Janusz M. -  (2019-04-23 14:36:28)
yato - Instagram: @yato_photography (2019-04-23 13:45:30)
Lawrokh - *** (2019-04-23 13:22:51)
Rafał Król - Dublin Port (2019-04-23 11:57:13)


FAQ - GRUPY

plfoto.com - faq
plfoto.com - faq

Co to są Grupy?

Grupy to nowa funkcjonalność Serwisu. Miejsce gdzie możesz porozmawiać o fotografii, wymienić się swoimi doświadczeniami i opiniami na interesujący Cię temat. Grupy dzielą się na prywatne i publiczne. Pozwalają na uczestnictwo w dyskusjach na prostym forum, publikowanie ogłoszeń, zdawanie relacji ze spotkań oraz dodawanie własnych fotografii i przeglądanie zdjęć innych Użytkowników zapisanych do Grupy.

plfoto.com - faq

Co to są Grupy prywatne i jak je zakładać?

Aby założyć Grupę prywatną potrzebnych jest co najmniej 6 aktywnych Użytkowników. Warunek ten ma na celu zapobieganie tworzeniu się tzw. "martwych grup". Dostęp do grup prywatnych mają tylko Użytkownicy zapisani do danej Grupy. Aby stać się członkiem danej Grupy, Użytkownik musi zostać zaakceptowany przez jednego z założycieli. Do każdej Grupy prywatnej przypisany jest Moderator, który dostaje prawo do moderacji Użytkowników, zdjęć, komentarzy, ocen, postów i ogłoszeń. Zdjęcia dodawane do Grup prywatnych widoczne są tylko dla Użytkowników przypisanych do danej Grupy prywatnej. Żeby założyć grupę prywatną musisz:

  • być zarejestrowanym Użytkownikiem przynajmniej 1 miesiąc,
  • posiadać przynajmniej 5 opublikowanych w Serwisie zdjęć, z których żadne nie zostało wymoderowane,
  • mieć "czyste konto" co oznacza, że do tej pory Twoje konto nie było zablokowane przez Administrację z przyczyn regulaminowych.

plfoto.com - faq

Co to są Grupy publiczne?

Grupy publiczne, to grupy zakładane przez Administrację Serwisu. Każdy Użytkownik może zgłosić propozycję utworzenia nowej Grupy publicznej za pomocą specjalnego formularza. Na zgłoszone propozycje będzie mógł zagłosować każdy zalogowany Użytkownik. Po uzyskaniu odpowiedniej liczby głosów, Administracja zaakceptuje bądź odrzuci zgłoszenie. Moderatorem grup publicznych jest Administracja Serwisu i Użytkownicy z prawem moderacji.

Do czego służy funkcjonalność Publikowanie ogłoszeń w Grupach?

Funkcjonalność służy do ogłaszania wydarzeń w ramach grupy. W wypadku grup prywatnych publikowana jest automatycznie, w wypadku grup publicznych musi zostać zaakceptowana przez moderatora grupy. Każde ogłoszenie składa się z daty rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia, miejsca, tytułu i opisu.

plfoto.com - faq

Moderacja w Grupach

Każdy założyciel Grupy prywatnej dostaje prawo moderacji Użytkowników, zdjęć, komentarzy, ocen, postów i ogłoszeń. Powyższe prawa przysługują także Administracji Serwisu. Moderacja w wypadku Grup prywatnych będzie uproszczona, bez systemu zgłoszeń. Moderatorem Grup publicznych jest Administracja Serwisu i Użytkownicy z prawem moderacji.

Publikowanie zdjęć w Grupach

Wraz z wprowadzeniem Grup rozszerzony zostaje system publikowania zdjęć w Serwisie. Masz teraz możliwość dodawania zdjęć także w Grupach. Jeśli jesteś zapisany do Grupy prywatnej i chcesz dodawać w niej swoje zdjęcia, musisz jednocześnie publikować zdjęcia w galerii. Za każde zdjęcie opublikowane w galerii dostaniesz prawo wgrania 2 zdjęć do Grupy prywatnej. Fotografie opublikowane w Grupach prywatnych są widoczne tylko dla członków danych Grup. Nie są widoczne w galerii.W odróżnieniu od Grup prywatnych, w Grupach publicznych do których jesteś zapisany, możesz publikować tyle zdjęć ile w galerii, w zależności od posiadanego limitu. Jeżeli np. Twój limit publikowanych zdjęć wynosi 2, oznacza to, że możesz opublikować tylko 2 zdjęcia w galerii albo w Grupie. Zdjęcia opublikowane w Grupach publicznych, do których jesteś zapisany, pojawią się również w galerii i wszystkich rankingach. Podczas dodawania zdjęcia zobaczysz listę Grup do których jesteś zapisany (osobno prywatnych i publicznych).

plfoto.com - faq