazuje ze to rodzaj fotografii

wystawione przez: olik_1984  2009-01-10 11:13:29

  Komentarz:

Dziękuje za odwiedziny i komentarz.... Pozdrawiam ciepło Bo każdy komentarz jaki by on nie był zmusza nas do przemyśleń, refleksji, lub zmian i działania.... pozdrawiam raz jeszcze i zapraszam do komentowania innych moich zdjeć ...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2009-01-09 14:16:32

  Komentarz:

Bart, jeszcze cię boli? daj już spokój :o)

wystawione przez: Bart.  2009-01-09 12:07:09

  Komentarz:

LIPNE FOLIO ... WSZYTKO TAKIE SAMO ... ;/ JAK TO JEST POMYSŁ POWIELAĆ KOMPOZYCJĘ ? MOŻE ŻEŚ SIĘ WYPALIŁ STARUSZKU ? ;]

wystawione przez: MiMW  2009-01-07 09:54:46

  Komentarz:

Kiedy fotografie mają duszę, nie potrzeba im żadnego komentarza, bo to po prostu widać. Każda obrazuje wtedy jakieś emocje, każda żyje swoim życiem. Jasne jest, że ilu patrzących - tyle prawdopodobnie spojrzeń, ilu komentujących - tyle różnorakich opinii. Nie mnie się wypowiadać, bo żaden ze mnie ekspert :-) , ale jestem pod wrażeniem wielu tutaj obrazów. Pozostaję z podziwem dla wielkiej estetyki i kunsztu. P.S. Podziękowania za wizytę u Malarza i wróżki :-) Ukłony - MiMW

wystawione przez: eleogologo  2009-01-06 15:31:27

  Komentarz:

ładne tu portfolio, ale galeria.org.pl jeszcze wspanialsza - gratuluję!

wystawione przez: Digital Story  2008-12-27 15:14:33

  Komentarz:

Niezmiernie mi miło, że zdjęcie przypadło do gustu. Pozdrawiam

wystawione przez: ciotka.klotka  2008-12-24 11:43:19

  Komentarz:

Gratuluję!

wystawione przez: binder  2008-12-22 10:14:16

  Komentarz:

Chwalił będę ten dzień gdy Zbigniewie u mnie zaistniałeś. Za to, że mogłem poznać Twoje folio. Pozdrawiam.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-12-17 23:05:35

  Komentarz:

nie mam nic przeciwko cytowaniu. Nie podobało mi sie tylko, że kiedy ktoś Ci zwrócił uwagę, to odpowiedziałes, że to już jest Twoje, bo zmieniłes parę słów. Mam nadzieję, że sam zauważyłeś, że to niezręczne i niewłaściwe tłumaczenie.Wiem, że sporo osób ten tekst zamieściło , ale najczęściej pytali mnie o zgodę. Oczywiście nie ma obowiązku pytać o zgodę autora, jeśli pod tekstem napiszemy skąd on pochodzi. Myślę, że wyjaśniliśmy sobie wszystko, a jeśli chcesz, żeby tamten tekst był u Ciebie w blogu, to niech sobie będzie. Pozdrawiam :o)

wystawione przez: ShiningBlack  2008-12-17 16:49:25

  Komentarz:

ad. Twoj koment z 2008-09-08: Jesli dobrze rozumiem, to rozchodzi sie o historyjke o mlodym adepcie, tak? no coz, swego czasu polowa ludzi na plfoto miala Twoja historyjke w blogu i nie widzialem abys ich z tego powodu upominal.. a poza tym (jak sam slusznie zauwazyles) troche ja zmienilem, gdyz uwazam, ze Twoja wersja ma sie roznie do rzeczywistosci.. Jesli jednak przeszkadza Tobie, ze jest ona u mnie w takiej, a nie innej wersji, usune ja na Twoje zyczenie. Wystarczy powiedziec. W kazdym wypadku przepraszam, nie wiedzialem, ze jest to Twojego autorstwa.. Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-12-16 22:02:02

  Komentarz:

skoro jest wybór - cieszyć się, czy płakać, zawsze warto wybrać to pierwsze :o)

wystawione przez: Perovskia  2008-12-16 10:50:21

  Komentarz:

ciepło i optymizm zdjęć plus ponura i prawdziwa ocena rzeczywistości na blogu, dzięki za komentarz... cieszyć się że poprawne czy płakać że średnie ;)

wystawione przez: housecat  2008-12-15 15:24:58

  Komentarz:

dzięki za komentarz, podoba mi sie cieplo i optymizm, ktory przejawia sie w Twoich zdjeciach, b.ladna galeria, pozdrawiam! :)

wystawione przez: Łukasz Gawron  2008-12-08 12:51:34

  Komentarz:

bardzo dziękuję za konstruktywną krytykę, wielce doceniam ludzi którzy potrafią coś powiedzieć na temat złego zdjęcia, co w nim nie tak, a nie tylko walnąć puste słowa \"na nie\", \"kiepsko\" itp. pozdrawiam serdecznie ;)

wystawione przez: siekierska  2008-12-07 11:42:49

  Komentarz:

seria Kirkut w Lesku - mniam och i ach... mogłabym się napawać i napawać tym klimatem...

wystawione przez: Bart.  2008-11-30 13:08:28

  Komentarz:

bardzo ale to bardzo ciekawe portfolio !! pozdrawiam !! i zapraszam WWW.DABROWSKA-BLASIK.70.PL

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-11-27 13:59:45

  Komentarz:

hehe :o) ale przyznasz, że czasem ciekawa lektura :o)

wystawione przez: __Marek__  2008-11-27 13:18:02

  Komentarz:

Toż Ty tu chłopie masz książkę skarg i zażaleń a nie komentarzy do portfolio :-)))

wystawione przez: Kinga Gorczowska  2008-11-26 13:47:16

  Komentarz:

dziękuje za uwagę:)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-11-26 12:28:56

  Komentarz:

to nie nadawaj tytułu. nie chce mi się po raz kolejny pisać, ale muszę - tytuł jest częścią dzieła, która ukierunkowuje spojrzenie. Z szacunku dla autora, który nadał tytuł - biorę go pod uwagę :o)

wystawione przez: Madeolady_  2008-11-26 12:00:36

  Komentarz:

na tym portalu ważne są zdjęcia a nie ich tytuły

wystawione przez: NevAAAdaaa  2008-11-25 14:10:22

  Komentarz:

kazdy sie do tego dopasuje : ). pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-11-25 13:04:08

  Komentarz:

Ed - niestety, o mnie trochę też :o)

wystawione przez: ,,,...  2008-11-25 11:34:21

  Komentarz:

Dużo ciekawych i mądrych rzeczy piszesz w kolumnie po lewej...z przerażeniem odkryłem że jest tam również trochę o mnie niestety...ale postaram się wyciągnąć wnioski z tego co napisałeś i poprawić się w przyszłosci...chyba że \"talentu\" zabraknie:-) Pozdrawiam,

wystawione przez: cymbalki  2008-11-24 19:23:40

  Komentarz:

W takim razie serdecznie zapraszam do siebie:)

wystawione przez: Maciej Blum  2008-11-24 14:55:09

  Komentarz:

dzięki za odwiedziny :) Wpadaj częściej :)

wystawione przez: pazurdad  2008-11-23 10:00:45

  Komentarz:

od czasu do czasu wpadam do Ciebie poczytać bloga - świetna diagnoza plfoto :) - wprowadzasz normalność i uzmysławiasz pierwotne znaczenia fotografii i fotografujących dla nich samych ( nie przesadziłemz formą? - a pro po ,,mądrale :)); podzielam Twoje na ten temat poglądy i dlatego coraz rzadziej tu bywam, bo po prostu przestaje to mi dawać przyjemność. Pozdrawiam również Zbyszek

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-11-19 19:42:54

  Komentarz:

miło mi i zapraszam. Przede wszystkim do zdjęć :o)

wystawione przez: Panna Marple  2008-11-19 18:29:21

  Komentarz:

Przytuptałam obejrzeć zdjęcia ale najpieerw przeczytałam blog - no, no... Jestem pod wrażeniem i stylu i trafności uwag. Ale zdjęcia też obejrzę, bo widzę, że jest co oglądać :) Pozdrawiam

wystawione przez: canett  2008-11-18 09:08:14

  Komentarz:

przepiękne portrety robisz :)

wystawione przez: Radosław F. Lis  2008-11-16 11:51:30

  Komentarz:

wczoraj powiedziano mi że powinienem zostać komikiem... na zdjęciu jest moja osoba no to może pujdę w tym kierunku =]

wystawione przez: MiroZet  2008-11-13 11:08:39

  Komentarz:

ciekawe folio

wystawione przez: Lilitu  2008-11-13 09:28:38

  Komentarz:

Nie wiem, jak to nazwać, ale po przeczytaniu tego, co piszesz na blogu i w komentarzach, zupełnie świeżym okiem spojrzałam na Twoje zdjęcia i bardzo mi się spodobały:)

wystawione przez: cymbalki  2008-11-12 18:47:59

  Komentarz:

I TYLE!!!!!

wystawione przez: Maciej Konopka  2008-11-10 20:33:54

  Komentarz:

Życzę wszystkim polskim rodzinom takich albumów .Tobie gratuluję bloga napisanego z kapitalnym poczuciem humoru , którego mam wrażenie brakuje niektórym forumowiczom. Z tezami w nim zawartymi zgadzam się w całości.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-11-10 14:14:24

  Komentarz:

o, widzę Mieszko, że za moją radę o poszukaniu dobrego punktu skanowania negatywów, zostałem obdarowany ignorem. Jestem pod dużym wrażeniem Twojej osobowości :o)

wystawione przez: .. .  2008-11-10 08:08:40

  Komentarz:

i tu masz rację, mam w dupie Twoje rady...pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-11-10 07:54:24

  Komentarz:

Patrzcie - można reagować na komentarz tak, jak Marvolo i można tak, jak Mieszko. Przy czym w przypadku Mieszka, ja tylko udzieliłem rady, żeby znalazł dobry punkt skanowania negatywów (sam wszak narzekał, że traci jakość przy skanowaniu). Mieszkuniu - tobie, jak się powie \"dzień dobry\", to odpowiesz - \"nie będziesz mi mówił jaki mam mieć dzień\" :o)

wystawione przez: stereo  2008-11-08 19:19:39

  Komentarz:

hm, a właśnie pokazanie ludzi w ruchu, na dworcu, to jak każdy się spieszy nie jest tą \"akcją\"?:)

wystawione przez: .. .  2008-11-08 14:15:13

  Komentarz:

Nie jesteś moim szefem, żebyś mi mówił co mam robić, ok? Pozdrawiam

wystawione przez: marvolo  2008-11-08 13:01:54

  Komentarz:

Wiesz co jest w tobie najgorsze? Ze na te komentarz pokazujące błedy az chciało by sie odpowiedziec czyms podobnym, tylko twoje folio jest za dobre. A po chwili zaczynam dostrzegac ze masz racje:P To jest straszne. Było by mi miło gdybyś dalej czasem spoglądał w moje folio i pomagał mi poprawiac warsztat. pozdro :o)

wystawione przez: cymbalki  2008-11-07 22:14:14

  Komentarz:

masz fajne portfolio!

wystawione przez: stereo  2008-11-07 19:27:06

  Komentarz:

Bez statywu, z ręki robione. Czas nie taki długi, bo 1/3 s. A co masz na myśli pod postacią \"akcja\" w tym zdjęciu? Dzięki za odwiedziny :)

wystawione przez: slavcic  2008-11-04 19:20:43

  Komentarz:

bloga wlasnie przeczytalem. prawdziwy. zabawny. dobrze sie ubawilem :-)

wystawione przez: Martcinn  2008-11-04 17:59:15

  Komentarz:

Panie Fidos, generalnie nie lubie zdjęć przyrody i portretów w trawie, ale u Pana i tak bardzo milo mi sie na nie patrzy

wystawione przez: okine  2008-11-04 17:45:04

  Komentarz:

Piękne PF:) Mała mucha średnie zdjęcie:))) Dziękuję za komętarz. Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-10-31 23:56:38

  Komentarz:

Moniko - wydaje mi się, że grzecznie i (jako jeden z nielicznych) rzeczowo napisałem swoją opinię. nic więcej. Rozumiem, że dotąd tylko Ci kadzili i pierwsza krytyka może boleć, ale pomyśl, które komentarze mogą Ci się bardziej przydać . Jest takie powiedzenie - zwycięstwa cieszą, a porażki uczą :o)

wystawione przez: MonikaMM  2008-10-31 19:56:09

  Komentarz:

naprawde zalosny napisales komentarz...

wystawione przez: ania dudek  2008-10-28 21:00:05

  Komentarz:

zaczytalam sie w blogu... max, sama gola prawda;-))

wystawione przez: Marta Szczesniak  2008-10-26 12:53:12

  Komentarz:

heh fajny blog:-) powodzenia w pisaniu (i fotografii) :-)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-10-25 18:45:35

