robsson - (2019-08-22 08:34:55)
smoni - Lato (2019-08-22 07:37:37)
Photomaniac1982 - Euforia (2019-08-22 06:34:14)
macieknowak - Sezon ogórkowy (2019-08-21 23:11:48)

FILM, WIDEO, FOTO XII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają do odwiedzenia XII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO. Targi odbędą się w dniach 2 - 4 kwietnia 2009 w Łodzi (Hala 1 i Hala 2, ul. Stefanowskiego 30, Hala 3, ul. Skorupki 21, Hala 4, ul. Stefanowskiego 17).

WYSTAWCY

FILM VIDEO FOTO to od wielu lat jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych zarówno w Polsce, jak i w Europie - swoim zakresem targi obejmują m.in.: sprzęt i akcesoria fotograficzne, video i filmowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu. Na targach wystawi się blisko 150 firm z kraju i zagranicy. Wśród wystawców znajdą się największe na polskim rynku firmy z branży.

KLUB FOTOGRAFII PRASOWEJ SDP

12. edycję targów objął patronatem Klub Fotografii Prasowej SDP. Podczas targów będzie można obejrzeć wystawy członków Klubu: Bogdana Łopieńskiego, Tadeusza Poźniaka, Adama Nurkiewicza i Piotra Hawałeja. Drugiego dnia targów odbędzie się spotkanie z Klubem, połączone z prezentacją zdjęć.

KRAJOWY CECH FOTOGRAFÓW

12. edycję targów patronatem honorowym objął Krajowy Cech Fotografów. Cech zaprasza na spotkania poświęcone nowoczesnym narzędziom internetowym w działalności współczesnego studia i laboratorium fotograficznego.

WARSZTATY

Jak zwykle targom towarzyszy bogaty program seminarium, warsztatów, prezentacji i spotkań. Wspólnie z naszymi partnerami oraz patronami medialnymi przygotowujemy cykl warsztatów poświęconych szeroko pojętej fotografii oraz programom graficznym wykorzystywanym w obróbce zdjęć cyfrowych. Zapraszamy na warsztaty: oraz wiele innych.

POKAZ FOTOGRAFOWANIA Z POWIETRZA

Miesięcznik DIGITAL FOTO VIDEO szykuje prawdziwą niespodziankę. Przed halami wystawowymi, jeśli pogoda na to pozwoli, dwa razy dziennie przeprowadzi pokazy fotografowania z powietrza za pomocą zdalnie sterowanych helikopterów. Dużego, spalinowego o rozpiętości łopat 180 cm i mniejszego, czterowirnikowego elektrycznego, zdolnego również do latania w hali. Wykonane w czasie pokazów zdjęcia zostaną wydrukowane w dużym formacie i wyeksponowane na stoisku DIGITAL FOTO VIDEO

SPOTKANIA Z FOTOGRAFAMI

RAFAŁ MILACH

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi zaprasza na spotkanie z Rafałem Milachem. W roku 2008 Rafał odebrał jedno z najważniejszych wyróżnień w branży fotograficznej - I nagrodę World Press Photo w kategorii "Sztuka i rozrywka" za cykl zdjęć poświęconych emerytowanym cyrkowcom pt. "Znikający cyrk". W czasie spotkania Rafał Milach zaprezentuje swoje autorskie projekty fotograficzne, m.in.: Znikający Cyrk (2008), Młoda Rosja (2004-2008), Morze Czarne-Ukraina (2008). Opowie także o tym, czym zajmuje się na co dzień, czyli o pracy dla polskiej i zagranicznej prasy.

MAREK ARCIMOWICZ

Firma Lowepro zaprasza na spotkanie Markiem Arcimowiczem, fotografem "od zadań specjalnych". Od roku 2005 członek światowej "stajni" fotografów LOWEPRO. Obecnie redaktor i "frontowy" fotograf Magazynu "GÓRY". Prowadzi mobilne studio fotograficzne i żyje w międzykontynentalnym rozkroku.

