Starfucker - Klaudia (2019-01-16 13:18:16)
adampt - Kiedy wybrałeś się na imprezę mikołajkową, a to był Helloween. (2019-01-16 12:07:31)
eneasz - Lily (2019-01-16 10:47:53)
daro13 - Chasyd (2019-01-16 09:23:10)

Archiwum Newslettera

Numer 49 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

Od Jury Krakowsko-Częstochowskiej, przez Beskid Śląski, aż po intrygujące przestrzenie hut zelaza. Zapraszamy do rozmowy z Andrzejem Kryzą, który opowiada o swojej przygodzie z fotografią. Piszemy też o otwartej właśnie w Muzeum Ludwiga w Kolonii wystawie "La Boheme", przedstawiającej związki bohemy artystycznej z fotografią

Numer 48 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

W poprzednim numerze zapowiadaliśmy wystawę zdjęć Magdy Borowiec z Afganistanu, a teraz rozmawiamy z jej autorką. Do tego tradycyjnie prezentujemy ciekawe wydarzenia fotograficzne.

Numer 47 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

Tym razem orientalne klimaty kontrastujemy pocztówkami z Wrocławia i filmowymi kadrami Allena Ginsberga. Zapraszamy na wystawę zdjęć Magdy Borowiec z Afganistanu i do lektury wywiadu z Małgorzatą Senator. Na deser poznajemy nieznane oblicze proroka Beat Generation.

Numer 46 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

Od Amsterdamu, przez Sztokholm do Gdańska i Poznania. Podróże z Newsletterem Plfoto.com zaprowadziły nas do Holandii, gdzie mieszka Ania Onopiuk, znana w serwisie jako "molly". Olga Drenda opisała sztokholmskie muzeum fotografii, a dla naszych subskrybentów mamy specjalny konkurs zorganizowany wspólnie z wydawnictwem Helion.

Numer 45 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

W tym miesiącu pożegnaliśmy jednego z najlepszych fotografów jazzu - Hermana Leonarda. Z tej okazji Michalina Pieczonka przedstawia jego sylwetkę, pokazując jak ważne miejsce w historii fotografii koncertowej zajmował. Nie pozostajemy obojętni na kontrowersje, jakie wywołała sesja zdjęciowa "Water & Oil", jaką opublikowała włoska edycja "Vogue", a na deser prezetnujemy rozmowę z Aleksandrą Gach.

Numer 44 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

Kolejny podwójny numer Newslettera Plfoto.com to spora porcja czytania w sam raz na leniwe wakacyjne popułudnie. Jeżeli nie zaplanowaliście jeszcze wakacyjnych wojaży, to polecamy wycieczkę do Arles. Szczegóły przedstawi Michalina Pieczonka. Przyglądamy się również japońskiemu artyście Nobuyoshi Arakiemu i zastanawiamy się nad jego miejscem we współczesnej fotografii. A na deser wakacyjna rozmowa z jednym z najbardziej charakterystycznych użytkowników naszego serwisu - Pa-Jackiem.

Numer 43 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

43. numer Newslettera Plfoto.com jest tak naprawdę numerem podwójnym, w sam raz na wakacyjną, popołudniową lekturę. Tym razem rozmawiamy z dwoma użytkownikami Plfoto.com - Piotrem Biegajem (iczek) oraz enigmatycznym PoPo. Wspominamy też francuskie kino za pośredictwem zdjęć Raymonda Cauchetiera.

Numer 42 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

Berlińska galeria Camera Work prezentuje zbiorową wystawę "NUDES ? Positions of Nude Art Photography". Z tej okazji prezentujemy krótkie rozważania nad fotografowaniem nagości.
W intymny świat swoich portretów wprowadza nas Tomek Jelski, znany w Plfoto.com jako jatomek.

Numer 41 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

Na początek wakacji zapraszamy do rozmowy z Sylwią Makris, która opowiedziała nam o tym, jak powstają jej niezwykłe portrety. Rozpoczynamy też dwuczęściowy cykl, w którym przyglądamy się technice mokrego kolodionu. Na pierwszy ogień Sally Mann, niebawem rozmowa z Piotrem Biegajem, znanym w Plfoto.com jako Iczek.

Numer 40 - Newslettera Plfoto.com

Newsletter Plfoto.com

W pewnym sensie robię film z życia - te sytuacje zdarzyły się naprawdę, więc to właściwie fotografia dokumentalna, ale z wyborem zdjęć zawsze wiąże się niepokazywanie czegoś" - mówi nam Kuba Dąbrowski, który świętuje premierę swojej książki "Western". O tym, dlaczego zdecydował się na taką, a nie inną formę publikacji?