  Komentarz:

no to w takim razie źle odczytałem intencje. Sorka :o)

wystawione przez: Aruan  2008-10-25 13:08:43

  Komentarz:

\"Aruan - ja mam do Ciebie pytanie - czemu Ty się w tym błocie taplasz?\" Wcale tak nie myśle, poprostu pomyslałem, że gość ma troche przerost treści nad forma i chciałem żeby odpowiedział na takie pytanie :) tak w nawiasie to wpełni się z toba zgadzam...

wystawione przez: gosia.k  2008-10-24 09:50:29

  Komentarz:

No nie - chciałam się choć troszkę odgryźć (tak po babsku), ale te fotki są boskie i nie mam do czego;)

wystawione przez: Ticcco  2008-10-20 19:03:05

  Komentarz:

Bardzo pieknie fotografujesz dzieci, bede napewno czesto odwiedzac Twoja galerie.!!!! pozdrowienia i zycze sukcesow!! :)

wystawione przez: DBG  2008-10-19 23:53:53

  Komentarz:

Witam! Bardzo podoba mi się opisany przez Ciebie punkt widzenia, a zdjęcia są naturalne, bez nadmiernej ingerencji, tworzone z wrażliwością i wyczuciem. Serdecznie pozdrawiam.

wystawione przez: Jacek Mąka  2008-10-18 12:57:43

  Komentarz:

Sielsko, nietuzinkowo i z niepowtarzalnym klimatem :) pzdr

wystawione przez: Will Grey  2008-10-17 21:27:54

  Komentarz:

Przepiękne folio, szczególnie portrety. I bardzo dziękuję za komentarz!

wystawione przez: Laluna Bel  2008-10-16 15:30:44

  Komentarz:

Blogowe opisy plfotowiczów znakomite! ;))

wystawione przez: małomiasteczkowy  2008-10-15 09:20:11

  Komentarz:

nie znam się na zdjęciach, ale to co tu zauważam to ogromną radość z ich robienia pozdrawiam

wystawione przez: malish  2008-10-15 00:31:48

  Komentarz:

2007-05-16 14:39:10] z tego co zauważyłem, moderatorzy przy wyrzucaniu zdjęć z galerii, jako najczęstszą przyczynę podają fakt,ze zdjęcie jest pamiątkowe. To po co do cholery robi się zdjęcia, jak nie na pamiątkę? :o) . . . Wielki szacunek za tą wypowiedź jak i za resztę uwag.Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-10-07 11:57:39

  Komentarz:

hehe, dzięki Wam za dobre słowo. Być może lepszy ze mnie pismak, niż fotograf :o)

wystawione przez: dziama0  2008-10-07 11:03:27

  Komentarz:

na blogu cała prawda o plfoto ale to jest strzał samobójczy!! :))) Takie fane zdjecia a tu każdy czyta zamiast podziwiać :))) pozdrawiam serdecznie i zajrzę nie raz i poczytac i pooglądać :)))

wystawione przez: tycjana  2008-10-07 10:32:52

  Komentarz:

Zbigniewie, zwykle nie zaglądam do blogów, ale tym razem zrobiłam wyjątek. I tak mnie wciagnął, że przeczytałam cały. Ze śmiechu popłakałam się i ledwo widzę klawiaturę :) chwała Ci za to wszystko co tu zostało zapisane. Serdecznie pozdrawiam.

wystawione przez: dzidek75  2008-10-06 10:48:36

  Komentarz:

Tak własnie chciałem, aby złapać ten cien. Pozdrawiam:)

wystawione przez: Maciej Blum  2008-10-06 09:49:17

  Komentarz:

dla niepoznaki ;) toż to moja stara jest hi hi

wystawione przez: tatran  2008-10-02 09:55:49

  Komentarz:

Na 100% nie są przepalone - tylko niskie słonce dało taki poblask a wykonując ciemniej było by już źle:)

wystawione przez: ortlieb  2008-09-28 18:27:57

  Komentarz:

Thanx za pozytywny odbiór, moich wypocin.....dziekując podziwiam galerię...pzdr. p.s.Piekne portrety w b&w!!!!!

wystawione przez: vvnicky  2008-09-24 20:59:04

  Komentarz:

dziękuje za komenta - dał mi do myślenia; świetne zdjęcia dzieci robisz, po prostu rewelacja (mam nadzieję, że kiedyś chociaż jedno takie zrobię:), a blog jest boski - sama prawda:)) pozdrawiam!

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-24 17:19:35

  Komentarz:

do pisania książek jestem za leniwy. To jednak nie to, co robienie zdjęć :o)

wystawione przez: Gohs  2008-09-24 00:37:47

  Komentarz:

Pierwszy raz mi się zdarzyło przeczytać wszystkie notki jakiegoś autora (te po lewej stronie portfolio) i szczerze przyznam, że jestem zachwycona ;) Jakiejś książki nie planujesz wydać? ;) Pozdrowienia z niedalekołódzkich Pabianic :)

wystawione przez: Paweł Herbin  2008-09-23 18:22:51

  Komentarz:

Dziekuje Panu za wizyte troce zniksztalciła sie reka przez perspektywe Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-21 13:16:41

  Komentarz:

Mi też się wydaje, że wystarczy. Serdeczności :o)

wystawione przez: martajot20  2008-09-21 11:44:43

  Komentarz:

no tak to niestety jest gdy ludzie porozumiewają się w ten sposób ,nie słysząc się ani nie widząc ,interpretując tylko i wyłącznie słowa. Żle Cię zrozumialam i dzięki za wyjaśnienie. A co do tego że wydaję sądy nie sprawdziwszy całości to po pierwsze powiedzialam że mogę się mylić bo nie czytalam wszystkich Twoich komentarzy(zreszta to byłoby niemożliwe i tak ) po drugie przeprosilam Cie jeśli to nie prawda.I tu kolejne nieporozumienie wynikające tylko z interpretacji słów. Jednum slowem nie ma co zgłebiać tematu i analizować wszystkich słówek.Bo po co? Wyjaśniliśmy sobie i to chyba wystarczy?

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-21 09:22:27

  Komentarz:

I jeszcze jedno Marto - napisałaś, że nie masz czasu, ani chęci wgłębiać się w moje komentarze, ale chętnie się o nich wypowiadasz. To jest niestety bolączka wielu, którzy z zapałem wydają sądy o czymś, nie sprawdziwszy nawet , czy mają rację :o)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-20 21:58:08

  Komentarz:

komentarz \"bez szaąłu, ale przyzwoicie \" nie mówi, że można coś poprawić. Wręcz przeciwnie. Zdjęcie zrobione jest poprawnie, tyle, że nie zachwyca. Niemniej to jest pozytywny komentarz, bo słowo \"przyzwoicie\" ma zabarwienie pozytywne. A że bez szału?. Cóż, szał potrafia robić najlepsi :o)

wystawione przez: martajot20  2008-09-20 09:41:18

  Komentarz:

aha na pana odpowiedz odpowiem dopiero po weekendzie (jesli bedzie taka potrzeba)

wystawione przez: martajot20  2008-09-20 09:31:39

  Komentarz:

po przeczytaniu paru Twoich komentarzy (nie mowie o wszystkich a o o paru bo nie mam ani czasu ani chęci żeby wgłębiać sie w czyjeś opinie) stwierdzilam że więcej jest tych na nie.nie wiem, moze tak trafilam, jesli tak to sorry za niesprawiedliwy osąd.co do komentarzy pod moimi fotkami to po prostu byłam ciekawa czy coś jest nie tak i tyle.Portret (mowa teraz o innym zdjęciu) ocenil Pan i napisal co sie nie podoba i za taka krytyke jestem wdzieczna bo zwraca ona uwage na szczegoly ktorych ja byc moze jeszcze nie widze .Dlatego zapytalam o fotke z autem.stwierdzenie bez szalu ale przyzwoicie zrozumialam tak ze mozna by bylo cos w niej poprawic ,nie wiem co ,dlatego pytam...Uff.. PS.wiem ze Pana komentarz jest pod Zbigniew Fidos prosze darowac sobie takie komentarze bo nic one nie dają.

wystawione przez: dorotanna  2008-09-20 01:19:55

  Komentarz:

dziękuję za zainteresowanie i konstruktywne uwagi. Z jednej strony masz rację, że nie wiemy o co chodzi, ale zdrugiej strony - czy musimy wszystko wiedzieć? Może zostawmy parę pytań bez odpowiedzi ... Z kolei jeśli chodzi o nibysepię to wynika ona tylko i wyłącznie z moich subiektywnych odczuć, a te mogą być różne ... (to samo napisałam pod zdjęciem) a tak poza tym to masz fajne pf :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-19 19:24:16

  Komentarz:

Marto - zanim wydasz taki osąd, warto choć sprawdzić, czy masz rację. Zatem proste - wystarczy zajrzeć w moje komentarze i przeczytać po kolei. To zajmie kilkadziesiąt sekund, żeby dojść do wniosku, że wśród moich komentarzy przeważają te na tak. Jeden warunek - trzeba tylko sprawdzić :o)

wystawione przez: martajot20  2008-09-19 18:47:56

  Komentarz:

Panie Zbigniewie :) Widzę że wśrod Pana komentarzy przważają te na \"nie\" Może lepiej patrzeć nieco przychylniej? Co np było nie tak w mojej fotce http://plfoto.com/mini_new2/1634428.jpg ? Bo rozumiem że coś było nie po Pana myśli, ciekawa jestem co..Pozdrawiam

wystawione przez: Jinxxx  2008-09-19 13:50:27

  Komentarz:

dzieki za opinie...mysle ze fotografujesz jedyna ze tak powiem \'dziedzine\' w ktorej nie mogl bym sie odnalezc: dzieci :) pozdrawiam

wystawione przez: martajot20  2008-09-18 13:36:49

  Komentarz:

ok dzięki za krytykę.W sumie masz racje z tym kadrowaniem

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-17 19:36:16

  Komentarz:

Iskier - można, tylko po co? :o)

wystawione przez: iskier  2008-09-17 19:11:55

  Komentarz:

podgląd na zdjęcie można odzyskać przez http://plfoto.com/zdjecia_new2/162xxxx.jpg Jeśli ktoś dodał je sobie do ulubionych czy obserwowanych to zachował jego numer - może się podzieli....

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-17 17:15:18

  Komentarz:

Andy - to Ty marudziłeś, że ten portal jest do dupy i że trzeba go opuścić (usunąłeś fotę ze względu na autokompromitację, to nie sprawdzimy teraz). Cokolwiek zrobisz i jakkolwiek nie będziesz się rzucał - dupaś nie facet. Jak facet coś mówi, to z gęby dupy nie robi. A Ty baba jesteś i już. Pewnie tylko tyle, że brzydka :o)

wystawione przez: Freak-Out  2008-09-17 16:11:40

  Komentarz:

Fidos - szoł as jor bolls! :):):):)

wystawione przez: andy75  2008-09-17 15:07:09

  Komentarz:

twraz zrób coś by pokazać że masz jaja!!!!!! a może jesteś kobietą????????????????

wystawione przez: arkadio sucharez  2008-09-16 22:28:38

  Komentarz:

bardzo interesujące portfolio i niemniej ciekawe wpisy na blogu

wystawione przez: Maxim de Mar  2008-09-15 10:47:20

  Komentarz:

Dużo zdjęć w Twoim folio mi się podoba, pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-14 09:58:53

  Komentarz:

Serdeczności Sebastianie. Zapraszam jak najczęściej i jest mi bardzo miło, że patrzenie na moje zdjęcia daje Ci odrobinę przyjemności. Co do rodzinnych stron - to moje są na kielecczyźnie. Do Łodzi przeniosłem się na studia i tak już zostało :o)

wystawione przez: Sebastian J.  2008-09-13 14:56:40

  Komentarz:

Muszę przyznać, że z przyjemnością wracam do Twojej galerii na plfoto i tej pod adresem http://fidos.femur.pl Fotografie dzieci są genialne, bo bardzo lubię ten temat. Pozostałe zdjęcia też zatrzymują też na dłużej. Pozwolę sobie od czasu do czasu spacerować po Twoich galeriach i podziwiać nowe zdjęcia. Pozdrawiam kolegę z moich dawniej rodzinnych stron :)

wystawione przez: -celine-  2008-09-12 13:00:33

  Komentarz:

przeczytałam całego Twojego bloga, z uśmiechem na twarzy... Super! Pozdrawiam!

wystawione przez: poan  2008-09-12 10:46:49

  Komentarz:

zgadza się - chaber bławatek (:

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-11 19:41:52

  Komentarz:

