zadys - Kwiatki (2021-08-03 12:14:16)
zadys - jezioro (2021-08-03 12:11:06)
dudisan - /// (2021-08-03 12:05:58)
conrado115 - Bałtyckie klimaty (2021-08-03 10:44:00)

Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła

Autor: Nicole S. Young
Stron: 288
Tytuł oryginału: Food Photography: From Snapshots to Great Shots
Tłumaczenie: Marek Kania
ISBN: 978-83-246-3859-8
Format: 200x230
Oprawa: miękka
full kolor


Co zrobić, żeby wyglądało tak dobrze jak smakuje? Poznaj apetyczne fotografowanie!

Do przedsprzedaży trafiła nowa pozycja o fotografowaniu żywności - "Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła" autorstwa Nicole S. Young. Na amazon.com zbiera same bardzo dobre opinie, a jak przyjmą ją polscy Czytelnicy? Dla kogo jest ta książka i dlaczego warto ją przeczytać?

W gruncie rzeczy - książka jest dla wszystkich. Wszystkich tych, którzy chcą robić apetyczne zdjęcia. Napisana z myślą o autorach blogów kulinarnych, szefach kuchni czy domowych kucharzach. Wiadomości w niej zawarte posłużą fotografom bez względu na stopień ich zaawansowania, sytuacji czy środowiska. Ta książka rozpoczyna się od omówienia podstaw fotografii, następnie krok po kroku opisuje oświetlenie, stylizację, kompozycję i obróbkę zdjęć. Pokazuje także, a może przede wszystkim jak zaprezentować przygotowane potrawy i zamienić je w apetyczne fotografie.

Jeśli kochasz jedzenie i fotografię - połącz te pasje!

Patroni medialni książki:
plfoto.com, swiatobrazu.pl, Digital Camera Polska, durszlak.pl, Ugotuj.to, polska gotuje


http://helion.pl/ksiazki/fotografia-kulinarna-od-zdjecia-do-arcydziela-nicole-s-young,fotzyw.htm


Uwiecznij swoje osiągnięcia kulinarne!

Gdy otworzysz jakąkolwiek książkę kucharską, natkniesz się na atrakcyjne zdjęcia gotowych posiłków. Z pewnością ich autorzy muszą mieć silną wolę, skoro nie pałaszują fotografowanego przedmiotu, zanim nie skończą sesji. Ale silna wola nie wystarczy, żeby zrobić dobre zdjęcie. Co jeszcze jest potrzebne do osiągnięcia rewelacyjnego efektu?

W tej książce znajdziesz bogate menu najlepszych porad, dzięki którym osiągniesz swój cel. Wybierzesz odpowiedni sprzęt, oświetlenie oraz rekwizyty. Ponadto zapoznasz się z możliwościami programu Adobe Photoshop w zakresie obróbki zdjęć oraz technikami maskowania niedoskonałości przygotowanych posiłków. Ta książka jest idealną pozycją dla Ciebie, niezależnie od tego, czy potrzebujesz zdjęć do swojego bloga kulinarnego, czy też chcesz pochwalić się własnymi osiągnięciami przed znajomymi na Facebooku. Jedno jest pewne - jeśli zastosujesz się do porad z tej książki, Twoje zdjęcia sprawią, że wszystkim przyjaciołom ślinka pocieknie wprost na klawiaturę!

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat fotografowania żywności:

  • Wybierz odpowiedni sprzęt
  • Oświetl odpowiednio fotografowany posiłek
  • Stylizuj przygotowane potrawy
  • Korzystaj z rekwizytów
  • Ulepsz zdjęcia w Photoshopie

Pamiętaj o jednej zasadzie - najpierw zdjęcia, potem uczta!

Nowa wersja PLFOTO