darik47 - S (2020-07-14 20:19:24)
artemski - mosty (2020-07-14 20:04:11)
f a b r o o - Zmrok w Hawanie... (2020-07-14 20:01:44)
papajedi - Domek w drzewach (2020-07-14 19:17:28)

Centrum Fotografów Polskich-Online

Centrum Fotografów Polskich uruchomiło serwis - Centrum Fotografów Polskich-Online (CFP-Online) - specjalizujący się w dostarczaniu rozwiązań biznesowych dla fotografów oraz wspierający prowadzenie fotograficznej działalności gospodarczej.

Poprzez szereg narzędzi, takich jak:

  • innowacyjny serwis konsumencki zamowfotografa.pl (wyszukiwarkę i porównywarkę fotografów w jednym),
  • moduł informujący o przetargach publicznych na usługi fotograficzne - zarówno ogłaszanych w Biuletynie Zamówień Publicznych, jak i w Dzienniku Urzędowym UE,
  • cykl profesjonalnych szkoleń biznesowych dla fotografów,
  • opracowany i promowany standard jakości usługi fotograficznej,
  • i wiele innych
fotografowie korzystający z CFP-Online otrzymują dostęp do informacji, które pozwalają zwiększyć efektywność biznesową.

"Podstawowym celem naszych działań jest zwiększanie liczby zleceń jakie w efekcie otrzymają fotografowie korzystający z CFP-Online", mówi Maciej Dublasiewicz -zarządzający projektem.

Istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest stworzony od podstaw przez specjalistów od marketingu internetowego oraz doświadczonych programistów, serwis zamowfotografa.pl. To m.in. tutaj prezentowany jest dorobek artystyczny fotografów skupionych w systemie CFP-Online i to tutaj potencjalni klienci mogą przeglądać zdjęcia, wyselekcjonowane pod kątem ich potrzeb i tematów, które chcą zlecić. Jednocześnie dla osób, które jeszcze nie są zdecydowane zdjęcia (co do stylu, czy formy artystycznej) chcą zamówić, serwis zamowfotografa.pl jest idealnym miejscem do poszukiwania inspiracji. W jednym miejscu, obok siebie można porównać prace/styl/pomysły wielu fotografów, a następnie skierować zapytanie ofertowe do wybranego lub wybranych fotografów.

"Jak wiadomo gusta klientów są różne i nie ma jednego słusznego stylu czy formy estetycznej dla zdjęć. To co dla jednych jest piękne, dla innych może okazać się nieatrakcyjne, szczególnie gdy mówimy o zleceniach czysto komercyjnych. Właśnie dlatego serwis zamowfotografa.pl umożliwia uruchomienie trybu "porównywarki fotografów" i wyświetlenie wyłącznie 10 najlepszych zdjęć z danej kategorii, każdego fotografa. Jak na dłoni potencjalny klient może wówczas zobaczyć, który fotograf robi zdjęcia zbieżne z jego oczekiwaniami czy gustem i skierować do niego swoje zapytanie. Ważne jest więc, aby fotograf tworząc swoje tzw. TOP 10 w systemie CFP-Online, wybrał zdjęcia, które najlepiej oddają jego styl, potencjał i umiejętności. Co więcej nie musi ograniczać się do jednej kategorii zdjęć (np. wyłącznie zdjęcia ślubne). Może wystawiać swoje prace w dowolnej liczbie kategorii i automatycznie dotrzeć do różnych rynków zleceń (nieruchomości, reklama itp.)" - dodaje Maciej Dublasiewicz.

Budowanie własnej marki, to także stałe podnoszenie jakości świadczonych usług. Centrum Fotografów Polskich, we współpracy z fotografami, określiło wytyczne dla utworzenia standardu usługi fotograficznej (CFP Standard), przy czym standard ten nie odnosi się do strony artystycznej samej usługi, a jedynie do relacji klient-fotograf. Jest to suma czynników organizacyjnych, merytorycznych i rzeczowych, których spełnienie znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zadowolenia klientów ze współpracy z fotografem i z końcowej jakości usługi jako całości. Certyfikat taki może otrzymać - bezpłatnie - każdy fotograf zarejestrowany w CFP-Online, który spełni szereg wymagań wskazanych w specjalnie opracowanym arkuszu kwalifikacyjnym. Jednocześnie z uwagi na to, że charakter współpracy z klientami korporacyjnymi, w tym z instytucjami publicznymi, jest odmienny od współpracy z osobami prywatnymi, Centrum Fotografów Polskich przygotowało rozszerzoną wersję certyfikatu: CFP Standard Biznes, z uwzględnieniem dodatkowych czynników wpływających na poprawę jakości usługi fotograficznej świadczonej na rynku B2B/B2P.W chwili obecnej istnieje możliwość bezpłatnego dołączenia do projektu CFP-Online poprzez zamówienie "Pakietu dostępowego" ważnego do końca 2014 r.


"Zapraszamy zarówno fotografów, którzy wykonują swoje zdjęcia komercyjnie, jak i tych którzy dopiero mają takie plany. Do pełnej aktywacji profilu konieczne jest zamieszczenie zdjęć (min. 10) w kategoriach, z których mają pochodzić zlecenia/zapytania. System CFP-Online jest stale rozwijany o nowe funkcjonalności, które mają wspierać fotografów w ich codziennej pracy. Warto znaleźć się w tym gronie." - podsumowuje Maciej Dublasiewicz

Zainteresowanych bezpłatnym pakietem dostępowym do CFP-Online prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@cfp.com.pl

Więcej informacji o projekcie: www.cfp.com.pl