Dina - nie powinnaś tak emocjonalnie na wszystko reagować. Wszystkie opinie są tu subiektywne i każdy do swojej opinii ma prawo. czasem wszystko, co można napisać, to \"nieciekawe\", albo nawet \"gniot\", kto inny napisze, że zdjęcie nie nadaje się na portal (a co, uważasz, że wszystkie się nadają?). Powtarzam po raz setny - plfoto, to strona dla pasjonatów. Jeśli zamieszczone zdjęcie nie zawiera żadnych elementów dobrej fotografii, to znaczy, że autor powinien poczekać jeszcze z publikacją zdjęć, bo przecież nikt tu nikogo od podstaw nie będzie uczył. Poza tym dla każdego twórcy informacja od odbiorcy o tym, czy się zdjęcie podoba, czy nie, jest cenną wskazówką. A Ty takie informacje odrzucasz. Co do tego, że o gustach się nie dyskutuje - rozumując w ten sposób, możemy w ogóle zamknąć tę stronę i nie komentować, bo w końcu nie opieramy swoich opinii na matematycznych pomiarach, tylko na własnej percepcji, wrażliwości i guście :o)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-11 18:35:21

  Komentarz:

trochę już nawet wytknąłem ;o) bardzo chętnie skomentuję, jeśli na Twoje zdjęcie natrafię, mam tylko prośbe, żebyśmy pomijali formę \"pan\", bo tworzy niepotrzebny tutaj dystans :o)

wystawione przez: .,.,.,.,.  2008-09-11 18:30:34

  Komentarz:

dziekuje za konkretne wytłumaczenie.Mimo ze chcialabym tak jak wiekszosc sie zgodzic z Twoja fachowa opinia to jakos nie moge i nawet juz mi nie chodzi o to ze to moje zdjecie i bronie swoich racji, ale pozwoliles mi zrozumiec ze ten potral nie jest dla mnie,jestem tu od niedawna a zdazylam zauwazyc ludzi ktorzy za wszelka cene chca cos udowodnic,jesli Ktos juz sie nie trzyma tych technicznych fachowych kanonow to moze sie nawet nie pokazywac ze soimi zdjeciami,ja nie twierdze ze moje zdjecie sa jakies super,ja sie dopiero ucze technicznych stron fotografii,ale kiedy czytam \"nieciekawe\" czy \"nie nadaje sie na portal fotograficzny\" jak to jeden taki napisal (akurat nie mi),to czegos tutaj nierozumiem...sa to tylko i wylacznie subiektywne odczucia nie majace sie nijak do tego czy zdjecie jest wykonane prawidlowo czy nie,o temacie zdjecia sie nie powinno dyskutowac tak jak o gustach sie nie dyskutuje,kazdy z nas jest indywidualny i chce wniesc cos swojego, a tacy jak Wy mu na to nie pozwalaja.Twierdzisz ze zdjecia nic nie wynika to moze uzyj swojej wyobrazni...

wystawione przez: elpaso(kongu)  2008-09-11 12:20:28

  Komentarz:

dziękuję serdecznie za opinie, jest ona dla mnie bardzo cenna z wiadomych powodów (pana zdjęcia:))... liczę na to że czasem odwiedzi pan moje portfolio i wyrazi opinie na temat zdjęć (zwłaszcza portretowych), szczególnie liczę na wytykanie negatywnych stron moich zdjęć... pozdrawiam

wystawione przez: corundum  2008-09-11 11:09:23

  Komentarz:

podoba mi się Twój blog. zupełnie inny niż wszystkie, które do tej pory czytałem. chociaż może nie widać tego u mnie, ale z wieloma Twoimi spostrzeżeniami się zgadzam. zdjęcia bardzo ładne. w wolnej chwili jeszcze sobie pooglądam. pozdrawiam. Artur

wystawione przez: Loocosa  2008-09-10 13:43:24

  Komentarz:

piękny rodzinny album:)

wystawione przez: maragou  2008-09-08 18:34:24

  Komentarz:

twoje portfolio zachwyca prostota, naturalnoscia i ponadczasowoscia... a blog dodaje charakteru. zagladac bede regularnie! :o)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-08 17:58:20

  Komentarz:

tak. to moje wpisy. jeśli kogokolwiek bym cytował, na pewno bym o tym napisał. Jeśli zaistnieje to jeszcze gdzie indziej, to będzie mi miło. Miło też mi będzie, jeśli będę wiedział, gdzie sie będziesz tym dzielił. Serdeczności :o)

wystawione przez: Akknumi  2008-09-08 15:00:02

  Komentarz:

czy wpis z bloga jest Twojego autorstwa? chcialbym sie nim podzielic na innym medium a nie chce popelnic bledu podajac autora. pozdro

wystawione przez: Laluna Bel  2008-09-05 22:59:02

  Komentarz:

Dobry podział. Bloga mam na myśli ;)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-09-05 19:24:48

  Komentarz:

robert, daj pyska :\'o))))

wystawione przez: robert37  2008-09-05 18:27:31

  Komentarz:

Zbigniewie ; fotografujesz z \"duszą\" , fotografie maja MOC , ale jestem jeszcze wiekszym fanem Twojego poczucia chumoru , po prostu kocham ludzi z takim poczuciem chumoru , sam jestem zwariowany, mało poważny i na dodatek zaczepny i , Taki kumpel by mi sie przydał ....:-)

wystawione przez: .,.,.,.,.  2008-09-05 14:59:31

  Komentarz:

a nie mogłbys rozwinac swojego komentarza, chetnie poslucham, czlowiek na bledach sie uczy czyz nie?

wystawione przez: podwiatr  2008-09-05 10:57:49

  Komentarz:

byłam tu, obejrzalam, przeczytałam, zgodziłam się z autorem niemal w każym aspekcie - zwlaszcza tym o fotografowaniu rzeczy pięknych. bardzo tu przyjemnie. gratuluję umiejętności, dojrzalości, dzieci i w ogóle wszystkiego. pozdrawiam

wystawione przez: simpliciti  2008-09-02 09:39:07

  Komentarz:

dziekuje i przyznam,ze twoja galeria rewelacyjna...:)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-08-31 21:31:34

  Komentarz:

oki Joozek, nie ma sprawy. A Blackfield masz? :o)

wystawione przez: Joozek  2008-08-31 20:31:54

  Komentarz:

Zbyszku napisałem sprostowanie,że pomyliłem się co do Ciebie!:) Bo komuś coś nie pasował w moim zdjęciu i jakoś nie wiem czemu pomyślałem,że to Ty. Co do Porcupine Tree. Mam ich 13 płyt wraz z Recordings i Moonloop:) Są mi bardzo bliskie sercu! Najnowszą także mam! Pozdrawiam!

wystawione przez: spieprzaj_dziadu  2008-08-28 13:18:09

  Komentarz:

Co tu dużo gadać... robisz zajebiaszcze zdjęcia! :o) ;-)

wystawione przez: zmija5  2008-08-27 00:07:45

  Komentarz:

świetne folio , super blog , mądre i przemyślane komentarze - piszesz prawdę i tego tu brakuje , gratuluję i pozdrawiam

wystawione przez: agamary  2008-08-26 09:55:08

  Komentarz:

cieszę się że zielone niebo nie odstraszyło..Piękna galeria!dzieci genialne!!!pozdrawiam

wystawione przez: willk  2008-08-25 21:18:33

  Komentarz:

swietne zdjecia!!

wystawione przez: ., . ,. , ., . , . , . ,. , . , ., , . , ., ,.  2008-08-22 05:13:30

  Komentarz:

Umieć robić dobre zdjęcia tego, co się naprawdę chce zatrzymać, z czym jesteśmy związani emocjami, uczuciami a przy tym zachować chłodne spojrzenie, by nie produkować badziewia, wyczuwać , gdzie jest ta granica...Ty robisz to naturalnie, możesz sobie uwiecznić kotka, kwiatka, dziecko, krajobraz..., wszystko będzie dobre. W takim katalogu, jak Twój, można podpatrzeć, jak się fotografuje to najbliższe, najtrudniejsze, ale dla amatora to daleka droga. Podziwiam. Blog również (ale przemyślenia...)

wystawione przez: doliniarz  2008-08-21 14:46:08

  Komentarz:

podoba mi się twoje www. czytelne, przemyslane i ... bogate :)

wystawione przez: Yacor  2008-08-20 14:53:01

  Komentarz:

o matko! aleś nazbierał :)

wystawione przez: labrador  2008-08-17 10:02:58

  Komentarz:

bardzo interesujace folio. no a blog to juz poezja :-)

wystawione przez: Se7en  2008-08-12 22:05:58

  Komentarz:

Zdjęcia jak zdjęcia...Mało jeszcze wiem na ten temat:) Ale blog super.

wystawione przez: bodek74  2008-08-11 18:03:24

  Komentarz:

Witam, bardzo ciekawa galeria. Bardzo mi podchodzą zdjęcia dzieci. Sam blog jest rewelacyjny. Gratuluję i pozdrawiam.

wystawione przez: rosalist  2008-08-02 12:39:45

  Komentarz:

Jestem po lekturze Twojego bloga:) BRAVO! Doskonale. Szczegolnie pdoba mi sie konkurs na najlepsze. komentarze. Milo jest zobaczyc, ze ktos tu mysli glowa, a nie syfrówką. Pozdrawiam:)

wystawione przez: Marcin/K  2008-08-01 19:23:22

  Komentarz:

Swietne portfolio !

wystawione przez: presley82  2008-07-31 18:54:30

  Komentarz:

ciekawe folio, bardzo umiejetne obrazowanie dzieci, ktore niestety latwe do fotografowania nie sa* pozdrawiam serdecznie i zycze szczescia**\"elvis\"

wystawione przez: szpulka  2008-07-31 14:13:26

  Komentarz:

podziwiam umiejętność przypatrywania się dziecom - bardzo ładne portrety, pozdrawiam

wystawione przez: Michał Świrski  2008-07-30 18:46:52

  Komentarz:

Wiele na plfoto można zobaczyć, ale ten blog bije wszystkie cuda i cudeńka na głowę. Gratuluję rozsądku i prawdziwego bycia sobą, co widać także na zdjęciach. Tak trzymać!

wystawione przez: JarekZ-68  2008-07-28 19:09:31

  Komentarz:

Wpadłem sobie na moment pooglądać (jak co pewien czas;)) zdjęcia i przy okazji zagłębiłem się w lekturę Twojego blogu. Oj wieeelu ludziom z tego forum przydałoby się takie podejście do sprawy, wielu :) Na temat zdjęć się nie będe rozpisywał, komentarze i oceny pod nimi mówią same za siebie :) Osobiście pstrykam (lub staram się z mniejszym lub większym powodzeniem) raczej landszafty, architekturę, pręty i kratki ściekowe oraz brzydkie, zaniedbane miejsca w czerni i bieli ;) ale nieobce mi są też łąki i lasy. Wpraszam się więc na wizyty tutaj co pewien czas. Pozdrawiam i gratuluję - Jarek

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-07-28 10:10:17

  Komentarz:

nie pisałem o bezsensowności, tylko bylejakości, a to jest jednak różnica. Reszta, co napisałaś jest rzeczą oczywistą i absolutnie tego nie podważam. Sama przyznałaś zresztą, że zrobiłas to byc może nieudolnie, więc poniekąd potwierdziłaś mój komentarz. Pozdrawiam i coraz lepszych zdjęć życzę :o)

wystawione przez: sygrida  2008-07-27 23:52:25

  Komentarz:

Witam Pana ponownie... Bardzo dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Wezmę napewno Pana wskazóki pod uwagę w swoim dalszym rozwoju... Co do podjętej przez Pana kwestii bezsensowności wykonanej przeze mnie fotografi, chciałabym wyjąsnić mój tok rozumowania... mianowicie; robiąc tę fotografię nie miałam na celu podejścia jak najbliżej fotografowanego obiektu, a jedynie przedstawieniu widzianego przeze mnie fragmentu natury (być może nieudolnie, może rzeczywiście zastosowałam zbytyt duży otwór przesłony co spowodowało, ze moja praca jest nieciekawa), jednak wydaje mi się, ze sztuka (także fotografia) jest taką dzidziną działalności, gdzie każdy może wypowiedzieć się w swoim własny języku i w sposób jaki jest włąsciwy dla niego, a wszystko oparte jest na wrażliwości autora i sposobie widzenia i odbierania otaczającego świata:) Dzięki jest ona włąsciwa tylko dla autora i czyni jego prace indywidualnymi (chyba, że nie wiem do czego służy sztuka wyrażania siebie)... Pozdrawiam serdecznie i zapraszam i do odwiedzania mojego profilu :)

wystawione przez: meda  2008-07-27 11:13:43

  Komentarz:

chyba musze sie z toba zgodzic w 100% mniej tendencyjne i bezpieczne do fotografowania sa motyle oraz rzeczy ktore ludzie chca ogladac bo przeciez kazdy z nas jest esteta czy tego chcemy czy nie. Ja mieszkajac na slasku jestem bardzo zwiazany z ta czescia naszego jakze pieknie zatraconego kraju i zapendzanie modelki w miejsca z odrapanymi scianami (industrial- uwaga trudne słowo) ma na celu tchniecie ostatni raz zycia w te miejsca poniewaz gwarantuje ci umieraja one bardzo szybko co za tym idzie gdzies odchodzi w zapomnienie \"duch\" slaska i zmienia sie tragicznie krajobraz ale niestety nie zmienia to faktu ze to nadal sląsk. pozdrawiam i bardzo dziekuje za komentarz

wystawione przez: sygrida  2008-07-26 14:20:30

  Komentarz:

a \"dlaczego byle jakie\" ?? czyżby dlatego, że mało photoshopa ?? poproszę o konstruktywną krytykę... pozdrawiam i dziękuję za opinię :)

wystawione przez: Blancheflor  2008-07-26 10:23:41

  Komentarz:

bardzo dziękuję :)

wystawione przez: Maździorka  2008-07-24 22:16:38

  Komentarz:

Ukłony w stronę Pana twórczości. Rewelacja!

wystawione przez: Twista  2008-07-24 11:21:45

  Komentarz:

świetne foty i ten tekst ! z boku o mlodym ! gada ! fajnie!!!