MATEUSZ MOSKALIK

W piątek firma Lowepro organizuje spotkanie z Mateuszem Moskalikiem, z wykształcenia fizykiem, z zamiłowania fotografem i polarnikiem, członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, doktorantem w Zakładzie Badań Polarnych Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Ulubionym tematem jego zdjęć jest przyroda obszarów subarktycznych i arktycznych. Specjalizuje się w dokumentowaniu zachowań zwierząt w ich środowisku naturalnym. Równie chętnie fotografuje krajobrazy oraz działalność człowieka w rejonach polarnych.

PIOTR MALCZEWSKI

W sobotę gościem targów i firmy Lowepro będzie Piotr Malczewski, fotograf przyrody i podróżnik. W dorobku Malczewskiego znajdują się przede wszystkim fotografie przyrodnicze, artystyczne i podróżnicze.

WYSTAWY

 • "Atak Łaskotek" - wystawa wybranych fotografii artystów biorących udział w Programie Głównym ósmej edycji Fotofestiwalu w Łodzi
 • "Z Lowepro przez świat" - wystawa M. Arcimowicza, P. Moskalika, P. Malczewskiego - przedstawia miejsca, które stanowiły inspirację dla fotografów, przyrodników i podróżników przy współtworzeniu filozofii Lowepro
 • "Oblicza Łodzi" - wystawa laureatów XII edycji konkursu (organizator: Bałucki Ośrodek Kultury RONDO)
 • Bogdan Łopieński "Czas przeszły dokonany"
 • Tadeusz Poźniak "Twarze ze stron POLITYKI"
 • Adam Nurkiewicz i Piotr Hawałej "Wystawa zdjęć sportowych"
 • "Realgaleria: Edycja II" - projekt stworzony przez użytkowników portalu fotogalerie.pl
 • Wystawa zbiorowa "Rzemiosło jest ..." (organizator: Krajowy Cech Fotografów)
 • Zdjęcia czytelników miesięcznika DIGITAL-FOTO-VIDEO
 • "Polska Chopina" (organizator: ProfiLab Laboratorium Fotografii Profesjonalnej)

TARGOWA TELEWIZJA INTERNETOWA

Atrakcją tegorocznej edycji targów FILM VIDEO FOTO jest projekt Targowej Telewizji Internetowej realizowany przez firmę TVIP z Krakowa. Telewizja Targi TV to transmisja z Hali nr 1 urozmaicona wywiadami z wystawcami i gośćmi targów. Przekaz na żywo dostępny będzie na witrynie www.targi.tvip.pl przez cały czas trwania targów oraz w formie video na życzenie po wydarzeniu.

DZIEŃ DLA PROFESJONALISTÓW

Podobnie jak w roku ubiegłym pierwszy dzień targów (2 kwietnia) otwarty jest dla profesjonalistów na spotkania w konwencji B2B.
W dniu dla profesjonalistów targi będzie można zwiedzać na podstawie:

 • zaproszeń
 • kart dla profesjonalistów
 • akredytacji dziennikarskich
 • rejestracji on-line (dostępnej do dnia 29.03 na stronie internetowej www.mtl.lodz.pl/fvf)

GODZINY ZWIEDZANIA

 • 2 kwietnia 2009: 10:00 - 18:00 (tylko dla profesjonalistów)
 • 3 kwietnia 2009: 10:00 - 18:00 (dla profesjonalistów i publiczności)
 • 4 kwietnia 2009: 10:00 - 16:00 (dla profesjonalistów i publiczności)

CENY BILETÓW

Dzień branżowy: 2 kwietnia (czwartek)

 • 25 pln - karta dla profesjonalistów (ważna przez trzy dni targów)
 • 20 pln - karta dla profesjonalistów po wcześniejszej rejestracji na stronie www.mtl.lodz.pl/fvf
3 i 4 kwietnia
 • 25 pln - karta dla profesjonalistów (ważna przez trzy dni targów)
 • 20 pln - karta dla profesjonalistów po wcześniejszej rejestracji na stronie www.mtl.lodz.pl/fvf
 • 15 pln - bilet normalny
 • 10 pln - bilet ulgowy
 • 10 pln - bilet z kuponem z Gazety Wyborczej

Dokładny program targów oraz lista wystawców:

www.mtl.lodz.pl/fvf

Informacje dla prasy:

Kontakt:
Iwona Chlewińska
Specjalista ds. promocji i reklamy
tel. + 48 42 638 62 85
i.chlewinska[at]mtl.lodz.pl

Archiwum wystaw