shawrus - sam na sam... (2020-07-09 21:11:09)
AntP - Parasolka (2020-07-09 21:01:19)
marco42 - Bocian biały (2020-07-09 20:28:44)
BigLebowski - Dziecko (2020-07-09 17:08:14)

Jesienne edycje 'Czarownych Warsztatów' WHITE ALICE, Płock 2013

Niedawno zakończyła się październikowa edycja 'Czarownych Warsztatów' 25-27.10.2013 Tym razem Alicja Reczek White Alice zorganizowała warsztaty w swoim rodzinnym mieście PŁOCKU.

Dopisała nie tylko frekwencja ale i pogoda. Na warsztatach pozowały zjawiskowe, rudowłose modelki: Justyna Tobolska i Paula Poznysz. W listopadzie zadebiutuje Julita Krajewska. Za stylizacje odpowiadała Anna Kaszkowiak 'Absentia' która dodatkowo zajęła się wizażem. Warto dodać, że Anna jest założycielką warszawskiej pracowni Veil. www.veil.pl Specjalizuje się w tworzeniu unikatowych nakryć głowy. Ponadto wykonuje ręcznie ozdoby do włosów i niebanalne dodatki w stylu: retro, gothic, victorian.
www.facebook.com/pages/Veilpl/169771066414964


fot. Amelia Beata Papierowska

fot. Zbigniew Waćkowski

Ponadto modelki pozowały w niezwykłych kreacjach od Małgorzaty Motas. Wrocławska projektantka w swojej pracy łączy znajomość trendów z doskonałym warsztatem konstrukcji i kroju. Strukturalne, misterne rękodzieło, artystyczne techniki farbowania i filcowanie traktuje jako elementy układanki z której tworzy unikatowe i pełne klasy projekty.
www.facebook.com/GosiaMotasFashionDesigner

Przez cały pobyt uczestnicy warsztatów zakwaterowani byli w hotelu Płock, a więc w samym sercu miasta. Sesje zdjęciowe odbywały się w wyjątkowo atrakcyjnych miejscach związanych z zabytkową architekturą m.in.: na terenie klasztoru mariawitów, w parku katedralnym na Wzgórzu Tumskim, w Muzeum Secesji i nad brzegiem Wisły. W samym środku warsztatów odbył się wieczór kulturalny. Uczestnicy warsztatów mieli okazję spróbować specjałów 'Browaru Tumskiego' Ponadto pojawił się gość Marcin Szadkowki. Działacz kulturalny, fotograf i bloger. Członek zarządu Płockiej Grupy Fotograficznej (PGF) www.pgfplock.pl  Marcin przedstawił zalety zrzeszania się w konkretne grupy związane z branżą fotograficzną. Całość wystąpienia dopełniła prezentacja audio-wizualna przedstawiająca imprezy fotograficzne związane z Płockiem. Oryginalnym gościem wieczoru był Kamil 'Braz' Ziółkowski. Raper, autor tekstów, wokalista, producent muzyczny i grafik. Opowiedział z czym młodzi twórcy muszą się zmagać, przybliżył swój świat muzyczny i pokazał tworzone przez siebie teledyski. Rozmów kuluarowych i dyskusji nie było końca. Wieczór upłynął wszystkim w twórczej i ciepłej atmosferze.

fot. Krystian Forberger, Roman Ziaja.jpg

fot. Andrzej Praga

Prowadziłam warsztaty w różnych częściach Polski: mazury, wielkopolska, kujawy. Ostatnie trzy lata spędziłam w Warszawie. Decyzję o tym, by zorganizować 'Czarowne Warsztaty' w Płocku podjęłam w to lato. Zainspirowało mnie do tego spotkanie z Marcinem Szadkowskim fotografem i lokalnym patriotą. Nie bez znaczenia było również zaproszenie przez Płocką Grupę Fotograficzną na wykład: "Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną." Następnie odwiedziłam wernisaż: "Niewidoczne serce ZOO" w Płockiej Galerii Sztuki. Muszę przyznać, że ujęła mnie ciepła atmosfera i otwartość jaką wykazał PGF. Zainspirował mnie także wakacyjny festiwal "Rynek Sztuki." Reasumując, nabrałam chęci by jesienne edycje warsztatów zorganizować w Płocku. Chciałam osobom przyjezdnym pokazać nasze miasto z jak najlepszej strony. Dlatego fotografowaliśmy w pięknych miejscach pod względem architektonicznym i kulturowym. Muzeum Secesji, kompleks klasztorno-katedralny mariawitów, Wzgórze Tumskie, płocka katedra czy plaża nadwiślańska. Darzę te miejsca wyjątkowym sentymentem. Nie bez znaczenia jest też współpraca z profesjonalistami modelkami i projektantkami. Kreatywny program, baza noclegowa usytuowana w samym sercu miasta i klimatyczny wieczór w 'Browarze Tumskim'. Jesienna aura, wymarzona pogoda i uśmiechnięci ludzie. Wszystko tworzy spójną całość. Myślę, że to wyjątkowo dograne przedsięwzięcie. Niebawem kolejna, listopadowa edycja, która odbędzie się 8-10.11.2013 Jeszcze można do nas dołączyć, a więc zapraszamy :)


White Alice

kontakt: alice_white@poczta.fm

oficjalna strona: www.warsztatyfoto.eu

fanpage: www.facebook.com/AlicjaReczekWhiteAlice

aktualności na Facebook: www.facebook.com/pages/Warsztaty-Fotografii-Artystycznej-WHITE-ALICE/

Czarowne Warsztaty

White Alice


Anna Kaszkowiak ABSENTIA, fot. Paweł ŚmiałekKamil 'Braz' Ziółkowski, fot. Adrian BugajnyMarcin Szadkowski, fot. Skibek