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-07-24 11:16:14

  Komentarz:

będzie mi bardzo miło. serdecznie zapraszam :o)

wystawione przez: nowe życie  2008-07-23 19:54:28

  Komentarz:

Długa droga mnie czeka... Boskavam z Vrakunii! Cudnie u Ciebie, będę częściej się wpraszać!

wystawione przez: Choszczman  2008-07-22 18:20:18

  Komentarz:

..przejrzałem i przeczytałem z dużym zainteresowaniem, pozdrawiam

wystawione przez: rstag  2008-07-16 17:16:42

  Komentarz:

jasne! dziękuję :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-07-15 19:21:24

  Komentarz:

bardzo mi miło i proponowałbym pominąć forme \"pan\" (jeśli nie mas nic przeciwko). Łączy nas wspólna pasja i wszyscy tutaj jesteśmy kolegami :o)

wystawione przez: rstag  2008-07-15 18:37:40

  Komentarz:

Zapomniałem napisać, że szanuję Pana zarówno za zdjęcia jak i za Pańskie komentarze.

wystawione przez: bartek porszke  2008-07-11 23:37:10

  Komentarz:

naprawdę konstruktywny komentarz. dzięki bardzo, że wpadłeś.

wystawione przez: tuberoza  2008-07-02 19:17:31

  Komentarz:

coś takiego! :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-07-02 18:52:04

  Komentarz:

aż się zaczerwieniłem :o)))

wystawione przez: tuberoza  2008-07-02 18:22:11

  Komentarz:

Od wczoraj jestem Twoją fanką, trochę późno, ale ... Podobają mi się portrety dzieci, bardzo przemyślane i ciepłe, koty, a jeszcze bardziej to, co masz do powiedzenia. Twój blog daje dużo do myślenia, trafne uwagi, pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-07-02 16:15:41

  Komentarz:

Marku - doskonale sobie z tego zdaję sprawę :o)

wystawione przez: nutz  2008-07-02 14:27:34

  Komentarz:

nie dziwota, wszak to nie mleczyki a prawda (: pozdrawiam

wystawione przez: _Marek_  2008-07-02 11:31:05

  Komentarz:

Trafne komentarze piszesz ale zdjecia robisz, hmm najwyżej przeciętne

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-07-01 20:03:20

  Komentarz:

cieszę się, że potrafisz wyciągnąć wnioski z krótkiej oceny. to dobra cecha :o)

wystawione przez: Tats  2008-07-01 18:58:33

  Komentarz:

Dziękuje Ci za konstruktywną krytykę. Twój komentarz \"kiepsko :o)\" bardzo mi pomógł..

wystawione przez: Derian  2008-06-28 15:53:20

  Komentarz:

Wracam któryś tam raz. Mądre myśli, dobre zdjęcia.

wystawione przez: Primuz  2008-06-27 11:56:28

  Komentarz:

niezwykle interesujacy blog a co do galerii to brak golych bab i meneli (w czb oczywiscie)sprawia ze jest ona nieciekawa;)

wystawione przez: chrispu  2008-06-18 13:21:07

  Komentarz:

Przeczytałem wszystkie Twoje wypowiedzi (przemyślenia) pod zdjęciem z lewej strony. Jestem pod wrażeniem. Świetnie ująłeś o co w tym portalu chodzi.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-06-17 14:45:39

  Komentarz:

Faster - jakkolwiek bys się nie zapierał, to Twoje rozgoryczenie wyczułem na podstawie tonu wypowiedzi i to się da wyczytać między wierszami. Nie żyje na tym świecie od pięciu lat i nie jestem na plfoto od wczoraj, żeby umieć wyciągać wnioski. Tak sie składa, że na sto przypadków takich interwencji jak Twoja, sto razy zdarzaja się one po mojej negatywnej ocenie zdjęcia osoby skarżącej się. Jestem więcej niż pewny (mimo, że będziesz protestował), że gdybym nie napisał nic pod Twoim zdjęciem, to nie było by twojego wylewania żalów tutaj. Piszesz, że się na kogoś kreuje - właśnie o to chodzi, że ja tylko napisałem co myślę o Twoim zdjęciu. Na tym polega to forum. Jeśli tych reguł nie potrafisz przyjąć, to może znajdź sobie jakieś inne. Proponuję, żebyśmy dali spokój tej dyskusji, bo do niczego ona nie zaprowadzi . Proponuję (jeśli chcesz, żeby ostatnie słowo należało do Ciebie), żebyś rzucił jeszcze jakieś dwa, trzy zdania jaki to ja jestem niedobry, a potem zajmijmy się swoimi sprawami. Inna sprawa, że jeśli chcesz pogadać, to lepiej na priva. Nie raz udałwało mi się w spokojnych wymianach wiadomości, bez świadków dojść do porozumienia. Ze Sławkiem (SlawekOl - parę linijek niżej) mimo ostrej dyskusji, po wymianie prywatnych listów, bardzo serdecznie się skumplowaliśmy:o)

wystawione przez: Lusy  2008-06-17 14:34:39

  Komentarz:

piekne portrety, piekne obrazy fauny i flory, \'zabieram \'do ulubionych, pozdrawiam

wystawione przez: faster_eddie  2008-06-17 09:07:57

  Komentarz:

Proponuje czytanie ze ze zrozumieniem. W pierwszym zdaniu nie ma slowa nt. mojego zdjecia. Twoj plytki komentarz mogl wywolac co najwyzej usmiech. Widze ze twoje ego szybuje strasznie wysoko, wydaje Ci sie, ze napiszesz pod czyims zdjeciem \"o niczym\" a ten ktos bedzie rozgoryczony... buhahahaha. Zejdz na ziemie czlowieku. Ani z Ciebie taki wielki autorytet fotograficzny ani taki wielki guru na jakiego sie kreujesz. Nie klaka czyni Cie fotografikiem ani pseudo psychologiczno-naukowe belkotanie. Jak wczesniej dobrego samopoczucia zycze :) ...nadal

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-06-16 11:27:41

  Komentarz:

faster - rozumiem, że pierwsze zdanie napisałeś z rozgoryczenia, że Twoje zdjęcie mi się nie spodobało, zatem to zdanie nie jest do dyskusji. Potem wmówiłeś mi, że napisałem coś, czego nie napisałem, a potem zacząłeś dyskutować z tym, czego nie napisałem. Zatem nie wiem co Ci odpisać. Napszę tylko, że jeśli komentarz \"o niczym\" do Ciebie nie trafia, to ja na to nic nie poradzę. Nie mam wobec tego żadnej gwarancji, że jakikolwiek inny komentarz do Ciebie trafi. Serdeczności :o)

wystawione przez: faster_eddie  2008-06-16 10:03:30

  Komentarz:

Po przeczytaniu fragmentow Twojego bloga zrozumialem, ze pozarles wszystkie madrosci tego swiata i wystepujesz tutaj w roli mentora i medrca pouczajacego wszystkich na wszystkie tematy. Zeby nie bylo z wieloma Twoimi stwierdzeniami moglbym sie zgodzic, ale komentarze typu \"o niczym\" nie trafiaja do mnie. I tak jak ty uwazasz ze fotografowanie rzeczy pieknych - kwiatkow, dzieci, zachodow slonca - jest lepsze od przyslowiowych studzienek sciekowych, tak ja uwazam, ze zaden z tematow nie jest gorszy od drugiego. Bo niby o czym jest zdjecie kwiatka na lace, motylka siedzacego na kratce sciekowej czy zachodu slonca? Moim zdaniem sa o kwiatku na lace, o motylku na kratce sciekowej i o zachodzie slonca. I idac tym tropem zdjecie piwnicy nie jest o niczym tylko jest zdjeciem piwnicy. Oczywiscie mozna do tego wielka filozofie wydumac - tylko po co?? Jezeli potrafisz znalezc piekno tylko w rzeczach pieknych to jest mi Ciebie bardzo zal. Pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia... nadal

wystawione przez: sikorworld  2008-06-13 11:58:47

  Komentarz:

masz wspaniałe folio! jestem zauroczony!

wystawione przez: natalie19  2008-05-30 14:03:24

  Komentarz:

no no no Twoje portfolio to niezłe cacko!!!!

wystawione przez: Michał Kania "n!5m0"  2008-05-29 18:59:28

  Komentarz:

dziękuje za komentarz, faktycznie bałagan okropny :D zresztą nie wiedziałem jak sobie z nim poradzić :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-05-29 10:31:23

  Komentarz:

hehe ;o) może i nie ma. i może to wynika z tego, że ja zarejestrowałem się na plfoto nie od razu po zakupie pierwszego aparatu :o)

wystawione przez: rennata  2008-05-29 10:15:48

  Komentarz:

\"paście\"...\"padnięty\" sprzęt czy gniotowate foty bądź inne twory nieudane..:)...termin wymyslony przez kolegę przyjął się wśród znajomych:)))

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-05-29 09:07:20

  Komentarz:

a co to są \"paście\" :o)

wystawione przez: rennata  2008-05-28 18:12:37

  Komentarz:

Zbigniewie...:)...Piękne folio i wcale nie widzę szczególnych \"paści\" na początku:)...Wczytałam się w blog..:))...Ujmjące podejście do otoczenia:))Pozdrawiam.

wystawione przez: cadeautje  2008-05-28 14:32:25

  Komentarz:

Robisz piękne, dopracowane portrety,

wystawione przez: Jolly Roger  2008-05-24 20:15:20

  Komentarz:

Ciekawy blog :)) dobre zdjecia

wystawione przez: corundum  2008-05-23 11:51:33

  Komentarz:

bardzo interesujące zdjęcia. pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-05-20 14:23:44

  Komentarz:

Tomul - nie do 0ońca zrozumiełem - po co umieszczać zdjęcia, jak się ludziom nie podobają? Po pierwsze - w większości sie podovbają, z tego, co pod nimi czytam, a po drugie, to każdy zamieszczając tu zdjęcie liczy, że się spodobają. Dlaczego w albumie trzymać, a nie zamieszczać? Nie rozumiem. O jakie miotanie Ci chodzi. Co to znaczy krytycznie podejść do siebie? Po czym wnosisz, że nie podchodzę? I który z tekstów z lewej od zdjęć (bo chyba o to chodziło) kłóci się z czymkolwiek co tu zamieściłem i napisałem? Obiektywy mam cztery nikkory 18-70 DX, 50/1,8 60/2,8 i 80-200/2,8 :o)

wystawione przez: tomul  2008-05-20 14:04:48

  Komentarz:

mam nadzieje ze mnie zrozumiales :s

wystawione przez: tomul  2008-05-20 14:03:48

  Komentarz:

patrzac po tscie z prawej od zdjec, to jakies ciagle miotanie sie widze, a te stare to juz masakra. sa to piekne zdjecia ale troche czasem krytycznie do siebie trzeba podejsc a z dystansem do innych. jezeli ma sie w albumie piekne zdjecia to po co je tu umieszczac, jak sie ludziom nie podobaja? ja mam duzo zdjec w domu nawet nawet, znajomym sie podobaja a ich tu nie umieszczam. mam problem z wybraniem zawsze, (dlatego m. in.sam nie wybieram sobie zdjec). o i chcialbym zapytac jakim obiektywem zdjecia robisz? mozesz prywat napisac, bede wdzieczny. pozdr

wystawione przez: Katarzyna G.  2008-05-20 11:46:13

  Komentarz:

raczej zamysl,bo ciagle tak kadruje: ]

wystawione przez: Katarzyna G.  2008-05-20 11:42:51

  Komentarz:

o dziekuje bardzo za szczery komentarz. btw. bardzo ladne,roznorodne folio. pozdrawiam serdecznie.

