tomekbasi - Odszedł Mistrz (2017-05-23 23:55:45)
Poszukiwanie - ... (2017-05-23 23:53:53)
tomekbasi - Odszedł Mistrz (2017-05-23 23:49:11)
trojanpl - ... (2017-05-23 23:45:59)

AktualnościRSS

wydarzenia 2015-02-27 17:46:48

Świat równoległy w Firleju

5 marca o godz. 18 w Klubie Firlej (ul. Grabiszyńska 56, Wrocław) odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja Olechnowskiego pt. "Świat równoległy". Ekspozycja czynna do 24 kwietnia.

 

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie Andrzeja Olechnowskiego, które wykonał telefonem komórkowym, wykorzystując efekt negatywu. Powstały podczas codziennych wędrówek autora, wycieczek rowerowych, a nawet zakupów.
Na zdjęciach Olechnowskiego otaczająca nas rzeczywistość zmienia się diametralnie. Światło staje się cieniem, to, co jest ukryte w ciemności – rozjaśnia się, wypukłe staje się wklęsłe i odwrotnie. Przeobrażeniom ulegają kształty, barwy, materia i kolory. To wszystko sprawia, że najzwyklejsze przedmioty codziennego użytku, ale też drzewa, kamienie, skały, zmieniają się w nieoczekiwany i zaskakujący sposób, tworząc zupełnie inną rzeczywistość. Pojawiają się nowe kształty, twarze, postacie czy kosmiczne wręcz krajobrazy. Kolorowe kompozycje, rytmiczne wzory, geometria i różnorodność struktur, ujawniają wrażliwość autora na formę. Te abstrakcyjne kadry często przypominają grafiki lub obrazy.

 

 

Jak mówi sam fotograf: Banalna, wydawałoby się, aplikacja w telefonie otworzyła mi drzwi do zupełnie innego świata – świata równoległego, czyli w mojej wyobraźni takiego, który istnieje w tym samym miejscu i czasie co nasz, który jest na wyciągnięcie ręki i w zasięgu wzroku. Chciałbym, aby osoby oglądające moje prace współuczestniczyły w tych swoistych podróżach, aby to, co widzą podziałało i uruchomiło ich fantazję, aby nie zastanawiali się co jest sfotografowane, lecz sami stworzyli swój świat, włączając w to swoją wyobraźnię, emocje i wrażliwość.

 

 

Andrzej Olechnowski (ur. 1968 r). Fotografią zajmuje się od kilku lat, na co dzień jest konstruktorem w firmie produkującej urządzenia spawalnicze. Współpracuje z wrocławskim Punktem Informacji Kulturalnej – PIK, gdzie pojawiają się jego fotorelacje z wrocławskich koncertów. Brał udział w wystawie zbiorowej "Muzyczny Wrocław w Obiektywie", która prezentowana była w 2012 roku na ul. Świdnickiej we Wrocławiu.

www.facebook.com/a.olechnowski

Kurator wystawy: Marta Przetakiewicz