wystawione przez: Zbyj  2008-05-13 13:28:55

  Komentarz:

dzięki za radę, miałeś racje, teraz mi się bardziej podoba, chciałem za dużo pokazać, a konkretnie całą długość włosów, ale kadr na tym ucierpiał, a fotografia to podobno sztuka wyboru, pozdrawiam :)

wystawione przez: Maciek L.  2008-05-09 18:12:15

  Komentarz:

piękne porfolio...cóż więcej pisać, lepiej klikać i oglądać ;)

wystawione przez: bornslippy  2008-05-08 20:21:29

  Komentarz:

Próbowałam to wszystko czytać,ale dodam tylko,to ładne i wrażliwe folio.pozdr.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-05-08 19:32:55

  Komentarz:

akurat to, że plfotowicze lubią fotoszopa, do dobrze. gorzej, jak nie potrafią go odpowiednio wykorzystywać :o)

wystawione przez: Nikoś  2008-05-08 13:32:42

  Komentarz:

Ciekawie napisane obok,zgadzam się.Plfotowicze lubią Photoshopa i choc 50% uwielbia robic gnioty to i tak twierdzą że robią najlepsze ...A jeszcze dowalą innym.No itrzeba koniecznie należec do grup wzajemnej adoracji.I wtedy jest wspaniale.Robi się przepiękne gówno w trawie i jest wybitne ,a jak.Byle ostre i dobre światło.Pozdrawiam i udanych i przemyslanych fot życzę...

wystawione przez: Ma Xiao Long  2008-04-30 10:27:14

  Komentarz:

Bardzo piękne portfolio! Chyba pójdę do ciebi po naukę robienia zdjęć dzieciom... Szykuje się do nowego tematu pt. Nowe pokolenie. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz!

wystawione przez: babiak  2008-04-26 10:41:51

  Komentarz:

bardzo ciekawe zdjęcia..., ekstra blog (święta prawda :) Dzięki za \"konstruktywną krytykę\" pod moim zdjęciem, tego mi trzeba. rób tak dalej!

wystawione przez: L.K.P.  2008-04-25 18:44:35

  Komentarz:

dziekuje bardzo. i gratuluje galerii.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-04-24 11:38:00

  Komentarz:

oki. pozdrawiam :o)

wystawione przez: Mateusz B  2008-04-24 10:48:31

  Komentarz:

nie jestem odwetowcem;) poprostu jak ktoś daje złosliwe, niekonstruktywne komentarze to mam wrazenie że zanieczyszcza przestżeń. wiadomo że dobrych się nie skrytykuje. wiem że sporo pracy przede mną, na pewno więcej niż przed tobą bo np. łabędzia uchwyciłeś doskonale. masz ładne, spokojne, ciepłe pf - tak to jakoś odczuwam;) pozdrawiam i zachęcam do dawania komentarzy nawet dotyczących mojej nauki;)

wystawione przez: MR_THOMAS  2008-04-16 23:30:55

  Komentarz:

PIĘKNE WYRAZISTE FOLIO! PRACE GODNE UWAGI! ODNOŚNIE BLOGA - CZYSTE FAKTY! TYLKO GRATULOWAĆ! POZDRAWIAM! (he he i \"ZAPRASZAM DO MNIE\")TO OCZYWIŚCIE ŻART

wystawione przez: ilcia  2008-04-16 17:27:50

  Komentarz:

przeszłam spokojnie po PF - piękne, sielskie, z emocjami :) Pozdrawiam :)

wystawione przez: eli2  2008-04-16 15:05:19

  Komentarz:

Rewelayjne porfolio... Rewelacyjny blog... Celny, inteligntny i dowcipny. A fragment \" ...I na podstawie tych zdjęć z albumu nasze prawnuki kiedyś być może powiedzą, że dziadek piękne zdjęcia robił. Nikt inny o nie się nie upomni...\" wręcz wzruszający. Fajnie się Ciebie i ogląda i czyta.

wystawione przez: bo_na  2008-04-16 14:49:05

  Komentarz:

urocze portrety dzieci, ciekawe zdjęcia kotów i nie tylko, przemiłe pf

wystawione przez: ArturDDZ  2008-04-14 10:19:24

  Komentarz:

Ładnie tutaj. Dużo kotów i dużo dzieci ;) Pozdrawiam.

wystawione przez: Rzeszut  2008-04-13 13:00:32

  Komentarz:

dobre zdjęcia Pan robisz, a i komentarze sensowne Pan piszesz... Pozdrawiam

wystawione przez: Grzegorz.Zet  2008-04-11 14:12:51

  Komentarz:

Witam! Dziękuję za komentaż. Masz wiele dobrych i bardzo dobrych prac!!!! Pozdrawiam!

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-04-11 10:41:19

  Komentarz:

to nie podpisuj zdjęć. Tytuł determinuje odbiór. jeśli autor go zamieścił, to ja przez szacunek dla niego biorę go pod uwagę. A który tytuł mojego zdjęcia budzi u ciebie wątpliwości? :o)

wystawione przez: pekowski@onet.eu  2008-04-11 09:30:36

  Komentarz:

witaj kolego Co do Twoich tytulow tez moglbym sie czepiac ale po co nie o to chodzi! Jesli juz mozesz to prosze oceniaj zdjecie a nie podpis...

wystawione przez: celt  2008-04-10 08:59:20

  Komentarz:

Hahahah no usmialem sie po pachy, przerz to nerwy sie uspokoily Ale po kolei. Dla mnie album rodzinny to taki sam album jak album z aktami, album z cichciami, kwiatkami, czy tam cholera z czym chcecie. Naturalnym jest, ze wykorzystuje sie jako modeli osoby, ktore sa blisko nas. Nie wazne kogo czy co sie fotografuje ale jak. Jak. A w tym przypadku akurat portrety, moim skromnym zdaniem, zasluguja na uwage. Podobaja mi sie bardziej, niz no zdjecia kwiatkow. Architektura pokazana jest klimatycznie, mowa glownie o 2 zdjeciach ze stara chata. Generalnie caly album zasluguje na uwage. Dziekuje i pozdrawiam wszystkich malkontentow a ciebie drogi wlascicielu portfolia za przydlugi komentarz :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-04-09 19:40:43

  Komentarz:

Klubka - mimo wszystko wdzięczny jestem, że kawał swojego cennego czasu poświęciłaś na oglądanie moich zdjęć, bo w sumie po to je robię. Co do albumu - zgadzam się. Te zdjęcia - prawie wszystkie - powklejane są do mojego rodzinnego albumu . Serdeczności :o)

wystawione przez: klubka  2008-04-09 14:38:08

  Komentarz:

Album rodzinny i tyle....zdjecia bardzo standartowe i schematyczne, może jakiś widoczek sympatyczny, napewno nie zasługuje na jakieś wysokie oceny... bardzo przeciętne.

wystawione przez: cubbus  2008-04-08 14:43:25

  Komentarz:

kilka portretów wsród dzieki i kwatuszków... Naprawde fascynujące:)

wystawione przez: satoko  2008-04-08 11:43:32

  Komentarz:

interesujące wypowiedzi w blogu i oczywiście super fotografie :)

wystawione przez: Iza Madzula  2008-04-08 10:30:37

  Komentarz:

bardzo ciekawe i mile dla oka folio

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-04-04 10:16:28

  Komentarz:

Oki Sławku -cieszę się, że przenieśliśmy tę dyskusję do prywatnych wiadomości, bo tu nie miejsce i mam wrażenie, że dobrze nam obu to zrobiło. Pozdrawiam :o)

wystawione przez: Slawekol  2008-04-04 09:32:57

  Komentarz:

Zbigniew Fidos 2008-04-04 09:10:51: No cóż, napisałeś więcej i mocniej niż ja. Mam nadzieję, że Ci ulzyło. To, że od poziomu zdjęć, ważniejszy jest dla Ciebie Twój poziom jako człowieka, widać. I po zdjęciach, i po korespondencji. Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-04-04 09:10:51

  Komentarz:

Sławku - nie wiem, w którym momencie nadepnąłem ci na odcisk, o jakich administracyjnych działaniach piszesz, ale wnioskując z twojej wypowiedzi - żadne nagrody, nawet nagroda Nobla nie zmienią chama w człowieka na poziomie. Nie aspiruję do nagród, którymi ty się chwalisz. Dla mnie o wiele ważniejszy jest poziom, jaki reprezentuję jako człowiek. Nie przypominam sobie, żebym komentował jakieś twoje zdjęcie, zatem pewnie ktoś urażony moim komentarzem poprosił cie o interwencję. To jest wyjątkowo perfidne, bo nawet nie znam powodu twojej napaści na mnie. No, ale jak juz pisałem - żadne nagrody...

wystawione przez: Slawekol  2008-04-04 00:11:10

  Komentarz:

Mam nadzieję, że wiesz o tym, że jesteś paskudnym estetyzującym gniotkiem. I że żadne administracyjne działania nie są w stanie zmienić tej diagnozy. Rada: ukórz się, tak samo, jak ci, którym z wyżyn autorytetu sam to radzisz. A mówię Ci toi z wyżyn nieosiągalnych dla Ciebie: laureata Worl Press Photo miedzy innymi.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-04-03 13:55:25

  Komentarz:

cieszę się, że doszliśmy do wspólnych wniosków :o)

wystawione przez: CANDIDA  2008-04-03 13:01:12

  Komentarz:

Więcej dystansu do siebie i innych. Pozdrawiam serdecznie :-)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-04-03 12:56:48

  Komentarz:

ja również serdecznie i cieplutko :o)

wystawione przez: CANDIDA  2008-04-03 12:34:40

  Komentarz:

Pozdrawiam. :-)

wystawione przez: Maciej Blum  2008-04-02 13:50:43

  Komentarz:

Bardzo mi się podoba Twój blog. Szczególnie to [2005-09-14 14:31:53]. Chociaż przyznam, że nie chcę być szufladkowany w ten sposób. Poza tym imponujące folio. Pozdrawiam serdecznie.

wystawione przez: czopras  2008-03-31 12:51:43

  Komentarz:

Jestem pod wrażeniem.Twoje zdjęcia mają to \"coś\".Czyli coś co trudno zdefiniować, a sprawia że większość tych zdjęć wręcz nie można \"przeskoczyć-trzeba je oglągać i analizować, no i trzeba się od Ciebie uczyć.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-30 09:33:08

  Komentarz:

no właśnie, zawsze, kiedy proszę o konkrety, zaczynają się kłopoty :o)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-29 12:39:17

  Komentarz:

Sallvataggio - mogę prosić o konkret?

wystawione przez: Similas, czyli ja  2008-03-29 11:30:07

  Komentarz:

Swietny album, jeszcze lepszy blog... Zgryzliwosc obnazajaca mentalnosc plfotowiczow :) Ciezko nie stac sie jej obiektem :)

wystawione przez: salvataggio  2008-03-29 11:28:07

  Komentarz:

piszesz w swym blogu bardzo madrze, niestety Twoje zdjecia nie zawsze sie z tym pokrywaja

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-27 20:17:06

  Komentarz:

no widzisz, napisałbym coś pod Twoim zdjęciem, co może by ci pomogło, ale dałeś mi ignora, bo się nienajlepiej o twojej sztuce wyraziłem. nie sądzę, żebyś kiedyś robił dobre zdjęcia, bo nie masz i nie chcesz mieć świadomości popełnianych przez siebie błędów :o)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-27 20:14:25

  Komentarz:

Oskar - napisałem co myślę o Twoim zdjęciu i tyle. Nie przyszło mi do głowy, żeby z Ciebie szydzić. Jak masz problem z przyjęciem negatywnych opinii o zdjęciu, to napisz o tym w opisie zdjęcia. Staram sie czytać opisy. Uniknąłbys wtedy przykrych dla siebie informacji. I na przyszłość - o Twoim zdjęciu rozmawiamy pod Twoim zdjęciem. Tu jest miejsce na komentarze do mojego portfolio. Zatem nie przejmuj się, głowa do góry, będzie lepiej :o)

wystawione przez: oskarliw  2008-03-27 19:33:23

  Komentarz:

bo szydzic z kogos najprosciej a nie o to tu chodzi

wystawione przez: oskarliw  2008-03-27 19:26:34

  Komentarz:

chodzilo o same pałeczki środka a nie o kwiatek Panie pstryczek

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-22 14:45:38

  Komentarz:

Oczywiście, że to rzecz subiektywna. Poza tym jestem odosobniony w mojej negatywnej opinii na temat tego zdjęcia, więc mozna powiedzieć, że fota Ci się udała. Serdeczności i wesołych Świąt :o)

wystawione przez: inspektor2  2008-03-22 11:28:43

  Komentarz:

Dziękuję za komentarz - No tak - jednym sie podoba innym nie - na szczęście nie wymyślono jeszcze obiektywnego miernika podobalności, czy dobrze wyglądalności. Pozdrawiam...życząc przyjemnych i spokojnych Świąt. kk

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-21 19:08:17

  Komentarz:

dzięki i przepraszam. Teraz będę pamiętał, że Buq jest kobietą :o)

wystawione przez: buq  2008-03-21 15:31:04

  Komentarz:

może jeszcze dodam, że strasznie uśmiałam się przy czytaniu Twjego blogu:D trafne i zabawne spostrzezenia;)

wystawione przez: buq  2008-03-21 14:09:24

  Komentarz:

chciałam tylko powiedzieć, że kolega Buq to kobieta;]pozdrawiam serdecznie:)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-20 14:20:56

  Komentarz:

Kajetanku - ależ możesz się czepiać. Od tego jest to forum i ciekaw jestem absolutnie każdej opinii . Serdeczności :o)

wystawione przez: Kajetanek  2008-03-20 13:39:36

  Komentarz:

Rewelacyjne technicznie folio ale brakuje mi w nim klimatu i dynamiki. Ale przecież każdy robi inne zdjęcia wiec nie mogę się czepiać.

wystawione przez: d_rychu  2008-03-17 18:44:33

  Komentarz:

szczerze mówiąc to tych wszystkich super zdjeć jest tu masa, i to folio też je zawiera:) Wyjątkowe jednak jest to co napisałeś po lewej stronie- genialne :D Po prostu cała prawda o \"chorobach tego społeczeństwa\" ;) Winszuje :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-15 10:18:33

  Komentarz:

d0ob - sorka, ale nie mam ochoty wchodzić w polemikę na tym poziomie. Nie masz wiele do powiedzenia, to daj sobie spokój. Odpowiedziałem na Twój komentarz pod zdjęciem o którym dyskutowaliśmy i jeśli chcesz polemizować - proszę tam i proszę na argumenty. Tu jest miejsce na komentarze do mojego portfolio, a nie przepychanki. Ostatecznie jest coś takiego jak skrzynka na prywatne wiadomości. pozdrawiam

wystawione przez: dOob  2008-03-14 22:05:05

  Komentarz:

patrzeć to nie zawsze znaczy widzieć... cyt\" jako arenę jakiejś straszliwej rywalizacji i leczenia kompleksów\" ??? chyba o sobie piszesz

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2008-03-14 20:51:44

  Komentarz:

tak, do Ciebie :o)

wystawione przez: dOob  2008-03-14 20:21:36

  Komentarz:

czy swój koment bijesz do mnie ??? \"Mamutek komentuje rzeczowo i z taktem, zatem nie rozumiem napuszenia niektórych. Ja np. cenię sobie rady Mamutka, a tego typu uwagi muszą być chyba tylko przejawem jakiejś frustracji. I radziłbym uważać, bo być może Mamutek robi takie zdjęcia, że szczęki by nam opadły,a ze nie wystawia, to co z tego. POlecam najpierw zastanowić się, czy w swoich komentarzach nie ma racji. A najczęściej ma. Zastanawia mnie, jak niektórzy plfoto traktuja jako arenę jakiejś straszliwej rywalizacji i leczenia kompleksów :o)\" oczywiście że rzeczowo ale takowe zdj myślę czasem mają na celu ukazanie zupełnie czegoś innego

wystawione przez: Tomek Szmit  2008-03-12 21:06:26

  Komentarz:

Podobają mi się zdjęcia z gór. Na stronie widziałem ich więcej :-) Czemu tu tak mało ? pozdrawiam

wystawione przez: Michał Magdziak  2008-03-05 13:59:15

  Komentarz:

piękne zdjęcia, gratuluję. Gratuluję też poczucia humoru, fajnego podejścia do zdjęć - przeczytałem Twojego bloga, bardzo mi się podobał

wystawione przez: artur krak  2008-03-03 09:33:50

  Komentarz:

dziekiiiiiiiiiiiiiiii

wystawione przez: Liść Schabowy  2008-02-21 22:27:48

  Komentarz:

fajnie masz :) przedewszystkim na poziomie, bez kombinowania i klasycznie! :) i mało takich jak Ty! :)

wystawione przez: corundum  2008-02-03 08:27:19

  Komentarz:

Witam. Dziękuje za komentarz przy zdjęciu. Bardzo ładne zdjęcia Pan robi. Świetny, tematyczny blog. Ma Pan dużo racji. Każdy inaczej postrzega świat. Nie zawsze mierzenie cyrklem jest dobre dla zdjęcia. Jestem raczej krytyczny, co do swoich zdjęć, ale równie ciekawy jestem opinii innych. Pozdrawiam. PS. Mam nadziej, że kiedyś będe robił podobne fotki.

wystawione przez: Kusznik  2008-01-15 11:34:57

  Komentarz:

Dziękuję za wiele radości płynącej z Twojego bloga!!!!

wystawione przez: Marek W.  2008-01-14 08:51:58

  Komentarz:

Poczytałem sobie twojego bloga. Podobają mi się zamieszczone tam stwierdzenia. Nie sposób nie przyznać Ci racji. O zdjęciach narazie nic nie piszę bo dużo ich i muszę mieć więcej czasu by je w spokoju pooglądać :) PS. Za dowartościowanie rodzinnego albumu specjalny plus od mojej żony.

wystawione przez: Tomashe  2008-01-08 19:56:24

  Komentarz:

dzięki za konkretne uwagi! mam nadzieje, ze pomoga mi w moim rozwoju;) bogate portfolio! trzeba poswiecic dobra chwile zeby je zglebic a warto;) pozdrawiam

wystawione przez: topha  2008-01-02 16:29:13

  Komentarz:

Piękne i ciepłe to folio

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-12-17 15:03:57

  Komentarz:

Miło czytać ZiBastianie. Niemniej znalazłyby się tematy, do których mam chore podejście i piszę to bez cienia sarkazmu. Serdeczności :o)

wystawione przez: ZiBastian  2007-12-17 13:20:37

  Komentarz:

Zbyszku, fajny z Ciebie Gość:). Otworzyłeś mi oczy na parę rzeczy, bardzo zdrowe podjeście do tematu. Jak to dobrze gdy człowiek potrafi wyciągać wnioski i ciągle się uczyć:). Pozdrawiam!

wystawione przez: Kusznik  2007-12-16 09:49:21

  Komentarz:

Twój wpis odnośnie zdjęć tzw.\"rodzinnych\" mnie powalił na kolana!!!!!Genialne i jakże słuszne!!!Przejrzałem uważnie Twój dorobek i...czapka z głowy!!!Wiele mam nadzieję się tutaj nauczyć-będę częstym gościem....

wystawione przez: grzana  2007-12-04 12:45:17

  Komentarz:

ubawiłem się wielce czytając twój blog. dzięki a zdjęcia też niczego sobie. Brawo za indywidualne podejście do ... życia.

wystawione przez: niki_80  2007-11-29 08:01:00

  Komentarz:

piękne zdjęcia pozdrawiam i dziękuje za odwiedzinki papa

wystawione przez: sebastianito  2007-11-08 23:27:21

  Komentarz:

uwielbiam twojego bloga! jestem tu juz po raz enty i za kazdym razem mine zaskakujesz!

wystawione przez: keczi  2007-10-31 18:02:45

  Komentarz:

super! : )

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-10-31 15:41:15

  Komentarz:

dzieki za ten miód na moje serce, az sie czerwony zrobiłem :o)

wystawione przez: kesja29  2007-10-31 13:54:48

  Komentarz:

Bardzo podoba mi się to co piszesz w swoim blogu plfotowym :)

wystawione przez: amada  2007-10-31 10:17:49

  Komentarz:

Świetne Portfolio, zdjęcia bardzo wciagające ale jest to pierwsze portfolio na którym przeczytałam w Całości blog:).Nie znam Cie ale już lubię:)))Buźka!!

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-10-25 21:22:27

  Komentarz:

dzięki za odwiedziny i chętnie się dowiem, z którymi wypowiedziami się nie zgadzasz :o)

wystawione przez: Achajka  2007-10-25 20:16:28

  Komentarz:

Ciekawe folio i dość interesujące wpisy na blogu... Z częścią wypowiedzi mogłabym się nie zgodzić, ale to tylko moje subiektywne odczucia;)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-10-25 12:58:45

  Komentarz:

Dzięki. Jedna tyko moja mała prośba, o ile nie macie ni c przeciwko temu, żeby zwracać się do siebie bez uzywania zwrotu \"pan\". to zecydowania ułatwia kontakty i zmniejsza dystans :o)

wystawione przez: Chana  2007-10-25 12:45:06

  Komentarz:

a ja i tak Pana lubię i Pańskie prace.. 8) niech się tam spierają z czym tam chcą. Ooo!

wystawione przez: Laluna Bel  2007-10-24 12:45:07

  Komentarz:

same \"zgrane\" tematy to tu!

wystawione przez: magda rajman  2007-10-19 13:08:57

  Komentarz:

coz moge powiedziec... ja dopiero zaczynam, wiec powiem ze imponuje mi rozmiar Twojego protfolio, a zdjecia dzieci sa naprawde swietne. a tak w ogole to w sumie bardziej skupilam sie na Twoim blogu i tym co piszesz i chcialam powiedziec, ze sie w stu procentach z Toba zgadzam. zarowno w kwestii fotografowania czlonkow rodziny (co w tym zlego, jesli na zdjeciu jest moja mama, jesli zdjecie jest naprawde dobre?) jak i w kwestii nadawania angielskich tutulow. no. to by bylo na tyle. pozdrawiam :)

wystawione przez: Sybir  2007-10-16 18:47:00

  Komentarz:

W takim razie (pytam serio), po co go używasz? Pytałem już o to wielu, ale nikt jeszcze nie udzielił mi sensownej odpowiedzi.

wystawione przez: darmisz  2007-10-11 22:15:37

  Komentarz:

Co do tego że przeniosłem się z polemiką tutaj - zauważ że pod moim zdjęciem jest taki sam komentarz jak i u CIebie (dodałem go tutaj abyś na pewno go przeczytał, gdyż mógłbyś więcej do mego zdjęcia nie zajrzeć :) ) Co do tego czy się chwalę tym że umiem język angielski - echhh bez komentarza - tak się składa że kuleję z tego przedmiotu, a poza tym myślę że są ludzie którzy znają o wiele więcej jezyków i to oni mogę się chwalić. Nie będę już wracał do tego wątku bo możemy oboje stwierdzić że ja zrobiłem jak chciałem a Ty masz prawo wyrazić swoje zdanie - tak czy siak opisu nie zmienię. Pozdrawiam.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-10-11 19:59:03

  Komentarz:

Darmisz - zapewniam cię, że oglądam zdjęcia, ale chyba cię nie przekonam, bo chyba nie po to tu przyszedłeś, żeby dac się przekonać i chyba nie w sprawie zdjęć. A co do używania języka polskiego w tytułach, to nie chodzi tu o patriotyzm, tylko kwestie praktyczne i zwykłe poczucie smaku, bo troszkę jestem zażenowany sytuacją, kiedy na siłę niektórzy używają języka angielskiego pewnie dlatego, że myślą, że to przydaje zdjęciu artyzmu, albo po prostu, żeby się pochwalić znajomością. Po prostu język angielski w tytułach bywa czasem uzasadniony, a czasem jest pretensjonalny, żeby nie użyc słowa \"kicz\". A co do tego, czy oglądam zdjęcia, czy się czepiam, to lepiej wyrobisz sobie zdanie śledząc moje komentarze, a nie wybierając sobie jedną (spośród bardzo wielu) opinię na mój temat, w dodatku kogoś, komu chwilę wcześniej skrytykowałem zdjęcie i poczuł się z tego powodu urażony. Serdeczności i bez urazy :o)

wystawione przez: darmisz  2007-10-11 18:14:08

  Komentarz:

Czytając Twoją polemikę z \"jajackiem\" dochodzę do wniosku podobnego co i on - Ty nie zaglądasz tu chyba żeby oglądać zdjecia, tylko się czepiać. Powodzenia! :)

wystawione przez: darmisz  2007-10-11 18:10:44

  Komentarz:

a czy internet i ta galeria jest tylko dla Polaków?? btw Polakom się pisze z wielkiej litery skoro już z Ciebie taki patriota :P

wystawione przez: margo33  2007-10-05 21:58:16

  Komentarz:

Jak na takiego znawce jak widze taki komentarz ,,,moze jakas podpoiedz ze wskazowka ,! np

wystawione przez: nieuprzejmy gbur  2007-10-05 21:38:30

  Komentarz:

Czarodziej z Ciebie :)

wystawione przez: Leszek_W  2007-10-02 19:21:54

  Komentarz:

Tak bogate portfolio-marzenie kazdego gratulacje:)

wystawione przez: rockabilly  2007-09-18 17:51:02

  Komentarz:

fajne folio Zbyszku. rodzinne takie ale w dobrym tego slowa znaczeniu.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-09-16 01:29:12

  Komentarz:

Jacku, ale to ty masz jakiś problem. ja sie dobrze bawię. nie wiem, dlaczego się mnie uczepiłeś. nie podobało mi się twoje zdjęcie, ale nie jest to powód do jakiejś frustracji. następne będzie lepsze. i na przyszłośc - jeśli już podpierasz sie moim blogiem, to polecałbym uważniej nieco go przeczytać. zatem jeszcze raz - zapomnijmy o sprawie, miałes może słabszy dzień i mam wielka nadzieję, że przy kolejnym twoim zdjęciu będę mógł napisac coś pozytywnego. i jeszcze jedno. to jest miejsce na wpisywanie komentarzy do portfolio. jeśli dyskutujemy o zdjęciu, to tam, gdzie ono jest :o)

wystawione przez: jajacek  2007-09-15 15:14:20

  Komentarz:

Jesli tak robisz to nie pisz co innego w blogu. Stosujesz inna miare do swoich prac a inna do cudzych. Staram sie oceniac zdjecie ale patrze na folio bo nieraz dla mnie słabe zdjecie dla robiocego jest fantastyczne. Troche wiecej luzu w tej zabawie Pozdrawiam

wystawione przez: puento  2007-09-14 23:37:29

  Komentarz:

Zbigniewie, dziękuję za Wpis :) żółć wylana, bo wredny jestem ;) stosuję skalę ocen zgodnie ze znaczeniem polskojęzycznym. w semantykę nie ma się co zagłębiać ;) myślę, że powinienem coś napisać w \"blogu\" o strategii doceniania, niedoceniania, uśredniania. tylko, czy to bęzie mieć jakiś sens? ;) ukłonik :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-09-14 21:42:49

  Komentarz:

Jacku - sugerujesz, że mam jakies motywacje, żeby szukać u ciebie słabych fotek?> chyba się przeceniasz. zawsze oglądam i komentuję najnowsze, jakie wchodzą, co jest do sprawdzenia. serdeczności :o)

wystawione przez: jajacek  2007-09-14 21:28:18

  Komentarz:

\"jeśli ktoś idzie na dno mojego portfolio do fotek sprzed kilku lat, szuka tej jego zdaniem najgorszej i rozpisuje się na temat jej wad, to nie wierzę, że on przyszedł zdjęcia oglądać :o)\" Troche zmienie ta wypowiedz - jesli ktos idzie na moje portfolio i oglada tylko jedno zdjecie i wyraza o nim opinie, to nie wierze ze interesuje sie moim zdjeciami, a tylko idzie na łatwizne. Pozdrawiam

wystawione przez: Andrzej Frankowski  2007-09-08 09:39:22

  Komentarz:

pozdrawiam Zbyszku.ciekawe folio :)

wystawione przez: jakub_frymus  2007-09-06 23:10:34

  Komentarz:

Swietny blog, dużo prawdy. nie gustuje w portretach więc się nie wypowiem, reszt bardzo mi się podoba szczególnie te stare chałupy. pozdrawiam

wystawione przez: Gundross  2007-08-31 16:58:44

  Komentarz:

ciekawy punkt widzenia:) pozdrawiam

wystawione przez: leonek  2007-08-24 20:05:53

  Komentarz:

spora ta galeria ciekawe foty pozdro :)

wystawione przez: slavcic  2007-08-21 15:45:34

  Komentarz:

jeszcze dodam, ze kwiatki i album to mz jedne z najtrudniejszych tematow!

wystawione przez: slavcic  2007-08-21 15:44:12

  Komentarz:

dobre folio. dobre zdjecia. blog przeczytalem z przyjemnoscia. duzo w nim racji. \'album\' jest jak najbardziej ok (szlag mnie trafia gdy zdjecie mojej corki zostaje wymoderowane jako \'pamiatkowe\') :-)

wystawione przez: Jacek - Bandit Jack  2007-08-16 16:54:40

  Komentarz:

Blog bardzo ciekawy i warty przeczytania a folio do ulubionych pozdrawiam :-)

wystawione przez: K E I T  2007-08-12 22:45:51

  Komentarz:

Tematyka i techniczna strona zdjęć to w dużej mierze kwestia gustu, szkoły, lub aktualnych nastrojów. Natomiast osobowość autora nadaje jego twórczości bardzo ważny rys i wyraz. Bardzo sympatyczne portfolio jako całokształt pracy. Warto przeczytać blog - istne perły Panie Zbigniewie :)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-08-12 21:42:28

  Komentarz:

Mad_Alice - to komplement, czy przygana ? :o)

wystawione przez: Mad_Alice  2007-08-12 20:02:14

  Komentarz:

kwiatki, zwierzątka i dzieci, bardzo górnolotnie

wystawione przez: KrzyśK  2007-08-12 11:08:26

  Komentarz:

poczytałem bloga... dużo w nim racji. zdjęcia są w porządku. każdy widzi świat po swojemu, takie nasze prawo. pozdrawiam :-)

wystawione przez: grzesiekg  2007-08-06 11:46:22

  Komentarz:

ciekawe fotografie... wiele zasługuje na uznanie, będę zaglądał tu częściej, pozdrawiam i życzę owocnej pracy

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-07-31 12:17:35

  Komentarz:

Dzięki za dobre słowo i równiez taka nadzieje żywię :o)

wystawione przez: tank_driver  2007-07-31 12:04:30

  Komentarz:

Zbyszku, musiałem tu zajrzeć :) Teraz wiem skąd Twoje zainteresowanie temate poruszonym pod zdjęciem Natalii. Gratuluję doskonałego portfolio, widzę że profesjonalnie traktujesz temat. Od dzisiaj Twoje dokonania będą dla mnie nowym wyznacznikiem jakości. Gratuluję również niespotykanie błyskotliwych wypowiedzi na blogu (czyżby żyłka dziennikarska ?), mam nadzieję że będzie nam jeszcze dane solidnie podyskutować :) Wszystkiego Dobrego !

wystawione przez: Andrzej Golder  2007-07-28 11:11:24

  Komentarz:

Siwietne portfolio pozdrawiam:)

wystawione przez: ASmolkowski  2007-07-28 11:01:19

  Komentarz:

Dzieki za rade, a przed Twoimi fotkami kotow chyle czola mam sie od kogo uczyc.

wystawione przez: babble  2007-07-21 12:44:01

  Komentarz:

urokliwe portfolio! będę zaglądać:)

wystawione przez: Istana  2007-07-12 19:34:47

  Komentarz:

Przyjemnie tu u Ciebie. Bogate folio, zarówno pod względem artystycznym jak i ilościowym :-) Pozdrawiam cieplutko.

wystawione przez: crus  2007-07-10 09:38:44

  Komentarz:

Jestem pod wrazenie....Podoba się.

wystawione przez: KrystianB  2007-07-05 10:26:34

  Komentarz:

Panie Zbigniewie - pf jest \"rodzinne\" i właśnie dlatego tu zaglądam... zgadzam sie z Pana spostrzezeniami ujętymi w blogu zwłaszcza dot. moderowania zdjęć \"rodzinnych\" z pominięciem techniki, jakości natomiast pomijanie golutkich kobietek bez względu na ich wartość samą w sobie. Wyrazy szacunku dla Pana fotografii jaki i wyrażanych opinii. Pozdrawiam.

wystawione przez: Kasywelaunus  2007-07-04 09:45:19

  Komentarz:

1. ciekawy blog. podzielam twoje zdanie co do \"klimatu\" plfoto, moderacji i podejścia do tzw. albumówek. 2. folio naprawde ciekawe. smieszny jest ten apsztyfikant :). 3. pozdro.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-07-03 18:45:22

  Komentarz:

I jeszcze mała prośba do wszystkich. Jeśli ktoś chce odpowiedzieć na moj komentarz pod swoim zdjęciem, to niech to uczyni tamże. Mam zwyczaj wracać i czytać odpowiedzi autorów na moje uwagi. Ostatecznie można wysłać do mnie prywatną wiadomość. Natomiast tu wolałbym czytać komentarze do mojego pf :o)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-07-03 18:30:31

  Komentarz:

To jest Twoje zdanie, ja mam inne. W każdym razie nie chodzi o to, że jest za kolorowe i wyraziste (co do wyrazistości, to nawet wręcz przeciwnie) Serdeczności :o)

wystawione przez: MaryRead  2007-07-03 17:00:52

  Komentarz:

odnoszę wrażenie, że dla ciebie moje zdjęcie jest po prostu za kolorowe i wyraziste:/ patrząc na twoje zdjęcia to wnioskuję. tobie nie przypadło do gustu, szkoda, ale moim zdaniem nie można o nim powiedzieć, że nie wyszło. bez przesady nie jest takie złe:P

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-07-01 12:00:48

  Komentarz:

jeśli sie nie przywiązuje wagi do tytułu, to sie go nie nadaje. ja z szacunku dla autora, zawsze biorę pod uwagę tytuł, bo zakładam, że skoro jest tytuł, to on jest tam po coś :o)

wystawione przez: Ksania  2007-07-01 11:51:13

  Komentarz:

wiem ze moje zdjecie nie powala, ale kazdy ma inny gust. mnie np podoba sie tam czern, to o nią mi głownie chodzilo. a co do tytulu, one zwykle nie maja dla mnie znaczenia, nie przywiazuje do nich wagi. staram sie przekazywac zdjeciem. pozdrawiam:)

wystawione przez: FinkaInna  2007-06-30 13:13:13

  Komentarz:

Jestem b.świeżym Plfotowiczem ale bardzo wytrwale szukałam galerii, która zachęciłaby mnie do zaglądania tutaj. Już się prawie zniechęciłam, ale Twoje zdjęcia, i to co napisałeś w blogu, uratowały dla mnie to forum. Dziękuję.

wystawione przez: Ciachee  2007-06-29 18:25:00

  Komentarz:

świetne zdjęcia, pozdrawiam i zapraszam ponownie do mnie :)

wystawione przez: chikusho  2007-06-29 10:08:07

  Komentarz:

chylę czoła przed Mistrzem:) dziękuję za oceny. pozdrawiam.

wystawione przez: SteqOnLine  2007-06-29 08:34:40

  Komentarz:

to jest żywa żabka ;)

wystawione przez: Rysiek  2007-06-28 19:48:08

  Komentarz:

Przeczytałem Twój blog zgadzam się z.Wszystko co napisałes jest prawdą.Pozdrawiam.

wystawione przez: agonya  2007-06-28 19:07:18

  Komentarz:

w mojego pieska to nie bardzo. bo to bardzo ale to bardzo ruchliwa gnida :)

wystawione przez: pogodka78  2007-06-28 12:29:37

  Komentarz:

zdjęcia super :), tylko autor trochę uszczypliwy... pogadamy jak i ja zakupię lepszy sprzęt... pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-06-14 11:23:16

  Komentarz:

Copytko - Twoje komentarze zinterpretuję tak, jak tylko chcesz ;o)

wystawione przez: copytko  2007-06-13 21:27:52

  Komentarz:

czy jesli skomentuje jakies Twoje zdjecie, to bedzie, ze sie podlizuje? ;-) bo bardzo podoba mi sie ta polna seria z chabrem w roli glownej :-)

wystawione przez: I_n_e_s  2007-06-10 14:07:21

  Komentarz:

dziękuję za komentarz...pozdrawiam i zapraszam jeszcze kiedyś do mnie........;-) portrety...........dzieci sama słodycz. Pozdrawiam .

wystawione przez: equiman  2007-06-05 00:13:31

  Komentarz:

Dzięki za komentarzyk :) Piękne folio portretów. Podziwiam.

wystawione przez: arturst  2007-06-04 23:02:16

  Komentarz:

z przyjemnoscia obejrzałem Twoje zdjęcia... Tez mam dwóch fajnych chłopaków i fotografowanie ich zabaw, radości, przeżyć, wygłupów i ... życia poprostu .. daje (nam) moc satysfakcji. Podzielam Twoje komentarze, przemyślenia... Pozdrawiam.

wystawione przez: BeataF  2007-06-03 17:59:56

  Komentarz:

Swietnie portrety!

wystawione przez: pErWA  2007-06-03 11:02:10

  Komentarz:

Bardzo ładne i ciekawe portfolio:) Seria modelki z końmi to jak dobrze widzę z pleneru w Arabice:) Podobają mi się tez fotografie dzieci na Pana folio. pozdrawiam i będę zaglądała

wystawione przez: pogodka78  2007-06-01 14:00:48

  Komentarz:

gratuluję Panu...

wystawione przez: Gernik  2007-05-19 22:44:43

  Komentarz:

cieszę się, że tak wytrwale pokazujesz fotografie tzw \"do albumu\" z Twoich zdjęć bije ciepło, piękno zatrzymanych wspomnień, Pozdrawiam serdecznie

wystawione przez: andrzejj  2007-05-19 18:19:38

  Komentarz:

Bardzo dobre folio. Pozdrawiam

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-05-16 14:47:18

  Komentarz:

Johny - a co jest takiego w zdjęciach dzieci, co cię od nich odpycha? :o)

wystawione przez: johny 11 palców  2007-05-16 14:14:44

  Komentarz:

Osobiście nie przepadam za zdjęciami dzieci... ale Twoje folio jest bardzo dobre i mi się podoba. Z blogu bije ogromna dojrzałość, przeczytałem z przyjemnością. pzdr

wystawione przez: ekarol  2007-05-09 14:34:52

  Komentarz:

Genialne portfolio, można się od Ciebie dużo nauczyć! Z pewnością będę tu zaglądał. Gratuluje pięknego albumu i czekam na kolejne zdjęcia!

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-05-08 19:57:06

  Komentarz:

Pe - nie rozumiem o czym konkretnie piszesz?

wystawione przez: Pe.  2007-05-08 19:51:34

  Komentarz:

MZ fotograafowanie rodziny nie jest niczym mniej szlachetnym od zdjęć gołych pań, kiczowatych landszaftów, wydumanych pseudoimpresji, czy zadumanych brzydkich starców. --> no i dlaczego atakujesz takie własnie zdjęcia, skoro sam się upominasz o pewnego rodzaju \"tolerancje\"? Portofio na poziomie. Pozdrawiam

wystawione przez: hetera  2007-05-08 18:08:14

  Komentarz:

u la la.... ale galeria...

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-05-07 06:36:20

  Komentarz:

Despino - jeśli założyć, że rzeczowa negatywna opinia o czyimś zdjęciu jest obrazą autora, to zgadza się. obrażam. Jeśli Cię to zabolało - jest mi przykro, ale takie to już forum :o)

wystawione przez: Despina  2007-05-06 14:58:18

  Komentarz:

Moze robisz dobre zdjecia, ale obrazasz ludzi. Za kogo Ty sie uwazasz...milego dnia

wystawione przez: samotnapasazekaa  2007-05-05 14:22:53

  Komentarz:

pasja dziecmi..:) swietne zdjecia, ja dopiero zaczynam moją przygode z fotografia ..:-)pozdrawiam

wystawione przez: Jaro_Ł_T  2007-05-05 10:08:01

  Komentarz:

:o)

wystawione przez: OleFfka  2007-05-04 22:11:53

  Komentarz:

Twój blog jest boski ;) Od tej pory będę wszystkie zdjecia podpisywac po angielsku, a modelek bedę szukac gołych :)

wystawione przez: Iseeit  2007-05-01 20:24:18

  Komentarz:

Buźki, pyski, pyszczki, dzioby... wszystkie sympatyczne. Pozdrawiam.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-05-01 20:03:17

  Komentarz:

Gata - wielkie dzięki za poświęcenie cennego czasu na oglądanie moich zdjęć. to bardzo miłe dla mnie. Serdeczności dla wszystkich :o)

wystawione przez: Arachna68  2007-05-01 19:31:25

  Komentarz:

Piękne zdjęcia!!! Kociaki the best:)

wystawione przez: Gata82  2007-05-01 19:05:36

  Komentarz:

Obejrzałam sobie folio od dołu do góry, miło patrzeć jak autor z czasem robi coraz lepsze zdjęcia (dlatego lubię oglądać od najstarszych do najnowszych zdjęć :) Bardzo podobały się koty, a takiego albumu życzę każdemu :) Pozdrawiam

wystawione przez: jurbed  2007-04-29 17:35:30

  Komentarz:

Zdjęcia b.dobre, przemyślenia w blogu bardzo trafne , podpisuję się pod nimi;-)).

wystawione przez: zoppotboy  2007-04-28 10:44:19

  Komentarz:

--CIEKAWY I ORGINALNY BLOG!--BRAVO!--masa zdjęć!--TAK DALEJ!

wystawione przez: ziebal  2007-04-24 18:59:53

  Komentarz:

pięknie tu

wystawione przez: aggatha  2007-04-12 13:19:31

  Komentarz:

Świetne portfolio. Dla mnie wzór i inspiracja. A blog...daje do myślenia. Pozdrawiam :)

wystawione przez: 911  2007-04-12 12:40:10

  Komentarz:

troche taki makowski z aparatem, uroki zycia na wsi, pozdr.

wystawione przez: Gregor  2007-04-10 00:03:56

  Komentarz:

.. super folio .. przemyślane prace,tematy i słowa:) pozdrawiam :)

wystawione przez: silverwman  2007-04-09 23:08:46

  Komentarz:

Nie mam aktualnie zbyt wiele czasu na dywagacje... Po części znam twoje prace... Jeśli Chronos pozwoli, wpadnę na dlużej :-) Pozdrawiam !!!

wystawione przez: o_-l_-a  2007-04-05 10:39:10

  Komentarz:

kolorowo tu :) piękne dziecięce portrety - gratulacje :)

wystawione przez: IXUS  2007-03-31 22:57:42

  Komentarz:

dużo fajnych fotek... :)

wystawione przez: pierr  2007-03-27 08:12:01

  Komentarz:

bardzo bogate i dobre fotografie

wystawione przez: Marcous  2007-03-24 10:08:25

  Komentarz:

piekna galeria, cieplo i optymistycznie

wystawione przez: . . . . . ..... . ... . ... . . ... ... .. .... . . .. . .  2007-03-10 16:57:24

  Komentarz:

Robisz ciepłe, sympatyczne foty, a Twój blog jest szczery i prawdziwy do bólu. Serdecznie pozdrawiam.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-03-07 16:42:41

  Komentarz:

u mnie takie są :o)

wystawione przez: waterresist  2007-03-07 11:51:16

  Komentarz:

ladne masz zdjecia ... nie powiedzialbym ze to album ... bo jakos nie widzialem u nikogo ze znajomych \"takich\" zdjec w albumie ...

wystawione przez: karunia  2007-02-26 13:32:23

  Komentarz:

to się cieszę :D

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-02-25 13:03:10

  Komentarz:

jasne, ze się zgadzam :o)

wystawione przez: karunia  2007-02-24 19:45:00

  Komentarz:

a czy mogłę sobie wywołać tą fotkę i powiesić na ścianie ;p ? bo wtedy bedize rozpowszechniana a nie wiem czy pan sie na to zgadza? :D

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-02-19 19:57:13

  Komentarz:

wisiała u mnie jakaś łaciata? być może :o) pewnie wywaliłem, bo mi się fotka przestała podobać :o)dzięki i serdeczności :o)

wystawione przez: karunia  2007-02-16 18:17:15

  Komentarz:

ulubiony*

wystawione przez: karunia  2007-02-16 18:16:19

  Komentarz:

o mój ulubioney fotograf :D Panie Zbigniewie a gdzie fotki łaciatej Krety, która stała w Arabice? pozdrawiam

wystawione przez: Stefan  2007-02-13 19:44:55

  Komentarz:

A u Ciebie, jak zawsze miło posiedzieć, z filiżanką herbaty, rozgościć się, poczytać, pooglądać :) Pozdrawiam.

wystawione przez: Anti  2007-02-11 22:50:56

  Komentarz:

Robisz zdjęcia albumowe... a ja życzył bym sobie mieć w swoim albumie takiej klasy fotografie. Na Twoim folio, ten opluty przez plfotowiczów i adninów\"album\" to zbiór fotografii portretowej (i nie tylko) z najwyższej półki. Cieszę się, ze do Ciebie trafiłem.

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-02-01 11:35:25

  Komentarz:

Dzieki wszystkim za odiwiedziny :o) Jacku - nie widzę związku rzeczonego wpisu z definicją, którą tu przytoczyłeś, więc prosiłbym o wyjaśnienie Twoich intencji :o)

wystawione przez: rychu  2007-02-01 10:40:21

  Komentarz:

poczytałem sobie twój blog i zgadzam sie , oprócz zdjęć nic po nas nie zostanie , dla potomnych to takie okno wstecz do czasów fotografującego. osobiście nic nie mam do zdjęć typu album rodzinny .w domu mam tysiące takich ,jednak nie odważyłbym się ich wystawiać bo ich jakość jest żenująca. jak już wystawiać to dobre i przemyślane jak u ciebie , w zyciu nie porwałbym się na portret bo ani umiejętności ani sprzęt , ale jak ktoś robi to dobrze to czemu nie ,obejrzeć można , choć nawet nie próbuję takowych oceniać. za mocno sie rozpisałem pozdr:)

wystawione przez: Jacek Fi  2007-01-31 15:12:25

  Komentarz:

Słowniczek skrótów i pojęć: \"Gniot- mało oryginalne zdjęcie o niewielkiej wartości artystycznej, nadające się raczej do ALBUMU RODZINNEGO niż do otwartej galerii\". Cytat z czasopisma \'fotografia & aparaty cyfrowe\' nr 6/2006, w nawiązaniu do Twojego ostatniego wpisu do blogu z dn. 2006-08-18.

wystawione przez: Karol Pauk  2007-01-28 10:39:48

  Komentarz:

Świetne portrety psychologiczne!Nie jest to zwykłe pstrykanie a widać świetny kontakt między modelem a autorem.Pozdrawiam!

wystawione przez: Robik  2007-01-14 11:25:56

  Komentarz:

bardzo ładne i róznorodne masz zdjecia, a Twój blog to kwintesencja tego co dzieje sie na plfoto - widze to wyraźnie od dwóch miesiecy po dwóch latach przerwy tutaj - pzdr.

wystawione przez: zielonykot709  2007-01-11 16:46:16

  Komentarz:

dla mnei bomba... wrócę, jak już będę mogła wystawiać ocenki - kieeedyś pooceniać.. na razie tak sobie przelecę piąte przez dziesiąte... ale widzę, ze warto tu zatrzymać się na dłużej...:)

wystawione przez: LareX  2007-01-09 17:32:38

  Komentarz:

dzięki za komentarz mojego zdjęcia \"gallery\". Pragnę zaznaczyć że to są moje pierwsze zdjęcia pożyczonym, tanim aparatem. Za amazonkę i krajobrazy masz u mnię piątkę!

wystawione przez: ziebal  2007-01-09 09:35:58

  Komentarz:

super zdjęcia i bardzo fajne wpisy w blogu. dodaje do ulubionych :)

wystawione przez: dorotanna  2007-01-06 13:22:45

  Komentarz:

wspaniałe pf, nie wiem dlaczego dopiero teraz je znalazlam, ale lepiej późno niż wcale, poza tym bardzo podobają mi się Twoje wypowiedzi w blogu np. te z 14.09 i 8.11. 2005 (inne również są ciekawe)

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2007-01-05 11:53:44

  Komentarz:

Wielkie dzięki za dobre słowo. A fotografom najlepiej życzyć dobrego światła i tego właśnie Wam wszystkim życze w nowym roku :o)

wystawione przez: KKrzyk  2007-01-03 15:25:05

  Komentarz:

Zobaczyłem wszystkie zdjęcia ale dzieci to coś wspaniałego. Jestem pod wrażeniem i będę czekał na więcej! Nie wiem czego żeczy się fotografowi ale życzę Ci sukcesów!! No i pozdrowionka

wystawione przez: MalyKub  2007-01-02 11:54:02

  Komentarz:

kapitalenie uchwycone te dzieci... i kotki bardzo ciekawe... i konie ;)))

wystawione przez: Zbigniew Fidos  2006-12-23 22:45:22

  Komentarz:

Czaro - to przerzuć się na dziewczyny :o)

wystawione przez: Czaro  2006-12-21 13:52:39

  Komentarz:

tak to chyba jakieś zboczenie z tymi dzieciakami

wystawione przez: goldginger  2006-12-13 11:52:56

  Komentarz:

Dziekuje ale widze ze ty sam lubisz ciasne kadry dlaczego wiec mi mowisz o braku tlenu ;) ja bym wogole ciachala wszystko jak kat ;)

wystawione przez: kaczor_dziwak  2006-11-26 10:13:49

  Komentarz:

Przepiękne masz te latorośle, ech młodość, to jest właśnie to... Na starość to tylko statyw w łapę i szukanie motywów...

wystawione przez: Karolina Wengerek  2006-11-23 17:34:53

  Komentarz:

... a wblogu mozna znalesc wiele ciekawych przemyslen :)

wystawione przez: strala  2006-11-23 14:17:00

  Komentarz:

całe portfolio wspaniałe , pozdrawiam :)

wystawione przez: Marcin Federowicz  2006-11-21 12:20:19

  Komentarz:

dzieciaki fotografujesz genialnie, reszta też na najwyższym poziomie. pozdrawiam


{* *}
Nowa wersja PLFOTO